Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanchice, hvala na odgovoru. Pa i meni to pricaju, ali je malo pocelo da preteruje, pa sam se zabrinula. Pocela i ja magnezijum, evo drugi dan i stvarno mi je vec bolje.

Ja piskim non stop, i staaaaalno mi se ide u toalet, poludecu vise. Prodje pola sata, a ja ako sam izasla iz kuce, vec cupkam i osvrcem se gde cu! Da li ovo postaje gore kako beba raste ili ce se materica podici kasnije, ili to meni moja bebica sedi bas nisko, sta je u pitanju? Jer ako ovako nastavi ja cu do 9. meseca ziveti u toaletu, a vec od sledeceg necu moci ni u prodavnicu da odem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja piskim non stop, i staaaaalno mi se ide u toalet, poludecu vise. Prodje pola sata, a ja ako sam izasla iz kuce, vec cupkam i osvrcem se gde cu! Da li ovo postaje gore kako beba raste ili ce se materica podici kasnije, ili to meni moja bebica sedi bas nisko, sta je u pitanju? Jer ako ovako nastavi ja cu do 9. meseca ziveti u toaletu, a vec od sledeceg necu moci ni u prodavnicu da odem.

Ne znam koja si nedelja, ja sam 4 meseca isto trcala svaki cas, a onda 5. i 6. ne bebci se podigli gore i nisu vise pritiskali, al zato zadnjih nedelju dana opet pocelo samo gledam gde je wc <_< , devojcica se spustila nisko da bas pritiska, ljubi je majka :lol:

verovatno je i tebi bebica nisko pa pritiska mozda se i podigne vremenom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam već par sati baš pod utiskom, ma kao da mi je prva beba :wub:

Osetila sam pod rukom pomeranje bebca, jeeeedva sam ga dočekala.

Već nekoliko dana je bilo i pritiskanja i laganog gurkanja iznutra koje nisam osećala na dodir, ali večeras sam i to!

Jaooo, kakva je to sreća :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanchice, ti imas dva komadica, nije ni cudo da te pritiskaju :lol:

Joooooj, lepote!

Ja mislim da sam sinoc osetila bebicu, u stvari, po prvi put sam sigurna da jeste bilo to. Juce sam usla u 19. nedelju. Jao jedva cekam kontrolu sledece nedelje. Tanja, blago tebi i ja jedva cekam da se jace oseti. Sreca, sreca, radost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koza me pecka, mackam se mlekom za telo, ali ne pomaze bas...A i malopre sam bljucnula :mellow: Prva tri meseca nisam uopste povracala, nedavno mi krenulo, ali sva sreca nije strasno. Inace sam se do sada 8kg ugojila, ali posto sam imala 50 kada sam zatrudnela pa to valjda i nije tako strasno?? Non-stop idem u wc i to me izludjuje,ali nema veze :D

Ne znam za vas,ali ja u 9 uvece sam gotova....Ne mogu da izdrzim koliko mi se spava, i puuuno spavam.A tokom noci obavezno ustajem da jedem.I obavezno moram jesti mandarine...nesto neverovatno koliko mi prijaju sad.

U kojoj nedelji bebica pocinje da se pomera?Ja jedva cekam da je osetim kako mi pravi zurku po stomaku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dea cime se mackas?Pokusaj saljicevom kremom protiv strija,mada ako imas genetske predispozicije za strije ni jedna krema nece pomoci,na zalost.Mozda samo malo ublazi

I meni prijaju mandarine,i bas ih ruckam svaki dan.

Sto se tice kilaze,pripazi,daleo je deveti mesec.Svi kazu da se u osmom i devetom mesecu najvise ugojis.:) (ja sam se do sada ugojila 8 kg)

Ja sam bebu pocela da osecam negde u 17 nedelji,mada kazu da je to rano,ja nemam pojma da li je rano-prva mi je trudnoca :).Uglavnom bi kao trebalo na polovini trudnoce da pocnes da je osecas ako je prva trudnoca.

E zenske uzivajte u drugom trimestru.Tako je bio lep trimestar :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koza me pecka, mackam se mlekom za telo, ali ne pomaze bas...A i malopre sam bljucnula :mellow: Prva tri meseca nisam uopste povracala, nedavno mi krenulo, ali sva sreca nije strasno. Inace sam se do sada 8kg ugojila, ali posto sam imala 50 kada sam zatrudnela pa to valjda i nije tako strasno?? Non-stop idem u wc i to me izludjuje,ali nema veze :D

Ne znam za vas,ali ja u 9 uvece sam gotova....Ne mogu da izdrzim koliko mi se spava, i puuuno spavam.A tokom noci obavezno ustajem da jedem.I obavezno moram jesti mandarine...nesto neverovatno koliko mi prijaju sad.

U kojoj nedelji bebica pocinje da se pomera?Ja jedva cekam da je osetim kako mi pravi zurku po stomaku :)

Cico, pospanost je normalana... Ja i sad ne mogu da je se otarasim ;) Spavaj i odmaraj, ali se i kreći. Ne ustaj noću da jedeš, ne treba ti. Kako kaže Violeta, ima još do devetog. Može žena da se ugiji 30 kilograma ali neće roditi bebu od deset ;) Ovo ti pričam iz iskustva jer sam se ja ugojila 27, i jedva sam skinula posle porođaja.

Trebalo mi je 1,5 godina da se povratim, i ni sada nemam svoju devojačku kilažu.

Sledeći put vodim računa, što i tebi savetujem ;)

Ako te već vuče da jedeš, jedi češće i po manje, podeli obroke, noću ako moraš da ustaneš, popiješ čašu vode i nazad u topli krevetac na spavkanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dea cime se mackas?Pokusaj saljicevom kremom protiv strija,mada ako imas genetske predispozicije za strije ni jedna krema nece pomoci,na zalost.Mozda samo malo ublazi

I meni prijaju mandarine,i bas ih ruckam svaki dan.

Sto se tice kilaze,pripazi,daleo je deveti mesec.Svi kazu da se u osmom i devetom mesecu najvise ugojis.:) (ja sam se do sada ugojila 8 kg)

Ja sam bebu pocela da osecam negde u 17 nedelji,mada kazu da je to rano,ja nemam pojma da li je rano-prva mi je trudnoca :).Uglavnom bi kao trebalo na polovini trudnoce da pocnes da je osecas ako je prva trudnoca.

E zenske uzivajte u drugom trimestru.Tako je bio lep trimestar :)

Imam bademovo mleko jer od svih ostalih mi je muka...Imam i kremu protiv strija od Afrodite,ali ne znam jel to u trudnoci smem da koristim pa se sad samo sa tim bademovim mazem, ali kupicu tu kremu sto si mi preporucila. Inace nisam imala problema ni sa strijama, celulitom, ali ako nastavim ovako da ruckam imacu ih...U pravu si, daleko je 9.mesec, moram malo da usporim, al kad mi prija da jedem jooooj :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se ugojila 5kg do sada, kontam da je to ok!? Ali se plasim kako cu kasnije... :) posebno kad dodjem u selo kod mojih, samo nesto nutkaju :D a tesko je bas uvek odoleti!

I meni se jedu mandarine ali i jabuke, pojedem bar 3 dnevno i onda sam nakon njih - gladna! Tada prevarim sebe, uzmem lanene plocice i veliku solju mleka pa se zavaram :D :D sta cu, moram se snalaziti...I da - mazem se Saljicem, mada imam predispozicije tako da slaba vajda, ali se ipak mackam ;)

Osetim bebicu ali samo po nekad, mogla bi malo vise da se mrda :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam bademovo mleko jer od svih ostalih mi je muka...Imam i kremu protiv strija od Afrodite,ali ne znam jel to u trudnoci smem da koristim pa se sad samo sa tim bademovim mazem, ali kupicu tu kremu sto si mi preporucila. Inace nisam imala problema ni sa strijama, celulitom, ali ako nastavim ovako da ruckam imacu ih...U pravu si, daleko je 9.mesec, moram malo da usporim, al kad mi prija da jedem jooooj :rolleyes:

Uh ruckanje.Sva sreca nesto ne jedem mnogo u trudnoci,cak i manje nego pre nje.A sklona sam gojenju i uvek sam pazila koliko jedem.Sada ne pazim,ali mi se ni ne trazi hrana sem voca.voce jedem na tonu i pijem mnogo vode

uvece kada ustanes da jedes a ti pojedi mandarinu i pravac krevet da opet sto pre zaspes :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh Olja razumem te.I ja kada odem kod mojih samo me tutkaju i nutkaju,na kraju se i posvadjamo sto ja ne mogu toliko da pojedem.

Beba mi je malo vislje,pa ako jedem vise onda umirem koliko me zeludac boli a oni to ne razumeju.

A sa bebicom polako,ima samo tako da je osecas.Mene je budila nocu koliko me sutala i udarala.Bila je prava nocna ptica :)

Sada najvecu zurku u stomaku pravi u toku dana i kada padne noc,ali kada legnemo i beba izgleda zaspe.Jos kada bi tako ostalo i kada se rodi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh Olja razumem te.I ja kada odem kod mojih samo me tutkaju i nutkaju,na kraju se i posvadjamo sto ja ne mogu toliko da pojedem.

Beba mi je malo vislje,pa ako jedem vise onda umirem koliko me zeludac boli a oni to ne razumeju.

A sa bebicom polako,ima samo tako da je osecas.Mene je budila nocu koliko me sutala i udarala.Bila je prava nocna ptica :)

Sada najvecu zurku u stomaku pravi u toku dana i kada padne noc,ali kada legnemo i beba izgleda zaspe.Jos kada bi tako ostalo i kada se rodi :)

Ne kazu dzabe - najlepse je dok su u stomaku :D

I meni je beba "visoko" pa imam problem kada jedem i vecito sam "zavaljena" u stolici, ne mogu da sedim k'o svet :)

Ali zato podelim obroke i onda bude (kaze moj mm) - ceo dan samo jedem :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro ženske. Kako ste?

Ja poslala dete u školu i rintala do sad, sad polako ručak spremam i uživam :)

Do sad sam se ugojila 2 kg i čini mi se da je sve otišlo u stomak :)

Dea* probaj samo stomak da mažeš Bekutan kremom sa nevenom, meni je pomogla u prvoj trudnoći a pomaže i sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima :rolleyes: Kad vec pricate o tezini, ja se nisam ugojila uopste sve ide u stomak, a usla sam u 19. nedelju.Jedem vise puta po malo, ali puno se krecem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad smo kod kilaze ja sam se ugojila 3-4 kg,a i jos uvek jedem kao i pre trudnoce,nemam bas puno apetita, nocas sam imala neka bockanja i pritisak u stomaku nisko nije bilo strasno ali ne znam da li je to normalno ???

Da li neka od vas ima slicne tegobe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zakoracila u 21.nedelju,osecam se dobro,puna sam energije i ne znam sta cu od sebe posto je napolju sve hladnije :angry: Ugojila sam se 7kg za sad i poslednjih mesec dana apetit mi se primetno poboljsao,a sto se tice mandarina jedva sam ih docekala to je moje omiljeno voce,svaki dan doza od 2kg,njam njam :D

Bebac se bas mrda i sutka,mada mm to ne oseca kaze samo oseti kako meni kuca srce a ja mislim kad raspali da je to bas jako i da svi osecaju,hehe..

Woman ja ponekad imam kratko osecaj kao onaj kad trebam dobiti,po manje od minute doktorica kaze da je to normalno i da materica radi svoj posao..

Strije mi se nisu zasad pojavile nadam se ni da nece,nisu ni mojoj mami u obe trudnoce a ja sam povukla gradju na nju i nadam se da ce geni uciniti svoje...A stomak mazem ujutru i uvece pavlovicevom kremom samo,i baby uljem.

Odolevate li kupovini za sada?Meni ne uspeva,imam problem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao devojke, evo i mene ali dosta sam prehladjena i imam upalu uha na antibioticima sam :(( ja sam odma na pocetku nabacila 4-5 kg ali vec dva meseca kile stoje tako da sam trenutno zadovoljna...vodim racuna sta jedem ali mi se uglavnom trazi voce i naravno dugo cekane mandarine...

moja bebica je bas nemirna i verovatno dosta nisko i nonstop ceprka i udara u tom delu mi je i rana od carskog reza, malo mi je i neprijatan osecaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odolevate li kupovini za sada?Meni ne uspeva,imam problem ;)

kad sam cula da cemo imati devojcicu, odma sutradan sam otisla u obilazak prodavnica za bebe.... toliko sam divnih rozih stvari videla ali sam odolela kupovini barem dok mi ne legne plata :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje evo i mene i ja se nesto razbolela grlo me boli,kasljem... :( ja se od pocetka do sada ugojila 6 kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene moje ima li neka od vas iskustva sa stafilokokom u brisu?! :( Ja sad dobila nalaze i bas sam se zabrinula, a nalazi od pre mesec dana bili super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IvanaD ne mogu ti pomoci...mene muci pojacan sekret i kandida,koristim vaginalete :(

Ivana84 nisam zastala ni pored jednog izloga, ne znam zasto :blink: nemam jos uvek taj osecaj valjda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odolevate li kupovini za sada?Meni ne uspeva,imam problem ;)

Ja odolevam samo iz razloga što imam sve i svašta, snajka mi je spremila jedan ogroman džak stvari za devojčicu a i jetrva, tako da sem odelceta za iznošenje ne treba mi ništa.

Ivana84 jesi čitala Blic ženu ovih dana? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja odolevam samo iz razloga što imam sve i svašta, snajka mi je spremila jedan ogroman džak stvari za devojčicu a i jetrva, tako da sem odelceta za iznošenje ne treba mi ništa.

Ivana84 jesi čitala Blic ženu ovih dana? :D

Jesam!!! Hehe snimila si vidim? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.