Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Za meme je pitam jer bio je 104/75 i otkucaja 111,sad je 115/69 sa 97 otkucaja to je razlika u 2 sata,a imam osecaj da mi se noge tresu i da tesko disem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, puls je normalno da je povisen. Ako ti smeta ipak se javi dr. Moze da bude i od krvne slike. I meni ovih dana bas smeta, pa sam isla jutros po uput za internistu. Meni nije puls trenutno visok kako moze da bude ali ja imam prolaps zaliska i moram da se kontrolisem. Pa su mi zakazali za sledeci cetvrtak.

Sto se Utrogestana tice, povecala mi je zbog ove upale besike. Bas me je boleo stomak i sve karlicne kosti. Nije od sirenja, znam kako to boli, ovo je drugacije, ozebla sam jako. Ni ja nisam za ovako veliku dozu, pa cu sacekati da mi bude bolje i onda cu smanjivati. Uvek me zacementira pa se sporo otvaram. Pa prosle godine kada sma imala pobacaj sam imala 18h kontrakcije a slabo otvorena, jedva rodih onako malu bebu. Videcu ja sa njom da kasnije smanjujemo.

Stigli mi rezultati briseva, sve je sterilno. Konacno da je malo otoplilo, smrzla sam se kao kockica leda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ulazimo u 11. nedelju,  kad pre??? 8.10. idem kod ginekologa, 9.10. kod hematologa, a te iste nedelje cu zakazati i ekspertni uz. Glukofaz pijem do kraja 12. nedelje, i to jos malo.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pozdrav devojke!

Ne znam da li da se upisujem ovde ili još ne, za sada imam samo pozitivan test kao dokaz trudnoće, ali imam dobar osećaj da je to to. Još uvek je rano za pregled, sačekaću bar dve nedelje.

Izmenjeno od strane December
miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ovde konstantna vec godinu dana bez prekida :) tako da dobrodosla @December

Ja nisam nikakva ispitivanja ni radila pa mene nekako to najvise muci,ali guram polako,trudim.se da ne panicim.Sl nedelje radim krvnu sliku,do sada je bila super ali videcemo...bolelo je i mene dole,ali mi isto tako smeta utrogestan,sva sam suva od njega i svrbi me,a nema nicega

December i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajd i ovde da se oglasim i da pitam... do kada su vam vasi ginekolozi uz radili vaginalno tj od kada su poceli sa uz-om preko stomaka? Neki moja ginek. kaze da preko stomaka ide od neke 20-te nedelje, a to mi je nesto bas mnogo. Da napomenem da mi je tetka izgubila bebu u 5. mesecu trudnoce jer su joj tada radili uz vaginalno, dobila je neku vagin.infekc. i ode beba... :/ doduse to je bilo pre nekih 15god mozda, ali opet, i tada je medicina bila dobra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boze ne,kakvi u 20oj nedelji...ja mislim da je ok tu do 8-10 nedelje dok se utvrdi trudnoca i dok je beba mala,ostalo ide preko stomaka

December i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana13, meni je doktorka morala raditi vaginalni ultrazvuk I u 12-oj nedelji, jer se beba nije lepo videla preko stomaka. Meni je materica zavaljena prema kicmi, pa dok beba nije malo vise porasla morala je tako da radi ultrazvuk. Znaci vec u 16-oj mi je lepo sve videla preko stomaka. Ipak me doktorka nijednom nije pregledala vaginalno, ako je sve u redu, kaze nema potrebe. Ali ne verujem da moze puno da naskodi vaginalni ultrazvuk, ako je pregled nezan I ako je sve u redu sa trudnocom. Tako je isto seksualni odnos dozvoljen u trudnoci koja je sasvim u redu. Ne znam samo koji razlog tvoj ginekolog navodi za vaginalni ultrazvuk do 20 nedelje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ivana, meni je dr bas juce radila UZ i to preko stomaka. Tek sam usla danas u 11. nedelju. A pre 2 nedelje mi je radila vaginalni. U pocetku se radi vaginalni, meni nikada nije smetao niti mi je bilo sta od njega bilo. A obicno cesto radim u pocetku trudnoce jer krvarim. Samo mi tada obicno kaze da se malo odignem, da uradim kao most, mozda i jer ja imam zavaljenu matericu. Ja prvi put cujem da vaginalni UZ moze da skodi. Dok mi se npr u prosloj trudnoci desilo da sam posle pregleda prokrvarila, zato sam sad otezala sa brisevima, pa mi je tek juce uzela i isto mi je bilo ok na pregledu. 

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam, ali sad kad sam bila na pregledu, pitala sam je do kada se radi vaginalno, rekla je do neke 20-te nedelje. To mi stvarno nije normalno. 18-og treba da idem na amnio, a 25-og mi je zakazala sledeci pregled, tada cu biti neka 18-ta nedelja, i mislim da ako mi i tada bude rekla “stanite iz paravana, skinite se pa lezite da vas pregledam”, mislim da nece moci ove noci. Trazicu uz preko stomaka, ako ne bude htela, hvala lepo, videcemo se kada mi bude trebao uput za porodjaj. Nije normalna...

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da, rekla je da je sve u redu sa bebom, da napreduje, da je super aktivna, na amnio idem zbog visokog papp-a, ali mi nije jasno zasto i dalje uz radi vaginalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajd i ovde da se oglasim i da pitam... do kada su vam vasi ginekolozi uz radili vaginalno tj od kada su poceli sa uz-om preko stomaka? Neki moja ginek. kaze da preko stomaka ide od neke 20-te nedelje, a to mi je nesto bas mnogo. Da napomenem da mi je tetka izgubila bebu u 5. mesecu trudnoce jer su joj tada radili uz vaginalno, dobila je neku vagin.infekc. i ode beba... :/ doduse to je bilo pre nekih 15god mozda, ali opet, i tada je medicina bila dobra...

Ne moze dobiti vaginalnu infekciju nista vise nego prilikom rucnog pregleda. Ne opterecuj se time. Dr proceni na osnovu polozaja bebe kada moze kako da vidi. Meni je do neke 16 nedelje radjeno vaginalno. 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno nemam šta puno ni da pišem trenutno, imam simptome samo pospanost i pojačan sekret, i ponekad napade gladi. :lol:

Zaova se danas porodila, kao što sam imala predosećaj da kad ja ugledam crte ona će da se porodi :wub: Planiramo da ne kažemo nikome do Božića, a posle da nalepim slike sa UZ u čestitke i pošaljem najbližima :wub: Tad ću biti već 16. nedelja pa ću moći do tad sa čuvam slatku tajnu, posle već teško :lol:

Zone*, miliccam, blesava i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene, samo što sam piskila na test upadam direktno u drugi trimestar! Eh kada bi tako moglo stvarno, pošto me u prvom čekaju mučnine i haos. 

Trenutno sam bez simptoma i bez svesti o trudnoći. 

Dr mi zakazala tek za 25.10. Ko ce toliko da čeka! Ja uzela još par testova, čisto da se podsetim da sam trudna, mada će me mučnine već podsetiti. 

Mi ćemo brzo svima istrtljati pošto nam je teško da čuvamo to kao tajnu. :D

Da dodam, u prvoj tr mi je rađen vag uz u 12.nedelji pošto se tako bolje vidi kada je plod još uvek mali. E sada 20.nedelja mi zvuči već previše. 

mmaka, blesava, doda i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecno novim trudnicama.Sto lakse da vam prodje trudnoca :)

Meni je prvi vaginalo radjen u 34 ned kada sam se pozala na stezanje stomaka i mokar donji ves,pa tek u 40oj nedelji.Uvek me ke gledao preko stomaka

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je radjen vaginalno do onog trenutka dok nisu ustanovili srcanu radnju ..posle toga preko stomaka .. od 28 nedelje su poceli sa njim da mi mere grlic materice sondom  ali samo bukvalno  na sekundu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za meme je pitam jer bio je 104/75 i otkucaja 111,sad je 115/69 sa 97 otkucaja to je razlika u 2 sata,a imam osecaj da mi se noge tresu i da tesko disem

cvrkicvrki normalno je da je povisen, tvoje srce mora da pumpa vise krvi neego obicno...mislim da nije nista za brigu..

December i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jaa mislim da je to normalnl.A meni je bio nizak citavu trudnocu pa 2dana pres cr 50/80 mi bio a na dan cr 80/105.Malo sam se prepala pa skocio a inplasila sam ss da ce biti opet nizak i da mi nece raditi cr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije meni zbog pritiska nego otkucaja srca,jbg ostala sam trudna a da nisam uradila detaljne pretrage sto nije bilo dovoljno krvi,sto se stvaraju ti defekti na posteljici,pogotovo sto mi za porodjaj nisu mogli izvaditi krv,a sto mi je bas toliko bio visok pritisak,a pritom sa mamine i tatine strane ili su umrli od mozdanog ili srcanog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Dobrodoslica novim trudnicama. ^_^

Cvrky,ako ti smeta prijavi to lekaru mizda ce ti dati da pijes po potrebi....sigurno je ti od trudnoce jer se desava ali opet mozda je potreban i lek.

Ivana13,meni je radjen do 12 nedelje. I double test mi je odradjen preko vaginalnog. Sad u 15-oj mi je radjen obican. Ali kod nas se saje prezervativ preko vaginalnom(mislim logicno) ne verujem da moze da se dobije infekcija preko uzv. Mislim sve je moguce,ali.... 

Mi smo rekli svima,ali primerili bi svakako jer je stomak prvk bio naduven a posle je polako poceo da se vidi. 

Ja inace razmisljam da cuvan za sebe pol. Mm mi kaze da razmisljam o glupostima i da ne brinem za takve stvari i ljude ali ja prosto eto.... neko me ni ne pita kako sam ili da li je sve u redu vec koji je pol?! I i da samo kazem da nisam pitala jos ili ne znam.

E sad videcemo da li cu uspeti ili ne. 

E da....da li treba da brinem sto je beba u 14+6 bila vec 100gr teska i 8cm duga jer po nedeljama bi trebalo u 15-oj da bude 70gr? Znam da je svaka beba individualna ali bas da pitam. Dr mi nije nista rekao.

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sta ti je rekao koja je nedelja po uz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, ti ako se bas brines uvek mozes da odes kod interniste ili kardiologa. Trazi od dr uput i reci da se ne osecas dobro, pa neka te malo ispregledavaju i provere. Ali visok puls sam po sebi nije strasan, ako ti bas mnogo ne smeta. Meni je u prve dve uvek bio 100-110, jos sam se pela pesice na cetvrti sprat. Bas sam se zamarala.

Sto se pola tice, mi skoro nikad i ne trazimo da saznamo pol, stavrno nam nije presudno. A mene je okolina nervirala kada smo cekali trece, kao da bude decak.. kao da smo mi samo zbog toga hteli trece dete. Bas me je to iritiralo. I bio je decak, ali eto lose se zavrsilo. Ponekad pomislim da je devojcica da bi prezivela, one su izdrzljivije kao bebe. Ne znam ja sad mislim da je devojcica.  Ali najbitnije je da sve bude u redu.

A za trudnocu odmah razglasimo svima, cim saznamo. Nema sanse da bismo mogli da izdrzimo. Sad se vec uveliko vidi. Mada neki ljdi koje ne vidjamo cesto i dalje ne znaju.

leni i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

k a m ja ne želim da razglasim jer ovde su velike porodice tabu, standard je dvoje dece i sve preko toga je ludost. Znam da ih te to ne tiče ali zašto da ne priuštim sebi mir dokle god mogu, kad već mogu. Samo da bude sve u redu. 

I ja svaki put želim da ne saznam pol do kraja ali ne izdržim :D ali da zadržim za sebe pol mislim da hoću. Praviću se luda da ne znam jer kad sam bila trudna sa trećom ćerkom kad sam im rekla kakve su samo face složili, sa puno sažaljenja kao jaoooo zar opet :angry: e pa lepo sad će da se puše. Ja želim dete, a ne određeni pol. Ako budem osećala da imam još snage rodiću i peto pa makar sad bio dečak. Ja imam tri ćerke i ne bi ih dala nizašta na svetu. 

Ja sam uzela još jedan test, da uporedim jačinu crtica, kad već nemam u selu gde da vadim betu. Ako me put odvede u grad onda hoću. 

Zaova se porodila, rodila prelepu devojčicu, baš smo se raspekmezile ja i moje devojke :wub: jedva čekamo da dođu kući da je vidimo!

*Cvrky87*, Zone* i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

k a m ja ne želim da razglasim jer ovde su velike porodice tabu, standard je dvoje dece i sve preko toga je ludost. Znam da ih te to ne tiče ali zašto da ne priuštim sebi mir dokle god mogu, kad već mogu. Samo da bude sve u redu. 

I ja svaki put želim da ne saznam pol do kraja ali ne izdržim :D ali da zadržim za sebe pol mislim da hoću. Praviću se luda da ne znam jer kad sam bila trudna sa trećom ćerkom kad sam im rekla kakve su samo face složili, sa puno sažaljenja kao jaoooo zar opet :angry: e pa lepo sad će da se puše. Ja želim dete, a ne određeni pol. Ako budem osećala da imam još snage rodiću i peto pa makar sad bio dečak. Ja imam tri ćerke i ne bi ih dala nizašta na svetu. 

Ja sam uzela još jedan test, da uporedim jačinu crtica, kad već nemam u selu gde da vadim betu. Ako me put odvede u grad onda hoću. 

Zaova se porodila, rodila prelepu devojčicu, baš smo se raspekmezile ja i moje devojke :wub: jedva čekamo da dođu kući da je vidimo!

December, ako im ne budes rekla, mislice da se stidis sto opet nosis devojcicu :) Takav je uglavnom nas balkanski, zaostali narod. Meni je plan bio da, iako bude decak, kazem da je devojcica, cisto da proverim koliko kretena imam u okruzenju. Pre neki dan neke rodjake ispitivalw moju mamu hocu li "da probam jos jednom", pa ih je moja mama feministkinja pospremila...nece vise pitati :D 

Zone*, December, miliccam i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

leni ovo sam i ja razmišljala ranije :D čak i mužu da kažem da je devojčica pa kad se rodi iznenađenjeeee :lol: pa i ako bude devojčica to je to :rolleyes: Vidiš na kraju i nije loša ideja, neću da se nerviram već da se silno zabavljam :D 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.