Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Vec ces je sada razmaziti :) ja najvise mrzim kad se mm krene na posao i probudim se,jedva otvaram oci a ona je vec budna i uveliko udara,i nema mi vise spavanja. Bas smo pricali na koga li je ranoranilac kad mi volimo da spavamo,kaze mm da ce pogledati po komsiluku ko rano ustaje i znace :lol::lol::lol:

:lol: :lol: :lol:

Moja je jos spavala kada smo se probudili i onda je mm ljubio stomak i pricao joj i ona se odmah probudila :wub: Bas mi je bilo slatko... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i ovde danas upeklosunce,pocinje da se topi :angry: ....ja se svako jutro probudim kad ovaj moj krene na posao al odmah zaspim ko beba....i bas se radujem,do pre par dana sam imala neke nesanice i kosmare sad nista....kako legnem tako ustanem,ne okrecem se....Joj ko pomenu kolace,ja sam bila kod mojih u ponedeljak i nista nisam jela sem kolaca,strasno....inace jedem mnogo slatkisa,po ceo dan nista konkretno ne pojedem nego samo cokoladice i krem....ne znam kako da prestanem,prekosutra idem da radim rezultate ja mislim da mi je secer jedno 10 puta veci od normalnog.... :blink:

Ja sam u pocetku tamanila slatkise,sad mi se ne jedu,a za secer ne brini,sta ti organizam trazi to jedi. Ja sam za 3 dana pojela teglu slatkog od kupina i isto tako mislila ko zna koliki mi je secer,vadila krv cetvrti dan a secer na donjoj granici,tako da to nema veze. Koliko si se ugojila do sada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E htela sam juce da vas pitam,ali zaboravih,sad mi pade na pamet. Jel ima neka problem sa celulitom i strijama,da se pocelo pojavljivati? Ja nikad nisam imala,ali juce gledam zadnji deo butina i mislim da pocinjem da dobijam celulit,mada mm kaze da ne vidi nista,nego su mi se noge malo udebljale. Joj tako se plasim celulita,budem li dobila kako cu skinuti,to uvek ostaje,a strije nemam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E htela sam juce da vas pitam,ali zaboravih,sad mi pade na pamet. Jel ima neka problem sa celulitom i strijama,da se pocelo pojavljivati? Ja nikad nisam imala,ali juce gledam zadnji deo butina i mislim da pocinjem da dobijam celulit,mada mm kaze da ne vidi nista,nego su mi se noge malo udebljale. Joj tako se plasim celulita,budem li dobila kako cu skinuti,to uvek ostaje,a strije nemam.

Ja nisam imala celulit nikada, sada ga primecujem ali se ne nerviram mnogo, on se moze resiti, vise se nerviraj zbog strija, one ostaju! Meni su se pojavile strije posle udesa na zadnjici i tako vec 7god stoje, uzas. Mazem se sada svim i svacim pa cemo videti. A celulit se pojavio (meni bar) jer jedem mnogoooo cokolade, pijem gazirano i jedem hleb a to do trudnoce bas i nisam (osim cokolade) i mnogoooo manje se krecem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz svim mamama,

evo i nas u drugom trimestru, tacnije jos jedan dan pa ulazimo u 23-cu necelju. Sto se tice postavljenog pitanja, ja sam na nesrecu jos od ranije imala celulit, a sto se tice strija za sada mi se pojavilo jako malo i to bukvalno na preponama... Pokusavam da se mazem sa nekom kremom za strije al za sada jos ne vidim efekat....

A moje pitanje za vas (nisam nigde nasla da je iko pominjao), kad ste osetile prve bebine pokrete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u pocetku tamanila slatkise,sad mi se ne jedu,a za secer ne brini,sta ti organizam trazi to jedi. Ja sam za 3 dana pojela teglu slatkog od kupina i isto tako mislila ko zna koliki mi je secer,vadila krv cetvrti dan a secer na donjoj granici,tako da to nema veze. Koliko si se ugojila do sada?

Koliko jedem nisam se mnogo ugojila 5 kg,tj ne znam da li je to mnogo?koliko si se ti udebljala?joj i meni poceo celulit nista me ne pitaj ali mi moja mama mila rece da se masiram,kaze njoj se pojavio u trudnoci ali se masirala svaki dan po pola sata svaku nogu i to obicnom kremom ne nekom protiv celulita i da joj jenestalo,ali moras biti uporan....e sad mozda su one kreme protiv celulita efikasnije ali nesto ne verujem sve je to isto,i na njima pise dobro utrljati u prevodu masirati sto duze....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se nešto čini da mi je stomak mnogo nisko, čak i bebine pokrete osećam u donjem delu stomaka, negde ispod pupka. Da li da se brinem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se nešto čini da mi je stomak mnogo nisko, čak i bebine pokrete osećam u donjem delu stomaka, negde ispod pupka. Da li da se brinem?

Ja sam isto do pre par dana dobijala udarce u donji deo stomaka, sad se malo pomeramo... Meni je prva beba al mislim da je to normalno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je stomak jako nisko, pa mi je doktorka preporucila da ne sedim vec uvek da budem u polulezecem polozaju, da ne bi pritiskala bebinu glavu, jer joj je glava skroz dole. I kada udara, osecam to jako nisko, kao da mi pomera besiku pa moram stalno u wc. Tako da je to normalno, sto se pre spusti, bice laksi porodjaj, bar me tako doktorka tesi :)

A sto se celulita tice, valjda nije, mada videcu ovih dana ima li sta da se siri. Mozda sam se samo istripovala jer su mi se noge malo ugojile, do sada sam nabacila 8kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz svim mamama,

evo i nas u drugom trimestru, tacnije jos jedan dan pa ulazimo u 23-cu necelju. Sto se tice postavljenog pitanja, ja sam na nesrecu jos od ranije imala celulit, a sto se tice strija za sada mi se pojavilo jako malo i to bukvalno na preponama... Pokusavam da se mazem sa nekom kremom za strije al za sada jos ne vidim efekat....

A moje pitanje za vas (nisam nigde nasla da je iko pominjao), kad ste osetile prve bebine pokrete?

dobro nam dosla......ja sam prve pokrete osetila u 18 nedelji ali skroz slabo,i retko a intenzivno ih osecam od 20 nedelje otprilike,mada se i sad desi da ih ne osetim dan dva pa se nastave....kako si ti,kako podnosis trudnocu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu sam i ja ponovo, Milanka i ja se bas navikle na ovaj drugi trimestar :)

Ja sam prvi put osetila bebu u 17-oj nedelji ali je to bilo vise kao neko treperenje, a prve pokrete sam osetila u 20-oj nedelji! Sada je zurka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro nam dosla......ja sam prve pokrete osetila u 18 nedelji ali skroz slabo,i retko a intenzivno ih osecam od 20 nedelje otprilike,mada se i sad desi da ih ne osetim dan dva pa se nastave....kako si ti,kako podnosis trudnocu?

Prve pokrete, bar ono sto mislim da je bilo, sam osetila po ulasku u 20-tu nedelju, al to je bilo vise kao treperenje. Sad vec malo jasnije osecam, mada i dalje ne na dodir stomaka rukom... Sad sam super, osim uzasnog bola ledja, samo kad mi je muka prestala sad je sve lakse :) A ja se za sada ugojila nekih 8-9kg, tako da cu ovim tempom biti ko tenk do kraja trudnoce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je nekako fino ovde, plasim se onog treceg, sacekacemo vas jos koju nedlju pa zajedno idemo u treci :lol:

Ja sam oko 20-te nedelje osecala blage pokrete, a sada samo udara, tacno znam kada spava a kada je budna. Kad cuje da neko prica, odmah se javlja i udara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buba maro lep ti tiker :) Ja se iskreno jos ne usudjujem da kazem 100% sta je, prvi put kad sam bila na ultrazvuku rekla doktorka jedno pa sad drugo... Mada tvrdi da je 100% sad sigurna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buba maro lep ti tiker :) Ja se iskreno jos ne usudjujem da kazem 100% sta je, prvi put kad sam bila na ultrazvuku rekla doktorka jedno pa sad drugo... Mada tvrdi da je 100% sad sigurna :)

Ajde otkrij nam :(

Meni rekli decak 100%, onda devojcica, i pre neki dan konacno devojcica potvradili....

Ajde kazi... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde otkrij nam :(

Meni rekli decak 100%, onda devojcica, i pre neki dan konacno devojcica potvradili....

Ajde kazi... :(

Meni je bilo obrnuto, prvo su rekli devojcica, pa onda decak 100%, samo sto ja jos nisam dobila tu 3 potvrdu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je bilo obrnuto, prvo su rekli devojcica, pa onda decak 100%, samo sto ja jos nisam dobila tu 3 potvrdu :)

Super..jos jedan decak, uglavnom sve nosimo devojcice. Meni je cak dala slike kad je rekla decak 100%, kako se tu nesto vidi, a to je bio pupcanik :P . Tek sada sam videla i uverila se da je devojcica, jer sam joj lepo videla nogice i nema nista izmedju, cak nije ni pupcanik tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam dobila nikakvu slicicu :( Cak nisam ni mogla da vidim monitor, malo mi zastarela oprema u dz gde idem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam dobila nikakvu slicicu :( Cak nisam ni mogla da vidim monitor, malo mi zastarela oprema u dz gde idem :(

Vidim da si iz Bg, ja idem na Zvezdari u domu zdravlja i uvek mi doktorka pokaze i da slicice, jedino nisam dobila u gradskoj bolnici kad sam isla na expertni, a uvek pitam da i ja vidim sta mi radi bebica, ona uzme one mere sto joj trebaju pa mi okrene monitor i pokazuje, sad sam videla kicmu, i srce, sve cetiri komore kako kucaju, nogice kako savija, glavicu, ma obozavam da idem na uz i gledam sta radi. Jeste da nije neki uz, ali se moze fino videti.

Gde ti ides?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Krnjaci, posto sam iz Koteza....Sad sam htela na taj 4d al mi sve mnogo para, nikako drzava onih 35% da mi isplati :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Krnjaci, posto sam iz Koteza....Sad sam htela na taj 4d al mi sve mnogo para, nikako drzava onih 35% da mi isplati :(

Ja nisam isla nikad na 4D, u domu zdravlja to nema, samo u porodilistima. Mislim da je ovo 2D ili 3D ali se fino vidi. Razmisljala sam privatno da odem na 4D, ali zasto bih davala 8000din kad je sve u redu, strpecu se jos malo pa cu svakog dana gledati bebicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj Milanka, ja danas narucila krevetac, rekli donece izmedju 16h i 18h i jos ih nema :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj Milanka, ja danas narucila krevetac, rekli donece izmedju 16h i 18h i jos ih nema :(

Divnooo :) Ipak si isterala svoje i kupila krevetac, rekoh ti da ce tm popustiti :lol: Mora, sta ce :P Ma donece ti, polako, kad ste narucili sad je sve lakse. Ja jos nista nisam kupila, hocu ovog dana da kupim lutkicu bebi za novu godinu. Javi kakav je ili okaci sliku, nikad nisam videla na rasklapanje krevetac. Jedva cekam :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divnooo :) Ipak si isterala svoje i kupila krevetac, rekoh ti da ce tm popustiti :lol: Mora, sta ce :P Ma donece ti, polako, kad ste narucili sad je sve lakse. Ja jos nista nisam kupila, hocu ovog dana da kupim lutkicu bebi za novu godinu. Javi kakav je ili okaci sliku, nikad nisam videla na rasklapanje krevetac. Jedva cekam :wub:

:) zene!! :D Pojela sam 200gr Noisette cokolade cekajuci!

Ovako izgleda, posto mi je u sobi pretezno zelena boja a i necu da kupujem striktno roze da mi ostane za drugo dete...evo, javili su da stizu...

http://www.justclick.rs/catalog/product_in...roducts_id=3121

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) zene!! :D Pojela sam 200gr Noisette cokolade cekajuci!

Ovako izgleda, posto mi je u sobi pretezno zelena boja a i necu da kupujem striktno roze da mi ostane za drugo dete...evo, javili su da stizu...

http://www.justclick.rs/catalog/product_in...roducts_id=3121

Odlican je, prvi put vidim ovakav. A kasnije ti moze sluziti kao ogradica za igru, 2 u jednom. Mozes otici negde na par dana i poneti krevetac, sto je odlicno. A i ne treba ti ona komodica za presvlacenje, vidim ovde u karakteristikama da ima to pa se samo ucvrsti za gornji rub.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.