Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

ja sam juce dobila od muza za poklon beluga jastuk,veceras ga probavam da vidim da li ce se moji problemi sa bolovima u ledjima imalo smanjiti.

MakiJana, Dragana88 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imas u Duga Kids sve i svasta upravo za decake! I zirafice, patrolne sape, medvedice, sareno i veselo sve :). Tu sam kupila veliku vecinu stvari.

@Dragana88, da li si stigla u Betaniju? Javljaj gde si smestena (koje odeljenje -patologija pretpostavljam :P), koja soba (mozes i u inbox), kako da te prepoznam i tsl. Stizem oko deset, Jos ne znam da li cu i gde biti smestena, ali dolazim pod punom "ratnom opremom" :lol: za svaki slucaj...

ja sam na patologiju u prizemlju soba 9... Otpustaju me danas kuci cekam muza da donese stvari pa da idem kucici... Jesu tebe primili?

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki pa ti mene zezas ;) :P

Salim se, ne bih mu kupovala prsluk, on uvek nadje napolju neko blato... Ali zato imamo iz George zuti duksic onaj sa usima koji sad pocinje da nosi (kupila sam ga jos proslo leto, ali sam fulala velicinu,sad tek nosimo 12-18) predivan vidno zuti ali vec mu znam sudbinu-pranje posle svakog oblacenja :D Ali deff da nam se ukusi razlikuju jer kupujemo manje-vise na istim mestima a ja nisam zadovoljna :D Hajde sad se maaloo George trgao pa ubacio boje ali realno 50% je sivo... H&M bas ne kupujemo previse jer su mu svi donji delovi presiroki i taman kad ga preraste u struku mu bude ok. F&F redovno promasim velicinu :) T sad nosi bodice vel 74 a visok je 81cm:huh: 

I da vas usput pitam da li imate neku finu zenicu koja radi Next, Matalan a da ne dere sa cenama? Pod tim mislim da funtu racuna manje od 250din jer to je stvarno too much!

@Tasa021 javljaj nam se :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam na patologiju u prizemlju soba 9... Otpustaju me danas kuci cekam muza da donese stvari pa da idem kucici... Jesu tebe primili?

Sta kazu dr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li nege LUBENICAAAAA?!!!!! ja cu da crknem mesec i po mi organizam trazi!!!!!

Dacha76 i MicaZoki(LUKA) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta kazu dr?

Radili su mi suk profil merenje secera pre svakog jela i dva sata nakon svakog jela... Profil je dobar... Dali su mi dijetu da se pridrzavam kako secer ne bi otisao gore...

Sve u svemu najvise su mi dali da se nebi ugojila dodatno... Bitno mi je da sam sad proverila ovo i da sam mirna da znam da za sad nije nista i da mogu da regulisem da secer ne ode gore :D

neca79, Zone*, Tasa021 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki pa ti mene zezas ;) :P

Salim se, ne bih mu kupovala prsluk, on uvek nadje napolju neko blato... Ali zato imamo iz George zuti duksic onaj sa usima koji sad pocinje da nosi (kupila sam ga jos proslo leto, ali sam fulala velicinu,sad tek nosimo 12-18) predivan vidno zuti ali vec mu znam sudbinu-pranje posle svakog oblacenja :D Ali deff da nam se ukusi razlikuju jer kupujemo manje-vise na istim mestima a ja nisam zadovoljna :D Hajde sad se maaloo George trgao pa ubacio boje ali realno 50% je sivo... H&M bas ne kupujemo previse jer su mu svi donji delovi presiroki i taman kad ga preraste u struku mu bude ok. F&F redovno promasim velicinu :) T sad nosi bodice vel 74 a visok je 81cm:huh: 

I da vas usput pitam da li imate neku finu zenicu koja radi Next, Matalan a da ne dere sa cenama? Pod tim mislim da funtu racuna manje od 250din jer to je stvarno too much!

@Tasa021 javljaj nam se :*

Ne ne, ne zezam,ja obozavam zutu boju. Takodje, tirkiznu. Uvek kupim kada nadjem nesto lepo u tim bojama. Mi smo malo krupniji pa nam hm super stoji, nije siroko nista. D nosi 92 vel, bodice vec moram u CA da jurim 98. Sivo i mene smara, realno najvise u toj boji ima... Da, George se sada trgnuo malo :D ja imam na Fb jednu za Matalan, e sad nemam pojma da li je skupa... Generalno meni su ok cene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam na patologiju u prizemlju soba 9... Otpustaju me danas kuci cekam muza da donese stvari pa da idem kucici... Jesu tebe primili?

Stigla sam i ja. Smesti me na prvi sprat, soba br.17. Upravo sam zavrsila sa pretragama (bebac je tezak 3450g :babymommy:) i dogovorila sam se sa anesteziologom. Cekam da vidim ishod sastanaka da vidim kad cu tacno biti na redu za sekciju u ponedeljak. Meni su rekli da nema otpustanja, zbog viroza i infekcija (ni sveki nije uspela da intervenise :(). Sad ne znam da li to vazi samo za nas sa zakazanin carskim rezom ili je to generalno za sve. I takoc, osudjena sam da lezim ovde preko vikenda, ali imam ok.cimerku (za sad nas je dve u cetvorokrevetnoj sobi, tako da je podnosljivo). Ako nista, bar cu se naspavati i odmoriti :lol:

Zone*, Dacha76, *Cvrky87* i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta vi sve radite od analiza :huh: i drugarica u Bg svake nedelje po nesto radi.

Ja sam pitala svog ginekologa kada bi trebalo da radim test opterecenja glukozom jer sam citala da se radi oko 28ned on mi kaze manje citaj forume tamo svasta pisu.Pitam komsinicu koja se pre mesec dana porodila jel je radila to kaze da nije.Od nalaza za prijem u porodiliste je samo uradila briseve,krvnu grupu vec ima jer joj je 3 dete i uput za prijem drugo nista.Krv je vadila na pocetku.Tako je i meni dao na pocetku i sada na moje insistiranke napise u izvestaju sta treba pa ja odem u dom zdravlja da mi daju uput.

Jel ogtt obavezan?Nemam problema sa secerom 4.7 ali tata je dijabeticar i sa njegove strane skoro svi (ako to ima neke veze)

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta vi sve radite od analiza :huh: i drugarica u Bg svake nedelje po nesto radi.

Ja sam pitala svog ginekologa kada bi trebalo da radim test opterecenja glukozom jer sam citala da se radi oko 28ned on mi kaze manje citaj forume tamo svasta pisu.Pitam komsinicu koja se pre mesec dana porodila jel je radila to kaze da nije.Od nalaza za prijem u porodiliste je samo uradila briseve,krvnu grupu vec ima jer joj je 3 dete i uput za prijem drugo nista.Krv je vadila na pocetku.Tako je i meni dao na pocetku i sada na moje insistiranke napise u izvestaju sta treba pa ja odem u dom zdravlja da mi daju uput.

Jel ogtt obavezan?Nemam problema sa secerom 4.7 ali tata je dijabeticar i sa njegove strane skoro svi (ako to ima neke veze)

Meni su radili samo na pocetku krvnu sliku i proverili su bukvalno sve od rezistencije na rubeole,varicele i naravno sve ostale osnovne analize koje se svuda rade.U prvoj trudnoci su mi radili ogtt i sve je bilo ok,sada kada sam ga pitala kada ce da ga ponovi rekao je tek na sledecoj kontroli kada budem 26+4,kao nema potrebe ranije zato sto je prvi put sve bilo ok,ali mora da se uradi zato sto nosim blizance i zato sto su mnogo tezi nego sto treba da budu.Stvarno ne znam da li je obavezan,ovde ga ne rade ako nije u pitanju prva trudnoca i ako zena pre trudnoce nije imala problema sa secerom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Sta vi sve radite od analiza :huh: i drugarica u Bg svake nedelje po nesto radi.

Ja sam pitala svog ginekologa kada bi trebalo da radim test opterecenja glukozom jer sam citala da se radi oko 28ned on mi kaze manje citaj forume tamo svasta pisu.Pitam komsinicu koja se pre mesec dana porodila jel je radila to kaze da nije.Od nalaza za prijem u porodiliste je samo uradila briseve,krvnu grupu vec ima jer joj je 3 dete i uput za prijem drugo nista.Krv je vadila na pocetku.Tako je i meni dao na pocetku i sada na moje insistiranke napise u izvestaju sta treba pa ja odem u dom zdravlja da mi daju uput.

Jel ogtt obavezan?Nemam problema sa secerom 4.7 ali tata je dijabeticar i sa njegove strane skoro svi (ako to ima neke veze)

Nista posebno se ne radi. Ja nisam taj ogtt jer mi je secer super pri svakom vadjenju krvi. A sada sam radila analize zbog porodjaja, da bude  spremno sve i to urinokulturu, krv, glukoza, gvozdje, gomilu sitnica za epidural, bris nosa i grla, krvnu grupu imam... I to je to... I imala sam konsultacije sa anesteziologom

Taso, i bolje da ostanes, stvarno su opet krenule viroze, a tebi je vec zakazan cr za pon. Odmori i psihicki se spremi :babymommy:

Izmenjeno od strane MakiJana
mmaka i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Jeste mi prva trudnoca,a sledecu kontrolu imam tek pocetkom aprila a tada cu biti vec 29/30ned,jer mi zakazuje na 6ned.U domu zdravlja ne mogu da nastavim sa pregledima jer kako mi je tamo dr rekao "gde si pocela tu je najbolje da nastavis" privatno sam morala jer nisam imala knjizicu i sada kada sam je konacno dobila samo upute mogu da dobijem.Pojela sam g...sto sam se odjavila iz Beograda ali sta sad.Pritisak mi npr do sad sada nije izmerio ni jedom,samo kilazu i ultrazvucni pregled i to kosta 25e,smeska se dok ne izadjemo.Prosli put sam mu sa nalazima otisla u ordinaciju(inace trazi na viber da mu posaljem nalaze pa kad se seti odgovori ili ne) bio je malo ljut jer "ne voli da gubi vreme na ovakve stvari" a ja anemicna sve mi dosta ispod granice osim secera.Pa ko ludaku kad date nesto cisto da de smiri tako i on meni  opet na moje insitiranje prepisao Heferol inace nema potrebe po njemu nista da se radi i pije od vitamina.Samo da sve prodje kako treba i vise se necemo gledati ma koliko bio strucan.Kazu da je najbolji a kakvi su tek ostali

Izmenjeno od strane JednaHana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ne ne, ne zezam,ja obozavam zutu boju. Takodje, tirkiznu. Uvek kupim kada nadjem nesto lepo u tim bojama. Mi smo malo krupniji pa nam hm super stoji, nije siroko nista. D nosi 92 vel, bodice vec moram u CA da jurim 98. Sivo i mene smara, realno najvise u toj boji ima... Da, George se sada trgnuo malo :D ja imam na Fb jednu za Matalan, e sad nemam pojma da li je skupa... Generalno meni su ok cene

Jao i ja sad narucujem tirkiznu ogradicu za malenog. Htela sam jos kad sam sa T bila trudna,ali tada nije bila popuarna pa nije bilo:rolleyes: Generalno volim boje ^_^ Narcila sam sad ona 4 sorcica u George crveni, plavi (dve nijense) i sivi (jbg ne mozes sve da imas :D ) cena smesna a da ima za pesak i dvoriste odlican kvalitet... Moze li info za Matalan? :)

P.S. nisam radila OGTT test msm da jos nije uveden kao obaveza pa dr odlucuje prema rezultatima merenja secera standarno iz krvi...

Izmenjeno od strane Zone*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mislim da ovde ne rade cr,i ako neko bad mora na cr salju za Podgoricu.Kad je poste rasulo u KBC,sta da vam kazem pre 3 4god je beba umra zbog zutice a nekoliko njih je prebaceno na Cetinje da se dalje lece.Sada su sve to sredili full ovaj moj dr je nacelnik,2 gin j 2 babice rade u smenama.Dzaba sve,neko je morao da strada da bi porodiliste izgledalo kako treba.

Izmenjeno od strane JednaHana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

P.S. nisam radila OGGT test msm da jos nije uveden kao obaveza pa dr odlucuje prema rezultatima merenja secera standarno iz krvi...

Ok,da budem mirnija.Nije da nemam poverenja u njega valjda zna sta radi.Ali kada god se cujem sa drugaricom u Bg ona svake nedelje radi po nesto,njoj fascikla puna papira ja svega 4lista i to sve sa ultrazvuka.Mozda zaista previse citam forume hah

I ja sam gledal tirkiznu posteljinu,sa zvezdicama sa vezom mede i zeke  u Kids Land-u oko 4000din.Kod nas je oko 40e 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao i ja sad narucujem tirkiznu ogradicu za malenog. Htela sam jos kad sam sa T bila trudna,ali tada nije bila popuarna pa nije bilo:rolleyes: Generalno volim boje ^_^ Narcila sam sad ona 4 sorcica u George crveni, plavi (dve nijense) i sivi (jbg ne mozes sve da imas :D ) cena smesna a da ima za pesak i dvoriste odlican kvalitet... Moze li info za Matalan? :)

P.S. nisam radila OGTT test msm da jos nije uveden kao obaveza pa dr odlucuje prema rezultatima merenja secera standarno iz krvi...

Onda obe volimo boje :D krivo mi je sto je za ddecake uglavnom sivo i teget na rraspolaganju, zato i uugrabim svaki obojeni komad :P a za Matalan, Ivana Trifkovic na fb. Iz Ns-a je.. 

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radili su mi suk profil merenje secera pre svakog jela i dva sata nakon svakog jela... Profil je dobar... Dali su mi dijetu da se pridrzavam kako secer ne bi otisao gore...

Sve u svemu najvise su mi dali da se nebi ugojila dodatno... Bitno mi je da sam sad proverila ovo i da sam mirna da znam da za sad nije nista i da mogu da regulisem da secer ne ode gore :D

daj tu dijetu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso, naspavaj se i odmori (znam da je lako reci). Je l moze tm da dodje u posetu?  Ili nema kontakta sa spoljasnjim svetom? Koliko ranije od termina ti rade CR? PIsi mi utiske sve,ko te je primio(koji dr itd)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MakiJana :babymommy: hvala

@Tasa021 eto ti sad, vazda ste po karantinima ti i muz, sad si stvarno u karantinu :D :P

Tasa021, MakiJana i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso, naspavaj se i odmori (znam da je lako reci). Je l moze tm da dodje u posetu?  Ili nema kontakta sa spoljasnjim svetom? Koliko ranije od termina ti rade CR? PIsi mi utiske sve,ko te je primio(koji dr itd)

Nisam Tasa, ali njoj stoji 21.3.kao vtp jel? Znaci 9 dana ranije

nanchika88 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je @MakiJana, 9 dana mi je ranije zakazan carski rez. E, ovako @nanchika88 generalno nemas nekog kontakta sa "spoljnim svetom" :lol:, imas dva sata dnevno pravo da izadjes u hol ispred odeljenja (danas je to bilo od 14h-16h), naravno ne cela dva sata i moras da se javis. Uglavnom pustaju po 10-tak min. Sme da se unesu fabricki zatvoreni proizvodi (bilo slatki, bill slani). Prijem je dan ppre zakazane sekcije (ili petak, ako ti jje carski rez zakazan za ponedeljak) do 8h ujutru (sa sve stvarima i nalazima). Potom se radi CTG, pritisak, puls i ultrazvuk, popunjavas upitnik odstampan na 4strane (vezan za tvoje opsto stanje), sledi razgovor sa anesteziologom, potpisujes saglasnost za dogovorenu anesteziju (ne znam da li sam se vec pohvalila-ali dobih spinalnu :baby:) i onda imas rucak I free vreme za odmor/silazak u hol. By the way, ukoliko neko donese nesto "van termina "poseta"", ostavlja se na informacijama naravno naznaceno/napisano za koga i za "gde" :lol:. Od 16h su nam odradili opet CTG, pritisak i puls, izmerili temp. i zamolili da od 15h-17h merimo bebicine pokrete... Pisem jos novosti, cim ih bude :D.

@Zone* lako ti je mene zezati :lol:

MakiJana, Zone*, neca79 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

P.s. ne znam tacno ime lekara, pitacu sveki, pa ti kazem :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i nije ti lose Taso. Sad muz jede pljeke :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm mi je kod majke mu na all inclusive pansionu, dok se ne vratim. Nije ni on mutav :P

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taso,ista je procedura kao i 2012. Pisi,mene to sve interesuje. :wub:

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.