Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

zakazala sam za sutra u pola 1. uf, jedva cekam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno javi sta ti doktor rekao! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekla mi da je materica u pitanju, brzo se razteze materica jer su bliyanci.

Obe bebe su dobro i lepo se razviijaju, jedna je 4,2 cm a druga 4,3 cm :)

Ćevapčići!

Jeste li radile dabl test? Koliko je pouzdan u prognozama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekla mi da je materica u pitanju, brzo se razteze materica jer su bliyanci.

Obe bebe su dobro i lepo se razviijaju, jedna je 4,2 cm a druga 4,3 cm :)

Ćevapčići!

Jeste li radile dabl test? Koliko je pouzdan u prognozama?

Napisah ti u temi Prvi trimestar. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekla mi da je materica u pitanju, brzo se razteze materica jer su bliyanci.

Obe bebe su dobro i lepo se razviijaju, jedna je 4,2 cm a druga 4,3 cm :)

Ćevapčići!

Jeste li radile dabl test? Koliko je pouzdan u prognozama?

ja sma radila i dabl i tripl...oba su bila ok..mada nemoj da se stresiras,ako ti pokazu da ,,nije dobro`` jer ne znace nista!!!bar sam tako shvatila...TI POSTO NOSIS BLIZANCICE-CEVAPCICE :lol: ne treba da radis dabl,tako sam bar cula,ALI PROVERI...pitaj svog dr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage trudnice, imam pitanje. U dvanaestoj sam nedelji i pocela sam da zapazam cudne neke promene u odnosu ne prethodni period. poceli su nekakvi jaki bolovi da mu se javljaju u stomaku - kao probodi od kojih se savijem. opipavala sam to mesto koje me boli i napipala kao nekakvu zilu. jeste li imale slicna iskustva? da li je moguce da istezanje ligamenata koji drze matericu toliko jako boli? moze li to da bude opasno?

ja sam na prelazu iz prvog u drugi treimestar imala jak bol ukoliko bi naglo ustala i to sa desne strane ispod rebara.doktorica (bivsa) nije to smatrala strasnim i pripisivala je to radu,tj da treba da se opustam i manje radim,posle sam i ja vremenom naucila kako da ustajem,sa koje strane,kojeom brzinom itd.

proveri,ali ne mora da bude nista strasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sma radila i dabl i tripl...oba su bila ok..mada nemoj da se stresiras,ako ti pokazu da ,,nije dobro`` jer ne znace nista!!!bar sam tako shvatila...TI POSTO NOSIS BLIZANCICE-CEVAPCICE :lol: ne treba da radis dabl,tako sam bar cula,ALI PROVERI...pitaj svog dr

Samo da se umesam na blic, nisam bas sigurna da ako ti testovi nisu dobri mislim na dabl i tripl da bas to nista ne znaci, testovi su statistika, e sada ako postoje velike sanse za Daunov sindrom mislim da onda losi rezultati nisu zanemarljivi jer u suprotnom se ne bi radili, sto je i logicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se umesam na blic, nisam bas sigurna da ako ti testovi nisu dobri mislim na dabl i tripl da bas to nista ne znaci, testovi su statistika, e sada ako postoje velike sanse za Daunov sindrom mislim da onda losi rezultati nisu zanemarljivi jer u suprotnom se ne bi radili, sto je i logicno.

oni samo kazu KOJA JE VEROVATNOCA,to ne znaci da beba nesto nema...to sam mislila pod,,ne znace nista``..evo i deo clanka koji sam nasla

Dabl i Tripl test

Preporuka lekara je da se posle ovog ultrazvučnog pregleda uradi Dabl test iz krvi trudnice, i to do 13,5 nedelja trudnoće. Zajedno sa ultrazvučnim pregledom, procenjuje se ukupan rizik na Daunov sindrom. Ako je rizik mali, preporuka Ministarstva zdravlja i nacionalnog Vodiča za kontrolu trudnoće je da se ne radi Tripl test (test iz krvi trudnice koji se radi posle 15. nedelje), već samo ako trudnica nije radila Dabl test.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oni samo kazu KOJA JE VEROVATNOCA,to ne znaci da beba nesto nema...to sam mislila pod,,ne znace nista``..evo i deo clanka koji sam nasla

Dabl i Tripl test

Preporuka lekara je da se posle ovog ultrazvučnog pregleda uradi Dabl test iz krvi trudnice, i to do 13,5 nedelja trudnoće. Zajedno sa ultrazvučnim pregledom, procenjuje se ukupan rizik na Daunov sindrom. Ako je rizik mali, preporuka Ministarstva zdravlja i nacionalnog Vodiča za kontrolu trudnoće je da se ne radi Tripl test (test iz krvi trudnice koji se radi posle 15. nedelje), već samo ako trudnica nije radila Dabl test.

Pogresno sam te protumacila a i ti si se pogresno izrazila, svakako znace ti testovi ne bi se radili da ne znace, kao sto sam i rekla sto je i logicno. :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pogresno sam te protumacila a i ti si se pogresno izrazila, svakako znace ti testovi ne bi se radili da ne znace, kao sto sam i rekla sto je i logicno. :D :D :D

shvatile smo se ;) nije problem,samo me nekad mrzi da razglabam u detalje,pa ispadne svasta :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooooj zene,jel se i vama cini nekad da vreme stoji?! Nekako mi se sporo pomera bebica na tikeru,nikako da dodje taj okotbar... :rolleyes:

Kako stojite sa kg?Ja sam se vec 7kg ugojila... :( A bas i ne jedem puno...

E,jel zna neko kad se ulazi u treci trimestar-27.nedelja?

Veliki pozdrav,uzivajte... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde, ajde, Chi Mama, za par nedelja ulazis u treci trimestar.. Zar nije to divno! Je l' virnes ponekad u temu "treci trimestar" da vidis sta se tamo prica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooooj zene,jel se i vama cini nekad da vreme stoji?! Nekako mi se sporo pomera bebica na tikeru,nikako da dodje taj okotbar... :rolleyes:

Kako stojite sa kg?Ja sam se vec 7kg ugojila... :( A bas i ne jedem puno...

E,jel zna neko kad se ulazi u treci trimestar-27.nedelja?

Veliki pozdrav,uzivajte... ;)

Uzivaj. :) A sta ti kukas na tezinu?! :) Ja sam se ugojila 15kg pa ne kukam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja sam u drugom trimestru i danas bas pocinjem da osjecam neprijatnost, na pragu bola na predjelu oko pupka.

Je li to normalno? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja sam u drugom trimestru i danas bas pocinjem da osjecam neprijatnost, na pragu bola na predjelu oko pupka.

Je li to normalno? :)

\

sad ti je vec materica rastegnuta do iznad pupka,normalno je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooooj zene,jel se i vama cini nekad da vreme stoji?! Nekako mi se sporo pomera bebica na tikeru,nikako da dodje taj okotbar... :rolleyes:

Kako stojite sa kg?Ja sam se vec 7kg ugojila... :( A bas i ne jedem puno...

E,jel zna neko kad se ulazi u treci trimestar-27.nedelja?

Veliki pozdrav,uzivajte... ;)

DA ,STOJI hahahaha :lol: ne mogu da docekam 27. nedelju!

ugojila sam se 10 kg,iako isto,jedem manje nego pre....

HOCU OKTOBAR!!!!!!!!!!!!!! :lol: da stipnem ovog malog,,skakvca``iz tibe :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos, procitala sam da vas brinu kilogrami. Zna li neko da mi kaze da li je normalno da do 16. nedelje se nabaci 3kg jer sam ja to uspela. Inace sam podlozna gojenju, sada jedem malo vise nego pre i sve se lepi za mene :(

Kakva su vasa iskustva???? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos, procitala sam da vas brinu kilogrami. Zna li neko da mi kaze da li je normalno da do 16. nedelje se nabaci 3kg jer sam ja to uspela. Inace sam podlozna gojenju, sada jedem malo vise nego pre i sve se lepi za mene :(

Kakva su vasa iskustva???? :huh:

CUTI I PEVAJ :lol: jasam tad vec imala oko 7 kg viska!

sve je to individualno koliko ces se ugojiti,ne brini o kilazi,vec da beba bude ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,sada mi je lakse vec sam pocela da mislim da preterujem u gojenju. Odoh sad da jedem :D:D:D ha ha salim se....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,sada mi je lakse vec sam pocela da mislim da preterujem u gojenju. Odoh sad da jedem :D:D:D ha ha salim se....

Medo, Medo... cccc... Nista se ti nisi ugojila. Budi pametna, i ruckaj, ali zdravo. Gojicemo se mi kad stignemo u sedmi mesec. Sad je jos rano za paniku... Osecam da cu tada izbegavati vagu u sirokim lukovima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram vam svima reci da mi je mnogo drago sto sam se prijavila na ovaj forum.U mojoj okolini nema jedne jedine trudnice sa kojom bih mogla da podelim ova nova iskustva. Bila sam presrecna kada mi je sestra saopstila da je nakon jednog spontanog u sestom mesecu opet ostala trudna, ali me je dokusurilo to sto posle mesec dana se opet isto desilo :(

Da ne duzim,mnogo mi je lepo da se druzim sa vama. Nadam se da cemo puuuuuuuuuuuno caskati :):):) Ih obozavam kada imam gde da stavim smajlice,evo jednog opet :D caos!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla Medo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,dobrodosla medo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od danas sam u 15. nedelji. Sto se kondicije tice, zaista se osecam mnogo bolje i cilije nego u prvom trimestru. Stomak mi se jedva nesto nazire, taman da me razveseli kad vidim da nije ravan kao nekad. Obucem suknju i vrckam se po parku :). Osecam se kao lepa zena :)

Ali moje mucnine ne prestaju. Mnogo mi je lose varenje iako biram lako varljivu hranu. Grrr...

Pitanje: kad su vam rekli kog je pola beba? Ja sam bas radoznala a na sledeci pregled idem za 10-15 dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni jos uvek nije receno kog je pola. :D

Od 4. meseca moze sigurno da ti kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.