Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Nema tisine :)

Ja znam da je u frontu epidural bio 12000,ali pre 5 godina,a u s.mitrovici je dz ali ja sam se toliko brzo otvarala da mi ni indukcija skoro nije trebala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja za eserihiju primam boce amikacin-a i to sam uspela izbeci opet bolnicu da ne idem na primanje infuzije amikacina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da li su ti rekli koji antibiotik? Ako jesi probaj da ga uzmes u nekoj apoteci, mnogi hoce da daju pogotovo ako znas nekog apotekara ili da ti posalju mailom izvestaj i na osnovu toga bez problema ce ti dati. A ti pored toga mozes da pijes caj, prolom vodu. Koliko se secam svi za urinarne infekcije predlazu Josif Pancic caj, mislim da je broj 85 ali proveri dobro. 

Ja sam u prvoj imala blazu infekciju i moj ginekolog mi kaze uzmi caj od brusnice sa celim plodovima ali u aporeci ladno nisu hteli da mi prodsju jer ssm trudna. Moj ginekolog je i dalje tvrdio da smem da ga pijem a apotekari da ne. Tako da ne znam sta bih ti rekla jer su u svemu i za sve misljenja podeljena. Eti npr sad kad sam kasljala kao magarac moj ginekolog mi prepuse sirup a drugarici kija je imala isti virus kao ja njen ginekolog nije dozvolio

Rekose oni meni koji je, ali vec od pre znam da se vecinom lekovi drukcije zovu tako da se nisam ni trudila da idem u apoteku i pitam. Mada me posle apotekarka napade kako nisam trazila da mi posalju nalaz mailom pa da mi ona da antibiotik ili neki dr. Nisam na to ni pomislila. 

Ali s obzirom na to da je pregled bio prosli cetvrtak i da su oni mene danas zvali da mi jave rezultate...cekala sam do sad, ne znajuci nista pa cu docekati i utorak. Simptoma nemam ama bas nikakvih. 

Dobila sam caj koji ste i savetovale Josif Pancic, hvala vam na savetima divne ste. :babymommy:

MakiJana i zvezda volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

https://postimg.org/image/9q87aoegr/

Ovo ja zobljem svaki dan :lol:

 

Ja kad sam bila trudna sa U sve nalaze sam radila privatno u hexalabu (u bg-u),oni meni rezultate slali na mail i ja dr odma prosledjivala i odma dobijala terapije 

A ovde u rumi u drugoj sam dradila vecinu u dz i oni ujitru izvade ti krv i das im urin i to je u 13h kod tvog odabranog lekara,a bris se vec morao cekati nedelju,dve

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky svidja mi se samo taj sokic.. i ja sve uradim privatno, nmg u cekaonici sa njih 30oro. 

Bila sam do Mosovića sad stigla kuci. Isla sam da vidim sa docom da odem na razgovor za epidural. Nije ona jos lepo okrenuta tj glavica joj je kod levog jajnika.. videcemo sta ce biti.. a kao ima 2900 sto nije tacno, znaci oko 2600-2700.

neca79 i *Cvrky87* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

To je biljni caj sa alojom i cimetom i gomilom nekih cuda :lol:

Spremam se fizicki da sl godine najkasnije opet budem na spisku:wub:

Izmenjeno od strane *Cvrky87*
Zone*, Maja87, mala007 i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji nalazi iz lab idu direkt do dr, ja ih ni ne vidim. Medjutim moje dr nema vec 3 meseca pa je neki dr na zameni i radi samo cetvrtkom i tad gleda sve nalaze. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da evo nesto prirodno za celulit sto sam koristila pre 2 godine,nije uklonio sav,ali je umanjio

Soc crne kafe od njuce,kasicica kuhinske soli ako imate krupnu,kasicica kokosovog ulja i maslinovog ulja malo,sve to pomesam da bude mazivo,ali ne previse retko,obucem bade mantil i sedim pola sata tako i odem pod tus

Mislim da bi.to smelo i u trudnoci,bema tu nice stetnog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Soc,mislis talog ili?

Ovo bih mogla ja da probam jer imam na tone celulita i sa 48kg i sa 62

mmaka i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da ko spomenu da ga je ubod od od epidurala boleo dugo? Ja dva puta uzela epidural, nakon sto mi izvade taj kateter kroz koji ide analgetik nista ne osecam, nema bola... To je do anesteziologa, mora da ubode pravo mesto...

neca79, Tasa021, zvezda i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakvo je ovo glupo vreme? Nadam se da ce krenuti ta toplota suncana bar kada se porodim :) ovo ne vidi nicemu, sem opet ostajanju u kuci :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja taman htela bebu napolje da vodim... Kad ono kisa, hladno opet...

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prestanite me nagovarati na epidural :D:D

KKod nas je to jos na nivou 0, znaci ima samo Banja Luka i navodno Gradiska, ja sam i sa I isla u BL, oko 100km, e sad kako cu se otvarati i kad cu krenuti nemam pojma...

 

Kod nas sunce, ali vetar udara posteno

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je sinoc uhvatio strah od bolnice..vratilo mi se secanje od prekida i nesto sam se istripovala. Razmisljala o porodjaju u Misovicu jer mi je sve nepoznato tamo pa se setih i Fronta ova puta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je sinoc uhvatio strah od bolnice..vratilo mi se secanje od prekida i nesto sam se istripovala. Razmisljala o porodjaju u Misovicu jer mi je sve nepoznato tamo pa se setih i Fronta ova puta. 

ja ti preporucujem misovic

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da ko spomenu da ga je ubod od od epidurala boleo dugo? Ja dva puta uzela epidural, nakon sto mi izvade taj kateter kroz koji ide analgetik nista ne osecam, nema bola... To je do anesteziologa, mora da ubode pravo mesto...

ja sam spominjala. Mene je bas bolelo. Ocigledno me nisu dobro uboli.  Moja drugarica se zalila na taj bol i posle spinala prvi put, a drugi put je nista nije bolelo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene isto nije bolelo posle epidurala, tj jeste ali samo taj dan i posle nista.

Moja preporuka je isto Misovic ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sinoc nikako da zaspim,sanjam u zadnje vreme svasta nesto vezano za porodjaj u fazi smo opremanja i kupovine opterecena sam bas.Sinoc me je tako stegao stomak nisko,stavim utrogestan i legem.Toliko me je steglo da sam spavala bez gaca da izvinite i neko doba osetim nesto curi niz butinu a onako okrugla jedva sam se okrenula i ustala kad ono lek.Stomak me nije popustio,maleno se toliko ritalo da i udaralo bas jako de u desnu stranu ispod rebara pa u u donju levu.U neko doba noci me je probudio i bol u zeludcu i vise nisam zaspala.Sada jel bol popustila.Veceras cu pokusati da spavam u polisedecem polozaju jer me kukovi ubijaju.

Sto se tice epidurala kazu da je kod nas 50e,ja se svakako ne bi usudila da ga uzmem vise se bojim da mi nesto ne zeznu sa kicmom nego porodjaja.Ni ginekolog mi nista mije pominjao da mogu da uzmem epi a kako stvari stoje najverovatnije cu na CR tako da mi epi ne treba.Nekako mi je laknulo kada je to spomenuo,zasto ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ni ubod nije boleo. Osetila sam ali ne mogu reci da je to bol

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni mene nije boleo ubod. Jos anesteziolog kaze ovo cete malo osetiti, ali nista. Ima covek laku ruku i zna znanje :D

MicaZoki(LUKA), MakiJana i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ni ja nista osetila, jedino sto sam osetila jeste deo kada me stazistkinja usivala. Glasam za epidural!

MicaZoki(LUKA) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim mame da vas ima dosta koje ste se odlucile za epidural,bravo. Jel strava kad prestane da boli? :D Ja sam imala dogovor sa anesteziologom za epidural,ali ga nazalost nisam dobila,jer bebini otkucaji nisu bili bas dobri. Ali je na kraju sve ispalo dobro. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.