Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Kruela 15.5. :D i ja volim bikove jakooo ^_^

moj prvi sin je 15.5

MakiJana i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se bas ponadala da ce neka od vas da se porodi dok sam ja na kontroli.Samo polako i strpljivo i bicete sa vasim andjelcicima.

Na kontroli je bilo sve ok.Ja sam sada 29+3.Decacic je po razvoju 28+1,a devojcica 31+3.Ja sam se bas uplasila da nesto nije u redu,ali je dr rekao da je sve ok i da su prilicno visoko i da imaju dovoljno plodove vode i cirkulacija krvi kroz pupcanu vrpcu je idealna 144 i 143 otkucaja u minuti.Trenutno je decak okrenut glavicom na dole,a devojcica poprecno,izgledaju kao da formiraju krst (+).Prognoze su za sada da ce izdrzati do 37. nedelje,sto me prilicno raduje.

Eto to je sve za sada,uglavnom svi moji problemi su za njega sasvim normalni i nista ne moze da mi ih ublazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,da vam pozelim srecu,brz i lak porodjaj i jos brzi oporavak. Citam vas redovno i navijam. :babymommy:

MakiJana i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,da vam pozelim srecu,brz i lak porodjaj i jos brzi oporavak. Citam vas redovno i navijam. :babymommy:

MicaZoki a da se ti nama uskoro pridruzis?:babycrib:

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja necu uopste vise da se javljam i pisem dok se ne porodim. Samo dizem frku. Stalo sve nesto posle  podneva! Grr! Sto ja nisam kao normalne zene pukne vodenjak, dobiju bolove i trk na porodjaj? Ne, ja cu da se natezem i sa drugim kao i sa prvim. 

Izmenjeno od strane Zone*
mala007 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone pravis lazne uzbune. Samo kontrakcije i u salu to je najbolje ( kao ja sa prvim). Ajde pricamo viceve, mozda od smeha krene pa se javimo iz porodilista.

ja samo jos keks da probam i da vidim oce li krenuti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne smem ni keks, pre cu zatrudneti sa trecim detetom nego roditi ovo u stomaku:lol:

Ne znam da pricam viceve, ali vi raspalite izivam u njima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone, tako se i meni smirilo sad sa drugim detetom i odjednom samo krenuli bolovi uvece i ujutru se porodih ;)

Srecno svima ^_^

Dacha76, Venera i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene nikako da vam se javim, uzivam u svojoj bebicu i ne mogu pogled sa nje da skinem :wub:

Milica je dosla na svet 25.04 u 00:04 minuta

Sa sve tezinom 3800 i duzinom 53

Drage zelim da i vi uskoro uzivate u vasim bebicama :babycrib:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene nikako da vam se javim, uzivam u svojoj bebicu i ne mogu pogled sa nje da skinem :wub:

Milica je dosla na svet 25.04 u 00:04 minuta

Sa sve tezinom 3800 i duzinom 53

Drage zelim da i vi uskoro uzivate u vasim bebicama :babycrib:

poljubac za obe. Uzivajte 

p.s. nemoj mi pozeleti toliku bebu daj nesto sitnije :) ja to sa 1,5m nmg da izbacim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poljubac za obe. Uzivajte 

p.s. nemoj mi pozeleti toliku bebu daj nesto sitnije :) ja to sa 1,5m nmg da izbacim

Hah ista sam ti.Nego, da li je ok da se beba primiri pa da se javi samo jednom eventualno dva put i to kada snednem osetim je u toku dana nekoliko puta ali ni priblizno kao prosle nedelje na primer.U hodu osetim zatezanje jednog dela stomak,danas nisko bas osetila sam i stucanje i golicanje ne znam kako da opisem kao da ce svakog casa da izleti nesto.Ne znam da odem do bolnice ili me hvata panika bzv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene nikako da vam se javim, uzivam u svojoj bebicu i ne mogu pogled sa nje da skinem :wub:

Milica je dosla na svet 25.04 u 00:04 minuta

Sa sve tezinom 3800 i duzinom 53

Drage zelim da i vi uskoro uzivate u vasim bebicama :babycrib:

Cestitamo :baby::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema eserihije i imamo zeleno da u septembru krenemo na bebcu da radimo :wub:

@Dragana88 cestitammm od srca:wub:

Prelepe vesti :). Napred samo draga :babymommy:!

*Cvrky87* i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene nikako da vam se javim, uzivam u svojoj bebicu i ne mogu pogled sa nje da skinem :wub:

Milica je dosla na svet 25.04 u 00:04 minuta

Sa sve tezinom 3800 i duzinom 53

Drage zelim da i vi uskoro uzivate u vasim bebicama :babycrib:

cestitam od srca! :babymommy: kad stignes malo nam izdetaljisi hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hah ista sam ti.Nego, da li je ok da se beba primiri pa da se javi samo jednom eventualno dva put i to kada snednem osetim je u toku dana nekoliko puta ali ni priblizno kao prosle nedelje na primer.U hodu osetim zatezanje jednog dela stomak,danas nisko bas osetila sam i stucanje i golicanje ne znam kako da opisem kao da ce svakog casa da izleti nesto.Ne znam da odem do bolnice ili me hvata panika bzv.

ja cu ti reci sta je meni nacelnik rekao- ako je osetis manje prosto beba spava, bitno je osetiti je nekoliko puta u toku dana. Meni se npr umiri na dan-dva, znaci nije aktivna 15h nego 7h dnevno. Evo meni je ona uspavana na ctgu i bila je jedno jutro mirna samo malko se pomerila i onda je djipala. Danas je kao i ranije divljak celi dan. Problem bi bio da se neko vreme ( par sati) beba ne oseti. Ja iz mog licnog iskustva sa klincem mogu da ti kazem da se ne opterecujes mnogo ( on se dnevno mednuo 4 puta) rodio se zdrav prav i sada je pravi decak, zivahno dete. 

Ako ti sama smatras da ce ti biti lakse trkni do doktora pa vidi jel sve ok ( pitas za pupcanu gde je da nije kod glave). Eto malo opsirnije, ali samo nemoj biti u strahu jer onda to ide na psihu, realno. Mrdne se stuca tu je bebac samo malo kuliraaa :* 

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Dragana88 cestitamo! Da lepo mazuljkate i uzivate!:baby::babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam jedno pitanjce. Da li jos nekog bole rebra? Ja u zadnjih par dana kad dignem ovo moje cedo bas osetim da me zateze. Prvo je bilo kao osecaj da imam upalu tih rebarnih misica, al danas bas kao da me bole aama rebra.

Cula sam za tu pojavu. Ali mi sve nesto rano, sve se mislim nije beba jos tolika, a ja od sutra 25.nedelja! uuhuhuh kad pre majku mu?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana88 sve cestitke tebi i tvojoj bebani:baby: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce mene ne boli ali moju sestru je u obe trudnoce rebro jako bolilo ali samo sa jedne strane, bas joj je bilo tesko . Cak ju je i peklo (zarilo) na tom mestu bas kao upala, pretpostavka da je neki zivac bio ukljesten tj. kako da je beba nesto pritiskala, nekad je morala popiti nesto protiv bolova a imala je i neki masazer pa je tu masirala, uglavnom proslo je posle porodjaja ako je za utehu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.