Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja malo bih da se porodim a malo ne bih. Mene i mm-a je pre 2 nedelje stislo kao neka panika, kako se ne spremamo za bebu. Pa smo u jednom danu doneli sve delove kolica iz podruma, da oribamo jaje i to sto cemo koristiti. Pa smo mislili da ga prodajemo, pa ipak necemo.....na kraju je pola kolica oribano, pola nije. Torba za porodiliste na pola spremna. Stvari za bebu....znam sta mi fali ali to je to...i na tome je ostalo. 

Mene danas bas boli stomak, pa se stegne....pa sve ja to nekako kuliram. A kad pogledam da ulazim sutra u 33.nedelju kobtam da bih mogla malo da usporim. Ali se ne osecam kao da sam toliko trudna....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@JednaHana drzim palceve! Srecno i javljaj lepe vesti:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja malo bih da se porodim a malo ne bih. Mene i mm-a je pre 2 nedelje stislo kao neka panika, kako se ne spremamo za bebu. Pa smo u jednom danu doneli sve delove kolica iz podruma, da oribamo jaje i to sto cemo koristiti. Pa smo mislili da ga prodajemo, pa ipak necemo.....na kraju je pola kolica oribano, pola nije. Torba za porodiliste na pola spremna. Stvari za bebu....znam sta mi fali ali to je to...i na tome je ostalo. 

Mene danas bas boli stomak, pa se stegne....pa sve ja to nekako kuliram. A kad pogledam da ulazim sutra u 33.nedelju kobtam da bih mogla malo da usporim. Ali se ne osecam kao da sam toliko trudna....

sve na pola :) 

bepce i azdajana i ala mala volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@JednaHana neka je sa srecom. 

Mislila sam da sam joj vec pozelela srecu u prethodnom postu, ali to ti je trudnicki mozak. Skoncentrisala se na svoje probleme i zaboravih.

Nego, koliko su normalni menstrualni bolovi u 32.nedelji. od jutros me ne popusta, a nisam se nesto naprezala. I evo sad mi cera spava, ja lezim kraj nje i osecam onaj tupi bol. Ne prejak, ali ne ni preslab. Sutra imam kontrolu, ali se pitam treba li sta da poduzimam ranije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@JednaHana neka je sa srecom. 

Mislila sam da sam joj vec pozelela srecu u prethodnom postu, ali to ti je trudnicki mozak. Skoncentrisala se na svoje probleme i zaboravih.

Nego, koliko su normalni menstrualni bolovi u 32.nedelji. od jutros me ne popusta, a nisam se nesto naprezala. I evo sad mi cera spava, ja lezim kraj nje i osecam onaj tupi bol. Ne prejak, ali ne ni preslab. Sutra imam kontrolu, ali se pitam treba li sta da poduzimam ranije. 

ako je konstantan o da nisu prave kontrakcije koliko znam..malo se primiri..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nego...kako sad ide za porodiljsko, saljem u firmu papire ili predajem sama? jel neko skoro predavao? nesto mi je dr napomenula da je sad drugacije nego pre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@neca79 ja sam samo odnela tj poslala doznake sa otvorenim porodiljskim od 13.03.2018. pa do daljnjeg

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još nisam ni počela sa pakovanjem torbe, muka mi je od pakovanja i raspakivanja ovih mojih. Krevetac, posteljina i bebi program je spreman za završno pranje i čekanje majušnog bića  a ja ću torbu pakovati u naredne 2-5 nedelja .. Ne bih ranije :) 

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bila na uz jutros, sve je ok, malena se okrenula lepo, i ja imam te nalik menstrualnim ali rece dr. to je kako se dole namesta i pritiska, grlic super.. nego jutros sve nesto u zurbi da stignem na vreme i kad tamo visok mi pritisak a tek puls 169, tri sata sam skoro ostala dok god puls nije pao na 90, a ja nesto malo tek osetim.. dr. vec hteo da idem u bolnicu, na kraju mi dao karton za preeklampsiju, da merim tri puta dnevno pritisak a sutra cu kod interniste.. nadam se da je to bilo samo sve trenutno ali eto moram sad to kontrolisati, sad posle podne pritisak/puls normalan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bila na uz jutros, sve je ok, malena se okrenula lepo, i ja imam te nalik menstrualnim ali rece dr. to je kako se dole namesta i pritiska, grlic super.. nego jutros sve nesto u zurbi da stignem na vreme i kad tamo visok mi pritisak a tek puls 169, tri sata sam skoro ostala dok god puls nije pao na 90, a ja nesto malo tek osetim.. dr. vec hteo da idem u bolnicu, na kraju mi dao karton za preeklampsiju, da merim tri puta dnevno pritisak a sutra cu kod interniste.. nadam se da je to bilo samo sve trenutno ali eto moram sad to kontrolisati, sad posle podne pritisak/puls normalan.

ja imam lupanje srca kad se uzbudim ili uplasim ujedno mi skoci pritisak bas kao tvoj...odi do interniste da ti da mozda verapamil koji ja trenutno koristim

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@JednaHana Draga drzim ti fige da sve prodje super.Mislim na tebe i uz tebe sam!

Evo mog malog update-a.Meni mleko jos nije krenulo,samo kolostrum,cija kolicina nije dovoljna za 2 bebe,pa ih dohranjuju Aptamilom,a ja to mrzim!!!!!!!!@nanchika88 ne znam kakva je kod tebe situacija,sto se mleka tice.Sutra prepodne idemo kuci,ako nam beban nije zaradio zuticu.Ako jeste ostajemo jos par sati dok je ne srede malo,pa onda uvece kuci.Nocas oka nisam sklopila,ovde je grozno vruce.Zato su me moji lepotancici pustili sada popodne da spavam.Jutros ranom zorom su mi skinuli infuzije,kateter i idem normalno u toalet i setala sam napolju i tako.Juce sam samo setala po sobi i spratu sto i nije neka setnja.

Eto za sada toliko.Cekamo Hanu da nam se javi,a dragu nam nanchiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@JednaHana Draga drzim ti fige da sve prodje super.Mislim na tebe i uz tebe sam!

Evo mog malog update-a.Meni mleko jos nije krenulo,samo kolostrum,cija kolicina nije dovoljna za 2 bebe,pa ih dohranjuju Aptamilom,a ja to mrzim!!!!!!!!@nanchika88 ne znam kakva je kod tebe situacija,sto se mleka tice.Sutra prepodne idemo kuci,ako nam beban nije zaradio zuticu.Ako jeste ostajemo jos par sati dok je ne srede malo,pa onda uvece kuci.Nocas oka nisam sklopila,ovde je grozno vruce.Zato su me moji lepotancici pustili sada popodne da spavam.Jutros ranom zorom su mi skinuli infuzije,kateter i idem normalno u toalet i setala sam napolju i tako.Juce sam samo setala po sobi i spratu sto i nije neka setnja.

Eto za sada toliko.Cekamo Hanu da nam se javi,a dragu nam nanchiku.

gde se tako brzo ide kuce posle cr :huh:?

Super sto se brzo oporavljas. Ljubi bebane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gde se tako brzo ide kuce posle cr :huh:?

Super sto se brzo oporavljas. Ljubi bebane

U Svajcarskoj,ako ih lepo zamolis ;)

Hocu hvala!

mala007 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dacha  čestitam :wub:

Kako se zovu bebe nisam upratila?

Sad će seka da ima zabavu  :babycrib::babycrib:

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavle mi oprao telefon dok sam im spremala veceru:( . Da zlo bude vece uspeo i Janin da brcne [a to je ravno smaku sveta,pubertet opasno nadire vec ga mrzim]. Dvogodinjaci=godzile sa sarmom andjela<_< . Odoh da odrzim minut cutanja sa prvencetom[zloca je blazeno zaspao na nosi,eto prosao sa malom kaznom]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gde se tako brzo ide kuce posle cr :huh:?

Super sto se brzo oporavljas. Ljubi bebane

Vise se ne ostaje dugo u porodilistu, prosle nedelje bila na informativnom, ko se ujutro porodi moze navece ici kuci, prvorotke ostanu 2 dana da im se pokaze kako sa bebom..carski treci dan isto otpust, dobiju se brojevi i adrese gde sta ako nesto treba i to je to.. 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au, aždajana:(

Pubertet i mali bandit užasna kombinacija, to je moje iskustvo:huh:... A ja samo dvoje imam<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vise se ne ostaje dugo u porodilistu, prosle nedelje bila na informativnom, ko se ujutro porodi moze navece ici kuci, prvorotke ostanu 2 dana da im se pokaze kako sa bebom..carski treci dan isto otpust, dobiju se brojevi i adrese gde sta ako nesto treba i to je to.. 

auuu..u Misovicu rekli 72 sata prirodni porodjaj a 24h duze za cr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dacha  čestitam :wub:

Kako se zovu bebe nisam upratila?

Sad će seka da ima zabavu  :babycrib::babycrib:

Darko i Divna.A seka i nije bas odusevljena ili bar to ne pokazuje.Odusevljena je i srecna zato sto mama dolazi kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam lupanje srca kad se uzbudim ili uplasim ujedno mi skoci pritisak bas kao tvoj...odi do interniste da ti da mozda verapamil koji ja trenutno koristim

Cula sam za taj lek sad cu malo vise o njemu procitati, ne znam ali mislim da mi i ovo vreme  malo otezava, bas mi se i ne ide  sad po dodatnim pregledima a  sta cu sad jer bas citam da imaju i te blaze preeklampsije , mada ne oticem, so sam smanjila, verovatno cu i proteine morati kontrolisati.

A jesi taj lek u trudnoci isto koristila?

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Venera samo probaj da se ne nerviras i uzbudjujes

Ja svoj pritisak kontrolisem sa casicom aronije,svako jutro:)

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce nazvala hitnu i pitala za savet. Rekose ni da posle 20.nedelje idem direkt u porodiliste ako se sta dogadja. Pa sam zvala njih, da ne idem bzvz. Rekose ako se pogorsa stanjs i bolovi poatanu jaci da dodjem. Ako ne onda da sacekam danas i kod svog dr. Posle se vrlo polako i postepwno sve umirilo. Tako da danas kontrola kod moje dr.

Mene su pre 2 meseca naplasili sa preeklampsijom. Nasli su proteine u  urinu i nazvali me u petak ujutro da dam urin jos jednom i obavezno da merim pritisak 48h. Prvo merenje je bilo jako blizu 140/90. Posle nije isao preko 120-70. A i proteini iz urina negde nestali. Tako da samo polako, hoce taj pritisak nekad malo da poludi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nista mi ne govori o dohranjivanju. Kad mi  je donesu uspavanu kosa mi se dize na glavi. Ma ja imam mleka,evo nadoslo je,grudi tvrde,alali ona dodje i spava . ili dodje pa super vuce. Bas me nervira. Onda sestre kolutaju ocima. A meni je da dojim na zahtev sve sto sads zelim.

Mozda cemo i mi kuci danas... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nista mi ne govori o dohranjivanju. Kad mi  je donesu uspavanu kosa mi se dize na glavi. Ma ja imam mleka,evo nadoslo je,grudi tvrde,alali ona dodje i spava . ili dodje pa super vuce. Bas me nervira. Onda sestre kolutaju ocima. A meni je da dojim na zahtev sve sto sads zelim.

Mozda cemo i mi kuci danas... 

E draga moja,ovde je malo dtugacije.Bebe su non-stop kod mene.Uvek ih prvo stave da siskaju,a posle donesu dohranu.Ali sam jos uvek protiv toga i nervira me.

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.