Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

da li ste uzimale pelene velicina 1 ili odmah 2? danas mm kaze bolje odmah 2 da uzmemo mada sam ja bila ideje da za porodiliste uzmem br1 makar oko pakovanje od 56 komada pa da vidim koliko ce napredovati...ne znam sta da radim?

Tako sam i ja. U porodiliste sam ponela 1,to manje pakovanje. A kuci sam imala spremnu i 2. I to mi je bilo super. 1 smo iskoristilo sve,jer je bebac bio malen. Tako da neces pogresiti.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje cice mrvice su bile tako da im je i kec bio veliki. Tako da def.1 dok sa sinom 2ka ali on je imao 4kg na rođenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam danas na ctg-u. Ima kontrakcija ali nisu strasne. Grlic i dalje 4-4,5cm. Posto mi nije daleko bolnica pustena sam kuci da cekam ali u utorak ujutru da dodjem ponovo. Dogovorila sam se da ne izazivamo nista dok je beba dobro nego kad krene samo da krene da bi beba bila sto zrelija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko dugo vam je ispadao sluzni cep i koliko je to veliko? Da li stvarno postoji mogucnost da je iz dva dela, kao sto sam negde davno procitala? Meni je u utorak uvece prvo ispao i dva dana sam imala sluzavo braonkasto kad se obrisem, ne uvek ali bilo je i sad opet kad sam se dva puta obrisala bilo je mnogo skuzi sa tankim, tankim zilicama krvi. Izvinite ako vam se smucilo ali ne znam kako drugacije da objasnim i koga da pitam

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko dugo vam je ispadao sluzni cep i koliko je to veliko? Da li stvarno postoji mogucnost da je iz dva dela, kao sto sam negde davno procitala? Meni je u utorak uvece prvo ispao i dva dana sam imala sluzavo braonkasto kad se obrisem, ne uvek ali bilo je i sad opet kad sam se dva puta obrisala bilo je mnogo skuzi sa tankim, tankim zilicama krvi. Izvinite ako vam se smucilo ali ne znam kako drugacije da objasnim i koga da pitam

draga moze tako kako je tebi..a da se javis dr?

zvezda i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam, pustila sam poruku i odgovorila mi je da oni taj sluzni cep ne racunaju. Kao moze i tri ned ranije da ispadne i da je meni to od pregleda. Ako krene svrza krv, jaci bolovi ili nesto drugo neobicno da odmah dodjem pa da je zovem ako nije tu.

ali mene opet kopka  to

joj vise sam i sebi dojadila, a mogu da zamislim vama. Ne zelim da preskacem spisak, bar ne da budem prva kad sam vec peta na njemu

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam, pustila sam poruku i odgovorila mi je da oni taj sluzni cep ne racunaju. Kao moze i tri ned ranije da ispadne i da je meni to od pregleda. Ako krene svrza krv, jaci bolovi ili nesto drugo neobicno da odmah dodjem pa da je zovem ako nije tu.

ali mene opet kopka  to

joj vise sam i sebi dojadila, a mogu da zamislim vama. Ne zelim da preskacem spisak, bar ne da budem prva kad sam vec peta na njemu

ja se nekako vodim logikom da cep krece kad se zena otvara..pa se brinem da se nisi dodatno otvora. Ako dr kaze da to nije znak ok..prati i miruj

Dacha76 i zvezda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezda, nemoj da senbrines da li si dojadila. Nisi. Plasis se s i mi brinemo za tebe tako da se javljaj kad god imas neku nedoumicu a i da nas izvestavas o stanju...

NadamNse da kod tebe to nije slucaj ali evo mog primera kako je meni sad bilo- krenuo sluzavi cep u utorak bila tamna krv i sluz, pa se smAnjila kolicina mozda je cak i prestala sluz (vise se i ne secam) i onda na dan porodjaja je ponovo krenula nezanemarljiva kolicina  ali sa nitima sveze krvi. Kroz pola sata su mi krenule kontrakcije koje su dovele do porodjaja 10 sati kasnije... Kontam da je ta sveza krv od sirenja glica. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam, pustila sam poruku i odgovorila mi je da oni taj sluzni cep ne racunaju. Kao moze i tri ned ranije da ispadne i da je meni to od pregleda. Ako krene svrza krv, jaci bolovi ili nesto drugo neobicno da odmah dodjem pa da je zovem ako nije tu.

ali mene opet kopka  to

joj vise sam i sebi dojadila, a mogu da zamislim vama. Ne zelim da preskacem spisak, bar ne da budem prva kad sam vec peta na njemu

meni je sada ispao sl cep par dana ranije..

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam iskustva ,ali samo da kazem da mislim na tebe i da ti drzim palceve da sve bude ok i da sto blize dodjete terminu. 

 

Kod mene nista specijalno,ovih dana se osecam poletno i lagano. Za bebu je sve spremno, torbu sam spakovala. Da dodam par stvari i to je to. Imam jos 22 dana,a radim jos par dana od sutra i kraj. 

Ugojila sam se 13kg,ne znam gde su mi,vidim samo stomak a noge tanke. 

I tako... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno drage moje!!!! Mnogo vas volim i bas mi znacite!!!! Da mi nije vas mislim da bih nekad prolupala a i vasa podrska mi je najvise znacila!!!!! Od ovih sto me zovu 5 puta na dan ne vidim podrsku nego vidim u tonu vec kad ce, kad ce zurka?!

Venera, Brunda, Dacha76 i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zvezdo,zaista je tako.Sluzni cep ne mora najaviti porodjaj,moze mnogo pre da ispadne tako da se na to ne obaziri.Tebi je bitan svaki dan a bice sve o.k.kako vidim

zvezda i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@zvezda meni je ispadao ili 20-ak dana ranije ili uopšte nije, a može da se desi da ga u zombi modu nisam ni primetila (zombi mod - polu svesno do potpuno nesvesno stanje bauljanja do wc šolje i natrag u krevet u periodu 8-9mesec). Dobro je da nisam i vrat polomila tad.

Dacha76, mala007, zvezda i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno drage moje!!!! Mnogo vas volim i bas mi znacite!!!! Da mi nije vas mislim da bih nekad prolupala a i vasa podrska mi je najvise znacila!!!!! Od ovih sto me zovu 5 puta na dan ne vidim podrsku nego vidim u tonu vec kad ce, kad ce zurka?!

zvezdo,cep mi je ispao 09.09,porodila sam se 25(stim da je 24 ujutru poceo polako da otice vodenjak). Sve je islo prirodnim putem,samo od sebe. 

zvezda i Brunda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko dugo vam je ispadao sluzni cep i koliko je to veliko? Da li stvarno postoji mogucnost da je iz dva dela, kao sto sam negde davno procitala? Meni je u utorak uvece prvo ispao i dva dana sam imala sluzavo braonkasto kad se obrisem, ne uvek ali bilo je i sad opet kad sam se dva puta obrisala bilo je mnogo skuzi sa tankim, tankim zilicama krvi. Izvinite ako vam se smucilo ali ne znam kako drugacije da objasnim i koga da pitam

Bice to sve dobro,samo polako. Kao sto su ti zene rekle,nisi dosadna,samo pisi. 

Sluzni cep moze da ispada dve nedelje pre porodjaja,ja sada pisem sta mi je babica rekla,a i svoje iskustvo. Dakle,dve nedelje pre porodjaja,jeste merilo da je porodjaj krenuo,odnosno da je vrlo blizu (dve,tri nedelje). Nemoj da se brines,ako nemas bolove i ako ti vodenjak nije naprsao ili pukao,nema potrebe da se brines. 

Meni su u 3 h ujutru bolovi krenuli,to me je i probudilo,onako cudna neka bol,nije me tako bolelo celu trudnocu,pa sam pomislila da je to,to. Otisla sam da piskim i kada sam se izbrisala ispao mi je sluzni cep,onako sluzavo,sa malo krvi sveze. Istusirala sam se,sredila,kada sam izasla iz kade,osetila sam da mi nesto toplo curi niz nogu,odma sam pomislila da je vodenjak pukao. Sacekala 10 min,spremila sam se i krenula u bolnicu,pritom da sam bolove jedva imala,ali pukao vodenjak,pa htela,nehtela,morala sam. Tamo su mi rekli da je vodenjak naprsao,pa sam ostala taj dan u bolnici,tek sam se sutradan porodila. 

Ja se izvinjavam na opsirnom opisu. Samo hocu Zvezdo da ti kazem,da bez obzira sto mi je i sluzni cep ispao i naprsao vodenjak,tek sutradan sam se porodila. 

Samo hrabro,izdrzaces ti jos koji dan.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Zvezdo,

Nema puno razloga za brigu,ispadanje sluznog cepa nije 100% znak da ce doci do skorijeg porodjaja.Sve sto su ti napisale ostale dame ovde je tacno,ali postoji jos jedna sitnica koja ce ti mozda uliti nadu da ce biti sve ok,a to je da se sluzni cep regenerise.Zato nekim trudnicama ispada danima,nekima jako brzo,a nekima nekoliko puta u velikim vremenskim razmacima.

Ja nisam imala prirodni porodjaj,ali mi je u prvoj trudnoci ispao sluzni cep bas te noci pred zakazan carski rez.

Zato samo hrabro i odmaraj sto vise i nece biti nikakvih problema.

zvezda, mala007, Venera i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima to da sluzni čep ispadne i do dve nedelje ranije. Ali svima oko mene kad je ispao, u roku od par dana je krenuo porođaj. Meni od kad je ispao, porodila sam se za 4 dana. 

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da i ja kazem, u proslom devetom mesecu mi je stalno nesto sluzavo curkalo, sve sam mislila da je cep (verovatno delovi), na dan kad su krenule kontrakcije i porodjaj izasla je veca kolicina sluzi i sveza krv tako da sam znala da je to to. 

zvezda, MicaZoki(LUKA) i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanchika wow koji stomak :baby: jos malo:)

posle cu i ja postaviti moj:)

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle koliko lezu parice za bebu i ostale?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.