Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

E da, sad citam temu epiduralna... Majce kakvo je tvoje misljenje o tome, tj jel imas iskustva sa tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, sad citam temu epiduralna... Majce kakvo je tvoje misljenje o tome, tj jel imas iskustva sa tim?

Nemam iskustva s tim ...ja sam se porodila normalno, prirodnim putem i iskreno se nadam da cu tako opet :rolleyes:

Da je meni samo doci do toga, porođaj mi je najmanji problem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DAAAAAAAAAAAA!!! Bar je lakse podnosimo kg kad verujemo u to! :D Salu na stranu, verujem da je slucajnost-ali kog god sam pitala-poklopilo se!

Ovi pranici i slave nam ne idu na ruku... posle Bozica necu smeti ni da stanem na vagu :unsure:

MA kakvi poslije Bozica ... ja ni sad ne stajem na vagu nego samo kad odem na kontrolu sokiram se :blink:

Kad smo vec kod kontrole , sutra idem da vidim moju bebicu :wub: , pa cu znati i koliko sam dobila kg za ovaj mijesec :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja idem tek 18.na kontrolu.Znači na ovih 13 da dodam još nekih 5kg do tada :lol:

Nedavno sam sela mužu u krilo i posle par sekundi je bilo: žeeeno ustaj, umirem! Sad ako me iznervira samo mu zapretim da ću mu izlomiti koščice ako mu sednem u krilo i odma se primiri :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja idem tek 18.na kontrolu.Znači na ovih 13 da dodam još nekih 5kg do tada :lol:

Nedavno sam sela mužu u krilo i posle par sekundi je bilo: žeeeno ustaj, umirem! Sad ako me iznervira samo mu zapretim da ću mu izlomiti koščice ako mu sednem u krilo i odma se primiri :D

Hehhehehehehe :lol: jao al me nasmija, moje kolege u kancelariji ce misliti da nisam normalna, ja se ubih kuckajuci na tastaturu ( kao radim nesto ) a sad se i smijem ...definitno ce me poslati kuci :lol:

Dobra ti je ta Dea, probacu kad dodejm kuci da li to pali kod mm :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Драге моје да вам се похвалим ,изгледа је ипак то то, мало пре сам баш осетила онако као ударац и ставила сам руку и оно опет, и тако пар пута, неки пут јаче а неки слабије,ал то је најјаче до сад,пресрећна саммммммммм !!!! Беба ми се јавила,јееееееее :wub: :wub: :wub: :wub: :wub::lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Драге моје да вам се похвалим ,изгледа је ипак то то, мало пре сам баш осетила онако као ударац и ставила сам руку и оно опет, и тако пар пута, неки пут јаче а неки слабије,ал то је најјаче до сад,пресрећна саммммммммм !!!! Беба ми се јавила,јееееееее

:wub: :wub: :wub:

Cekaj sad jos malo pa kad krene da bije, samo da ti ne bude ko ovaj moj mali crnogorac nisko pa da ne bije u besiku inace ces trckarati non stop do wc-a :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Kiki suuuuper! Moja beba je danas mirna,malo me udari,pa opet miruje.Namestila se sa desne strane nekako,malo nezgodno,al dobro.Evo sad me je lupnula. :)

Htela sam vas pitati da li kad vadite krv odmah uradite i proveru secera tj.glukoze u krvi ili to uradite posebno? Ja cu na sled.kontroli traziti da mi se proveri detaljnije secer,za sada je sve bilo ok i urinokulturu.Treba i papa test da zakazem...A samo kad pomislim da zbog toga treba da cekam po 3 sata kod doktorice nije mi dobro.Od onih baba ne mozes doci na red,a kad kazes da si trudnica onda se uvek neka "pametna" javi pa kaze: pa ko ti je kriv...ili eee mlada si ti,mozes da cekas... I tako...Ovaj put cu da uletim u ordinaciju preko reda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Kiki suuuuper! Moja beba je danas mirna,malo me udari,pa opet miruje.Namestila se sa desne strane nekako,malo nezgodno,al dobro.Evo sad me je lupnula. :)

Htela sam vas pitati da li kad vadite krv odmah uradite i proveru secera tj.glukoze u krvi ili to uradite posebno? Ja cu na sled.kontroli traziti da mi se proveri detaljnije secer,za sada je sve bilo ok i urinokulturu.Treba i papa test da zakazem...A samo kad pomislim da zbog toga treba da cekam po 3 sata kod doktorice nije mi dobro.Od onih baba ne mozes doci na red,a kad kazes da si trudnica onda se uvek neka "pametna" javi pa kaze: pa ko ti je kriv...ili eee mlada si ti,mozes da cekas... I tako...Ovaj put cu da uletim u ordinaciju preko reda.

Dea meni je doktorka prvi put dala za glukozu da provere, drugi put sam samo urin i sad treci put mi je opet dala i glukozu mislim pored onih ostalih stvari koje joj trebaju. Meni u sustini svakog meseca trebaju neki rezultati zbog komisije pa zbog toga verovatno ne daje svaki mesec bas krvnu sliku... A ovako sam samo u septembru bila kod nje bas na pregledu da proveri grlic i ukupno stanje i od onda nisam, sad ne znam ni kad ce ponovo pregled, mada mislim nesto da ce sad prvom prilikom kad odem, a trebala bi sad u cetvrtak... Naravno ako nabavim famoznu knjizicu sutra :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene srecna vam nova godina,sve najlepse.....ja samo da vam se javim nije me dugo bilo,bila malo kod mojih a tamo nemam internet....kako sre mi sta radite,kako ste provele praznike....poljubac od mene i bebca.... :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro veče devojke, ŽELIM VAM SREĆNU;SREĆNU;SREĆNU NOVU 2012-tu!

Meni i nije baš počela najbolje, preselo mi je sve, baš sam nadraljala. U noći između 29. i 30. počeo je zub da me boli,30. se napravio takav otok da sam se baš prepala. odem kod zubara i,cap, injekcije penicilina,4 dupla. N.G. sam preplakala od bolova. Tri noći oka nisam sklopila koliko me je bolelo. Juče, posle 4. injekcije otok se nije povukao,isto, zatvorilo mi se čak i oko. Odem ja na kontrolu,žena se čudi kako mi ne splašnjava otok i uzme i izdrenira mi zub i ugura u desni neku gazu i prepiše mi još 3 injekcije.. Bilo mi je malo bolje ali mi je uveče ispla ta gaza i ponovo sve ispočetka,otok opet buknuo i zatvorio mi oko. Pijem i febricet ali od njega mi bude ok samo 2-3 sata,ceo dan sam danas stavljala hladne obloge i čini mi se da je malo bolje. Nadam se da će mi se sutra smiriti malo i da će do četvrtka proći jer, iskreno, ne bih želela da ponovo prođem kroz pakao zvani drenaža, sve zvezde sam prebrojala. Uz sve to, krvna slika mi je katastrofa jedino što mi valja je urin i šećer u krvi, a i sa zatvorom se mučim već pet dana.

Baš mi je grozno počela N.G. i brinem se kako će sve ovo uticati na bebu. Izvinite ako sam vas smorila ovako dugačkim postom. Ljubim vas puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јој :( Искрено се надам да ћеш се опоравити што пре, а ваљда знају зубари шта раде са трудницом, не би требало да утиче на бебу. Желим ти свако добро и брз и што безболнији опоравак

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јој :( Искрено се надам да ћеш се опоравити што пре, а ваљда знају зубари шта раде са трудницом, не би требало да утиче на бебу. Желим ти свако добро и брз и што безболнији опоравак

Hvala, i ja se istom nadam.,mada nisam baš mirna. Čim bude prošao ovaj pakao idem da se posavetujem u Narodnom Frontu i da odem na stomatološki da vadim ovaj zub, baš me briga što ću da platim jer ne mogu da čekam da se moja zubarka vrati sa odmora, a iskreno, po njoj taj zub nije bio alarmantan! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro veče devojke, ŽELIM VAM SREĆNU;SREĆNU;SREĆNU NOVU 2012-tu!

Meni i nije baš počela najbolje, preselo mi je sve, baš sam nadraljala. U noći između 29. i 30. počeo je zub da me boli,30. se napravio takav otok da sam se baš prepala. odem kod zubara i,cap, injekcije penicilina,4 dupla. N.G. sam preplakala od bolova. Tri noći oka nisam sklopila koliko me je bolelo. Juče, posle 4. injekcije otok se nije povukao,isto, zatvorilo mi se čak i oko. Odem ja na kontrolu,žena se čudi kako mi ne splašnjava otok i uzme i izdrenira mi zub i ugura u desni neku gazu i prepiše mi još 3 injekcije.. Bilo mi je malo bolje ali mi je uveče ispla ta gaza i ponovo sve ispočetka,otok opet buknuo i zatvorio mi oko. Pijem i febricet ali od njega mi bude ok samo 2-3 sata,ceo dan sam danas stavljala hladne obloge i čini mi se da je malo bolje. Nadam se da će mi se sutra smiriti malo i da će do četvrtka proći jer, iskreno, ne bih želela da ponovo prođem kroz pakao zvani drenaža, sve zvezde sam prebrojala. Uz sve to, krvna slika mi je katastrofa jedino što mi valja je urin i šećer u krvi, a i sa zatvorom se mučim već pet dana.

Baš mi je grozno počela N.G. i brinem se kako će sve ovo uticati na bebu. Izvinite ako sam vas smorila ovako dugačkim postom. Ljubim vas puno!

Nema ništa gore nego kada boli zub ili uvo i to još u drugom stanju! Ja sam u trećem mesecu imala problema sa umnjakom ali nije bilo otoka. Znam da mi je došlo da udaram glavom o zid. Posle drenaže je bilo sve ok, a vađenje su mi rekli tek 8 nedelja nakon porođaja. Piši šta su ti rekli na stomatološkom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro veče devojke, ŽELIM VAM SREĆNU;SREĆNU;SREĆNU NOVU 2012-tu!

Meni i nije baš počela najbolje, preselo mi je sve, baš sam nadraljala. U noći između 29. i 30. počeo je zub da me boli,30. se napravio takav otok da sam se baš prepala. odem kod zubara i,cap, injekcije penicilina,4 dupla. N.G. sam preplakala od bolova. Tri noći oka nisam sklopila koliko me je bolelo. Juče, posle 4. injekcije otok se nije povukao,isto, zatvorilo mi se čak i oko. Odem ja na kontrolu,žena se čudi kako mi ne splašnjava otok i uzme i izdrenira mi zub i ugura u desni neku gazu i prepiše mi još 3 injekcije.. Bilo mi je malo bolje ali mi je uveče ispla ta gaza i ponovo sve ispočetka,otok opet buknuo i zatvorio mi oko. Pijem i febricet ali od njega mi bude ok samo 2-3 sata,ceo dan sam danas stavljala hladne obloge i čini mi se da je malo bolje. Nadam se da će mi se sutra smiriti malo i da će do četvrtka proći jer, iskreno, ne bih želela da ponovo prođem kroz pakao zvani drenaža, sve zvezde sam prebrojala. Uz sve to, krvna slika mi je katastrofa jedino što mi valja je urin i šećer u krvi, a i sa zatvorom se mučim već pet dana.

Baš mi je grozno počela N.G. i brinem se kako će sve ovo uticati na bebu. Izvinite ako sam vas smorila ovako dugačkim postom. Ljubim vas puno!

Milena,bas mi je zao sto si kroz to prosla,i nadam se da ce ti uskoro to proci :( Srecna i tebi Nova godina,sve najlepse :wub: Iskreno ni meni nije Nova godina bolje prosla,bolelo me je grlo,tj zatvorilo se,zapusen nos i tako.Kad je trebalo da se spava ja nisam mogla,nisam imala na sta da disem :lol: :lol: :lol: Eto sada me je proslo konacno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јело Јело, а шта си радила да те прође? Питам јер и мене саставило :( Синоћ нисам сигурна да ли сам уопште и спавала,а дан два раније само ми је било грло онако као изгребано, а синоћ почело да пече,запушио се нос... Снајка ми каже да ставим ракију и бибер ма крпу па да увежем грло,јел то неко пробао? Може ли тако ракија да шкоди беби? Знам да не смем никакве лекове и септолете и немам намеру да их узимам па бих нешто природно. Човече,колко год се чувала, не можеш побећи тим вирусима и прехладама <_<:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za grlo smes propolis. Ja ga imam u spreju i prilicno pomaze. Prilicno mi je odvratan ukus-ali grlo bar ne boli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pij puno čaja sa medom i limunom, a za nos smeš fiziološki rastvor. Jel imaš temperaturu? Moramo se bar jednom u 9 meseci razboleti, a pogledaj i kakvo je vreme ludo.Kao da je proleće.Bakterija svuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Сад ми нос цури :mellow: температуру сам сад мерила,немам, а прополис капи користим иначе у млеко стављам, ал изгледа је ова прехлада била јача... ма није ни чудо, стварно,поред оваквог времена,+ у кући ми је мама болесна, њу сад пролази ал мене хвата...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj bre ljudi sta vam je, sta ste se porazboljevali??? :( Hvala Bogu ja sam u oktobru prosla kroz sve to, i nadam se da mi se nece vratiti...

Da li mozete da verujete da za mesec dana po drugi put izgubili moju zdravstvenu knjizicu, tako da sam i dalje bez nje... Ocu poludim vise :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolesnice zelim vam brz oporavak... ali nije ni cudno sto ste bolesne kad nam je vrijeme ovakvo, sad bi trebalo da je snjeg i - a danas je toliko toplo da kao da je proljece :blink:

Ja sam isto imala prehladu u oktobru i kao sto kaze mm88 nadam se da se nece vratiti. Samo pijte dosta caja s medom i limunom i proci ce, sporije nego s tabletama ali ipak prođe.

Milena026 :( nadam se da ce taj otok spasti da ce sve biti OK.

Poljubac od mene i bebuske :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, evo i ja da vam pozelim Srecnu Novu godinu, sve najlepse Vama i vasim bebcima, da ste mi zdrave i srecne, zelim brze i lake porodjaje da su nam bebice zive i zdrave. Nadam se da ste se lepo provele za docek, mada vidim da su neke bile i malo bolesljive. Mada, zadnjih dana se svi zale na prehlade, kijavice, tako da je u pitanju neki virus koji se siri. Ja sam dobro, bila par dana kod mojih, citala sam vas preko telefona, nisam imala net.

Kako ste mi vi, kako se osecate, jel bebice rastu? :wub:

Maya82, sanjala sam te skoro, iako te ne znam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice srecna vam nova godina,da se sve lako i bezbolno porodimo i sto pre izadjemo iz bolnice i uzivamo sa nasom decicom. :rolleyes:

Ljubim vas sve puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, evo i ja da vam pozelim Srecnu Novu godinu, sve najlepse Vama i vasim bebcima, da ste mi zdrave i srecne, zelim brze i lake porodjaje da su nam bebice zive i zdrave. Nadam se da ste se lepo provele za docek, mada vidim da su neke bile i malo bolesljive. Mada, zadnjih dana se svi zale na prehlade, kijavice, tako da je u pitanju neki virus koji se siri. Ja sam dobro, bila par dana kod mojih, citala sam vas preko telefona, nisam imala net.

Kako ste mi vi, kako se osecate, jel bebice rastu? :wub:

Maya82, sanjala sam te skoro, iako te ne znam :lol:

:lol: Valjda nije bila neka nocna mora Milankaa :lol: Jos se ne znamo, ali nadam se da cemo imati priliku upoznati se :rolleyes: Ako budes prolazila kroz Brčko, BiH obavezno se javi :wub:

Pa gdje si ti? Kako si mi?

JA samo radim, jedem i spavam ...jutros bila na kontroli, nisam smijela stati na vagu...reko bolje da ne znam koliko kg imam skocice mi pritisak :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Valjda nije bila neka nocna mora Milankaa :lol: Jos se ne znamo, ali nadam se da cemo imati priliku upoznati se :rolleyes: Ako budes prolazila kroz Brčko, BiH obavezno se javi :wub:

Pa gdje si ti? Kako si mi?

JA samo radim, jedem i spavam ...jutros bila na kontroli, nisam smijela stati na vagu...reko bolje da ne znam koliko kg imam skocice mi pritisak :lol:

Evo tu sam, ovih dana nisam mogla, ali od danas se vracam bebcu :P

Ma ni ja nista bolja nisam , ovi praznici pa se nema sta raditi samo spavanje, klopa i setanje...a ti jos i moras na posao.

E sanjala sam kako se dopisujemo na bebcu, pa onda neki restoran i tu se upoznajemo, a ti izgledas ovako: visoka, crna ili tamno smedja duga kosa, mrsava, mlada...ni nalik trudnici po izgledu i ni kilogram vise :lol:

Aj postavi neku slicicu da te vidimo, da ne moram da te zamisljam :lol:

Isto vazi i za tebe, ako budes dolazila u Beograd, javi se :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.