Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja osetila,ali kontala lazne kad mi na pregledu on mene pita da li sam imala kontrakcije,jer je video na uz prave ,pa mi povecao dozu utrogestana,sa jedne tablete na dve

Izmenjeno od strane *Cvrky87*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao trudnjace.

Mrzi me da sedam za komp da vam kucam, a sa tel ne mogu ne znam zasto. E danas uzeh novi tel, mozda ce sa njega moci. 

Juce sam isla na UZ kod moje dr. Pre toga sam bila u agoniji kao i obicno, bas imam stres svaki put pred uz. A 4D sam radila samo 16 dan pre. Ovo mi je valjda 6. uz od pocetka. Uglavnom sve je super, beba zuri nedelju dana. Sve je na svom mestu, detaljno je sve gledala, kicmu, butne kosti, prstice, posteljica je na zadnjem zidu. Jako se prevrtala i okretala, pravila kolut za vreme pregleda, klecala, dizala ruke iznad glave.. Mm je crkao od smeha. Rekla sam joj da sam se uplasila jer slabo osecam pokrete vec par dana, na sta mi je ona rekla d anema pojma da u ovoj nedelji  uopste osetim pokrete, kao to su sigurno bila creva, to nije zabelezeno u literaturi. Ma ajde molim te, a ja sa prvim detetom cak osetila u 14. a sa drugim i pre, a ovu bebu u 12 nedelji. Nego je jos mala verovatno i nejaka pa zato. Prepisala mi lekove i imam onda redovnu kontrolu 19.11. Mislim da cu pre tyoga ponovo privatno na UZ.

E sad, u petak popodne cekal dugo kod decijih lekara za neke recepte i upute, pa se smrzla na stanici i dodjem kuci i uhvati me drhvatica, da sam do uvece imala 37.8. Popila paracetamol i preznojila se i od tada nemam T. Ali nemam ni nikakve druge simptome virisa, niti me boli grlo, ma nista, pa mi je bas cudno. Samo sam jaaako malaksala ova zadnja dva dana. Mislila sam da sam zakacila neki virus kada sam u utorak decu vodila kod hematologa, tamo smo cekali sa drugom decom  u hodniku. 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naja koji koksaki, tip koji izaziva bolest stopala, saka i usta ili tip koji napada srcani misic? Ja sam taj prvi prelezala kada i moja deca, pre 4 godine i grozan je. Nemoj se plasiti, bice sve ok. 

Kika, dobrodosla! Nadimak kao moja devojcica. :) Prva trudnoca, najvece uzivanje. 

Mg ne pijem jer mi izaziva dijareju, ali mi je sada dr preporucila. I to taj direkt u kesicama, a sumeci ne. Rekla mi je poslednji put da smanjujem Utrogestan, sa 3x200, na 2x200, pa 1x200, samo uvece sto sada i radim. Juce mi je rekla da i njega polako izbacujem, da uzmem Mg kod bolova i vise odmaram. Prepisala mi je dve kutije da imam za ne daj Boze samo, ako zatreba. 

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, cao ^_^

Ja sam bila juce na kontroli, bebica lepo napreduje, sad je teska 820 g. Bas je aktivna beba. Doktorka joj je detaljno pregledala srce I mozak I sve je kako treba. Osim dosadne kandide, koja mi se svaki mesec vrati. Dr smatra da sam nazalost od manjine koju muci kandida tokom citave trudnoce...jednostavno mi tako rade hormoni.

Earl Grey i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzmi kokosovo ulje i jedi ga 2x na dan po kasicicu, polako topi u ustima. Ono ubija kandidu. Limunadu, dosta C vitamina jer ne voli alkalnu sredinu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Kam. U poslednjih mesec dana to I radim, jedem kokosovo ulje I stalno pravim limunadu. Ovaj put se vratila u malom broju, nemam ni svrab ni peckanje, vec samo veoma pojacan sekret. Ovaj put mi je dr prepisala polyginax vaginalete, a do sada sam koristila ginodaktanol. Znam I kako ishrana treba da se koriguje I sve, ali ovo mi se desava zbog hormona I jako je tesko resiti se.  Ali necu da se nerviram, proci ce I ovo uskoro. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro smo hvala. Malo ne ispavano danas jer sam kasno legla ali boze moj. 

Trudnice kako ste vi?

cvrky,lekar ti je rekao da su prave ili osecas?

Svakako si uskoro u 7-om mesecu la je sve manje brige...ali bitno je da je sve u redu i da lekar sve vidi.

inace ja imam opet bubuljice na bradi nenormalnoooo! Kao u pubertetu 

ja bubuljice ni u pubertetu nisam imala, ali ih zato imam sad :D

koji si ti mesec?

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naja koji koksaki, tip koji izaziva bolest stopala, saka i usta ili tip koji napada srcani misic? Ja sam taj prvi prelezala kada i moja deca, pre 4 godine i grozan je. Nemoj se plasiti, bice sve ok. 

Kika, dobrodosla! Nadimak kao moja devojcica. :) Prva trudnoca, najvece uzivanje. 

Mg ne pijem jer mi izaziva dijareju, ali mi je sada dr preporucila. I to taj direkt u kesicama, a sumeci ne. Rekla mi je poslednji put da smanjujem Utrogestan, sa 3x200, na 2x200, pa 1x200, samo uvece sto sada i radim. Juce mi je rekla da i njega polako izbacujem, da uzmem Mg kod bolova i vise odmaram. Prepisala mi je dve kutije da imam za ne daj Boze samo, ako zatreba. 

hvala :) 

Ja magnezijum pijem ali sumece, posto mi prija to gazirano. :) 

smiruje mi grceve u listovima I glavobolju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj kandida, ja sam imala samo jedan dan simptome i poludela. Inače ispiram se redovno sa tantum rosa pa je za sada sve super. 

Magnezijem imam onaj sumeci a i direkt, s tim da nijedan ne mogu kada povracam još, a on izaziva gadjenje, pogotovo onaj sumeci. Pijem ga zbog toga sto mi olakšava mnogo kada pocnu onu lažne kontrakcije, kasnije, a i nemam grčeve u nogama skoro nikada ako ga redovno pijem. 

Inače i van trudnoće pijem direkt, jer je poželjno. Samo ne toliko redovno. 

Kakve ste vi žene sa venama? Ja sam dobila jednu malu od prve trudnoće koja se u svakoj trudnoći pokazuje. Ovako je boja plavičasta otprilike 2cm, a kada nabubri, izadje neka dužina od 5mm napolje, vrlo retko me zaboli. Nakon porodjaja ona ne bubri ali se i dalje poznaje . Ja bih nju sada posle ovog porodjaja da sklonim posto neću više radjati, da je sredim pre nego sto krene da se širi . Ove čarape za trudnice i vene slabo imama živaca, možda će mi sada jedino pomoći jer je zima, pa ću ih češće nositi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja za sada nemam problema ni sa oticanjem, a ni sa venama. Nadam se da ih nece ni biti.

A od vitamina pijem samo oligovit. Sad mi je dr rekla da svaki drugi dan pijem heferol, cisto preventive radi, jer mi je gvozdje u padu, trenutno je 12, a do sad je bio preko 20 uvek. Mg direkt sam na pocetku trudnoce uzimala, sad vise ne. Ako bude bilo potrebe opet cu. Nemam nikakve kontrakcije (ni lazne ni prave), a ni neobicne bolove. Inace ne volim nikakve sumece vitamine, ruzne su mi. A I mislim da nisu tako efikasne kao direkt mg ili vitamini u tabletama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ta male venica ispod kolena levo , na unutra se pojavi istog trena kako ostanem trudna. A sto se tice oticanja , nisam imala problema ni u jednoj trudnoći. Jedino se desi da mi malo stopala nabubre ako pretrano drugo šetam, ali spadne čim odmorim malo. Sa troje dece me sigurno čekaju mnogo duge šetnje, ali sreća nekako imam osecaj da se više otiče leti nego zimi. Prva trudnoća mi je prošla bez ikakave otekline. Ali zato druge dve, obe preko leta, duge šetnje sa decom, i obavezno se desi da mi stopala deluju veće .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,koja si nedelja? Pa i ja mislim da je rano da.osecas bebu. Tj ne kazem da nisi osetila i da su to bila creva,ali.ako.je i osecas da je normalni da je sad salbine isecas jer je mala jos. Evo ja sam oko 18 nedelje pocela da je osecam ali tek uvece kad legnem into prvih 5min i to je to. A prvi put sam osetila.u 12 nedelji udarac jaci i sigurno nije bio oswcaj od gasova ili creva jer to osecam duze.

Kika jesi 96god? Reko da li imamo vec na forumu i mladju od mene.  Mada i Analim je 94,ako se ne varam?

Ja sam 19nedelja,znaci 4.mesec ili 5 zavisi koji kalnedar gledas ali ja racunam 4.jer mi.5 meseci ostalo do kraja...mada sam ostala skroz zbunjena jer ova aplikacija racuna 42nedelje a ja se porodila sa prosllim u 39 ili 40,dva dana pre termina. Tako da kontam  da nista ne kontam. Ali svakako.mi je lakse na nedelje jer znam od koje ne sigurno poroditi se i slicno.

ja ipet zatvor. Dva dana. Juce nesto isla ali slabo. A jedem i sveze j supe i jogurt i vodu pijem....

analim,izbaci slatko i brasno zbog kandide. Ona se hrani time.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene,mene je sinoc toliko boleo stomak i stiskalo me dole da sam mislila da cu se poroditi.

Sto se tice vena,ja sam svetla pa sam sva u venama,na grudima sam ko ratnik isarana i jako su tamne,skoro crne.

Mene cudi sto mi se linija negra neprimeti,u predhodne dve trudnoce je bila jako vidljiva,cak sam na pocetku ove imala od predhodne,nije se stigla povuci.

Uzecu sutra mg kao i aspirin(njega pijem od pocetka) nocu ne mogu da spavam koliko me sve boli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,koja si nedelja? Pa i ja mislim da je rano da.osecas bebu. Tj ne kazem da nisi osetila i da su to bila creva,ali.ako.je i osecas da je normalni da je sad salbine isecas jer je mala jos. Evo ja sam oko 18 nedelje pocela da je osecam ali tek uvece kad legnem into prvih 5min i to je to. A prvi put sam osetila.u 12 nedelji udarac jaci i sigurno nije bio oswcaj od gasova ili creva jer to osecam duze.

Kika jesi 96god? Reko da li imamo vec na forumu i mladju od mene.  Mada i Analim je 94,ako se ne varam?

Ja sam 19nedelja,znaci 4.mesec ili 5 zavisi koji kalnedar gledas ali ja racunam 4.jer mi.5 meseci ostalo do kraja...mada sam ostala skroz zbunjena jer ova aplikacija racuna 42nedelje a ja se porodila sa prosllim u 39 ili 40,dva dana pre termina. Tako da kontam  da nista ne kontam. Ali svakako.mi je lakse na nedelje jer znam od koje ne sigurno poroditi se i slicno.

ja ipet zatvor. Dva dana. Juce nesto isla ali slabo. A jedem i sveze j supe i jogurt i vodu pijem....

analim,izbaci slatko i brasno zbog kandide. Ona se hrani time.

 :-) jesam, 96 sam. :) ja usla u cetvrti danas :D jeej

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,koja si nedelja? Pa i ja mislim da je rano da.osecas bebu. Tj ne kazem da nisi osetila i da su to bila creva,ali.ako.je i osecas da je normalni da je sad salbine isecas jer je mala jos. Evo ja sam oko 18 nedelje pocela da je osecam ali tek uvece kad legnem into prvih 5min i to je to. A prvi put sam osetila.u 12 nedelji udarac jaci i sigurno nije bio oswcaj od gasova ili creva jer to osecam duze.

Kika jesi 96god? Reko da li imamo vec na forumu i mladju od mene.  Mada i Analim je 94,ako se ne varam?

Ja sam 19nedelja,znaci 4.mesec ili 5 zavisi koji kalnedar gledas ali ja racunam 4.jer mi.5 meseci ostalo do kraja...mada sam ostala skroz zbunjena jer ova aplikacija racuna 42nedelje a ja se porodila sa prosllim u 39 ili 40,dva dana pre termina. Tako da kontam  da nista ne kontam. Ali svakako.mi je lakse na nedelje jer znam od koje ne sigurno poroditi se i slicno.

ja ipet zatvor. Dva dana. Juce nesto isla ali slabo. A jedem i sveze j supe i jogurt i vodu pijem....

analim,izbaci slatko i brasno zbog kandide. Ona se hrani time.

Jesam, ja sam 94. Prva mi je trudnoca I bebu sam svesno pocela osecati oko 20-e nedelje, pa mi bas rano zvuci da neko oseca sa 12, ali to je subjektivno. Svaka od nas najbolje zna za sebe. Nemoj brinuti u svakom slucaju, jer je rana trudnoca jos uvek. :)

Za kandidu znam skoro sve, dosta sam je proucavala u toku studiranja. Ali I dr mi je rekla da cisto sumnja da ce me kandida ostaviti na miru do kraja trudnoce, sta god da radila. A trudim se da ishranu korigujem. 

I ja imam cesto problem sa zatvorom, a imala sam I pre trudnoce, jer mi je spor metabolizam. A jedem I vlakna I voce. Sad je pocela I gorusica da mi pravi problem, samo podrigujem. Mogu da zamislim kako ce biti do kraja.

A za racunanje trudnoce, gledam od datuma pm sto je bilo 28.04. pa racunam da svakom 28-og ulazim u sledeci mesec, sto znaci da danas ulazim u 7-I, odnosno da sam trudna punih 6 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad je vama stomacic postao vidljiv? :)

meni je krenulo u 8 nedelji, sad se bas vidi :)

nisam ocekivala tako brzo, prva trudnoca.

Ova slika je od juce :)

 

IMG_20181028_091452.jpg

mozza, .Naja., Earl Grey i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni u sve tri trudnoce se odma video:)

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se stvarno ne secam, mozda oko 9-e, ali samo kad se najedem. U to vreme sam bila na moru I na slikama se ne vidi. Ujutru mi je dugo bio ravan. Bukvalno mi je odjednom buknuo. :D

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako, samo neka rastu :) <3 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas si lepa Cvrky! Ne samo da si ovako lepa vec si i negovana i sredjena trudnica sto mi se posebno svidja :)

meni se stomak odmah video, vec krajem.5 nedelje sto nije cudo jer sam imala dvoje unutra :) mada onda celu trudnocu nije bio preveliki, tj nisi mogao odmah reci da su blizanci... i onda na kraju je bilo pretesko :)

KruelaDeviL i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e vidis kika,kako si ti u 4.mesecu a termin ti je mesec dana posle mene? Mene to buni. Zasto ne postoji jedan kalendar i da se samo taj gleda. Neki kalndari racunaju i 4 nedelji trudnoce kad nisi trudna a neki ne. Ovaj moj je i realniji mi je. Koja si nedelja?

Kako vi ostale gledate? Nisam opterecena ili nesto jer mi je ne bitno nego mi.je cudno i glupo sto se postoje dva kalendara. Mada.meni svaki ginekolog gleda kao ja....

sme li magnezijum direkt da se maze? Ili samo da se pije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e vidis kika,kako si ti u 4.mesecu a termin ti je mesec dana posle mene? Mene to buni. Zasto ne postoji jedan kalendar i da se samo taj gleda. Neki kalndari racunaju i 4 nedelji trudnoce kad nisi trudna a neki ne. Ovaj moj je i realniji mi je. Koja si nedelja?

Kako vi ostale gledate? Nisam opterecena ili nesto jer mi je ne bitno nego mi.je cudno i glupo sto se postoje dva kalendara. Mada.meni svaki ginekolog gleda kao ja....

sme li magnezijum direkt da se maze? Ili samo da se pije?

krenula 14 nedelja :) 13+0 danas, meni doktor tako racuna.

imam slicicu od doktora sa nedeljama I mesecima

:) 

image-11.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i ja sam se to zapitala... ako ti je termin pocetkom.maja ti bi sad ulazila u 3 mesec... ja mislim da ako ti je 13 nedelja kraj sad da ti je termin pocetkom aprila... meni se isto ne slaze tu nesto :) kad ti je zadnja menstruacija bila?

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.