Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Mina tek sad vidim da i ti imaš Sofiju. I mi ćemo dati ime Sofija našoj princezici. Volim to ime, a ni kod mm ni kod mene u familiji nema tog imena :)

Inače dobili smo i poklončić za Božić,moja kuma ištrikala dva para zepica.Ja sam se oduševila kad sam videla! Kaže: da se malena ne oseti zapostavljenom :) Sitnica, ali puno mi znači.

Već vidim kako će je svi razmaziti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je doktorka danas rekla da smo stari 23+1, tako da je nas tiker za dan omasio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mina tek sad vidim da i ti imaš Sofiju. I mi ćemo dati ime Sofija našoj princezici. Volim to ime, a ni kod mm ni kod mene u familiji nema tog imena :)

Inače dobili smo i poklončić za Božić,moja kuma ištrikala dva para zepica.Ja sam se oduševila kad sam videla! Kaže: da se malena ne oseti zapostavljenom :) Sitnica, ali puno mi znači.

Već vidim kako će je svi razmaziti :)

Pa mm i ja smo se celu trudnocu raspravljali oko imena. Njegova zelja je bila da se zove Sofija, a ja sam tvrdoglavo htela da se zove Simona. Medjutim kada se rodila i kada sam je videla rekla sam da sto se mene tice moze da se zove i Persida bas me briga, tako da sam tatici ispunila zelju. I onako lici na njega od mene je nasledila samo krvnu grupu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Здраво труднице, како сте? Мени данас нешто баш и није добро,одједном сам око подне осетила неку малаксалост,вртоглавицу и тако то,па сам опет одспавала једно сат-два,ал ето ни сад још ми се није повратила снага, јесте ми боље,ал... цео дан сам провела у соби. Ваљда ће сутра бити боље... И једва чекам да ме беба коначно почне шутирати да знам да је ту и да је добро,па нема везе и ако не будем могла да спавам колко хоћу.И једва чекам УЗ. Баш сам се нешто убедачила... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Здраво труднице, како сте? Мени данас нешто баш и није добро,одједном сам око подне осетила неку малаксалост,вртоглавицу и тако то,па сам опет одспавала једно сат-два,ал ето ни сад још ми се није повратила снага, јесте ми боље,ал... цео дан сам провела у соби. Ваљда ће сутра бити боље... И једва чекам да ме беба коначно почне шутирати да знам да је ту и да је добро,па нема везе и ако не будем могла да спавам колко хоћу.И једва чекам УЗ. Баш сам се нешто убедачила... :unsure:

Vladaju silni neki virusi. Utopli se lezi, pojedi supu i pij cajeve sa limunom i medom. Proci ce to brzo, samo odmaraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima :) Mada kod mene nesto i nije,od sinoc sam lepo zaribala :( Zapusio se nos,kijam,kasljem i usput od silnog duvanja u maramicu jutros mi je i krv krenula,pukao kapilar valjda,dobro je da nemam temperaturu,ALI....Popila sam juce jedan eferalgan,ali mi nije nesto pomogao,pijem i cajeve,limun,med...valjda ce to da upali :rolleyes: LJUBIM VAS!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima :) Mada kod mene nesto i nije,od sinoc sam lepo zaribala :( Zapusio se nos,kijam,kasljem i usput od silnog duvanja u maramicu jutros mi je i krv krenula,pukao kapilar valjda,dobro je da nemam temperaturu,ALI....Popila sam juce jedan eferalgan,ali mi nije nesto pomogao,pijem i cajeve,limun,med...valjda ce to da upali :rolleyes: LJUBIM VAS!

Ej...pa gde si ti :unsure:

Jel ti prija odmor,mislim da si rekla da vise ne radis....

Proci ce taj grip, mm ima isto kijavicu i grlo ga kao golica, ne boli, ali nos mu je stalno zapusen, valjda je vreme virusa. Kako si? Kako je vreme kod tebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej...pa gde si ti :unsure:

Jel ti prija odmor,mislim da si rekla da vise ne radis....

Proci ce taj grip, mm ima isto kijavicu i grlo ga kao golica, ne boli, ali nos mu je stalno zapusen, valjda je vreme virusa. Kako si? Kako je vreme kod tebe?

Cao Milanka :)

Pa odmor mi prija,bas sam se opustila,a sad me odjednom sve steglo,nisam bila do sad bolesna,pa valjda zbog toga panicim B) Kako si ti,bebana sta radi?Moja pocela sad svako jutro i vece a i u toku dana,bas sam srecna zbog toga :D Vreme kod mene ispod nule uglavnom,ujutru ima mraza i to...Kako je u Srbiji?Predpostavljam hladno isto :unsure: Pozdravljamo vas punooo :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pijte što više tečnosti,čaj sa puno limuna i meda,može i jedna dnevno šumeća vitamin c, ako krene temperatura onda tuširanje mlakom vodom i obloge. Tek ako temperatura ode preko 38 onda popijte febricet.Tako je meni moj gin.rekao.

Vreme je katastrofa pa nije ni čudo što su svi prehlađeni.

Pozdrav za moje trudnice :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao Milanka :)

Pa odmor mi prija,bas sam se opustila,a sad me odjednom sve steglo,nisam bila do sad bolesna,pa valjda zbog toga panicim B) Kako si ti,bebana sta radi?Moja pocela sad svako jutro i vece a i u toku dana,bas sam srecna zbog toga :D Vreme kod mene ispod nule uglavnom,ujutru ima mraza i to...Kako je u Srbiji?Predpostavljam hladno isto :unsure: Pozdravljamo vas punooo :wub:

Da, i ovde je ispod nule, bas je hladno, mislila sam da je tamo toplije, ipak ste blize moru :) Dobro sam, bebana se ujutru rano budi kad cuje da neko prica, pa nekad i ne mogu da nastavim da spavam kad mm ode na posao. Dva dana me bas boleo stomak, pa nisam ni izlazila napolju, sutra idem na vezbe i da kupim neke poklone za N.godinu. Dobila sam paketic juce, tako sam bila srecna, vise sam se obradovala nego neko dete :lol:

Gde su ostale trudnice, nesto su se ucutale ovih dana, kako idu praznici negde nikog :unsure:

Dea* kako si ti, kako provodis ove praznicne dane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pijte što više tečnosti,čaj sa puno limuna i meda,može i jedna dnevno šumeća vitamin c, ako krene temperatura onda tuširanje mlakom vodom i obloge. Tek ako temperatura ode preko 38 onda popijte febricet.Tako je meni moj gin.rekao.

Vreme je katastrofa pa nije ni čudo što su svi prehlađeni.

Pozdrav za moje trudnice :*

Hvala Dea :wub: Pozdrav i vama :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobro, sinoć me je beba jako udarala,bili smo na nekom rođendanu pa gužva,buka. Došli kući,ja se spremila za spavanje,a ona udara li udara. Sada je mirna.Verujem da će poslepodne opet haos da mi pravi :) Nešto se ulenjila ovih dana,nije previše aktivna. Lenja na mene :rolleyes:

Ja razmišljam koje kolače ću da pravim za doček i šta ću za tu večeru da spremim.Pošto ćemo večerati kući pa onda kod prijatelja na doček. (ako ja ne zaspem pre ponoći, što je vrlo moguće) :)

E da vas pitam, šta mislite jel rano da od januara počnem polako da kupujem sitnice za bebu? Pitala me moja sestra dal hoću da mi donese stvari i još neku opremu za bebu, a moja svekrva skočila i na mene i nju: neee,rano je još,šta prizivate nesreću. Ja se ubedačila skroz. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobro, sinoć me je beba jako udarala,bili smo na nekom rođendanu pa gužva,buka. Došli kući,ja se spremila za spavanje,a ona udara li udara. Sada je mirna.Verujem da će poslepodne opet haos da mi pravi :) Nešto se ulenjila ovih dana,nije previše aktivna. Lenja na mene :rolleyes:

Ja razmišljam koje kolače ću da pravim za doček i šta ću za tu večeru da spremim.Pošto ćemo večerati kući pa onda kod prijatelja na doček. (ako ja ne zaspem pre ponoći, što je vrlo moguće) :)

E da vas pitam, šta mislite jel rano da od januara počnem polako da kupujem sitnice za bebu? Pitala me moja sestra dal hoću da mi donese stvari i još neku opremu za bebu, a moja svekrva skočila i na mene i nju: neee,rano je još,šta prizivate nesreću. Ja se ubedačila skroz. :unsure:

Beba je najaktivnija kad cuje da neko prica, ja sama dok mm ne dodje s posla i nema je, a kad pocnemo da pricamo ona samo udara, cuje da ima drustvo.

MM me danima moli da mu napravm rafaelo, obozava ga, ali ostalo vise od pola torte od prekjuce pa cu praviti tek posle n.godine.

Ja cu krajem januara da kupim stavrcice sto mi trebaju za porodiliste i stvarcice za bebu, one najosnovnije, a gledacemo zajedno sa mm i napraviti spisak pa kad se porodim da od ode i dokupi sve sto nam treba. Ovde se u porodilistu dobijaju dva paketa, sa sviom stvarima sto ti trebaju u pocetku za bebu, tako da necu kupovati nesto previse jer beba to preraste, najvise ima stvarcice do 3 meseca. I kupicu u nekim neutralnim bojama, jer u zadnje vreme vidim dve trudnice kojima su jedno rekli na uz, a rodile drugo. 8-og februara ulazim u 9-ti mesec, pa cu taman imati vremena do tada sve da kupim, da ne bih posle jurila, bolje ja je sve spremno, i da cekamo da se beba odluci kad ce napolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od mene!!

Iskreno, bas me nerviraju sa tim pricama nemoj, rano je!

Niko ne razmislja o tome - a sta ako se porodim ranije?! To se nikada ne zna...necu da mi kasnije drugi pripremaju, hocu sve ja da ispeglam, slozim i rasporedim. Tako da, moje misljenje je - kada TI mislis da treba tad i kupuj, pripremaj....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan trudnice, vidim ova zima vas naterala u kucu pa ste se malo raspisale danas :D

Joj sto mene nerviraju sa tim, ni meni ne daju nista da kupujem, a meni na pijaci ovde gomila prodavaca sa decijim benkicama, zekicama i svim tim a ne daju mi nista da kupim... Cak je bio problem i kad mi je ujna nabavila neke stvarcice, nisu mi davali da donesem kuci, al sam tad uspela da se izborim za to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da sve imamo problem s tim. Ja pre nego sto udjem u 9-ti mesec cu sve spremiti, i mogu mirno cekati da porodjaj pocne. Tako da do kraja januara nista necu kupovati, ali posle moram spremiti za bebicu.

U pravu si za vreme, kad vidim kroz prozor da je hladno, ne izlazim bez preke potrebe. Kako si ti mm88?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja ne zelim ni da pogledam kroz prozor :) Ok sam, isla sam jutros da vadim krv i sutra ce biti rezultati, juce bila n uz tamo kaze doktorka da je sve super, jedino sto me zeza beba sto je nisko pa mi je wc sad najomiljenija prostorija :D Jurim jos uvek svoju zdravstvenu pa me to vise izludjuje :(

Dobro tebi nije ostalo jos mnogo, mi smo usli sad u 6-ti mesec tako da ima jos vremena, al kao sto si rekla posle nove god cu da idem malo da razgledam sa muzem pa da mu pokazem sta se meni svidja pa to nek kupuju kad bude bilo vreme :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja ne zelim ni da pogledam kroz prozor :) Ok sam, isla sam jutros da vadim krv i sutra ce biti rezultati, juce bila n uz tamo kaze doktorka da je sve super, jedino sto me zeza beba sto je nisko pa mi je wc sad najomiljenija prostorija :D Jurim jos uvek svoju zdravstvenu pa me to vise izludjuje :(

Joooj verujem ti, ja sam tako ranije mogla 10 puta na sat vremena da idem u wc, na kraju sam pricala kako necu ni izlaziti iz kupatila, jer dok izadjem moram opet.

E nisam te pitala, jel znas sta nosis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na prvom uz mi je rekla da je devojcica, al da nije sigurna... Na proslom je rekla da je decak i da je sigurna 100%, a juce nije mogla da vidi posto je sa guzom i nogama otisao skroz nisko i nezgodno se namestio... Htela sam da idem na 4d, tamo bi se sigurno lepo videla, samo sto sam na kraju odustala posto je ok sve sa bebom a mnogo mi je da dam toliko para...

E jel ko od vas sad na trudnickom? Al malo duze, ja jesam pa me buni ona isplata onih 35% plate sto drzava daje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na prvom uz mi je rekla da je devojcica, al da nije sigurna... Na proslom je rekla da je decak i da je sigurna 100%, a juce nije mogla da vidi posto je sa guzom i nogama otisao skroz nisko i nezgodno se namestio... Htela sam da idem na 4d, tamo bi se sigurno lepo videla, samo sto sam na kraju odustala posto je ok sve sa bebom a mnogo mi je da dam toliko para...

E jel ko od vas sad na trudnickom? Al malo duze, ja jesam pa me buni ona isplata onih 35% plate sto drzava daje...

Ma i ja sam mislila taj 4d, ali mi se ne daju pare kad je sve ok sa bebicom i fino napreduje. Sta bude bice. Najmanja briga sta je, mada verujem da te kopka. Meni su tek pre 10dana potvrdili devojcica, a do tada uvek razlicito pricali.

Ja radim od kuce, nigde nisam prijavljena, tako da ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja zelja je bila devojcica (ne znam zasto) al se zelja ispunila mm (bar ako je tacno ono sto je doktorka rekla), al dobro bice ih jos pa valjda ce i moja da se ostvari :D

Ne znam moracu da vidim za to, sad dal da zovem firmu il ne... videcu kad prodju praznici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja zelja je bila devojcica (ne znam zasto) al se zelja ispunila mm (bar ako je tacno ono sto je doktorka rekla), al dobro bice ih jos pa valjda ce i moja da se ostvari :D

Ne znam moracu da vidim za to, sad dal da zovem firmu il ne... videcu kad prodju praznici

Ja sam na trudničkom od 25 septembra i još nisam ništa primila, ne znam ni to koliko se čeka. Znam da grad uvek kasni sa tih 35% i da ne ulazi u isplatu topli obrok, prevoz i minuli rad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ево да се и ја јавим,данас ми је ок,не знам шта ми је јуче било,можда ми је нагло пао притисак,јесте и иначе мали ал можда је оно било нешто драстично,шта знам... А што се времена тиче... <_< кад ли ће лето...??? :rolleyes: поздрав за све вас

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ево да се и ја јавим,данас ми је ок,не знам шта ми је јуче било,можда ми је нагло пао притисак,јесте и иначе мали ал можда је оно било нешто драстично,шта знам... А што се времена тиче... <_< кад ли ће лето...??? :rolleyes: поздрав за све вас

Svaki dan popij čašu soka od paradajza. Svi kažu da on snižava pritisak, ali on ustvari reguliše pritisak tako da ako ti je jako nizak što se i meni par puta do sada desilo on će ga malo regulisati i nećeš osećati vrtoglavicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Хвала ти Деа, нисам то знала, јесте да баш не волим парадајз у том облику,ал пробаћу, свакако то може бити добро и за бебу,јел да? Ипак су и ту неки витамини

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.