Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ovde vreme def.sporije prolazi. Meni je licno vise muka od bolnica (od Nov. 2012.-Apr.2013.sam non stop bila u bolnici+ maltene celu 2013 u banji), ali se tesim da sam ovde zbog prelepog razloga :babymommy::wub:. Hrana kao hrana tipicno bolnicka, prezivela sam i gore :P

Jeste, uskoro stize tvoj zamotuljak :wub: samo ti pisi kada ti je dosadno :babymommy:

*Cvrky87*, Tasa021, mmaka i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, opet ja za piskavicu da pitam... kako si pila caj, sve odjednom, ili pijuckas ceo dan? Ima li veze kako se pije?

pila sam prvi dan casu odmah pa onda po par gutljaja ali nisam merila vreme. Ta doza caja od litar je za dan..posle par dana sam smanjila.

seme od caja sam mesala sa pilavom jer je grozno gorko

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Biogaia sadrzi bakterije koje se vec nalaze u majcinom mleku, s toga kod dojenih beba ih nije neophodno unositi dodatno. 

Mi smo koristili Espumisan ali sam gledala da ih maksimalno dozirano dajem, bas kad je lose ceo dan a vece nam je bilo udarno od 19-23h onda mu dam. Mada kazu da nemaju mnogo smisla te kapi ako se ne daju konstantno, ali bas ne volim lekove pa mi je bilo frka da mu tako malom dajem...  A opeteni se cini da su i ovako pomagale. Generalno za grcice leka nema podrigivanje, masaza i kapi mogu da pomognu i umanje tegobe ali dok se beba ne navikne na prirodnu fluktuaciju u crevima nema mira. Mi smo puna 2 meseca imali tegobe... 

Screenshot_20180310-093848.png

Izmenjeno od strane Zone*
neca79 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biogaia sadrzi bakterije koje se vec nalaze u majcinom mleku, s toga kod dojenih beba ih nije neophodno unositi dodatno. 

Mi smo koristili Espumisan ali sam gledala da ih maksimalno dozirano dajem, bas kad je lose ceo dan a vece nam je bilo udarno od 19-23h onda mu dam. Mada kazu da nemaju mnogo smisla te kapi ako se ne daju konstantno, ali bas ne volim lekove pa mi je bilo frka da mu tako malom dajem...  A opeteni se cini da su i ovako pomagale. Generalno za grcice leka nema podrigivanje, masaza i kapi mogu da pomognu i umanje tegobe ali dok se beba ne navikne na prirodnu fluktuaciju u crevima nema mira. Mi smo puna 2 meseca imali tegobe... 

Screenshot_20180310-093848.png

moja seka je sad davala po uputstvu espumisan i bas su pomogle...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mu davala biogaia kapi i mi smo extra prosli. Da li je od njih ili do organizma,ne znam.. ali i sada cu davati iste kapi

neca79 i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mu davala biogaia kapi i mi smo extra prosli. Da li je od njih ili do organizma,ne znam.. ali i sada cu davati iste kapi

imala si srece da si ubola..ja sam 5 promenila i tek probiokid immuno je pomogao. Individualno je strasno..termofor i masaza uvek olaksaju. Gledala sam da mu skinem svedske u periodu grceva da lakse izbaci 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si Zone za Biogaiu. Ja sam davala, ali najvise nam je pomogla tokom uvodjenja ch. D ima osetljiv stomacic.. mi smo se mucili sa grcicima, onim pravim samo dve nedelje. Sa J nedelju dana. Davala sam Espumisan po potrebi, ni ja ne volim lekove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tasooo,samo pisi!!!:wub: 

Samo neka ti donesu hranu,danas i sutra ujutru sta pojedes to ti je. Isto je i u totalu kada radis,sutra lagana hrana,od ponoci nema vode. To budjenje od 5 pa do tih 10 vecnost ce da ti traje. Za kateter obavezno napisi,zanima me kad se daje! 

Mi svo troje slinavi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

onaj osecaj kad napises km post i on nestane :angry:

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ukratko bole bravo, sve se moze kad se hoće, ne gledaj samo u vagu, moja iv je prvi mesec dobila 600g sto je bilo svima malo, jer je po predrasudama ona rodjena sitna, 2570g i trebala biti napredna beba... ona je samo sisala bez vode, caja i slično, mama ju je maltretirala kako kazu, ali mama je znala da ima mleka i verovala sebi, YeleniC i žencama s foruma, da sam slusala pedijatra i okolinu ne bi ona sisala ni sedmicu, jer eto ja nemam mleka, a jbt meni tuferi se cede, majica mokra, haos, prve 3 sedmice muke dok smo se ustosile, posle extra, malo kad su bili skokovi u razvoju opet tesko ali smo uspele i ponosna sam zbog toga :wub:

nanchika88, Zone*, mmaka i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

taso odmori pa eto slatke muke stizu uskoro i pozeleces da popijes bensedin :lol:

ali bitno da sve bude ok, i da se sto pre mazite i uzivate s tajom 

 

ja dns daj boze da ne fasujem upalu mišića, jer je lep dan pa Iv se zeli rolati...

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fresh update :lol:: sad mi sveki rece da kateter dajem sestri neposredno pred sekciju. Doktorka koja me je primila se preziva Sumarski ili Serbacki tako nekako, starija proseda zena sa naocarima :). Otalja te, sve u svemu, kao jutros vizitu :o. No dobro, ima nas raznih.

Upravo smo rucale (rano k'o penzioneri po domovima :lol:): supa ala "ne daj Boze nikome" i grasak sa mesom koji je bio relativno ok. Pride sam pojela sendvic koji mi je sveki donela, koji je bio Bogovski zaista. Svaka joj cast, necemo je (zasad :P) menjati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da bolji lek za grceve od tate nema :)

I kod nas je bilo tako.Nema sta nisam probala kapi,masaze,white noise zvukove...stvarno sam sve moguce probala u toku ta 3 meseca i tata je jedini bio lekovit :D

 

MakiJana i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso,jesu renovirali patologiju? Moja soba je bila skroz na kraju hodnika poslednja. Kako na patologiji tako posle porodjaja,u jedinici sam bila posle.

Samo jedi jos danas dobro,trebace ti ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tasa broji sitnooooo

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto ne volim kada ljudi zele da zarade a nisu spretni.. porucila sam pre dva dana kompletice i niti mi odgovaraju na poruku niti mi stize paket..... :angry:

Dragana88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso,jesu renovirali patologiju? Moja soba je bila skroz na kraju hodnika poslednja. Kako na patologiji tako posle porodjaja,u jedinici sam bila posle.

Samo jedi jos danas dobro,trebace ti ^_^

Kad si se ti poradjala? Jesu je renovirali, ali ne znam tacno kad. Mislim, ok je, drze je relativno cistom-naravno daleko je to od sjajnog (npr. Nema wc papira u toaletu, al' Boze moj moglo je i gore :lol:). Sve u ssvemu, gledam da ne cepidlacim puno! I ja sam u poslednjoj sobi na kraju hodnika, 4 krevetna je u pitanju. Posle sekcije se selim u polu-intenzivu, a sutradan na odeljenje :). Jedem, jedem, jer nam sta me ceka!

P.s. Danas rezim popodneva isto kao juce, upravo dodjoh sa CTG-a...

Dragana88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto ne volim kada ljudi zele da zarade a nisu spretni...

Mislis, nemaju "slifa za posao"? :lol: 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Dacha76 ja sam plakala ko kisa sa njom,a tata njen je uzme ona cuti i spava

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Taso jos malo i stize bebac. Kako nam brzo bebci dolaze evo moja pune 2 nedelje osetila nisam. Ali definitivno dani u bolnici su haos. Meni je toliko sporo prolazilo vreme. Bukvalno kao zatvor. Posete zabranjene, cimerke cutljive tako da sam jedva izdrzala. Vidim m samo preko prozora i ziva se isplacem kako se okrene i ode. Ono cuveno tako blizu a tako daleko:huh:. Hrana stvarno blagi uzas ali eto prodje i to, posle je vec sve lakse. 

Zene da li ste vi nosile steznike posle carskog i kad ste pocele? Koji bi mi preporucile?

Izmenjeno od strane Bole cole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Dacha76 ja sam plakala ko kisa sa njom,a tata njen je uzme ona cuti i spava

Ista prica je bila i kod mene.Ona vristi i grci se skoro plava u licu,ja sa ranom od carskog reza skacem po joga lopti i drzim je u rukama polozenu na stomacic,placem ne mogu da prestanem,ali ne od bolova i umora,vec zato sto ne znam sta da radim, u pozadini mi radi na telefonu odvrnuto na najglasnije zvuk usisivaca,davala sam joj razne kapi i jedino su Flatulex malo uspevale da ublaze grceve,a kada dodje mm sa posla i uzme je u ruke ona prestane da place i kao da nista nije bilo.Inace probala sam i bebi termofor i mlaku pelenu i masiranje stomacica i vezbice i podrigivanje i cajeve za bebe protiv grceva i ljuskanje u ljuljaskicama i voznju u kolicima i autu,nema sta nisam probala,jedino je njen tatica uspevao da joj smiri grceve.

Dragana88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene da li ste vi nosile steznike posle carskog i kad ste pocele? Koji bi mi preporucile?

Jeeeeeeste, jeeeedva cekam :babymommy::babycrib::angel:

Kupila sam Chicco-ov steznik i nameravam da pocnem da ga nosim cim mi konce skinu (tebi su vec skinuli pretpostavljam?). Sve se da izdrzati za tvoje cedo :):wub:

Bole cole voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas bila u ns-u,u bigu kupila haljinu za sl subotu,najvecu sto sam nasla :lol:

A u aksi sam kupila sve za porodiliste,ostalo jos spavacice i papuce i gotova torba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad si se ti poradjala? Jesu je renovirali, ali ne znam tacno kad. Mislim, ok je, drze je relativno cistom-naravno daleko je to od sjajnog (npr. Nema wc papira u toaletu, al' Boze moj moglo je i gore :lol:). Sve u ssvemu, gledam da ne cepidlacim puno! I ja sam u poslednjoj sobi na kraju hodnika, 4 krevetna je u pitanju. Posle sekcije se selim u polu-intenzivu, a sutradan na odeljenje :). Jedem, jedem, jer nam sta me ceka!

P.s. Danas rezim popodneva isto kao juce, upravo dodjoh sa CTG-a...

Jos da ispadne da smo u istom krevetu lezale. Moj je bio prvi levo ! :D

Nego,mene su iz soka odmah u sobu poslali,nisu me selili vise. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.