Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Zone rano nesto ctg? Ili mi se cini... Ja sam dva imala, prosle nedelje i i ove, u petak treci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da u 34.nedelji...nisam sigurna zasto ali rekli da dodjem pa idem... Mozda jer mi grlic nije pregledala nekih 3 meseca pa usput sve da obavi... 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce... Neka, odradi to i mirna si. Imas kontrakcije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam vas i dodjem do Cvrky koja kaze da nije imala ctg ni jedan,a ja citam - Ja ni jedan prozor oprala nisam :D

UJutru expertni kod dr NOvakov , idem sama, muz radi,ali cekam da vidim beku i da mi da makar jednu slicicuu^_^

mmaka, Venera, Tasa021 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam vas i dodjem do Cvrky koja kaze da nije imala ctg ni jedan,a ja citam - Ja ni jedan prozor oprala nisam :D

UJutru expertni kod dr NOvakov , idem sama, muz radi,ali cekam da vidim beku i da mi da makar jednu slicicuu^_^

To je drugi exp.uz? Divno :wub: javljaj

nanchika88 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso,cestitam od srca,da ste zivi,zdravi i veseli. :wub: Zelim ti da se sto pre oporavis i da uzivas sa bebcem. :babymommy: 

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam vas i dodjem do Cvrky koja kaze da nije imala ctg ni jedan,a ja citam - Ja ni jedan prozor oprala nisam :D

UJutru expertni kod dr NOvakov , idem sama, muz radi,ali cekam da vidim beku i da mi da makar jednu slicicuu^_^

:lol: jao Nan skoro sam se upiskila od smeha...

Uzivaj sutra i javi nam se :)

Maki imam vec par nedelja kontrakcije, ali sporadicno. Sastavim par dana da ih nema uopste pa neko jutro 3 puta u sat vremena i tako... U I tr ih nisam imala do 2 dana pred porodjaj a sad bas rano pocele. I nadam se da ce me pregledati inace cu totalka da se razocaram u dr :( a delovala mi je kao stvarno kul...  

nanchika88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha Nan i nisam jos,cekam da prodje vikend i vencanje pa onda cu i prozore prati :lol:

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha Nan i nisam jos,cekam da prodje vikend i vencanje pa onda cu i prozore prati :lol:

He he ti ono pravo kao udana pa odmah peri prozore:P zezam se, juce i danas sunce obasjalo dnevnu bas lepo, a kad sam videla prozore pa otiske prstica po televizoru  i  komodi  :D, morala sam malo pobrisati, a prozore perem isto svaki dan po jedan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja svaki vikrnd brisem prozore,al skolu bih mogla generalku neku da odradim! Za vikend bih do Ikee.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas smo bili na kontroli i sva sam se raspilavila kad sam videla bebca. Drzi obe ruke ispod glave:babymommy:

Dobila ssm da radim ogtt test, preventive radi jer sam prvo dete rodila u 33ned i sad me interesuje da li ste tih 3 sata lezale u bolnici ili ste na svakih sat vremena dolazile da vam vade krv? I sta ste prethodnih dana jele? Kada su mi pre 4god radili taj test bukvalno sam se na svakih sat vremena pesaka pela na 3 sprat, a znam da mi je kuma koja studira farmaciju rekla da kada se radi taj test da strogo mora da se ta tri sata lezi i da eventualno sme samo voda da se pije

Dragana88, Dacha76 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezdo, ja sam radila privatno, ali znam šta su meni rekli. Prethodni dan uveče ne sme da se jede i treba da se miruje da bi test bio relevantan. Ne baš strogo da se leži, ali možda samo da protegneš noge, nikako da se švrćkaš između bockanja. I ja nisam smela da pijem vodu, možda samo malo ako je baš frka, ali treba izbegavati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezdo, ja sam radila privatno, ali znam šta su meni rekli. Prethodni dan uveče ne sme da se jede i treba da se miruje da bi test bio relevantan. Ne baš strogo da se leži, ali možda samo da protegneš noge, nikako da se švrćkaš između bockanja. I ja nisam smela da pijem vodu, možda samo malo ako je baš frka, ali treba izbegavati. 

A sta ai jela prethodnuh dana? Sad sam bas citala da tri dana pre mora da se unosi bar po 150gr ugljenih hidrata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@zvezda ja sam jela sve sem slatkog dan pre i jela sam zadnji put u 19h,ujutru u 7 vadila krv,cekala u labaratoriji rezultate prvog vadjenja,dobila glukozu da popijem i posle 2 sata opet vadila krv i to je to,nisam smela da se krecem,jedem i pijem vode za to vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prosto bi se cudom nacudila da spavam....

Ista prica :mellow: kao zombi...

@Zone* reci dr da osecas jak pritisak na grlic, pregledace te ;) nisam ni ja imala kontrakcije u prvoj tr do pred porodjaj, ali zato u drugoj i iada trecoj od 7,8 meseca su tu..

Prozore ne perem, imam zenu koja to radi... Ne mogu jos i time da se bavim, usisavam svaki dan ili svaki drugi, tada i brisem podove, jer D jede gde stigne. A ona dodje jednom nedeljno i odradi lepo sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce kad se nizam porodila na proslavi rodjenja sestrinog malog,a nocas me ubio stomak,jedva cekam petak i uz

mmaka i MicaZoki(LUKA) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky jos malko, stisni se :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam po terminu prva i druga trudnoca u par dana razlike i sve usporedjujem sa proslom, secam se kako sam u sedmom mesecu pravila bas veliko spremanje valda sindrom gnezdenja :) , bas me zanima hocu li i ovaj put tako jer malo sam lenja. 

Radujem se ovom malom cudu samo tako, a opet sa malenim je trenutno tolika povezanost, i bas hocu ovo nase vreme da mu potpuno posvetim, a i on sav se preda i uziva u svemu sto radimo,pa se brinem kako cemo posle, mada i on se bas raduje bebi..

Kako je kod vas sa starijom decicom,nadam se da nisam jedina sto toliko o tome razmisljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto.Ja sam mnogo vezana za prvo dete,valjda sto je prvo i devojcica je.Cesto u sali kazem muzu,ovo drugo je za tebe,jos ako je decak.Uopste nisam tako euforicna kao prvi put,valjda to i s godinama ide jer ce biti 5 god razlike.

I mi sutra imamo uz expertni i jedva cekam jer me ovih dana nocu boli stomak imam osecaj da je beba puno nisko i da ce da ispadne.

MicaZoki(LUKA), Venera i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam svaki put euforicna... Naravno plasim se kako ce stariji prihvatiti bebu, posebno ovaj put, jer mi je D i dalje beba... Ali prebrodicemo sve :wub: posle nema lepseg prizora nego kada ih gledas kako se igraju i vole

Venera, mala007, Dacha76 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nekako gledam da se i pored konstantnog lezanja, igram sa malim. On se raduje, mada nije 100% svestan znaci dolazak seke, dok ne bude u sobici. Ali nikako necu dozvoliti da ih odvajam pa makar i po poljubcima.. 

mala007, Zone*, Dacha76 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U se raduje svemu sto ima veze sa sekom,bas se raduje i nemoze da doceka,pogotovo sto ce biti zajedno u sobi i ona ce cuvati seku i pomagati mi,jer sad ima 5 godina i koliko god da je ona za mene jos beba,dosta je zrela

Venera, Dacha76, Zone* i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U se raduje svemu sto ima veze sa sekom,bas se raduje i nemoze da doceka,pogotovo sto ce biti zajedno u sobi i ona ce cuvati seku i pomagati mi,jer sad ima 5 godina i koliko god da je ona za mene jos beba,dosta je zrela

Ipak se spremi na ljubomoru. Tako je moja J zrela, jedva je cekala da rodim D, ali kada je zaista i stigao, ona je postala nesnosna, videla sam da nije znala da se nosi sa novonastalom situacijom. Ljubomora, bes, tuga... Trajalo je mesec dana, posle toga je bilo sve bolje i bolje..

 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.