Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Evo tu sam, ovih dana nisam mogla, ali od danas se vracam bebcu :P

Ma ni ja nista bolja nisam , ovi praznici pa se nema sta raditi samo spavanje, klopa i setanje...a ti jos i moras na posao.

E sanjala sam kako se dopisujemo na bebcu, pa onda neki restoran i tu se upoznajemo, a ti izgledas ovako: visoka, crna ili tamno smedja duga kosa, mrsava, mlada...ni nalik trudnici po izgledu i ni kilogram vise :lol:

Aj postavi neku slicicu da te vidimo, da ne moram da te zamisljam :lol:

Isto vazi i za tebe, ako budes dolazila u Beograd, javi se :wub:

Ej pa dobro me opisa :lol: visoka jesam, crna jesam , ma i mlada jesam pa jos uvijek mi je dvica napred ( 29 godina :lol: ) a sad to mrsava uh.... mozda sam prije bila ....

Jos uvijek ne znam kako ovdje sliku ubaciti ...ali veceras kad dodjem kuci probacu ti poslati, da me ne zamislajas vise heheheheh

Hvala na pozivu , ako budem prolazila kroz BG javicu se . Ljubim te :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej pa dobro me opisa :lol: visoka jesam, crna jesam , ma i mlada jesam pa jos uvijek mi je dvica napred ( 29 godina :lol: ) a sad to mrsava uh.... mozda sam prije bila ....

Jos uvijek ne znam kako ovdje sliku ubaciti ...ali veceras kad dodjem kuci probacu ti poslati, da me ne zamislajas vise heheheheh

Hvala na pozivu , ako budem prolazila kroz BG javicu se . Ljubim te :wub:

Izgleda da sam vidovita....sve pogadjam :P:lol:

Cekam slicicu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš sam se juče pitala gde nam je Milanka :) A ona uživa u klopi i praznicima, baš je briga :lol: Poljubac za sve vas :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neznam gde owo danapisem pa cu owde...naime,trudna sam,zadnju menstruaciju sam imala 25.08.'11 i to samo nekoliko kapljica,a mesec pre toga redownu...moja doktorica je rekla posto su tih nekoliko kapi dosli u wreme kad sam trebala i taj mesec da dobijem redowno da ce to racunati kao zadnju menstruaciju i po njenom proracunu ja sam sad 19 nedelja trudna...poslala me je u Vrbas u bolnicu na pregled jer imaju bolji ultrazwuk i tek sad (kad sam wec drugi put isla na ultrazwuk tamo) oni su utwrdili neka neslaganja...po proracunu u bolnici ja sam 24 nedelje trudna a na ultrazwuku welicinom,beba odgowara kao da sam tek 17 nedelja trudna :blink: ...znaci 2 lekara a 3 misljenja :angry: ...i dobih sawet da ja lepo odem na betaniju pa nek oni utwrde koja sam tacno nedelja i kad je zaceto jer oni nemogu da skontaju...

Zanima me dali se jos neko sretao sa owakwom situacijom jer sam ja skroz zbunjena????

I ewo malo i lepih westi,dok sam cekala na ultrazwuk,3 porodilje koje su u owoj godini prwe na swet donele bebe(swe tri dewojcice) su dobile poklon od grada i bolnice,nesto u nowcu a nesto u stwarima i paketicima...Prelepo...URAAAA za bolnicu u Vrbasu

A NAJLEPSA WEST JE TA STO NOSIM DECAKA :):D^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јело Јело, а шта си радила да те прође? Питам јер и мене саставило :( Синоћ нисам сигурна да ли сам уопште и спавала,а дан два раније само ми је било грло онако као изгребано, а синоћ почело да пече,запушио се нос... Снајка ми каже да ставим ракију и бибер ма крпу па да увежем грло,јел то неко пробао? Може ли тако ракија да шкоди беби? Знам да не смем никакве лекове и септолете и немам намеру да их узимам па бих нешто природно. Човече,колко год се чувала, не можеш побећи тим вирусима и прехладама <_<:angry:

Ja sam popila ukupno 2 palitreksa,jer su mi to prepisali i rekli da moze,ali nisam htela da preterujem,jedan ujutru i jedan uvece.Stavljala sam komovu rakiju kao oblogu,ali mi ni to nije nesto posebno pomoglo.Na kraju sam upotrebila dva prirodna saveta od moje prijateljice.Prvi je,ako imas neku staru majcu ili jos bolje pelenu obicnu-pamucnu,napravis sirinu dovoljnu da ti prekrije grudni kos,i na nju razmazes 3-4 kasike otopljenog mlakog meda.Onda to prislonis na grudi,ucvrstis necim,i preko obuces neku staru majcu za spavanje,jer se med obicno malo otopi,i prespavas sa tim do ujutru tako.A drugi je,da u sobi u kojoj spavas ostavis lonce da isparava sa ,skuvanim cajem od kamilice i 2 kasike obicne morske soli,koje si zajedno prokuvala.Znaci 2 kasike morske soli sa jednom soljom caja kamilice skuvati.Nadam se da sam lepo sve objasnila,a jos se vise nadam da ce ti ovo pomoci kao sto je i meni :wub::) Pozdrav Kiki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milena,da li je prosla zubobolja?Nadam se da ti je bolje :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milena,da li je prosla zubobolja?Nadam se da ti je bolje :wub:

Nije, još uvek me boli i otečena sam, samo što se sad otok spustio niže i čini mi se da je pred pucanjem. Sutra mi je poslednja injekcija,mada mislim da će da mi daju još. U svakom slučaju, znaću po podne kad odem na stomatološki. Samo da ovu noć odspavam mirno, bez buđenja i bolova. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jenny ja sad ne razumem...Jesu li ti rekli da plod kasni ili šta? Ništa ne kontam. Ko ti je radio uz? Ja idem u Vrbas kod dr.Salatića. Idi na Betaniju pa vidi šta je u pitanju ili idi privatno ako možeš.jesi radila ekspertni uz? Ako jesi, šta ti je taj dr rekao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je juče zaboleo stomak tj.osetila sam neki grč dok sam ležala na desnoj strani i htela da se prebacim na levu.Ceo stomak mi je utrnuo i postao tvrd.To je trajalo možda nekih 5 sekundi i popustilo me.Večeras smo mm i ja šetali i osetila sam da me malo dole boli,ali nisam htela ništa da mu kažem da se ne zabrine.Zaboli,pa prestane i onda me je u predelu desnog jajnika malo jače zabolelo pa sam morala da zastanem i odmorim.Sada mi je dobro,ne boli me ništa.Ali beba miruje,pa me sad to brine.Možda preterujem, ali ja sam imala osećaj kao da su to kontrakcije.Da li se nekoj od vas nešto slično desilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je juče zaboleo stomak tj.osetila sam neki grč dok sam ležala na desnoj strani i htela da se prebacim na levu.Ceo stomak mi je utrnuo i postao tvrd.To je trajalo možda nekih 5 sekundi i popustilo me.Večeras smo mm i ja šetali i osetila sam da me malo dole boli,ali nisam htela ništa da mu kažem da se ne zabrine.Zaboli,pa prestane i onda me je u predelu desnog jajnika malo jače zabolelo pa sam morala da zastanem i odmorim.Sada mi je dobro,ne boli me ništa.Ali beba miruje,pa me sad to brine.Možda preterujem, ali ja sam imala osećaj kao da su to kontrakcije.Da li se nekoj od vas nešto slično desilo?

Ja imam mesecima te bolove,uvek kada hodam duze od 10min to zaboli tako nisko da vise ne mogu da hodam,zastanema par min da odmorim pa nastavim dalje. Pitala sam doktorku za te bolove, kaze da se oni javljaju zato sto mi je beba jako nisko i prednjaci glavom,vec se namestila za porodjaj (nadam se da ce tako ostati do porodjaja). Zato bez brige,to je normalno,ja sam dosta smanjila setnje i super se osecam.

Milena026 nadam se da ce ti biti bolje,znam kako je to tesko sa zubima,meni raste prvi umnjak,a nema mesta,pa me uvo bolelo i temperaturu sam imala,nista nisam pila,izdrzala neko vreme i sad mnogo manje boli :( .

Mm88 ozdravi nam brzo,ne daj da te napadnu virusi,napadni ti njih :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam mesecima te bolove,uvek kada hodam duze od 10min to zaboli tako nisko da vise ne mogu da hodam,zastanema par min da odmorim pa nastavim dalje. Pitala sam doktorku za te bolove, kaze da se oni javljaju zato sto mi je beba jako nisko i prednjaci glavom,vec se namestila za porodjaj (nadam se da ce tako ostati do porodjaja). Zato bez brige,to je normalno,ja sam dosta smanjila setnje i super se osecam.

Pa to sam i ja pomislila da je zbog toga sto je bebica nisko.Osetim kad me udari da je nize. Nego mene brinu jos neke stvari.Naljutim se sama na sebe kad krenem da citam i na ovom forumu i bilo gde o necemu i onda se opteretim time. :unsure:

Osetim ja bebu da me udari,ali juce i evo jutros slabije nego ranije.E sad,palo meni na pamet da procitam nesto za plodovu vodu...I naravno uplasim se tim podacima sto procitam. Meni vec par dana na dnevnom ulosku ostaje kao neki sekret,ali pomalo je zuckast i sve nekako mislim da je to zbog urina,da imam nekih bakterija,ali opet sam citala da je plod.voda blago zuckasta,ali da non stop curka ako krene...A meni se to nije desilo.U ponedeljak idem da proverim urin i krv pa cu videti sa ovom doktoricom,mada ne volim kod nje da idem jer je toliko negativna da je to strasno.Ali necu izdrzati do 18.i uz u Vrbasu kod mog doktora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to sam i ja pomislila da je zbog toga sto je bebica nisko.Osetim kad me udari da je nize. Nego mene brinu jos neke stvari.Naljutim se sama na sebe kad krenem da citam i na ovom forumu i bilo gde o necemu i onda se opteretim time. :unsure:

Osetim ja bebu da me udari,ali juce i evo jutros slabije nego ranije.E sad,palo meni na pamet da procitam nesto za plodovu vodu...I naravno uplasim se tim podacima sto procitam. Meni vec par dana na dnevnom ulosku ostaje kao neki sekret,ali pomalo je zuckast i sve nekako mislim da je to zbog urina,da imam nekih bakterija,ali opet sam citala da je plod.voda blago zuckasta,ali da non stop curka ako krene...A meni se to nije desilo.U ponedeljak idem da proverim urin i krv pa cu videti sa ovom doktoricom,mada ne volim kod nje da idem jer je toliko negativna da je to strasno.Ali necu izdrzati do 18.i uz u Vrbasu kod mog doktora.

E Dea i meni se ovo desava vec par dana, mada se ja iskreno nisam mnogo opteretila time, tj nisam kopala po netu sta moze da bude... Takodje i ja imam problem sa bolom kada malo duze setam, planirala sam danas da pitam dr dal je opasno i to, mada mi sad Milanka razjasnila situaciju, posto mi je bebac po zadnjem uz bio jako nisko...

Milanka, nisam ja prehladjena... Ja sam rekla da sam to prelezala u oktobru, mada hvala za lepe zelje u svakom slucaju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jenny ja sad ne razumem...Jesu li ti rekli da plod kasni ili šta? Ništa ne kontam. Ko ti je radio uz? Ja idem u Vrbas kod dr.Salatića. Idi na Betaniju pa vidi šta je u pitanju ili idi privatno ako možeš.jesi radila ekspertni uz? Ako jesi, šta ti je taj dr rekao?

rekli su mi da se plod lepo razwija al im se racunice oko termina neslazu,tako da me salju na ekspertni ultrazwuk u betaniju da oni odrede kad je tacno zaceto...sad stwarno neznam koji je doktor bio tamo glawni u wrbaskoj bolnici jer je njih cetworo blenulo u ultrazwuk,a pregledao me je neki mladji doktor,neznam wise ni kako se zowe...totalno me zbunili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Драге труднице,како сте ми данас? Мени је грло мало боље,ал ми се зато све попело на синусе,испод очију ми је тако напето и боли,а нос час цури,час је запушен. На грло сам ипак ставила облог од ракије и бибера,ево и опет то држим,ал не знам шта да радим са тим носом и то испод очију,баш ми је тешко да дишем... ух :(

А иначе то жућкасто имам и ја, кад сад дуго на ногама,малтене осетим како цурне мало. Јел то треба да ме брине? Јој једва чекам уторак и УЗ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki vidi sa dr dal smes neki lek da pijes, ja kad sam bila bolesna posto sam dosla do toga da ne mogu da zaspim od kasljenja dala mi je ja mislim palitreks da pijem... Pitaj je najbolje reci ce ti sta mozes... E da i u apoteci su mi dali neki caj, onaj u kesici velikoj sto sipas kasikom, pise na kutiji za bronhitis da je dobar i bas mi je pomogao, malo je odvratan al sta je tu je nisam imala drugog izbora...

E ja idem danas kod dr na kontrolu pa cu da je pitam (ako ne zaboravim kakava sam lujka, posto mi se to stalno desava), pa vam javljam sta mi je rekla.... Inace moj bebac se samo sutira, al nece da se popne bar malo tako da me boli malo stomak od njega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kik87, ozdravi nam brzo.Ja sam imala u pocetku trudnoce neku prehladu, ali sam uzimala rastvor tantum verde, grguces tri puta dnevno i prodje, ne pije se i samim tim ne ide u krvotok. Meni je to za 2 dana proslo, grlo i sinusi. Sve mi se slivalo u grlo od alergije, na sve i svasta sam alergicna.

Trudnice al sve vi poranile, ja tek sad ustala...sta radite danas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ih Milankaa ti bas uzivas i odmaras ;)

Ja pokusavam nesto da uradim na ovom mom poslu...ali mi ne ide od ruke, koga god nazovem niko se ne javlja. A sad naredna tri dana ne radim pa se radujem ko malo dijete , jedva cekam da prođe danasnji dan :lol:

Kiki87 brzo nam ozdravi :wub:

Milena026 nadam se da ti je bolje i da si spavala sinoc, ta zubobolja je bas gadna :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas idem na pregled :D jedva cekam da vidim ovu malu pufnicu u stomacicu i da utvrdim kako napreduje :D :D :D ...

Inace zenske, jel vama ovo vrijeme trudnoe sporo prolazi ili se meni tako cini? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakve sam kosmare imala nocas, pola noci nisam spavala, pa sam jutros to nadoknadila.

Bez nervoze, ako se ne resi sad, resices drugi put. Nemas nikakve pomoci ako se nerviras, samo sebi skodis.

E jel imate one prohteve da vam se nesto jede nocu, a da bas to nema kuci pa saljete dragog da vam donese?

Ja nemam, ali juce bili na nekom rodjendanu, i kaze neka trudnica da ako ona nesto zeli mora joj se stvoriti u pola noci. Pa cak i kada nije sezona tog voca, njen muzic to mora da nadje kako zna :unsure: Mene ti hormoni ne drmaju(mada nikad se ne zna, ostalo jos 2 i po meseca :lol: ), i kazem mm kakvu zlatnu zenu ima, nema nikakve probleme sa njom :P:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas idem na pregled :D jedva cekam da vidim ovu malu pufnicu u stomacicu i da utvrdim kako napreduje :D :D :D ...

Inace zenske, jel vama ovo vrijeme trudnoe sporo prolazi ili se meni tako cini? :D

Meni je trudnoca proletela, nikad mi vreme nije proslo brze. A sad kad kazem koja sam nedelja, odmah mi porodjaj prodje kroz glavu. E divno, ides na UZ, ja obozavam da gledam bebicu, mislim da bih mogla sakog dana ici tamo da vidim sta to ona radi. Jel znas kog je pola bebica, ili ces da to bude iznenadjenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakve sam kosmare imala nocas, pola noci nisam spavala, pa sam jutros to nadoknadila.

Bez nervoze, ako se ne resi sad, resices drugi put. Nemas nikakve pomoci ako se nerviras, samo sebi skodis.

E jel imate one prohteve da vam se nesto jede nocu, a da bas to nema kuci pa saljete dragog da vam donese?

Ja nemam, ali juce bili na nekom rodjendanu, i kaze neka trudnica da ako ona nesto zeli mora joj se stvoriti u pola noci. Pa cak i kada nije sezona tog voca, njen muzic to mora da nadje kako zna :unsure: Mene ti hormoni ne drmaju(mada nikad se ne zna, ostalo jos 2 i po meseca :lol: ), i kazem mm kakvu zlatnu zenu ima, nema nikakve probleme sa njom :P:lol:

Ja nisam imala nikakve prohtjeve ni s prvim a ni sad s drugim djetetom... jela sam isto, samo u vecim kolicinama :lol: Kad sam gladna nije bitno sta cu da jedem ...sta god dohvatim sve mi je slatko :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage da li vam se desavalo da kad duze sjedite ili cucnete poslije imate bolove ispod stomaka,u zadnje vrijeme mi se to desava?Trudna sam 21 sedmicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakve sam kosmare imala nocas, pola noci nisam spavala, pa sam jutros to nadoknadila.

Bez nervoze, ako se ne resi sad, resices drugi put. Nemas nikakve pomoci ako se nerviras, samo sebi skodis.

E jel imate one prohteve da vam se nesto jede nocu, a da bas to nema kuci pa saljete dragog da vam donese?

Ja nemam, ali juce bili na nekom rodjendanu, i kaze neka trudnica da ako ona nesto zeli mora joj se stvoriti u pola noci. Pa cak i kada nije sezona tog voca, njen muzic to mora da nadje kako zna :unsure: Mene ti hormoni ne drmaju(mada nikad se ne zna, ostalo jos 2 i po meseca :lol: ), i kazem mm kakvu zlatnu zenu ima, nema nikakve probleme sa njom :P:lol:

I ja sam imala kosmare pre neki dan,i jako se lose posle toga osecam,ali jbg i to je kazu normalno u trudnoci :rolleyes: .Meni tako kad se desi,ja pustim na kompu neki lep film,obicno komediju i posle 10 min. zaspim,i bude bez kosmara,tako da sam pronasla caku :P A sto se tice hrane,stvarno nisam probirac i ne izvoljevam,jedem sve.Cak i kada mi se nesto mnogo prijede,zao mi je da teram mm da ide,ionako radi nocu,po hladnoci na parkingu,samo fali i ja to da pocnem da radim tj,da ga teram,pa on jadnicak kad da spava? :blink: Kako si mi ti Milanka?Pozdrav :wub::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage da li vam se desavalo da kad duze sjedite ili cucnete poslije imate bolove ispod stomaka,u zadnje vrijeme mi se to desava?Trudna sam 21 sedmicu.

Meni se to stalno desava. Ako duze vrijeme sijedim, ako duze setam... osjetim bol po dnu stomaka a cest i neki pritisak. Juce sam bila na kontroli i doktoru sam to spomenula kaze da je to sve normalno :mellow: ali mene svaki put uplasi. Cim malo legnem ono prođe. Tako da mislim da nema razloga za brigu ali opet kad budes isla na kontrolu spomeni svom doktoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage da li vam se desavalo da kad duze sjedite ili cucnete poslije imate bolove ispod stomaka,u zadnje vrijeme mi se to desava?Trudna sam 21 sedmicu.

Za sedenje ne znam,ali znam da nije bas pogodno da cucis...mislim da te mozda zbog toga boli stomacic,izbegavaj taj polozaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.