Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Od danas sam u 15. nedelji. Sto se kondicije tice, zaista se osecam mnogo bolje i cilije nego u prvom trimestru. Stomak mi se jedva nesto nazire, taman da me razveseli kad vidim da nije ravan kao nekad. Obucem suknju i vrckam se po parku :). Osecam se kao lepa zena :)

Ali moje mucnine ne prestaju. Mnogo mi je lose varenje iako biram lako varljivu hranu. Grrr...

Pitanje: kad su vam rekli kog je pola beba? Ja sam bas radoznala a na sledeci pregled idem za 10-15 dana

Moja dr ne praktikuje pre sestog meseca da saopsti, medjutim, meni je rekla vec u cetvrtom meseca, tako se beba bila okrenula. U pitanju je 4D UZ.

Meni je za mucninu super bio dvopek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni jos uvek nije receno kog je pola. :D

Od 4. meseca moze sigurno da ti kaze.

Kako uspevas da obuzdas znatizelju? :) Ja bih se opela dr na glavu da mi kaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja dr ne praktikuje pre sestog meseca da saopsti, medjutim, meni je rekla vec u cetvrtom meseca, tako se beba bila okrenula. U pitanju je 4D UZ.

Meni je za mucninu super bio dvopek.

Probacu i sa dvopecima. Mene samo nervira sto ne mogu da sednem i najedem se ko covek - sve neko grickanje - nikad nisam ni sita ni gladna. A kad sam sita, znam da cu uskoro da grlim solju. Ko kamenje da jedem a ne jelo. Ako ovo potraje, prelazim na kasastu hranu, deinitivno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bojana,nemoj se brinuti sve je to sasvim normalno. Bolje je da jedes vise manjih obroka,da ne jedes supu i cvrstu hranu u isto vreme vec u razmaku od pola sata-sat. Probaj sa slanom krekerima,pomaze sigurno. Ja sam u 17. nedelji i mucnine ne prestaju,imam nizak pritisak i zaglavila sam u hitnoj po treci put. Zivim na vocu i integralnim grisinama. Ima vremena kada cemo jesti bas lepo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla Medo. :)

Hvala na dobrodoslicama!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla Medo. :)

Hvala,hvala.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D POZZ svima.. I ja imam mali problem sa hranom jer svi oko meni vicu''Jedi, jedi, kako mislis da ti bude dobro..''i tako ja jedem svasta nesto i sto mogu i sto ne ali nakon obroka imam osecaj mucnine, kao da kamenje ubacim u sebe. Malo me muci ali prodje kad prosetam i tako u krug ;) tezina mi varira, na pocetku sam smrsala 7-8kg zbog povracanja ali mislim da sam nabacila oko 3kg.. Okolina mi kaze da izgledam bolje nego pre pa prija :P jos uvek ne znam kog je pola bebica, a na sledeci UZ idem 03.08.pa se nadam da ce mi tada reci jer silno iscekujem da saznam B) bas kao sto je neka mama napisala iznad i ja volim da obucem majcu i suknjicu i ponosim se svojim stomacicem :lol: jer se u sirokoj haljini ne vidi(sva sreca sto sada postoji ogroooman izbor tih haljina pa mozemo birati sta cemo da nosimo ;) ) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao Tamara,koliko vidim ti si 18. nedelja. Pa dobro jos malo pa ce moci da se utvrdi pol,naravno ako ti bebac na ultrazvuku ne okrene guzu :P . Ja sam 17. nedelja i bas sam znatizeljna sto se pola tice. Moj ti je savet da jedan obrok podelis u dva dela u razmaku od pola sata-sat. Poenta je da unosis dovoljno hrane (tj. istu kolicinu koju sada unosis) tako sto ces jesti vise puta male obroke i zeludac ce stici da ti vari bez problema. I ja imam istih problema :( ali ovo pomaze koliko-toliko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj ti je savet da jedan obrok podelis u dva dela u razmaku od pola sata-sat. Poenta je da unosis dovoljno hrane (tj. istu kolicinu koju sada unosis) tako sto ces jesti vise puta male obroke i zeludac ce stici da ti vari bez problema. I ja imam istih problema :( ali ovo pomaze koliko-toliko

Hvala na savetu, pokusacu pa mozda i upali.. ;) inace jedva cekam da saznam kog je pola moja mala dusa i nadam se da cu uspeti da vidim na sl. UZ.. B):lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se da je Medin savet super. Primenjujem ga :)

Inace, da se pohvalim, treci dan kako ne povracem a nije mi ni muka :)

Ali sam imala drugih neprijatnosti. Malopre sam bila napolju i noge su mi stale. Kao da su se ukocile i nece da me slusaju. Ovakvi grcevi mi se dosada nikad nisu javljali. Bas sam se uplasila - verovatno mi neki minerali nedostaju. Odmah sam otisla da kupim sumeci Mg.

Znam da u trudnoci ima ovakvih neprijatnosti ali sam ocekivala da ce to kasnije da se desi. Neobicno mi je bilo i to sto to nije bio klasican grc - list noge se stvrdne, nego su mi bas otkazali misici od kolena pa navise i to u obe noge paralelno...

Svakako da cu otici kod lekara. Da li je i neka od vas imala slicnu situaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mama Bojana bas super sto ti neprijatnosti prolaze :D , jedva cekam da i mene prodju dosadili su mi flesevi toplo-hladno,mucnine,povracanje,vrtoglavice... :( . Sto se tice grceva moguce da se nisi dovoljno kretala u poslednje vreme ili si mozda nezgodno sedela ili lezala pa kada si ustala tebi se to desilo. Izbegavaj da prekrstas noge zbog cirkulacije. Meni se desava trnjenje i peckanje od kolena pa nadole,cini mi se kao da mi gruva krv u stopala,imam osecaj da su mi otecene noge.

Nemoj brinuti sad je normalno i sto nije,najbitnije je kako bebac napreduje a to su neki momenti koje moramo istrpeti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Medo, za grceve je lek pojacan unos minaerala i soli (ne mislim na kuhinjsku so). Setam svakodnevno. Bice sve ok.

Vrtoglavice - grrr. Samo pazi kad se saginjes, kad ustajes... I to je,kazu, normalno... Vec imamo i do 40% krvi vise nego inace pa je i kardio sistem optereceniji.

Neka bebe rastu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mama Bojana mi i nekako sa jednom ali ti imas dve dusice, zamisli kad pocnu da se pracakaju.. Gledam ove mame sto su vec oko 9.meseca..blego njima, jos malo pa kraj, a mi... Ja imam celu jesen i dobar deo zime ali taman kad otopli moj bebac vec veliki :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tamara i sama takva i ne mogu da docekam novembar....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lilika jesi li mozda razmisljala gde bi da se porodis? Ja dosta o tome mislim, bolje znati unapred.. :P jednostavno takva sam, ne zelim da sve prepustim zadnjem trenutku, hihi :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, u zadnjih pet dana mi je stomak samo skocio... Puf! Ta - da - da - daaam! Evo me! Bas se vidi. Ludela sam do skoro sto ga nigde nema...

Nemam pojma kako cu da ga iznesem. Ma nema sanse da izguram do kraja trudnoce. Ali jedva ceka da osetim pokrete beba...

Jeste li vi vec osetile nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja osecam bebu vec mesec dana ali meni je to druga beba pa nisam merodavna...mene sad vec bije :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od 16. nedelje osećala pokrete ovog bleska hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prosle nedelje sam osetila komesanje i ubedjena sam da se moj bebac javio iako oni kazu da prvorotkama treba do 5 meseci da bi osetile bebu ali ja mislim da je to sve individualno i zavisi od bebe i mame. Izdrzaces mama Bojana, nas stomak=nas ponos ;) i ja sam jedva ceklala da malo poraste i sad kad se vidi non/stop ga gledam i mazim :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 17. nedelja i osecam bebicu kako se komesa i okrece, kao da me golica kada se pomera ali nista jako jos,vrlo cesto mi "sedne" na besiku. Nekad se smiri na par dana pa se opet javi. Do skoro mi se samo nazirao stomak ali ko ne zna da sam trudna ne moze da provali,sad vec imam mali stomacic koji obozavam :D
Doktori nekada grese,ja nisam opterecena time ali znam sta je rad creva a sta beba. Obozavam mog bebolina,jedva cekam da ga poljubim,ali je isto tako i trudnoca nesto predivno u cemu treba uzivati uprkos nekim tegobama koje izgledaju sitno u odnosu na srecu koju nam pruza :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo tako Medo :) npr.u mom slucaju svaka mucnina i slicno prestaje kada odem na UZ i dr.mi kaze koliki je bebac, da je sve u redu.. Sebe tada stavljas u drugi plan. Ovo je divan perod nasih zivota i pored svih tegoba koje dolaze uz trudnocu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako,ulije mi jos energije da idem dalje :) .

Mozes li da mi kazes kako da stavim ovu slicicu koja pokazuje trudnocu,bas mi se svidja volela bih i ja da stavim nesto ali ne znam kako??? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako,ulije mi jos energije da idem dalje :) .

Mozes li da mi kazes kako da stavim ovu slicicu koja pokazuje trudnocu,bas mi se svidja volela bih i ja da stavim nesto ali ne znam kako??? :huh:

Medo, ovs uputstva je postavila Jellena u temi "Otvoren kutak za caskanje" - valjda

pokusaj pa javi imal i problema:

http://lilypie.com/

-odeš na ovaj sajt

-izabereš tiker koji želiš

-upišeš podatke

-zatim kopiraš URL code desnim klikom COPY

-odeš u MOJE KONTROLE(to ti je na profilu)

-izmjena potpisa

-ikonica što piše URL(stoji pored smajlića)

-opcijom PASTE(ali obriši postojeći tekst koji će se otvoriti kada klikneš)

-sačuvati izmjene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasla sam ali ne vidim url code gde pise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pokusaj pj da napravis ako ti se svidja.. :lol: klikni na moj tiker i on ce ti sam otvoriti stranicu..

*videces nacrtan tiker kao moj i klikni na njega

*kada ti otvori tu str.ukucas termin prorodjaja iznad tikera

*sa desne strane imas opciju get my ticker! i tu kliknes

*na novoj str.koju ti otvori i kliknes na yes, I know about...

*otvara ti se bbcode i samo copy/paste tamo gde ti je url u izmeni potpisa i sacuvaj..

Javi da li si uspela.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.