Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Milankaa,reci mi kako to ide za biro...?

Ja sam na biro-u i vodim se kao nezaposlena trudnica...Ali mi je ona sluzbenica rekla da se samo redovno javljam i kad budem resila da radim da dodjem "satro" da mi nadju posao...Nikakav novac mi nije pomenula,a ja sam jos negde nacula da nezaposlene trudnice dobijaju neke pare...Nisam upucena u to,pa jel mozes da mi pojasnis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ti onda zadrzi svoje prezime i nema problema :lol: :lol:

Hihihi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel znas dal moram ja da isto nosim, posto sam prijavljena za stano i radna knjizica mi je u firmi?!

Ja sam htela i pasos da menjam al se to placa preko 1000 dinara, tako da sam tada ostavila za drugi put posto smo se malo istrosili oko svadbe, a ja jos kredit uzela zbog svadbe tako da.... Vozacku imam onu probnu i ona istice 08.03 tako da cu tada da je zamenim, da se ne cimam sada :D

Ne, ne moras, to mozes kasnije. Ja imam preko biroa, pa ajde da mi to promene da me ne bi kasnije cimali kad budu isplacivali pare. A pasos kosta 2000 din :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato sam i odustala od toga da ga sad promenim... A sa malom bebom i onako necu nigde na put tako da mi nije ni bilo hitno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milankaa,reci mi kako to ide za biro...?

Ja sam na biro-u i vodim se kao nezaposlena trudnica...Ali mi je ona sluzbenica rekla da se samo redovno javljam i kad budem resila da radim da dodjem "satro" da mi nadju posao...Nikakav novac mi nije pomenula,a ja sam jos negde nacula da nezaposlene trudnice dobijaju neke pare...Nisam upucena u to,pa jel mozes da mi pojasnis?

Pa javljas se na 3 meseca na biro i sledeci put kad budes isla reci da si trudnica, da to upisu da ne trazis vise posao, i nastavljas dalje da se javljas na biro. E kad se porodis treba ti potvrda sa biroa da si se redovno javljala, i da si nezaloslena porodilja i to se podnosi 3 meseca od dana porodjaja. Tada imas pravo na isplatu od 50 000din, sto grad daje nezaposlenim trudnicama(porodiljama). Samo ti treba da imas prebivaliste na teritoriji Beograda, najkasnije do 31.12.2010.(provericu) i ostvarujes pravo na tu nadoknadu, i plus 31000 sto daje drzava kao materinski dodatak. Naci cu link pa cu ti poslati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa javljas se na 3 meseca na biro i sledeci put kad budes isla reci da si trudnica, da to upisu da ne trazis vise posao, i nastavljas dalje da se javljas na biro. E kad se porodis treba ti potvrda sa biroa da si se redovno javljala, i da si nezaloslena porodilja i to se podnosi 3 meseca od dana porodjaja. Tada imas pravo na isplatu od 50 000din, sto grad daje nezaposlenim trudnicama(porodiljama). Samo ti treba da imas prebivaliste na teritoriji Beograda, najkasnije do 31.12.2010.(provericu) i ostvarujes pravo na tu nadoknadu, i plus 31000 sto daje drzava kao materinski dodatak. Naci cu link pa cu ti poslati.

Joj bas si zlatna :):) Hvala veliko :) sta bi mi bez tebe ;)

Kada sam bila prosle nedelje,jedna "retko ljubazna"sluzbenica je upisala da sam trudnica i da ne trazim posao,samo da se javljam na svaka tri meseca...Ja sam inace sa Kosova ali sam odozdo odjavljena i prijavljena sam kao gradjanin Beograda...Samo mi reci gde se ti papiri podnose?sorry ako te sad davim oko toga,ali ponovicu nista bez tebe,pravo si srce ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj bas si zlatna :):) Hvala veliko :) sta bi mi bez tebe ;)

Kada sam bila prosle nedelje,jedna "retko ljubazna"sluzbenica je upisala da sam trudnica i da ne trazim posao,samo da se javljam na svaka tri meseca...Ja sam inace sa Kosova ali sam odozdo odjavljena i prijavljena sam kao gradjanin Beograda...Samo mi reci gde se ti papiri podnose?sorry ako te sad davim oko toga,ali ponovicu nista bez tebe,pravo si srce ;)

Joj pokusavam da nadjem taj link, ali nikako. Sutra cu potraziti u history i poslati ti sigurno. Ako si prijavljena na teritoriji Beograda do decembra 2010 godine imas sigurno prava na to, samo negde pise da partneri moraju biti u braku, a negde ne. Ali ako cete se vencati pre rodjenja bebe, imas pravo na to. Od kada si prijavljena u BG? Mislim da se papiri podnose u sluzbi za socijalno, ali nisam sigurna, kad ti posaljem link, videces tu sve pise sta ti treba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj pokusavam da nadjem taj link, ali nikako. Sutra cu potraziti u history i poslati ti sigurno. Ako si prijavljena na teritoriji Beograda do decembra 2010 godine imas sigurno prava na to, samo negde pise da partneri moraju biti u braku, a negde ne. Ali ako cete se vencati pre rodjenja bebe, imas pravo na to. Od kada si prijavljena u BG?

Od marta 2010..A vencacemo se u Aprilu :) Hvala jos jednom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od marta 2010..A vencacemo se u Aprilu :) Hvala jos jednom ;)

Super, onda imas pravo...evo nasla sam ovaj tekst Pravo na jednokratno novčano davanje ima nezaposlena porodilja za svako dete rođeno u jednom porođaju u iznosu od 50.000,00 dinara, bez obzira na broj prethodno rođene dece.

Pravo može ostvariti nezaposlena porodilja sa prebivalištem na teritoriji grada Beograda prijavljenim zaključno sa 31. decembrom 2010. godine, odnosno nezaposlena porodilja, interno raseljeno lice sa Kosova i Metohije, sa prijavljenim boravištem zaključno sa 31. decembrom 2010. godine.

Ovo pravo ostvaruje se na osnovu zahteva podnetog u roku od tri meseca od dana porođaja Sekretarijatu za socijalnu zaštitu, Beograd, Tiršova 1.

Uz zahtev se prilaže:

- fotokopija izvoda iz matične knjige rođenih za dete – decu za koji se traži naknada;

- izvod iz matične evidencije Republičkog fonda penzijskog i invalidskog osiguranja za podnosioca zahteva, Beograd, Nemanjina 30.

O pravu se odlučuje rešenjem.

Sa primerkom rešenja i ličnom kartom nezaposlena porodilja podiže novac sa namenskog tekućeg računa kod Poštanske štedionice, koji će biti otvoren po službenoj dužnosti.

Zahtevi se podnose preko pisarnice svakog radnog dana od 8 do 17 sati.

http://www.roditelj.org/korisni-linkovi/korisne-informacije/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milankaa hvala veliko,puno si mi pomogla,ja mislila od biro-a nema nista... ;) Zamalo da im poklonim parice :):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milankaa hvala veliko,puno si mi pomogla,ja mislila od biro-a nema nista... ;) Zamalo da im poklonim parice :):D

I ja isto, ali mi drugarica rekla koja je dobila to. Zasto bi im poklonila pare kada ce ti puno znaciti, bar ja tako razmisljam, imam prava na njih. Pozz pa se kuckamo, odoh malo da skitam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja isto, ali mi drugarica rekla koja je dobila to. Zasto bi im poklonila pare kada ce ti puno znaciti, bar ja tako razmisljam, imam prava na njih. Pozz pa se kuckamo, odoh malo da skitam ;)

I onako Drzava pokusava na sve zivo da nam uzme pare,pa necu im pokloniti pa da je 1DIN :) Pozzz..zelim ti lepu setnjicu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj šta sam sve ovde propustila. :) Malopre sam se probudila. Jedva čekam sutra da odem kod doktora da mi presluša pluća, jako teško dišem.Guši me,grlo me steglo...strašno. :(

Znači PAPA se može raditi jel tako? To nema veze što sam sad već 26.nedelja,vidim da je većina vas na početku trudnoće to radila?

Neko je spomenuo leukocite...i meni su povećani leukociti tako da ću sutra ići i da vidim da uradim urinokulturu. Samo da mi dobro bude noćas,da ne završim u hitnoj zbog gušenja. Kako je to grozan osećaj kada nemaš vazduha, a pumpicu sad ne smem puno da koristim zbog bebe,a ne smem ni da trpim. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj šta sam sve ovde propustila. :) Malopre sam se probudila. Jedva čekam sutra da odem kod doktora da mi presluša pluća, jako teško dišem.Guši me,grlo me steglo...strašno. :(

Znači PAPA se može raditi jel tako? To nema veze što sam sad već 26.nedelja,vidim da je većina vas na početku trudnoće to radila?

Neko je spomenuo leukocite...i meni su povećani leukociti tako da ću sutra ići i da vidim da uradim urinokulturu. Samo da mi dobro bude noćas,da ne završim u hitnoj zbog gušenja. Kako je to grozan osećaj kada nemaš vazduha, a pumpicu sad ne smem puno da koristim zbog bebe,a ne smem ni da trpim. :(

Ti si se bas razbolela,a joj... :( Mogu samo da zamislim kako ti je :( Zelim ti brz oporavak ;) Meni su PAPA radili kad sam saznala da sam u drugom stanju,tako da nisam sigurna da li mogu sad da ti rade....Ali ipak mislim da mogu ;) Meni su pre dve nedelje radili cervikalni bris...A sto se tice leukocita ja sam danas pisala da su se meni pojavili u urinu tako da i ja sutra idem da uradim urinokulturu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si se bas razbolela,a joj... :( Mogu samo da zamislim kako ti je :( Zelim ti brz oporavak ;) Meni su PAPA radili kad sam saznala da sam u drugom stanju,tako da nisam sigurna da li mogu sad da ti rade....Ali ipak mislim da mogu ;) Meni su pre dve nedelje radili cervikalni bris...A sto se tice leukocita ja sam danas pisala da su se meni pojavili u urinu tako da i ja sutra idem da uradim urinokulturu.

Ma strašno...Sad mi je malo bolje jer sam popila bar 2l čaja sa medom pa me onda ne guši toliko i inhalirala sam se.Mislim da će ovo biti duga noć za mene,bez puno spavanja. Ova moja ginekologica je navalila za taj papa da uradim,kaže trebala si to još i ranije,ali ja sam zaboravila da ti napomenem :blink: Tako da ću sutra videti kada će mi zakazati.A kakvi su to brisevi što radite, Cervikalni bris? Meni ova ništa ne spominje...moraću i to da je pitam.Ona kao da je s neke druge planete....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma strašno...Sad mi je malo bolje jer sam popila bar 2l čaja sa medom pa me onda ne guši toliko i inhalirala sam se.Mislim da će ovo biti duga noć za mene,bez puno spavanja. Ova moja ginekologica je navalila za taj papa da uradim,kaže trebala si to još i ranije,ali ja sam zaboravila da ti napomenem :blink: Tako da ću sutra videti kada će mi zakazati.A kakvi su to brisevi što radite, Cervikalni bris? Meni ova ništa ne spominje...moraću i to da je pitam.Ona kao da je s neke druge planete....

Meni je taj bris dala da radim al isto na pocetku trudnoce, sad skoro nista od toga...

Dea jesi probala sa cajem koji ima da se kupi u apoteci, zelena kutijica pa se dozira sa kasikom a sluzi za bronhitis? Ja kad sam imala problema sa disanjem i kasljanjem u novembru nakon svadbe sam probala sa tim i to me spasilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je taj bris dala da radim al isto na pocetku trudnoce, sad skoro nista od toga...

Dea jesi probala sa cajem koji ima da se kupi u apoteci, zelena kutijica pa se dozira sa kasikom a sluzi za bronhitis? Ja kad sam imala problema sa disanjem i kasljanjem u novembru nakon svadbe sam probala sa tim i to me spasilo...

Nisam, imam ja neki čaj za kašalj..Kad sam u aprilu prošle god.imala napade gušenja i kašljanja mm mi je to kupio...Pa ću sada popiti jedan.Dobro si me podsetila :) Svejedno moram otići kod pulmologa da mi presluša pluća.Škripim kao raštimovana harmonika :/

A to za briseve ću isto videti sutra.Hvala u svakom slučaju.Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo nam ti sto pre ozdravi, a naravno da moras kod dr bolje je, cajic samo usputno :)

E sad imam ja jedno pitanje, da li ima neko kome je beba nisko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo nam ti sto pre ozdravi, a naravno da moras kod dr bolje je, cajic samo usputno :)

E sad imam ja jedno pitanje, da li ima neko kome je beba nisko?

Moja je bila, ali se popela.Sada je karlično nameštena.Mislim da je Milanka rekla da je njena bebica dosta nisko. Ima i tema na forumu za nisko nošenje trudnoće.Šta te zanima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskrena da budem, malo sam se uplasila danas... Doktorka mi je po zadnjem uz rekla da je bebica nisko, al mi nista nije vise rekla sem toga... Danas me je malo boleo stomak nakon odnosa, tj osecam pomalo i sad kada stojim pogotovu da me bolucka. Pa ne znam dal je to rizicno?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskrena da budem, malo sam se uplasila danas... Doktorka mi je po zadnjem uz rekla da je bebica nisko, al mi nista nije vise rekla sem toga... Danas me je malo boleo stomak nakon odnosa, tj osecam pomalo i sad kada stojim pogotovu da me bolucka. Pa ne znam dal je to rizicno?!

Meni kad je bila nisko doktor je rekao da izbegavamo odnose tj.da zaboravimo na to jer je jako nisko. Tako da i tebi to savetujem....Ti sad idi lezi i namesti se kako ti odgovara.Ako te i sutra bude bolelo javi se svom ginekologu.Nemoj se plašiti samo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetu, pokusacu da vise mirujem (mada pored mrzovoljaca u kuci meni zapadne usisivac :( ) A sutra idem do dr pa cu da je bas pitam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetu, pokusacu da vise mirujem (mada pored mrzovoljaca u kuci meni zapadne usisivac :( ) A sutra idem do dr pa cu da je bas pitam....

mani se kućnih poslova, pogotovo usisivača i ribanja.Ja sam pre nekih mesec dana htela da budem vredna i uzela da usisavam i izdžogiram celu kuću(a inače to mm radi od kako sam trudna,al reko aj da mu pomognem) i posle me je jako bolelo dole i leđa su me užasno bolela.tako da sam ostatak tog dana provela u krevetu.Stvarno,izbegavaj da se naprežeš sad pogotovo što ti je bebica nisko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja mm nikako da dokazem da ne bi trebala mnoge stari da radim sad, pogotovu sto se i inace mnogo brze zamaram nego ranije :( Danas samostala bez vazduha samo dok sam se popela uz stepenice kad sam se vracala iz prodavnice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je bebana bila jako nisko, pa sam mogla 100 puta u wc jer mi je pritiskala besiku i donji deo stomaka, a kada sam hodala stalno me bolelo pa sam pravila pauze. A to za odnose, imala sam redovno iako je bila nisko, nista nije smetalo niti bolelo. Sad prednjaci glavicom dole, ali nije toliko nisko, pa nemam bolove u donjem delu stomaka i ne moram do wc-a tako cesto. A odnose nemam nekih nedelju dana jer sam imala problem sa ranicom, ali dosta je bilo, veceras ce biti, ne mogu vise da postim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.