Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

a sto ne?

Dodatno osiguranje koje smo obavezni da placamo nesecno, pokriva odredjeni br UZ u trudnoci ako je sve ok. Tako da je ovo bio jedan od onih pregleda kad nije na redu uz. 

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da je tako i kod nas drzavno,jer 9.02. sam bila na uz i posle toga jos 2x kod dr i tek sutra idem opet na uz

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco,i meni se ide,nisam bila nesto mi se oduzilo... Idem one tamo na ekspertni :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta su ti radili? Samo rucni?

Pa da, mada ni to ne bi da ja nisam rekla da me je pocelo svrbeti dole-zbog AB verovatno. Pa je pogledso i dao mi canesten, proverio urin i ajd cao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco,i meni se ide,nisam bila nesto mi se oduzilo... Idem one tamo na ekspertni :wub:

mene sad hvata tek euforija. Ono sam bila blokirala svaku emociju od straha..

nanchika88 i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E a ja bila u 16 nedelji i sad cu tek za 2 nedelje,znaci u 22 oj.Dugih sest nedelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bila danas u dz, radila briseve, odnela urin, vadili mi krv...umalo da se slogiram kada sam videla 3 epruvete da sprema, vec sam videla sebe kako me skupljaju sa poda. Posle toga mi bocnula uvo, sto mi sad prvi put radise, znam da se to radi za carski.

Pregledala me dr, kaze da je grlic cvrst, kaze nece jos. Nisam ni mislila da se u skorije vreme poradjam, nisam nista kupila za porodiliste :D otvoreno mi trudnicko, dobila uput za porodiliste i eto...sad cekamo

Tasa021, Zone*, MakiJana i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako nema pravila.. ja sam u dz i od pocetka trudnoce i svaki mesec sam imala UZ. Ja smatram da tako i treba, tako mi je bilo i u prvoj trudnoci, koju sam vodila u Misovicu.. ja da nemam UZ svaki mesec pa na grbacu bi joj sela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja odradih analize danas, isto epruveta koliko hoces :lol: moja dr je izgledala kao da cu se sutra poroditi <_< rekla dodji 6.3. U porodiliste na kontrolu, ali ako osetis nesto dezurna sam i 1. I 4. :D Ali neka bebca u stomaku jos, malen je za napolje iako je meni pretesko vec sve. Danas idem da pokupujem sta treba jos i onda je bas sve spremno. Poubacujem sve u kesu i spremna :P ali psihicki nisam jos... bas sam se prisecala proslog porodjaja i uhvatila me panika 

Maja87, mmaka, Tasa021 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja odradih analize danas, isto epruveta koliko hoces :lol: moja dr je izgledala kao da cu se sutra poroditi <_< rekla dodji 6.3. U porodiliste na kontrolu, ali ako osetis nesto dezurna sam i 1. I 4. :D Ali neka bebca u stomaku jos, malen je za napolje iako je meni pretesko vec sve. Danas idem da pokupujem sta treba jos i onda je bas sve spremno. Poubacujem sve u kesu i spremna :P ali psihicki nisam jos... bas sam se prisecala proslog porodjaja i uhvatila me panika 

sto te ufatila panika? Nzn kaki ti je bio prosli? Meni je prvi bio za pozeleti da se poradjam jos 5 puta

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

sto te ufatila panika? Nzn kaki ti je bio prosli? Meni je prvi bio za pozeleti da se poradjam jos 5 puta

pocetak super, dobila epidural, sve pet. Ali D se zaglavio ramenom, jedva je izasao... za njega sam se bila uplasila, dugo je bio zaglavljen u porodjajnom kanalu... i moj prvi porodjaj je bio za pozeleti 

Izmenjeno od strane MakiJana
mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki, mene trema za tebe uhvatila:D Ma koliko lagan prethodni porodjaj bio nekako ti nije svejedno...

Ma ti ces to ekspresno videces, da izleti iz dva napona ;)

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram da Vam kazem sta mi je jedino bilo “lose iskustvo”.

udjem u pripremu. Sve tamo sa babicom super.. pricamo i ja opustena skroz.. dodje trenutak za magicnu tecnost hahah (ciscenje), udjem ja u wc, ma jok nista, pre cu se onesvestiti nego da uradim bilo sta. A pritom sam jela 15min pre kontrakcija :) i ajde legnem ja na sto, dobijem epi ma sve extra. Kad ono - krene ciscenje - mene sramota ( 3 puta) ja se izvinjavam babici a ona neka neka samo ti uzivaj.. e to mi je jedino bilo :( 

Dacha76 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe @mmaka,drugarica se tako doktoru isto uneredila malo pre nego sto ce izvuci bebu.Kaze nikad me u zivotu nije bilo vise sramota nego tad.Desava se.Inace,i ja imam kontrole na 6ned iako sam kod privatnika.Drzavni gin. me otkacio na keca "ko mi vodi trudnocu tamo da nastavim" a uputi nisu problem kad bude trebalo da dodjem i je sve.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@JednaHana joj ima svakakvih i meni je to blagi uzas..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su medju prvima klisirali,a medju zadnjima sam isla da se porodim..sestre su malo malo dolazile da vide jesam li ok,reko cekam da izdrzim dok bukvalno nekrene samo,ispraznila se,okupala i otisla na porodjaj :lol:

Sto se tice uputa,uzela sam ha 1.03. jer sam privatno vodila trudnocu,a porodila se 4.03.

Sad sam isla po tetre i svetske :)

mmaka i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najgora sam od sve dece, nista jos nisam kupila, a za 2 dana ulazim u 9.:( nesto me sve mrzi, mnogo sam truntava ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najgora sam od sve dece, nista jos nisam kupila, a za 2 dana ulazim u 9.:( nesto me sve mrzi, mnogo sam truntava ^_^

zar nisi usla u 9.? Tvoj termin je pre mog 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam ni ja pocela sa kupovinom uzela samo par tetri i svetski,ostalo cemo posle ponedeljka kad prodje U rodjendan :)

Perem njenu garderobicu sto mi nesto ostalo kad je ona bila beba i sto nam kuma kumpila nesto sad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najgora sam od sve dece, nista jos nisam kupila, a za 2 dana ulazim u 9.:( nesto me sve mrzi, mnogo sam truntava ^_^

Majo, pa 26.si usla u 9. :)

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram da Vam kazem sta mi je jedino bilo “lose iskustvo”.

udjem u pripremu. Sve tamo sa babicom super.. pricamo i ja opustena skroz.. dodje trenutak za magicnu tecnost hahah (ciscenje), udjem ja u wc, ma jok nista, pre cu se onesvestiti nego da uradim bilo sta. A pritom sam jela 15min pre kontrakcija :) i ajde legnem ja na sto, dobijem epi ma sve extra. Kad ono - krene ciscenje - mene sramota ( 3 puta) ja se izvinjavam babici a ona neka neka samo ti uzivaj.. e to mi je jedino bilo :( 

kod nas u porodilistu ima jedan dr koji ne trazi klistir da se radi, verovatno mu se to onda cesto desava, ali nista strasno... msm negde je normalno da se to desi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda su joj pomerili termin.Meni svaki put kaze drugacije  jednom pre drugi put posle 18.6

Maja87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda su joj pomerili termin.Meni svaki put kaze drugacije  jednom pre drugi put posle 18.6

To posle nije merodavno. Samo po pm ili eveventualno prvi ekspertni sta kaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo to...po uz koji je radjen juce u 9.mesec ulazim za 2 dana. Taj datum koji su odredili po pm nije tacan jer su meni ciklusi u razmaku od 40-56 dana. Trudnoca je mladja za 7-10 dana, kako je pokazao prvi expertni uz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.