Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Drage, uzivajte u svakom momentu :)

Ja sam u 16-oj nedelji i pre neko vece sam osetila kao treperenje u stomaku i znala sam da je to TO! :)

Secam se, iz skole, da prvorotke malo kasnije osete prve pokrete jer ne mogu da razlikuju od peristaltike creva...i bas je tako. Buni malo :) ali je divan osecaj...mogu da zamislim kad pocne vise da "mrda" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje ja sam moju malu bekanu osetila pre desetak dana. :D Citav dan miruje i uvece kad se spremim za spavanje ona pocinje da se pokrece. :lol: Pokreti su jos uvek slabi,ali se jako raduje tati i vec oseca moje raspolozenje. Pre par dana nam se tata povredio, ja se sam se uplasila a ona se toliko uznemirila da sam je jedva smirila ,samo se vrtela u stomaku. :( Sad je super ja radim ona odmara,ali imam jedan veliki problem molim vas pomagajte!!!!! :o Moja kolegenica je dobila ovcije boginje za koje se ne zna da li sam prelezala jer m i ne pise u kartonu, a moja mama se naravno ne seca, pa sam se strasno zabrinula. Jeste li imale slicno iskustvo?Sta da radim? :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spavalice ja bih ti preporucila da se malo udaljis od nje,ona ce te razumeti,ipak je u pitanju tvoje dete...ne daj Boze ako nisi ti imala mozes sada da ih dobijes a ne bi valjalo.Ja sam tako bila dobila herpes,pa sam bila na raznim pretragama,hvala bogu sve je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spavalice inkubacija traje oko dve nedelje i tad i prva tri dana su zarazna, što znači da si ti već bila u dodiru sa virusom... sačekaj malo pa vidi hoće li se tebi pojaviti. Ne bi bilo loše da se posavetuješ i sa ginekologom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje ja sam moju malu bekanu osetila pre desetak dana. :D Citav dan miruje i uvece kad se spremim za spavanje ona pocinje da se pokrece. :lol: Pokreti su jos uvek slabi,ali se jako raduje tati i vec oseca moje raspolozenje. Pre par dana nam se tata povredio, ja se sam se uplasila a ona se toliko uznemirila da sam je jedva smirila ,samo se vrtela u stomaku. :( Sad je super ja radim ona odmara,ali imam jedan veliki problem molim vas pomagajte!!!!! :o Moja kolegenica je dobila ovcije boginje za koje se ne zna da li sam prelezala jer m i ne pise u kartonu, a moja mama se naravno ne seca, pa sam se strasno zabrinula. Jeste li imale slicno iskustvo?Sta da radim? :o

I moj ti je savet da se posavetujes sa gin. Srecno i javi sta je bilo, a od koleginice, st5o dalje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje ja sam moju malu bekanu osetila pre desetak dana. :D Citav dan miruje i uvece kad se spremim za spavanje ona pocinje da se pokrece. :lol: Pokreti su jos uvek slabi,ali se jako raduje tati i vec oseca moje raspolozenje. Pre par dana nam se tata povredio, ja se sam se uplasila a ona se toliko uznemirila da sam je jedva smirila ,samo se vrtela u stomaku. :( Sad je super ja radim ona odmara,ali imam jedan veliki problem molim vas pomagajte!!!!! :o Moja kolegenica je dobila ovcije boginje za koje se ne zna da li sam prelezala jer m i ne pise u kartonu, a moja mama se naravno ne seca, pa sam se strasno zabrinula. Jeste li imale slicno iskustvo?Sta da radim? :o

I ja sam bila u konstantnom strahu u svim trudnocama,pa sam eto usput cula pricu jedne zene koja ih je prelezala u trudnoci i sve bilo ok,a dr su bili misljenja da je lose ako se desi pred sam porodjaj jer se tada komplikuje prica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ljudim osecam ko musko (trudno musko) :( ,pojavile su mi se malje svugde UZAS,od grudi preko celog stomaka,na donjem delu ledja,dlakavija sam od mm,strasno mi smeta i pocinjem da se stidim svlacenja pred njim.Jel imala neka ovakav problem u trudnoci i hoce li mi te dlake ostati zauvek??? :( :(

Sto se bebe i njenih pokreta tice jos uvek nista ne osecam ili ne umem da prepoznam,bitno je da sam postala dlakava loptica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ljudim osecam ko musko (trudno musko) :( ,pojavile su mi se malje svugde UZAS,od grudi preko celog stomaka,na donjem delu ledja,dlakavija sam od mm,strasno mi smeta i pocinjem da se stidim svlacenja pred njim.Jel imala neka ovakav problem u trudnoci i hoce li mi te dlake ostati zauvek??? :( :(

Sto se bebe i njenih pokreta tice jos uvek nista ne osecam ili ne umem da prepoznam,bitno je da sam postala dlakava loptica!

Eh i ja se ponekada oseam kao musko.Isto imamproblem,u trudnoci mi porasle dlake po stomaku bas kao kod mm-a :)

I mene je bilo malo sramota ali mm kaze da mu je bas slatko(verovatno me samo tesi :lol: ).

A sto se bebe tice,jos malko pa ces je osetiti,onako polako,kao da te je neko pomazio sa unutrasnje strane stomaka:)...prepoznaces sigurno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ljudim osecam ko musko (trudno musko) :( ,pojavile su mi se malje svugde UZAS,od grudi preko celog stomaka,na donjem delu ledja,dlakavija sam od mm,strasno mi smeta i pocinjem da se stidim svlacenja pred njim.Jel imala neka ovakav problem u trudnoci i hoce li mi te dlake ostati zauvek??? :( :(

Sto se bebe i njenih pokreta tice jos uvek nista ne osecam ili ne umem da prepoznam,bitno je da sam postala dlakava loptica!

Imam ih ja po stomaku al ne puno al zato mi nausnice i obrve sporije rastu,kad sam bila na vto tad ih nisam stizala cupati ovo sad je zakon. Bebu mislim da sam osetila,kao da mi treperi nesto po stomaku...diiiivnooooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da sam dobila lagani sut!!!! :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da sam dobila lagani sut!!!! :D :D :D

Jeeeee!!! :D I ja sam veceras! Vise njih! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni su se pojavile sitne dlacice po stomaku-sad za sad nista upadljivo :blink:

A mozda i mi previse zagledamo stomak sada :D

Ja svoju bebu uveliko osjecam. G-djica je najaktivnija ujutro, negdje oko 6-7, tada se i na stomaku cak vidi kako udara :D :D To je najljepsi osjecaj na svijetu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ljudim osecam ko musko (trudno musko) :( ,pojavile su mi se malje svugde UZAS,od grudi preko celog stomaka,na donjem delu ledja,dlakavija sam od mm,strasno mi smeta i pocinjem da se stidim svlacenja pred njim.Jel imala neka ovakav problem u trudnoci i hoce li mi te dlake ostati zauvek??? :( :(

Sto se bebe i njenih pokreta tice jos uvek nista ne osecam ili ne umem da prepoznam,bitno je da sam postala dlakava loptica!

:lol::lol: To je i ocekivano od silnih hormona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,

Koristite li nesto za glavobolju?

Mene sinusi na lijevu stranu ubise vec 2.3 dana, a strah me da popijem tabletu. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,

Koristite li nesto za glavobolju?

Mene sinusi na lijevu stranu ubise vec 2.3 dana, a strah me da popijem tabletu. :unsure:

Ne koristim, nemam problemaa sa glavoboljom, ali je moja koleginica u trudnoci pila paracetamol kada je mnogo bolela glava. Pitaj za svaki slucaj dr, ali mislim da ce ti to pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,

Koristite li nesto za glavobolju?

Mene sinusi na lijevu stranu ubise vec 2.3 dana, a strah me da popijem tabletu. :unsure:

u prvoj trudnoci sam imala strasne probleme sa glavoboljom, neizdrzive bolove..... dr mi je dozvolio da pijem paracetamol ali ga nisam pila nego sam stavljala hladne obloge i stezala maramu oko glave i ako si u mogucnosti idi na masazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeeeee!!! :D I ja sam veceras! Vise njih! :D

:D Ja se zabrinula vec kad ce... :D

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...........jel da da je osecaj neverovatan???

:wub: :wub: :wub:

Pa lepo jeste,samo se malo razlikuje od onog krcanja u stomaku sto ga danima imam <_< Kad budem osetila malo jace udarce bice verovatno drugacije :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,

Koristite li nesto za glavobolju?

Mene sinusi na lijevu stranu ubise vec 2.3 dana, a strah me da popijem tabletu. :unsure:

Paracetamol smeš da piješ :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene, sta bih ja bez vas! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene, sta bih ja bez vas! :D

Hm.... bila bi trudnica sa glavoboljama :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm.... bila bi trudnica sa glavoboljama :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje gde ste pobegle?Nesto vas nema danas,kako se osecate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da vam se javnem. Treba ove nedelje da idem na kontrolu da vidimo da li treba da radimo serklaz.Malo mi je frka oko toga,nadam se da nece trebati.

Ljubim vas i citam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ove nedelje....mislis danas-sutra ili tamo od ponedeljka????

i ne plasi se molim te kad smo prezivele sve dovde,preziveces ti i to ....ajde,ajde hrabro samo...nego jel se mrdaju bebci??? :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u prvoj trudnoci sam imala strasne probleme sa glavoboljom, neizdrzive bolove..... dr mi je dozvolio da pijem paracetamol ali ga nisam pila nego sam stavljala hladne obloge i stezala maramu oko glave i ako si u mogucnosti idi na masazu.

Hey cao.Ja imam isti problem i verovala ili ne meni marisol sprej pomaze, a febricet sam pila ako bas moram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.