Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

E ja sam jutros isla u dz..otvorila porodiljsko na datum 8.7. I uzela uput za porodilistr i za analize. Uradila mi i ctg. To kaze sad jednom nedeljno.

Nego u dzordza vasingtona ne rade vise briseve jer si pre 15 dana jednu trudnicu raskrvarili pa se sad u dz uzme uzorak i nosi ovima na analizu..haos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da,ne rde briseve u gradskom,i ja dzaba isl.Sutra idem kod mog dr u dom zdravlja da mi uzme pa ce mm da nosi u zavod.

Danas cerkica puni 5 god,bas sam se naradila da sve spremim..Jos danas da prodje pa posle mogu da se poradjam kad god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da,ne rde briseve u gradskom,i ja dzaba isl.Sutra idem kod mog dr u dom zdravlja da mi uzme pa ce mm da nosi u zavod.

Danas cerkica puni 5 god,bas sam se naradila da sve spremim..Jos danas da prodje pa posle mogu da se poradjam kad god.

srecan joj rodjendan. Ja sam briseve radila privatno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo da ste devojke, kod mene opet ludilo. Vikend. Jedva čekam ponedeljak kad "odrasli" odu na posao.Neko jedva čeka vikend da se porodica okupi a mi normalno prodišemo tek ponedeljkom. Toliko mi pomažu da jedva čekam da im vidim leđa, do srede mi treba da ispravim sve. 

k a m , Dacha76, zvezda i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bolesna i dalje. Nos zapusen kasljem kao magarac. Noc jedva prezivim. Grlo boli. Palitrex 3 dana pijem i nista. Sad mi dala sinacilin. 

Ks malo losija. Gvozdje palo uzimam ferum i koprivu i med. Pali proteini da pojacam meso itd ..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakao pred spavanje. Ovaj put tj u ovoj trudnoći mi je muka od svega što u sebi sadrži kakao, čokoladu i šećer, ali u prethodnim mi je kakao prilično pomagao kad je u pitanju ks. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakao pred spavanje. Ovaj put tj u ovoj trudnoći mi je muka od svega što u sebi sadrži kakao, čokoladu i šećer, ali u prethodnim mi je kakao prilično pomagao kad je u pitanju ks. 

za kakao mi je rekla i drugarica. Ali kazu da gvozdje ne uzimam sa kalcijumom vec uz vit c. Pa sad ne znam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za kakao mi je rekla i drugarica. Ali kazu da gvozdje ne uzimam sa kalcijumom vec uz vit c. Pa sad ne znam..

Mozes kakao u vodi da razmutis, kakapnes koju kap limjna, pomorandze... Msm ne verujem da je ukus wow ali ako vec mucis muku...

neca79 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bolesna i dalje. Nos zapusen kasljem kao magarac. Noc jedva prezivim. Grlo boli. Palitrex 3 dana pijem i nista. Sad mi dala sinacilin. 

Ks malo losija. Gvozdje palo uzimam ferum i koprivu i med. Pali proteini da pojacam meso itd ..

 

A zasto odmah antibiotik?  

Ja za gvozdje pijem ovaj sirup i pomaze mi, pila sam i posle prosle trudnoce, a ne pravi mi probleme sa stolicom.http://www.herbasana.rs/proizvod/floradix-sirup/

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

A zasto odmah antibiotik?  

Ja za gvozdje pijem ovaj sirup i pomaze mi, pila sam i posle prosle trudnoce, a ne pravi mi probleme sa stolicom.http://www.herbasana.rs/proizvod/floradix-sirup/

dala mi je antibiotik zbog zeleno zutog sekreta koji iskasljem iz pluca, imam neka 2 cepa bela na krajnicima i zuckaste sline..

Jel ga ima po apotekama?

Izmenjeno od strane neca79
Dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A onda ok za ab.  Ne znam gde dole ima za kupiti, ovde ima u apoteci a i u dm-u gde vecinom kupujem, verujem da apoteke mogu naruciti, nije bas jeftin ali pomaze i mnogi ga cak i deci daju.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste inace trudnice? Stigao nam i juli, mene neka trema polako hvata tj. jedan dan ovako jedan onako, u sredu od nasih prijatelja stize druga devojcica pa smo svi uzbudjeni jer se i nama blizi :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram i ja nesto za gvozdje kupiti.Suta cu lab.,danas nisam smela jer sam juce pojela 3 parceta torte i pola kg mesa rostilja,prase sam.

Koristim samo kako i med i koprivu i med,to sam smuckala u dve manje teglice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako koristite kakao protiv anemije, onda se kuva na vodi, bez mleka. Provri voda kao za kafu i samo se zakuva. Promesajte talog pa popijte sto vise mozete. Jedino moze da zatvara stolicu, pa kome ne smeta. A seme od koprive mleveno u mlinu za kafu i pomesano sa medom bi trebalo uz neki izvor vitamina C, npr limunadu.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako koristite kakao protiv anemije, onda se kuva na vodi, bez mleka. Provri voda kao za kafu i samo se zakuva. Promesajte talog pa popijte sto vise mozete. Jedino moze da zatvara stolicu, pa kome ne smeta. A seme od koprive mleveno u mlinu za kafu i pomesano sa medom bi trebalo uz neki izvor vitamina C, npr limunadu.

ja sam jutros kakao sa malo malo vode rastvorila i mrvu secera jer je gorko..jel mogu tako? Moram li kuvati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste inace trudnice? Stigao nam i juli, mene neka trema polako hvata tj. jedan dan ovako jedan onako, u sredu od nasih prijatelja stize druga devojcica pa smo svi uzbudjeni jer se i nama blizi :baby:

ja bolje od sinacilina..konacno..prespavah noc da se od ponoci do 6 nisam budila.

e inace sam uzela kesice kalijuma i pijem pola kesice dnevno uz magnezijum i kalcijum. I nemam grceve vec 2 noci u nogama. Samo se ne sme preterivati sa kalijumom. Za 10 dana cu raditi privatno gvozdje i tad cu i nivo kalijuma proveriti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stomak mi se spustio :o, počela da nosim pojas. Bogu hvala na ponedeljku ^_^i da vikend traje duže završila bih na psihijatriji pre nego što sam planirala. Klinci mi, trenutno odmaraju uz crtaće pa peglam ono brdo stvari koje sam uspešno ignorisala čitav vikend.Ukoliko planirate brojnu porodicu, mala napomena :veš ODMAH sortirajte  jer će vam se obavezno obiti o glavu. O peglanju i drugim demonima nemam snage da kuckam. Odoh u moj sopstveni krug pakla da peglam <_<.Zdrave i vesele mi bile. 

bepce i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad ide prvi pregled grlica?

Ja sutra u Misovic u 7 ujutru. Bas sam se uzelela da radim uz..:wub:

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam jutros kakao sa malo malo vode rastvorila i mrvu secera jer je gorko..jel mogu tako? Moram li kuvati?

Sto ne bi moglo. Kakao moze i da se pomesa sa medom, kao sto se mesa koprivino seme. Ja sam bas u trudnoci to pravila. Uzimala sam onaj organski iz dm-a, jer je kao za lek, pa eto..

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene jel sme cuvarkuca sa medom da se pije?citala sam da nije preporucljiva u trudnoci,ali evo imam spremnu teglicu zbog mioma na materici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene jel sme cuvarkuca sa medom da se pije?citala sam da nije preporucljiva u trudnoci,ali evo imam spremnu teglicu zbog mioma na materici

ja ne znam ali gde god sam citala kazu da u prvom trimestru treba uglavnom sve izbegavati..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila na kontroli. Po merama u Misovicu uvek je +7 dana tako i sad i po merama beba ima vec oko 3000g :o. Ona smatra da necu dogurati do termina vec za neke 2 do 3 nedelje eto bebe hihi. Aj dve je rano al 3 moze nemam nista protiv. Posteljica nulti stepen, prokrvljenost ok. Grlic dobar...

Nadam se da gresi za velicinu bebe al ajde prezivecu haha..za 2 nedelje kontrola. Uzela mi bris na streptokoku vaginalni i rektalni. To nikada nisam radila. A ona kaze da im ovi drugi brisevi i ne trebaju da je ovaj najvazniji. Naravno ja cu sve uraditi. 

U ponedeljak imam kod anesteziologa razgovor. I kaze mi dr sada vidi da imam vene vidljive ( nemam prosirene niti su mi izrazenije u trudnoci) i da uradim D dimer obavezno.

Jao pokazala mi na uz 4d lica..ima prcast nos u napucila usta...a obrazi kao krofnice..:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao sta da uzmem za izlazak iz bolnice :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.