Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Kod nas je expertni 4.500din,obicni UZ 1.600din. a 3D i 4D 6.000din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao devojke!!! danas idem na 4d i u pancevu kosta 5500.... jedva cekam da vidim mrvicu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej cao trudnjace.

Mislim da sam vec pisala za 4D,ali ako neka nije procitala reko da ponovim.

4D sam radila na VMA,besplatno(vojni sam osiguranik pa zato),ali pricala sam sa med. sestrom tamo i ona kaze da svi,,naravno misli i na civilne osiguranike, koji imaju uput za VMA mogu sve tamo besplatno da rade.Pa reko da vam prenesem da ustedite mozda koji dinar.Ako je neka blizu VMA u BG-u moze da ode da se bolje raspita,znam da tamo 4D rade cetvrtkom i petkom.

Ja sam zadovoljna kako mi je uradio doktor 4D,imam nekih 7 snimaka,i vise od pola sata smo gleali bebu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje danas sam shvatila kolike su bezobrastine sa dabl, tripl testovima (mamipare za nesto sto je 65% tacno).Po mojim nalazima ja bih trebala da abortiram, a danas na expertnom moja beba zdrava i prava...i decak je:-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra idem na Uz i jedva cekam....hoce mm da zna pol, mislila sam da cekamo jos koji mesec ali nema veze isto nam se hvata.....tako da se nadam da cemo sutra znati sta je u mom stomaku bata ili seka :rolleyes: :rolleyes:

Javljam se....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao devojke, bila sam sinoc na 4d, bilo je divno, bebica je super i prelepa je i na nasu veliku rados DEVOJCICA!!!!! a mi mislili da je decak i cak i smislili ime za decaka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao devojke, bila sam sinoc na 4d, bilo je divno, bebica je super i prelepa je i na nasu veliku rados DEVOJCICA!!!!! a mi mislili da je decak i cak i smislili ime za decaka ;)

E pa lepo, dečko i devojčica :):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez devojcica nista.... :P ima da zavode te decake mada ih nema puno.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jutros radila OGTT test sa 100g glukoze i rezultati su sledeci:

0- 4,21

30- 6,95

60- 7,10

90- 7,00

120- 6,98

Moze li mi neko reci da li je ovo u redu ili ne? tek sledece nedelje imam zakazano kod doktora pa treba izdrzati... :S

Znam da ima tema o povisenom seceru u trudnoci ali tamo se niko ne javlja vec mesecima pa zato ovo pitam ovde!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam uradila tu pretragu i sutra idem po nalaze i kod doktora pa cemo usporediti i traziti dalje zajedno,bas dobro da si otvorila ovo pitanje ,jedino sto znam jeste da su normalne vrednosti od 4 do 9 tako da mi se čini da je tvoj nalaz super no nemoj me držati za reč neka se javi neko ko bolje zna i mene zanima pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao devojke, bila sam sinoc na 4d, bilo je divno, bebica je super i prelepa je i na nasu veliku rados DEVOJCICA!!!!! a mi mislili da je decak i cak i smislili ime za decaka ;)

ma super čestitamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam uradila tu pretragu i sutra idem po nalaze i kod doktora pa cemo usporediti i traziti dalje zajedno,bas dobro da si otvorila ovo pitanje ,jedino sto znam jeste da su normalne vrednosti od 4 do 9 tako da mi se čini da je tvoj nalaz super no nemoj me držati za reč neka se javi neko ko bolje zna i mene zanima pozz

Nadam se da ce se javiti neko da nam pomogne... :) ova neizvesnost ubija..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke,kako ste mi?Nema me odavno,nesto me net zeza.Radila sam i ja OGTT i moji rezultati su

pre opterecenja 4,0

60-5,9

120-5,6

180-5,6.Dr mi je rekla da su mi rezultati super.Eto,vam cisto za poredjenje,nadam se da sam iole pomogla.

Idoh u Zvezdaru na expertski,sve je ok,hvala Bogu.I dobicemo curicu,jupi!Prevario ne instinkt,mislila sam da je decak.

Vec gledam stvari za bebicu.Ne znam kakve ste vi po pitanju sujeverja u vezi kupovine unapred za bebe?

Ljubim vas,pa cu kuckati cesce!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje danas sam shvatila kolike su bezobrastine sa dabl, tripl testovima (mamipare za nesto sto je 65% tacno).Po mojim nalazima ja bih trebala da abortiram, a danas na expertnom moja beba zdrava i prava...i decak je:-D

I kod mene je bila slicna situacija,po dabl testu postojalo je 85% sanse da dete ima neku anomaliju a kad sam otisla na expertni dr je rekao da je sve ok sa bebom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice moje ja danas nisam mogla da odolim i kupila sam preslatke patikice za bebu, muske posto je decak :P Tek sam u 17. nedelji i svi govore da ne treba nista ranije kupovati, ali ja nisam mogla odoleti.A neka sitnica ne smeta :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke,

Tia, odlicni su ti rezultati, nemas razloga za brigu!

Violeta, reci mi molim te kada su ti radili 4d? Jel svim trudnicama koje tamo vode trudnocu rade, bez obzira? Ja sam isto tamo i tek sam na poslednjoj kontroli (u 16. nedelji) cula od jedne trudnice da se to radi svakome, pa sam se bas, bas obradovala. Znaci bila si zadovoljna kako je bilo. Radio je doktor, jel da, valjda ga samo on radi? Izvini sto ovoliko zapitkujem, ali me bas zanima :rolleyes:

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh iz tvojih usta u Bozije usi ! :)))) Hvala nti, sad mi je puno lakse!! :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke,

Tia, odlicni su ti rezultati, nemas razloga za brigu!

Violeta, reci mi molim te kada su ti radili 4d? Jel svim trudnicama koje tamo vode trudnocu rade, bez obzira? Ja sam isto tamo i tek sam na poslednjoj kontroli (u 16. nedelji) cula od jedne trudnice da se to radi svakome, pa sam se bas, bas obradovala. Znaci bila si zadovoljna kako je bilo. Radio je doktor, jel da, valjda ga samo on radi? Izvini sto ovoliko zapitkujem, ali me bas zanima :rolleyes:

Hvala

Hej cao.Slobodno pitaj sta te interesuje,nije mi tesko da ti odgovorim.

4D smo pokusali da uradimo u 24 nedelji,i doktor je vijao bebca nekih 15 minuta ali nije hteo lepo da se pokaze,pa mi je onda rekao da dodjem naredne nedelje.Sto znaci 25 nedelja sam bila,gledao je nekih 45 minuta sigurno.Imam 7 snimaka bebice.Radio ga je dr.Nenadic.Meni je on zakazao(nisam ni ja znala da tamo rade 4d) kada sam bila na expertnom UZ ikada su mi uzimali citokine.

Kod koga ti vodis trudnocu?Slobodno kada budes isla pitaj za 4D,svakog cetvrtka i petka ga rade.

Ja vodim trudnocu na VMC-u,ali na VMA idem za neke preglede koje ne rade na VMC-u,i svakako su mi uradili 4D. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da,i javi sta si uradila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, hvala ti puno na informacijama. Pa da, hteli su i mene na vma da zeznu da vodim trudnocu na vmc, ali ja nisam htela jer pripadam karaburmi, a tamo kako sam cula nemaju nista i nisam htela da idem na sto mesta, te tamo, te ovamo, pa sam ih ubedila da me odmah prime na vma, tako da trudnocu vodim tamo. Mislim, stvarno ne bih imala nista protiv da sam na vmc kad bi oni imali sve komplet sto ide.

Kad ti je Nenadic zakazao, kad ti je radio ekspertski u 12 nedelji? Meni nije, a on mi ga je radio. Ja u sustini ne znam ko mi vodi trudnocu na papiru jer je kod njih filozofija koji od tri lekara je tu tog dana, ides kod njega, i meni je to ok, mislila sam da ce mi smetati, ali nije tako. Dobro, jedna trudnica mi je rekla da svima zakazuju 4d u 6 mesecu, to je taman 24. nedelja. Imam pre toga jos jednu kontrolu za 2 nedelje u 20. nedelji i tada cu da pitam za 4d i da trazim. E, a jel si vodila muza, jel to dozvoljeno za 4d?

Hvala jos jednom puno, puno, puno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Makice ja vodim trudnocu na VMC Karaburma i prezadovoljna sam sa doktorkom.Ne bih je menjala za sest doktora sa VMA.Na VMC-u samo nema da se radi expertni UZ i citokini(brisevi koje su mi radili u 24 nedelji),sve ostale analize,laboratoriju i obicne briseve sam radila na VMC-u.Nikada nema guzve,doktorka bas bas ima strpljenja,ostanem kod nje i po 45 minuta.I ispricamo se o ozbiljnim stvarima i ismejemo se.Smao kazem hvala Bogu pa sam naletelatku na takvu doktorku i necu je menjati ni posle.

Samo primer,na pocetku trudnoce bio mi je izasao neki herpes kod kolena,velicine oraha,moja doktorka me poslala odmah da radim neke posebne analize,pa kod koznog,vamo tamo,na kraju i kod nenadica na VMA.On je samo odmahnuo glavom i rekao da nije to nista.Kada sam rekla mojoj doktorki za njegovu reakciju samo je rekla "da si mu cerka itekako bi to bilo nesto pa bi te on vodao po doktorima".Na Vma nemaju vremena,stalno zure,nece da se posvete.Bar sam ja tako stekla utisak,a i drugarica mi je tamo vodila trudnocu.Prati da svaki mesec OBAVEZNO ides da dajes krv i urin i da redovno radis briseve.Tu moju drugaricu nisu slali pa se u 24 nedelji porodila,beba jedva prezivela,a sve zbog neke bakterije.NE daj Boze nikome.Za te 24 nedelje samo je jednom davala krv i urin

Kada budes isla na kontrolu u 20 nedelji,radice ti opet expertni UZ(to redovno radi),pa ce ti onda on zakazati 4D.Ako zaboravi samo ga podseti.

Sto se tice muza,moj nije mogao da ide zbog posla,ali koliko sam videla ni jedan muz nije bio usao sa zenom.Poneses samo USB i sve ce ti snimiti :)

Samo pitaj ako te jos nesto interesuje,malo sam ispred tebe sa trudnocom pa ti mozda nesto olaksam.

I koji si rh faktor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeee, eto vidis, znaci valja doktorka. Ma meni su tamo na vmc rekli da nemaju nista, ni briseve ne rade, ni nista, u fazonu, rade samo one klasicne ginekoloske preglede. I zato sam rekla necu da idem na dva mesta bezveze, jer sam mislila da ce me za svaku glupost slati na vma, a prethodno moram i na vmc. Znaci, nije tako. Pa dobro, neka si mi rekla, onda cu verovatno posle trudnoce otici kod nje za one redovne preglede, jer je to na vma nocna mora i zakazivanje 100 godina unapred.

Inace sam drugim zadovoljna, sve analize redovno rade, krv dajem svaki cas, izbusise me zivu, i da, rh sam negativna, ali ja ih svaki put potsetim da bi mi radili antitela, mada mi je poslednji put rekla da ne mora nego cemo sledeci put. E ne znam kakvi su to brisevi u 24. nedelji. Jel to nesto redovno? E divna si, bas mi je trebao neko ko je malo ispred mene, pa tacno zna sta treba sledece, svaki put se sredjujem i spremam ko ludak za slucaj da me pregledaju vaginalno ili uzimaju briseve i bas ne volim sto ne znam sta se kad tacno radi. Hvala ti jos jednom, srce si!

A ta doktorka na vmc-u jel jedina ili ih ima vise? E ostavljam te na miru, obecavam, ali svasta nesto korisno si mi rekla, pa eto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma opusteno Makice,i onako sam dokona :)

Ja sam isto rg negativna i od treceg meseca stalno proveravam antitela.

Te briseve citokine sto ces raditi to su brisevi na hlamidiju,mikroplazmu i ureaplazmu(ili kako se vec kaze).

Ova doktorka na VMC-u je jedina,radi do tri svaki radni dan.Nema zakazivanja,nema guzve.Za ovih evo sedam mesci trudnoce samo sam dva puta cekala po desetak minuta najvise jer je imala pacijentkinju :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saznali smo danas da je decak...Nas mali Strahinja :D

Makice i ja sam negativna a mm pozitivna i idem da mi proveravaju antitela i za sad je uredu.Nemoj da brines,znaju doktori sta i kako kad treba i da li treba(nadam se).Ja sam se mnogo nervirala zbog toga,sada sam nekako malo opustenija,za sad se nisu pojavila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana divno, ti si znala od pocetka sta je :wub:

Jesam Milice ipak sam znala :D Ne prestajem da gledam u sliku :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.