Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Eto Hana i tebi se blizi dan 

e nzn za to da ne dizes ruke ( msm ne bolim da slusam te price) ja sam brisala prozore isto.  Msm da to oko pupcane moze da bude na hiljadu nacina i iz hiljadu razloga. A sta ako dizes noge? Pitaj ih za to :D:D

mala007, bepce, Zone* i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sa dizanjem ruku, prazne bapske price. Najbolje, sedi 9 meseci, ne mrdaj, udebljaj se 100kg i jedino tako je sve u redu....

Ipak su me zvali od dr, pitaju me imam li tegoba. Ali stvarno ne osecam nista. Ipak se vidi neka upala po urinu. Sutra opet idem da piskim, ali ce ovaj put napraviti detaljnije pretrage. Pa onda konacno u cetvrtak kontrola kod dr, pa cemo valjda znati sta je i kako je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna Hana pod hitno komšikama da kažeš da će provereno duže živeti ako skrate jezike i uključe mozak! Neki ljudi još žive u XII tom veku:angry:

bepce, Dacha76, Tasa021 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana tako je i meni ne znam ko sad vise govorio da ne preskacem preko kabla kad usisavam zbog pupcane vrpce da se ne omota, pa da ne vozam prazna kolica ono kad hoces da isprobas kako funkcionisu jer je to los znak, pa da bebu ne izvodim van, a mi dosli peske iz porodilista nije nam daleko (10 min.) bio isto avgust, pa lepse prosetati nego u autu , opet kazem samo ko se dobro oseca.. pa da ne kupujem stvari, a gle cuda sad niko nista ne pita i ne govori.. kad je drugo po redu:D

Zone*, zvezda, mala007 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se posle setila da mi je dr. na godisnjem a lepo me pitali da ja dodjem po rezultate ili njemu da salju, i ja kazem njemu jer ako nesto jos treba on ce me kontaktirati i reci sta dalje, i sad cu tek u pon. na kontroli saznati ,jedino ako je nesto bas ekstremno nazvace iz labaratorije.. e trudnicka zaboravnosti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao boze...pa samo zamislim kako dizem ruke a u stomaku krece pupcana da se obmotava..pa ima li logike...sta ljudi sve znaju da izgovore ja nekada ne mogu da verujem stvarno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco,vec sam pisala o leku koji meni pomaze i nemam uopste vise gorusicu.Pitaj dr da li moze da ti ga prepise i da li ga uopste ima tu.Ako ne moze tu da se nabavi sigurno postoji neka zamena.

Lek je OMEPRAX 20mg.

draga ja trazila u 3 apoteke bas taj kazu nema cak me zblanuto gledaju u fazonu sta je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sta da vam kazem nije mi bilo logicno jer koliko znam pupccna vrpca je duga ne znam koliko nije sigurno 30cm pa sad udavicu bebu ako se protegnem kad ustajem,kad dignem ruke da sirim ves ili dohvatim nesto.I tako te istramiiraju tim babskim pricama,ne drzi noge prekrstene dete ce ti imati krive noge i to sa preskakanjem kabla  :huh:itd itd.Ja kontam da ako je meni vrucina i njemu je sigurno te se zato primirilo trenutno a ne ja budala slusam zenturace i mislim sigurno je zbog toga ili ovoga.

I to oko kupovine bebi opreme i odece.Ja sam jos u 6m odecu pocela kupujem malo po malo,kolica smo tek sad uzeli i cekamo krevetac.Sklopicemo ga i namestiti posteljinu kada odem na prvi ctg i kada budem znala kako cu se poroditi,ne zbog tih prica vec zbog prostora.Odecu cu tamo oko 36ned da perem i peglam,inace koristimo Arijel ne znam da li je on ok za bebine stvari a omeksivac bi uzela Chiccov.Ne moram da kazem da jedva cekam jos ovo malo ako Bog da.I strah zbog porodjaja necu da lazem malo mi je frka jer ne znam sta me ceka a i da znam uprpila bi se jos vise i uzbudjenje zbog sve sto me tek ceka i kako cemo se snaci u pocetku :wub:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha e nasmeja me sada ja nisam ni znala to za noge, kabl...najbolje da lezimo 9 meseci

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga ja trazila u 3 apoteke bas taj kazu nema cak me zblanuto gledaju u fazonu sta je to

A draga nemaju ni zamenu za taj lek?Mora da postoji neka opcija.Sada cu da pitam moju prijateljicu farmaceuta iz Srbije koja zamena postoji za taj lek i cim saznam javljam ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana stvarcice i bolje da operes kasnije svezije ce da mirisu. Moje su oprane od 7og meseca i ne otvaram orman da ne izvetri haahh kao danas neke trudnica u frontu- gleda mi u stomak i kao jao kao decaka da nosis jao ovo jao ono- nekako je punooo pricljiva pa sve zna ( ja takva nisam) i onda kaze nije sve do gena ( slazem se) jer se potegla prica oko testova u trudnoci.. ja sam za to da se uradi da l i nista vise- sve ostalo je UZ i krv. I imam puno pravo da odbijem test ako necu da ga radim. Jer je ona radila i AC ( ja nzn kada se radi, ali ispravite me ako se radi posle 10te nedelje, abortus je zabranjen. Pa sto ga onda taditi, i saznati da nesto nije ok...). Tako da je to moje misljenje, i msm da ne treba puno slusati druge, vec sebe. Ja sam sama (bez roditekja da te posavetuju) obe trudnoce iznela. 

A druga trudnica sedela je pored te u frontu, toliko slatka, mlada, divna, koja ce se poroditi bez epi, i ja joj kazem svaka ti cast jer je i pre tako bilo a sada smo razmazene ( to ne gresim). Ne mozeteda zamislite kako je divna.. eto tako... ja malo odspavala sad :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga ja trazila u 3 apoteke bas taj kazu nema cak me zblanuto gledaju u fazonu sta je to

Draga taj lek mozes naci u apotekama u Srbiji i zove se Omeprol.Nadam se da ces ga naci i da ce ti pomoci.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apropo caskanja u cekaonici,dok sam cekala na uz i ctg u Visegradskoj pre par godina,beba br.3, jedna sapatnica mi je iz cista mira pokaza njen oziljak od cr prethodnog porodjaja. Bila sam u soku ali ima nas raznih.Utrenutku sam se tesila sto nije zadigla noge da mi pokaze oziljak od epiziotomije.To bi me dotuklo.

mala007, mmaka, bepce i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam samo dabl radila i dr je rekao da je ok pa nisam ostale testove,samo uz i krv.Zaova moja je sada u 14ned i radila je dabl i vrednosti papp-a su joj ispod 1 i taj isti dr koji meni vodi trudnocu joj je zakazao i za trpl da dodje.U medjuvremenu je odradila i markere za stitnu zlezdu jer je premrsava sa 44kg je pocela i za kratko vreme je dosla na skoro 48.Plod je napredniji za 7dana,a vrednosti Papp-a su ispod jedan i to ukazuje na moguc problem sa posteljicom kako joj je objasnio.Ona se oseca dobro ali preteruje sa povrcem i vitamininima pa je dr rekao da ne sme da predje 57kg zbog pritiska a pritisak bolji nego moj.A negativna je i uveo joj je aspirin  u terapiju do sledeceg ultra zvuka.Meni je rekao 62-64kg ni gram vise i ja se nadam da necu presisati tih 64kg.

Ako niste cule to za preskakanje kabla i prekstanje nogu onda necu dalje da vam pisem sta jos sve moze da vam se desi ako se suncate u podmakloj trudnoci ili sijete nesto a ne dovtsite.Moja zaova je puna tih bisera hah.A i sama je panicarka pa veruje u to:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahahahaahhahaha neverovatno! Da ih nema treba ih izmisliti ( te cudne ljude) kukuuuuu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga taj lek mozes naci u apotekama u Srbiji i zove se Omeprol.Nadam se da ces ga naci i da ce ti pomoci.

Omeprol pije moja mama za zeludac i ima ga u svakoj apoteci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga taj lek mozes naci u apotekama u Srbiji i zove se Omeprol.Nadam se da ces ga naci i da ce ti pomoci.

aaaaa pa tako reci hahahha...e nista osim rupuruta mi nisu htele dati. Sutra idem na uz pitacu doktorku bas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde zvezdo al bez torte necu da pricam!!

naravno. Taman kad se porodis da ti posaljem da se zasladis

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aaaaa pa tako reci hahahha...e nista osim rupuruta mi nisu htele dati. Sutra idem na uz pitacu doktorku bas

Ma da mi nije prijateljice ne bih ni ja znala kako se zove tu u Srbiji.I ja sam ovde dobila od doktora direktno,a da sam isla u apoteku,morala bih da imam recept.

@JednaHana Pa da on je za zeludac kada zene imaju problema sa gorusicom,ali je dozvoljen lek i za trudnice.Ne smeta.Ja ga pijem svako vece i posle bilo sta da pojedem u toku dana ne pravi mi problem i super spavam nocu.Zato ga i preporucujem svim trudnicama koje imaju te probleme.

azdajana i ala mala i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad rece torta... pre par dana sam pored vrtica u pekari kupila domace kolace, nesto kao madjarica ali posno... njameeeeeeeee i sad bi smazala madjaricu, il rusku kapu ili.. ma  sveeee

zvezda i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ccc sram vas bilo. Ja željna slatkiša od novembra. Sanjam da jedem čokoladu a muka mi je od mirisa čokolade, uopšte slatkiša.Svako malo pravim torte za rođendane a ne mogu ni da liznem fil. Jana je službeni degustator.Imam osećaj da ću u septembru i oktobru da se ugojim bar 5kg ,čim me prođe ovo čudno stanje kad ne jedem slatko. 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jao, ja se pentrala i brisala prozore,kuku meni:D

Ne slusajte te zene pobogu, i babe i ostale... 21.je vek....

 

Prala sam Persil sensitive i chicco omeksivac. Sad sam uzela chicco deterdzent tecni i omeksivac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacno bih ja njima dobacila krpu i strcaljku pa neka one operu prozore<_<

I tako mi danas opet prepesacili 7km i niiistaa da se pocne desavati:D Joj svasta ste pisale zaboravih vise sta, pa oprostite sto ne odgovaram na prozivke:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone maraton je prosao. Jbt ti ides ki blesava, extra. Ja nikako da hodam duze od 500metara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.