Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

@Dacha76 srediće te bakterije brzo, ne brini. Želim ti da brz oporavak i pre toga lak porođaj.Stižu blizanci, volim jun jer je 17og rođendan mojoj zloćki voćki . 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajmo podsetnik..kad se porodimo sta ne treba jesti zbog bebinih grceva?

zvezda i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedes sve i pratis bebine reakcije, kad uocis problem izbacis to na neko vreme... Mojima nisu smetali pasulj, grasak, kupus. Starijem su smetale gljive a mladjem krastavac (zankojim trenutno zudim!).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji su svako za sebe i po tom pitanju.Prvenčetu je smetao kupus(u svakom obliku),voćki su mlečni proizvodi(sem kozjeg sira),zmajčetu začini(sem soli i cimeta,svi ostali),zmajušnom kruške i tikvice. Moze se desiti da i tebi smeta nesto sto ti nikad nije smetalo(meni jaja,nacin pripreme ne bitan,kao balon bih se nadula).

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni curka sekret obicno ujutru. Meni se ne zuri,ne zelim nikakve simptome,lazne kontre ,sluzne cepove i sl.:D

Zato se trudim da ne setam puno...

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da imam zakazan cr ne bi ni ja vec bi mirovla.Ja se ubi setajuci,danas isto isto malo pre sam usla u kucu,sa leve strane me zigalo,untoku setnje i ispod pojasa malo.Ali je prestalo.Noge su mi bas otecene,toliko da da mi se zglobovi ne vide.Potopila sam ih u  vodu,pa ako spadne otok malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad kad sam izlazila iz bolnice dr pedijatar mi je napomenula da ne jedem mahunarke i citruse zbog grceva a da coca colu bar par meseci strogo izbegavam jer kaze da hoce malim bebama proliv da izazove. A drugom sinu je smetala cokolada za grceve al mama je nazalost kasno ukapirala

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje danas noge ok,ali sam pod klimom ceo dan. 

Sedela i peglala,prala...

 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su noge uzasno otecene i bas nista mi ne pomaze,ali ne mogu da se smirim i poslusam doktora da odlezim jos ovih desetak dana.Sutra vec perem ves (sve sto imam prljavo u kuci),mm ide najzad po drugi krevetac i kolica za blizance,posle pranja sledi peglanje stvari za beberone,nasih i M imam puno ispeglanih,tako da mogu da sacekaju povratak iz bolnice,pa da dodju na red.Onda posle sledi pakovanje torbe za bolnicu i bebecih stvari za izlazak iz bolnice...Kako legnem da odmorim,tako posle par minuta ustajem i pocnem nesto da raduckam po kuci.

I u ovoj novoj bolnici moj suprug ce prisustvovati porodjaju,samo sto mi ovde odmah daju bebe,a ne kao u prosloj bolnici,cekali su da me usiju u odvezu u sobu,a moju M su dali suprugu.Ne znam ni da li sam vam napomenula da mi je dr promenio bolnicu od mog prethodnog porodjaja.

Inace najzad sam dobila objasnjenje zasto ne treba da se sredjujem pre cr i to je zato sto oni u bolnici koriste sterilisane brijace i specijalna antiseptik sredstva da ne bi doslo do pojave neke infekcije.Prvi put mi to nisu rekli,tako da me je mm sredio,a sada cu im se pojaviti kao da sam tek dosla iz dzungle u civilizaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne pomaze ni meni nista,dok ih drzim podignute povuce se cim spustim noge i krecem se opet isto.

Nisam znala za to oko brijanja,ja to sama radim i nokte secem ne bih smela drugome da dam da mi ne presece zivac.Ovde ne znam kako je ali valjda sve dolaze sredjene kako-tako,pa sestre verovatno predju brijacem jos jednom.

Ja sam sve spremila,ocistila,opeglala,svekrva ce pre da dodjemo iz bolnice jos jednom da precisti i to je to :)

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i ja sam u fazonu sve spremila. Dok ne odem cu jos jednom srediti sve i to je to. 

Bas sam sva izmesana. Jedva cekam a opet mi se ne ide u porodiliste. Sreca samo da ce mi taj isti dan raditi,necu tamo cekati... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajmo podsetnik..kad se porodimo sta ne treba jesti zbog bebinih grceva?

Meni su napricali svasta,patronazna mi je rekla da bi trebalo da izbegavam citrusno voce,dinje,pecurke,pasulj,grasak...  Jos svasta nesto. Da izbegavam kafu.U prevodu da jedem samo neke corbice,sto vise zbog mleka i krompir i meso. Ustvari prvih mesec dana pripazi,a posle jedi normalno,samo sve umereno,nepreteruj niucemu,taj sam savet od druge babice dobila i upravu je zena. Ako vidis da mu/ joj nesto smeta to smanji ili izbaci.

neca79, Dacha76, zvezda i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Dacha76 srediće te bakterije brzo, ne brini. Želim ti da brz oporavak i pre toga lak porođaj.Stižu blizanci, volim jun jer je 17og rođendan mojoj zloćki voćki . 

Hvala puno.I ja ga volim zato sto je 2. bio moj rodjendan,a sada ce i mojim blizancicima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni se sestra pomucila lepo da nameati kaiseve i sve,bas je polako radila.a nisu mi naplatili ctg,samo UZ. I u utorak idem opet na ctg samo,necu na UZ vise.

Hana,kako ti posteljica? Meni 2.na3.,kontam ne mora nista da znaci... Jos danas dvocifreno,pa prelazim na jednocifreno brojanje :o

Torba spremna,spakovana,stvari sve,samo imam za sebe za izlazak da ispeglam haljinu i spakujem da mm zna gde je ,obucu,ves i ostalo... Da namestim posteljinu i to je to... 

Nasla sam patronaznu da kupa bebu posle ,kad dodjemo kuci. Radi u porodilistu,kaze,najavice me tamo,posto radi u soku,da mi daju lepu dozu protiv bolova posle budjenja :D

Znaci, ipak ides pod opstu? E, vala, stvarno si zekan B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso,pa ne znam jos.ja to onako, mahinalno napisah. Pitacu dr sta kaze... :D

 

Tasa021 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso,pa ne znam jos.ja to onako, mahinalno napisah. Pitacu dr sta kaze... :D

 

Pa zar ti nije odmah rekao koju ce anesteziju koristiti kada ste zakazivali cr?Mislim da je to jako bitno da znas unapred.Meni je i prvi put i sada drugi put,cim mi je zakazao datum cr,rekao da ce raditi u spinalnoj anesteziji,jedino ako dodje do nekih velikih komplikacija,onda moraju totalnu anesteziju.A da li i u Srbiji imate dan ili nedelju dana pred cr razgovor sa anesteziologom?Ovde je to obavezno i ovoga puta imam razgovor dan pre cr.Tu te anesteziolog ispita bukvalno sve da bi znao kako da postupa i sta da koristi u samoj anesteziji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni CR nije dr zakazao nego je tada dezuran i tada ja dolazim u smenu da mi radi CR. Sve analize ce da mi radi tamo pa i razgovor sa anesteziologom. Prosli put sam isla u totalu i sada naginjem ka istom... Ali videcu,kazem,sa dr.

Kod nas je razgovor mislim dan ranije,koliko se secam...

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni CR nije dr zakazao nego je tada dezuran i tada ja dolazim u smenu da mi radi CR. Sve analize ce da mi radi tamo pa i razgovor sa anesteziologom. Prosli put sam isla u totalu i sada naginjem ka istom... Ali videcu,kazem,sa dr.

Kod nas je razgovor mislim dan ranije,koliko se secam...

A to je vec druga prica.Ja sam mislila da ti je vec zakazao.Onda je ok.Bas sam se zbunila,zato sto je nemoguce da ti zakaze cr,a da ne spomene koju ce anesteziju da koristi,zato sto je u stvari na tebi da izaberes koju ti zelis.Kasnije anesteziolog u toku razgovora sa tobom odlucuje koja opcija je najbolja za tebe.Barem je ovde tako.

Ja bih ti iz licnog iskustva preporucila spinalnu,zato sto se mnogo lakse podnese i oporavak je mnogo brzi,naravno ako ti to zelis i doktor i anesteziolog potvde da ima uslova za tu vrstu anestezije.Naravno uvek je to tvoj izbor i tvoja odluka.

U svakom slucaju zelim ti da sve super prodje i da jako brzo posle cr uzivas sa svojom bebicom i brzo se oporavis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni CR nije dr zakazao nego je tada dezuran i tada ja dolazim u smenu da mi radi CR. Sve analize ce da mi radi tamo pa i razgovor sa anesteziologom. Prosli put sam isla u totalu i sada naginjem ka istom... Ali videcu,kazem,sa dr.

Kod nas je razgovor mislim dan ranije,koliko se secam...

Hm... Koliko se secam :lol:, razgovar sam obavila 10min pre cr! Srbistan, kazem ja! 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A to je vec druga prica.Ja sam mislila da ti je vec zakazao.Onda je ok.Bas sam se zbunila,zato sto je nemoguce da ti zakaze cr,a da ne spomene koju ce anesteziju da koristi,zato sto je u stvari na tebi da izaberes koju ti zelis.Kasnije anesteziolog u toku razgovora sa tobom odlucuje koja opcija je najbolja za tebe.Barem je ovde tako.

Ja bih ti iz licnog iskustva preporucila spinalnu,zato sto se mnogo lakse podnese i oporavak je mnogo brzi,naravno ako ti to zelis i doktor i anesteziolog potvde da ima uslova za tu vrstu anestezije.Naravno uvek je to tvoj izbor i tvoja odluka.

U svakom slucaju zelim ti da sve super prodje i da jako brzo posle cr uzivas sa svojom bebicom i brzo se oporavis.

a vidis moja sestra se u oktobru porodila i do samog porodjaja nije joj spomenuto koja anestezija ce biti...jos je kod tog dr preko veze neke isla. Zemunska bolnica je u pitanji

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih ti iz licnog iskustva preporucila spinalnu,zato sto se mnogo lakse podnese i oporavak je mnogo brzi,naravno ako ti to zelis i doktor i anesteziolog potvde da ima uslova za tu vrstu anestezije.Naravno uvek je to tvoj izbor i tvoja odluka.

Ista prica :). Porodih se, svesna bila, do uvece bila na nogama! Nema mucnine, nikakvih dodatnih nus pojava! 

 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@neca79 Zemunska bolnica je izgleda prica za sebe.Od svih mojih prijateljica i rodjaka koje su se porodile tamo,nista lepo nisam cula i vecina je imala katastrofalna iskustva.

Misovic su mi bas ishvalili i ja sam tamo lezala kada sam imala prvi spontani pre oko dvadesetak godina i imam samo reci hvale za njih.Isto i za Visegradsku sam cula samo pozitivna iskustva trudnica i porodilja.

Iskreno ja spinalnu ne bih menjala ni za jednu drugu anesteziju,zato sto sam imala predivno iskustvo i nikakve komplikacije pri oporavku,3 sata posle cr sam bila na nogama i setala kao da mi nista nije radjeno,iako sam pre cr imala preeklampsiju i vec mi je porodjaj skoro pa poceo.Ali ja se nisam i ne poradjam u Srbiji,pa stvarno ne mogu da pisem o nekom svom iskustvu o porodjaju u Srpskim porodilistima.

neca79 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja ne znam da li sam sposobna za spinal,mislim psihicki. Bojim se i nuspojava koje sa totalnom nisam imala. Lomim se. Nizak mi je pritisak,da li to utice na uzimanje spinala nekako? 

Dacha76 i MicaZoki(LUKA) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.