Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Evo zene da se i ja javim bila sam na kontroli, radili smo ctg sve je ok nema kontrakcija :wub: Mojoj curi se nigde ne zuri najlepse joj je kod mame njene... Prednjaci nam glavica i po uz imamo oko 3700... Doktor me nije pregledao vaginalno kaze  nema kontrakcija pa da me ne muci... U petak opet na ctg pa ce tad i pregledati vaginalno :angel:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo zene da se i ja javim bila sam na kontroli, radili smo ctg sve je ok nema kontrakcija :wub: Mojoj curi se nigde ne zuri najlepse joj je kod mame njene... Prednjaci nam glavica i po uz imamo oko 3700... Doktor me nije pregledao vaginalno kaze  nema kontrakcija pa da me ne muci... U petak opet na ctg pa ce tad i pregledati vaginalno :angel:

Jupiiiiii za vikend! Što i Zoni i mmaki želimo. Dakle ako se ne javite u subotu sa izveštajem, da znamo da ste u porodilištu. Gde ćete, kad smo kod toga? 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuu dragana pa velika bebicaaaa ja to samo sitno :) nista preko 3kg

ja u frontu

jel krenulooo??:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto bese kazu prvih 40 dana da ne ide beba napolje? Ja bih ranije izvodila al ne znam smem li

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha jao neco ja bi to najvise volela, nego sam odgovorila azdaji di cu se porodim. 

E ja to ne gledam tih 40 dana... mi cemo izlaziti samo da bude lepo vreme, msm necu je vodati po trznim centrima i to... samo vazduhhhh

jao zene ja nzn sta mi je, odjednom mi krenule suze!!

neca79 i MicaZoki(LUKA) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha ja reko krenulo...e u parku sam pa brzinski citam pa nisam skontala. Kod koga vodis trudnocu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha jao neco ja bi to najvise volela, nego sam odgovorila azdaji di cu se porodim. 

E ja to ne gledam tih 40 dana... mi cemo izlaziti samo da bude lepo vreme, msm necu je vodati po trznim centrima i to... samo vazduhhhh

jao zene ja nzn sta mi je, odjednom mi krenule suze!!

Kakvi 40 dana :lol: ja to posle 10 izbacim napolje ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakvi 40 dana :lol: ja to posle 10 izbacim napolje ^_^

e strava i ja cu :D:D

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, beba sme napolje posle 10ak dana, tako kažu lekari. Pusti te priče od pre 100 godina i planiraj šetnju sa bebom slobodno. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko mi ne vodi, decko ima kucnog prijatelja nacelnika pa zato cu tamo. Inace sam bila kod neke Jele na pregledu zena mi razvalila dole sve.. sram je bilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko mi ne vodi, decko ima kucnog prijatelja nacelnika pa zato cu tamo. Inace sam bila kod neke Jele na pregledu zena mi razvalila dole sve.. sram je bilo

joj kazu da ima neka uzasna tamo svi znaju za nju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

More.... te grube su mi neverovatne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle par dana leti beba sme napolje, a kad je zima posle 10ak. Bitno je da ne duva vetar i nista ne pada. Leti ranije ujutru, a zimi u podne kad ima najvise sunca. Tako su me naucili jos u Frontu, a potvrdili i ovde u Vrscu i ja sam moje tako. Bitno je da se ti osecas dobro da mozes da izneses bebu. Prvi dan 5 min, drugi 10, pa pola sata i sve po malo povecavas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necemo da propustimo valjda ovo lepo vreme i da cekamo da prodje 40dana i gotovo i leto...bar ovde.Ako sve bude kako treba mi cemo posle par dana odmah malo na sunce a nakon 15ak dana u setnjicu :)

 

zvezda i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo u dvoristu bili odmah posle 7-10 dana. Sa dve ned.smo isle u setnju do mojih i od onda svaki dan. Jedino je bilo pakleno toplo,ovo vreme sada je dusu dalo. Onda smo gledali da je rano jutro ili predvece pa tada izlazili. 

 

Dragana,imas koga u Betaniji? 

miliccam i Dragana88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa prvom bebom me svekrivica cuvala i nije mi dala da izvirim cak ni na terasu prvih 40 dana,e zato su posle oni dosli da vide drugu bebu tek posle 40 dana,znate virusi,bakterije i nerviranje od zvocanja lose uticu na mleko pa joj svekar zabranio da priviri.Volim tog coveka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel imate recept za te sitnije bebe? Meni samo prva bila 3 050g,ostali svi....joj,vise od 3550g pa do 4080g. Ne bih sad opet oko 4 kg.Al ko me pita..<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam M rodila 9.03. i posle 2 dana su mi dali u bolnici kolica i rekli da je setam po parku u blizini.Kada smo dosli kuci vec smo je treceg dana ubacili u kolica i setali po gradu.Posto ce biti leto kada rodim blizancice,njih planiram odmah da izvedem napolje,samo zavisi da li ce morati da budu u inkubatoru ili ne.

 

Venera i zvezda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sam bila curka, al na greskama se uci. Zato su posle svi isli napolje nakon 10 dana. Srecom da nas je vreme uvek sluzilo. Elem, ttad sam prestala da slusam dobronamerne savete i radila po instinktu,em su bebe bile mirnije i daju i nocu em sam se ja preporodila i psihicki i fizicki brze nego nakon prve. Al to necu zaboraviti dok sam ziva.

MicaZoki(LUKA), zvezda i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto bese kazu prvih 40 dana da ne ide beba napolje? Ja bih ranije izvodila al ne znam smem li

40 dana traju babine... E sad pod babinama se u stvari podrazumeva to da svako ne dolazi u kucu ne zbog bebe nego zbog mame, da bi se mama oporavila i navikla na "nov zivot". Da bi mama dosla sebi i prilagodila se novim uslovima..E sad sto se tice beba napolje meni su rekli samo da sacekam da bebi otpadne pupak pa onda moze. Najbolje bi bilo da nema kise,vetra ili magle. E sad posto je moj termin kad bi trebalo da bude lepo vreme mi cemo napolje cim otpadne pupak. Ja zivim u kuci na selu i imam veliko dvoriste mislim da je mnogo bolje da napolju provede neko vreme na vazduhu nego ceo dan u kuci...:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo u dvoristu bili odmah posle 7-10 dana. Sa dve ned.smo isle u setnju do mojih i od onda svaki dan. Jedino je bilo pakleno toplo,ovo vreme sada je dusu dalo. Onda smo gledali da je rano jutro ili predvece pa tada izlazili. 

 

Dragana,imas koga u Betaniji

Imam doktora,ali babicu jos nisam nasla ako me to pitas..  ;)  Doktor koji mi je vodio trudnocu radi u betaniji

mmaka i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.