Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Jecika, polako, ne brini toliko unapred. Malo ces naspremati pa zalediti, nesto nek spremi muz, kupi gotovo...koristi precice kad god mozes. Samo organizacija i sve ce biti ok.

Sto se odrzavanja kuce tice, kriterijumi opadaju kako se koje dete radja. Dr Nestorovic je skoro pricao da je zato velika stopa alergija i astme kod dece, upravo zbog preterane higijene. Eto ja se tako tesim :D Salu na stranu, ali stvarno ces morati da se naviknes da vise nikada nece biti sve idealno.

Sto se sveki tice, ako ti je mama daleko onda ti je moj savet da prihvatis pomoc, kakva god ona bila. Kad stigne beba znacice ti bilo sta, da malca proseta, da prostre ves, sta bilo. A znam da moze da pogadja sta prica, posebno posle porodjaja kada je zena najosetljivija. Ali ti si sada iskusnija, sigurnija u sebe, vec si prosla kroz sve..i nema sta ko da deli savete. Bar meni sa drugim detetom niko vise nista ni pokusavao. 

miliccam, Jecika92 i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mozza, Mogu samo da ti kazem da je najlakse u stomak i da sam znala kako je u ruke i noge izdrzala bih sto duze u stomak. Stomak najmanje boli. Ali ja sam mrsava i bas oko 12 mi se iznenada nekako podigao stomak gore i psiholoski mi je bilo tesko da se bodem u stomak. Butine bole najvise, verovatno i jer ja imam celulita tu. A u ruke ocigledno ne dajem kako treba jer zato i jesam modra. Kad sam sama naslonim se na neki cosak npr. stok od vrata, ugao ves masine..da se nabora koza na nadlaktici i onda se bocnem. Ne umem jednom rukom i da drzim kozu i da istiskam inekciju. 

Izmenjeno od strane k a m
mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gornja strana nadlaktice, ali pozadi gde je mekano, ne bodes se u misic. Butina isto tako, dr mi je pokazala kao kad bi podelila na trecine taj deo pa donji deo te prve gornje trecine. Ali ja malo vrdam gore dole zbog cvorova. Imas klipova na yt.

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da je u ruke bas problem a ja sam bas nespretna,sva sreca pa nije leto i ne nose se kratki rukavi jer na sta bi to licilo :huh:

Pokusacu da se sto duze bodem u stomak jos uvek mi je rastegljiva koza pa ako mogu da razvucem sto duze tako i da sebe postedim bockanja u ruke ili noge,ja se bockam samo u gornji stomak ne znam da li moze i u donji,meksi mi je donji stomak od gornjeg posto mi se stomak jos uvek deli na gornji i donji i ne vidim da ce se to izjednaciti do porodjaja 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se stomaka tice, hematolog mi je pokazala 4,5prsta od pupka levo i desno ali ne u njegovoj visini nego malo nize. 

A sto se modrica tice, ja se do kraja aprila bodem pa onda jos 6nedelja, ispadne i ceo maj do pocetka juna. Ne znam da li cu posle porodjaja smeti u stomak. Ili da idem modra usred leta. @leni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MimiAle drago mi je da citam da si ste ti I bebica dobro. :wub: Dodji malo kod nas u trimestre. Koja si ti sada nedelja? I kada ti je termin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih da ti napisem sad sam 29 nedelja :)

Mozza, mozda bi trebala da se malo aktiviras kad su u pitanju forumi koji se bave trimbofilijom u trudnoci. Nasi hematolozi ne preporucuju stomak posle 16. nedelje. Takodje, cvorici i podlivi mogu da se izbegnu ako pravilno dajes sebi, na yt ima dosta klipova. Onda, moras da uzimas prenatalne vitamine, nema sanse da je danasnjim zenama ishrana toliko dobra u trudnoci. Da li uzimas folnu kisslinu i B12 vitamin? Magnezijum? Da li ti je ishrana visokokvalitetna?

Dan treba da pocnes cedjenim sokom od narandze, trebalo bi da izbegavas mnogo zelenog povrca, da se hranis zdravo i izbalansirano, da uzimas kvalitetne vitamine.

Posebno je cudno da ti opada kosa sada kada bi trebala da je najjaca. Tu ne bih ni pitala dr, vitamini su neophodni. Ja i sada uzimam B9 i B12 uz magnezijum, svakog dana, 3 meseca, pa napravim pauzu. Pritom imam veoma blage mutacije, Mthfr i Pai heterozigot, i nisam u drugom stanju.

Ovo su dobronamerni saveti jer sam bila na istoj terapiji ali je sam se dobro pripremila pre trudnoce.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, koje mutacije imas? 

Ja samo da proupitam zasto ne zeleno povrce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Dupli

Izmenjeno od strane leni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, koje mutacije imas? 

Ja samo da proupitam zasto ne zeleno povrce?

Zato sto sadrze K vitamin. Mada, ne preporucuju se veeelike kolicine povrca :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, hvala. 

Ja jos prosli put pila Pregnacare koji u sebi ima vitamin K. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni,vitamin K zbog mutacija ne treba ili uopsteno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni,vitamin K zbog mutacija ne treba ili uopsteno?

Samo u trudnoci kod mutacija, mada sam ja uzimala skoro svakog dana, u smucku

KruelaDeviL i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo se zalim 

Ledja me bole mnogo, legla sam da odmorim. 

Sta vi radite? Kako ste danas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi legli u 21h,a U spava kod mojih,cekam da se probudi pa da je pokupim.

Veceras imamo zurku, Ceca peva u Rumi pa cemo ici na koncert,mada ce mi i u stanu biti zurka,jer nam blizu stana.Juce palili ozvucenje dobro nam nisu prozori popucali :lol:

mozza i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro! Kako ste? Ja rano ustala, vec akcija. I dalje se zakasljem tu i tamo. Inhaliram se i dalje tri puta dnevno. Kad se zakasljem onda bas ko magarac. A sutra zavrsavam Amoxicilin. 

mozza, miliccam i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro! Kako ste? Ja rano ustala, vec akcija. I dalje se zakasljem tu i tamo. Inhaliram se i dalje tri puta dnevno. Kad se zakasljem onda bas ko magarac. A sutra zavrsavam Amoxicilin. 

jutro, ja sam imala najlepse budjenje na svetu :) 

beba se mrdala, dobila dam kafu I cokoladu u krevet :)

 

ja jos veceras stavljam one vaginalete. Polude od njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni neko kada bi sada doneo kafu I cokoladu sigurno bih bljucnula. :D

 

jaoj mici, procice to jos malo :)

kako si?

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni neko kada bi sada doneo kafu I cokoladu sigurno bih bljucnula. :D

 

ahhaaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko od vas imao mermerne radijatore?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imali smo mmaka. U stanu smo ga drzali u spavacoj kao da se dogrevamo jer nam je centralno bilo slabo, a deca mala. Nema pojma, bacene pare. Sad smo ga skoro dali svekijevcima za vikendicu. Mi smo nas tada platili 16000, to je bilo pre 7,8god. Treba mu sto godina da se zagreje. To mozes za dogrevanje samo, za grejanje nije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imali smo mmaka. U stanu smo ga drzali u spavacoj kao da se dogrevamo jer nam je centralno bilo slabo, a deca mala. Nema pojma, bacene pare. Sad smo ga skoro dali svekijevcima za vikendicu. Mi smo nas tada platili 16000, to je bilo pre 7,8god. Treba mu sto godina da se zagreje. To mozes za dogrevanje samo, za grejanje nije. 

e to me zanima fala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, mozda bi trebala da se malo aktiviras kad su u pitanju forumi koji se bave trimbofilijom u trudnoci. Nasi hematolozi ne preporucuju stomak posle 16. nedelje. Takodje, cvorici i podlivi mogu da se izbegnu ako pravilno dajes sebi, na yt ima dosta klipova. Onda, moras da uzimas prenatalne vitamine, nema sanse da je danasnjim zenama ishrana toliko dobra u trudnoci. Da li uzimas folnu kisslinu i B12 vitamin? Magnezijum? Da li ti je ishrana visokokvalitetna?

Dan treba da pocnes cedjenim sokom od narandze, trebalo bi da izbegavas mnogo zelenog povrca, da se hranis zdravo i izbalansirano, da uzimas kvalitetne vitamine.

Posebno je cudno da ti opada kosa sada kada bi trebala da je najjaca. Tu ne bih ni pitala dr, vitamini su neophodni. Ja i sada uzimam B9 i B12 uz magnezijum, svakog dana, 3 meseca, pa napravim pauzu. Pritom imam veoma blage mutacije, Mthfr i Pai heterozigot, i nisam u drugom stanju.

Ovo su dobronamerni saveti jer sam bila na istoj terapiji ali je sam se dobro pripremila pre trudnoce.

 

Hvala Leni,ti si zaista upucena u sve ovo,za mene je sve prvi put i iznenada,vitamine ne pijem nisu mi ni dali kad sam pitala a mozda sam trebala i nesto na svoju ruku ali ipak nisam,nisam se dovoljno ispraksala za injekcije iako sam pogledala par klipova o tome i dalje nije savrseno,ovde hematolog mi je rekao da za moje mutacije oni i ne daju terapiju ali bi bilo dobro zbog moje gojasnosti i da ja sama odlucim da li cu krenuti sa terapijom,ja sam se odlucila za to jer ne moze da skodi a ako bi se slucajno nesto lose desilo ne znam kako bih mogla da zivim sa tim zato sam na terapiji mada znam da ni to nekada nije garancija za savrseno dobru trudnocu.Sto se tice zelenog povrca to i ne jedem i generalno slabo jedem povrce jer mi se povraca od toga a od voca samo jabuke jer od pomorandze bljujem vatru i povracam a jabuke mi malo ublaze kiselinu,izbacila sam beli hleb i peciva i trudim se sto manje da jedem sve to i slatkise ali ipak nekad ne mogu da odolim i pocastim se i onda mucim muku sa kiselinom,generalno jedem razno meso i to mi najvise prija i integralni pirinac i naravno krompir u svakom obliku ali smanjene kolicine jer znam da me goji. Ne znam mozda negde gresim ali za sada se ovako dobro osecam.

 

20181124_113154.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.