Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Pre nekoliko veceri mi se to dogodilo,bilo je nalik na grc,ali nije bolelo,trajalo je oko 5 sekundi i stomak se vratio u predhodno stanje kao da se nista nije dogodilo...ali jako sam se uplasila... :blink: ,medjutim na svu srecu ujutru sam odmah imala zakazano kod doktora,tako da mi je razjasnio...mada mi je mnogo lakse kad cujem savete drugih trudnica...havala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini to je sigurno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro moje dame,temperatura nastala,dabogda se ne vratila nikada <_<

E danas je dan kad idem da se vidim sa mojom bebom...Jedva cekam :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako sam besna, razocarana...stigli rezultati dabl testa sve je u granicama normalnog, sve u redu sem dabl testa rizika koji je uvecan i doktorica mi kaze sve je u redu sem toga i da ce se pratiti i da bi trebalo da bude u redu.TREBALO!Otkacila me, ni da mi objasni sta to moze da uzrokuje bebi, a sledeci ultrazvuk je tek za mesec i po, a ti Ivana se do tada nerviraj!!!! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako sam besna, razocarana...stigli rezultati dabl testa sve je u granicama normalnog, sve u redu sem dabl testa rizika koji je uvecan i doktorica mi kaze sve je u redu sem toga i da ce se pratiti i da bi trebalo da bude u redu.TREBALO!Otkacila me, ni da mi objasni sta to moze da uzrokuje bebi, a sledeci ultrazvuk je tek za mesec i po, a ti Ivana se do tada nerviraj!!!! :(

Nemoj da se nerviras,moj rizik dabl testa je bio 1:125 sto je relativno nisko,uredu je sve preko 250,pa su me poslali na tripl test,sad sam dosla sa rezultatila i sve je ok.Mozes misliti koliko sam se jela,znam kako ti je.poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako sam besna, razocarana...stigli rezultati dabl testa sve je u granicama normalnog, sve u redu sem dabl testa rizika koji je uvecan i doktorica mi kaze sve je u redu sem toga i da ce se pratiti i da bi trebalo da bude u redu.TREBALO!Otkacila me, ni da mi objasni sta to moze da uzrokuje bebi, a sledeci ultrazvuk je tek za mesec i po, a ti Ivana se do tada nerviraj!!!! :(

Ivana, to je najgore sto mozes da uradis. Nemoj da se nerviras, samo pomisli da tvoja beba sve to osjeca. Razmisljaj pozitivno. Vjerovatno ce ti doktorica dati da radis Triple test, kada ti vec Double nije najbolji, a triple je pouzdaniji. I sigurno, da je na rezultatima pisalo nesto prestrasno, doktorica bi ti objasnila.

I ja sam se u pocetku nervirala zbog svake sitnice, a onda sam shvatila: Nemam izbora sem da vjerujem svojoj doktorici, da slusam njene savjete, i sve sto je do mene uradim. Od tada se manje nerviram i bolje osjecam B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IvanaD,nadam se da ce biti sve uredu,i,ostali su ti rezultati dobri,nemoj se nervirati samo.Kao sto kaze mama Vanja verovatno ce te poslati na tripl,jer je pouzdaniji.

Ja sam danas bila na UZ,beba je veca za dve nedelje nego sto treba ispadne kao da je u 18+3 a ja sam u 16+5,i zaklela bih se da sam i ja videla tamo visuljak jedan,ali ne mogu pouzdano tvrditi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene pomagajte..Ja sam ušla u 26 nedelju,i užasno mi se spava kao na početku trudnoće.Probudim se ja regularno posle 8 sati sna,a onda zaspim preko dana po tri sata.Kao da nešto nije u redu sa mnom.Krvna slika mi je super. ;)

Još jedena stvar izguila sam apetit,slabo jedem i vratila mi se ona mučnina na mirise.Ribu ne mogu primirisati a sada moram da je jedem.Sve što jedem jedem na silu,osim slatkiša.Kad vidim nešto slatko ne mogu da odolim,a moram..

I meni pocinje da se spava kao na pocetku trudnoce. Ne znam zbog cega. Ja sam 25. nedelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nije mi dala da odradim tripl test, rekla mi "vidimo se na redovnom pregledu", a vrednost je 1:185...ma resila ja da idem na expertni,tamo se sve najbolje vidi, izmeri, svaki organ je vidljiv, za to necu da zalim pare!Te njihove procene i verovatnoce necu da slusam...kad su tako pametni neka procene koliko cu da zivim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni nije ni prestajalo da se spava! :lol: :lol: :lol:

jeee zeno pa gde si ti? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nije mi dala da odradim tripl test, rekla mi "vidimo se na redovnom pregledu", a vrednost je 1:185...ma resila ja da idem na expertni,tamo se sve najbolje vidi, izmeri, svaki organ je vidljiv, za to necu da zalim pare!Te njihove procene i verovatnoce necu da slusam...kad su tako pametni neka procene koliko cu da zivim.

Mozda ti nije dala jer se Triple(kao i Double) rade u odredjenom periodu trudnoce. Nisam sigurna koja je nedelja.

U svakom slucaju, nemoj da se nerviras, ako ce ti biti lakse, podji i uradi sve sto to sto mislis da treba. Najvazniji je sada tvoj mir. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje mame, nadam se da izdrzavate ove skokove temperature.. meni je preko dana vruce, uvece hladno.. spavala bih stalno, gorusica me opet muci i nemam apetit.. za 2 dana prelazim u treci trimestar, i polako me hvata panika oko porodjaja.. Leyla je dobro, mada mi je krivo jer je na uz nisam lepo videla, pregled mi je brzo bio gotov, a videcu je tek 13. Oktobra ponovo.. procitala sam negde da bi sad kontrole trebale da budu na dve nedelje, kakvo je vase iskustvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se "provodim" isto kao i ti...pre par dana sam usla u 3.trimestar i mogu ti reci da mi je iz dana u dan sve teze...navikla sam da se krecem,da zderem,toliko sam bila aktivna da me sada hvata nervoza sto ni 20% od toga ne mogu kao pre mesec dana...a do kraja... :blink:

sta da ti kazem...bilo je i lepih trenutaka,mora malo i tegobe....ne zove se za dzabe DRUGO STANJE... :lol:

Sve u svemu,jos malo pa ce moja bebica da lezi u mom narucju... :P ,a zbog toga verujem vredi sve ovo... :lol: pozdrav svim buducim mamama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje mame, nadam se da izdrzavate ove skokove temperature.. meni je preko dana vruce, uvece hladno.. spavala bih stalno, gorusica me opet muci i nemam apetit.. za 2 dana prelazim u treci trimestar, i polako me hvata panika oko porodjaja.. Leyla je dobro, mada mi je krivo jer je na uz nisam lepo videla, pregled mi je brzo bio gotov, a videcu je tek 13. Oktobra ponovo.. procitala sam negde da bi sad kontrole trebale da budu na dve nedelje, kakvo je vase iskustvo?

Ako je trudnoća uredna nema potrebe da se ide tako često na preglede, možda se pred kraj ide češće na ctg.... ja sam u prvoj zadnji pregled obavila u 37. nedelji gde sam dobila uput za Betaniju i to je to... odmaraš i čekaš... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage moje.

Doslo je vreme da predjem u treci trimestar.I dalje cu dolaziti na ovu temu.

Uzivajte u drugom trimestru,mene sada hvataju one trudnicke tegobe(dobila sam hemoroide :unsure::angry: ,toga se plasite).

Ljubim vas sve redom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje mame, nadam se da izdrzavate ove skokove temperature.. meni je preko dana vruce, uvece hladno.. spavala bih stalno, gorusica me opet muci i nemam apetit.. za 2 dana prelazim u treci trimestar, i polako me hvata panika oko porodjaja.. Leyla je dobro, mada mi je krivo jer je na uz nisam lepo videla, pregled mi je brzo bio gotov, a videcu je tek 13. Oktobra ponovo.. procitala sam negde da bi sad kontrole trebale da budu na dve nedelje, kakvo je vase iskustvo?

Isti slucaj.Uskoro cemo mi u temu treci trimestar :rolleyes: Uh,i ja jedva cekam porodjaj posebno sto je rizicna trudnoca.I stalno se plasim ako se beba ne pomera.Iscekujem preglede da vidim bebu.Ja mislim da od 34 nedelje ide se na dve nedelje a od 36 na nedelju dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnoca mi je uredna, ali mi vreme uvek tako sporo prolazi, i uvek se pred pregled nesto strasno uspanicim :) bas sam pomislila sad ce da bude lakse kad budem isla na dve nedelje, kad ono cvrc :) naravno, najvaznije je da je ona dobro i da se razvija kako treba... Trebalo bi u petak da otputujem na odmor, pa ce valjda brze proci nego inace:)

Sto se tice strija i brazda, svako vece se mazem jer samo jaaako podlozna, i tako premasna lezem u krevet... I na grudima su mi se pre par dana pojavile crvene pukotinice :( ne mogu da verujem da pored sveg tog mackanja i mascenja (sve sam pidzame upropastila) nista nije vredelo... I dalje se mazem, ali se bojim da ce i na stomaku kasnije da se pojave...

Violeta, sto se tice hemoroida, ja se silno borim protiv zatvora, cak mi je i prepisan portalak... On mi bas nesto i nije pomagao, a od sveg moguceg voca koje sam jela, za sad samo breskve odrade posao... ponekad :/

Bas je drugo stanje, nema sta... Ali, kao i vi jedva cekam da je drzim u rukama... Do tada uzivam da je gledam kako se pomera, i kako mi krivi stomak sa jedne na drugu stranu :)) aktivna je i bas volim sto je tako...

Auh, ja sam se raspisala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje samo da vas pozdravim... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ej duso pa evo me bre...citam ja vas stalno ali mi je komp.strava koci ne daj boze pun je virusa tako da vas jedva citam a kad treba nesto da napisem zivce pokidam!

super smo rastemo Bogu hvala osecam da stomak pocinje da mi raste, :P i mnogo sam srecna zbog toga!mislim mi smo vec napupili vidi mi se stomak ali sad pocinje da me zateze!i svrbi me!samo se plasim strija!pomirila sam se ja sa tim da cu da budem kao zebra! :(

udavi te ja!nego kazi mi kako ste vi...znate li dali ste curicaili momak?

ja idem za dve nedelje na UZ pa cu tad da pitam doktora za pol!uvek sam mislila da mogu da izdrzim do porodjaja da ne pitam za pol,ali sad mislim da nemogu da docekam ni ove dve nedelje a kamoli jos dvadeset i nesto nedelja!

i tako!!!!

izvini na gnjavazi ali ja se slatko ispisa!

Ljubim vas punoooo....i pisi mi sta ima kod vas kako se osecate jel ti raste stomace i sl.

:wub: :wub: :wub:

Hehe meni je stomak bas napupeo,i sve mi ide u njega zasad :rolleyes: Nadam se da necu mnogo kubiriti sa celulitom i strijama grrrr

Mi smo bili u petak na UZ obicnom,sve je ok,nije mi rekla pol ali ja bi se zakunula da sam videla neki visuljak izmedju nogu :lol: ,beba je dobro i veca je malo za dve nedelje nego sto bi trebala da bude,kako i nece kad mi sve pojede,i sad sam cesce gladna... I mene interesuje pol,najvise zbog kupovine svari,ali strpicu se jos malo nekako :rolleyes: Ostalo je sve ok,puna sam energije,da mi se nevidi stomak nebi se ni primetilo da sam u drugom stanju..hihi

Mazi tibu punoooo :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ye-ya,nemam problema sa zatvorom...stvarno ne mogu da veujem da su se pojavili samo tako od trudnoce.Uzela sam herba-rektal pa cu videti a li ce nesto pomoci.Daj Boze da pomogne je me bas ubijaju:(

A sto se tice strija,genetika mislim da tu ima presudan uticaj.Mozemo mi da se mackamo koliko hocemo.Ja jos nisam popucala,ali gledajuci moju mamu koliko je ona popucala u trudnoci sve m se cini da ce se i meni pojaviti uskoro sve te linijice po telu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja sam se malo uspanicila,cula sam da je moj dr suspendovan!A taman sam naisla na lekara koji ce stvarno brinuti o mojoj trudnoci,on mi je treci do sad.Sad me malo plasi,ako je to istina,gde cu sad da idem,svi lekari ovde kod nas su katastrofa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vladana a meni trudnocu ovde(u BG-u) vodi doktorka iz Zrenjanina.Divna zena.

Nadam se da ces naci jos boljeg doktora:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz devojke... ja sam sada 16-ta nedelja trudnoce. Zanima me sta ste radile od pregleda do sada, jer sumnjam da mi doktorka ne daje sve neophodne upute. Vidim ovde na sajtu da su neke osobe radile mnogo vise analiza, a ja samo krvnu grupu, vaginalni i cev.bris i krvnu sliku bez urina, i dabl test. Trebam prekosutra ici kod doktorke pa bih vas molila da mi kazete kakve bi upute trebalo da trazim, jer mislim da mi nece sve dati. A da, i kod moje doktorke sam samo jednom radila UZ, u 8-oj nedelji da bi se utvrdilo da li sam trudna i jednom UZ kod doktora kad sam radila dabl test. A ginekoloski pregled mi nije radila nijednom, kaze nema potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz devojke... ja sam sada 16-ta nedelja trudnoce. Zanima me sta ste radile od pregleda do sada, jer sumnjam da mi doktorka ne daje sve neophodne upute. Vidim ovde na sajtu da su neke osobe radile mnogo vise analiza, a ja samo krvnu grupu, vaginalni i cev.bris i krvnu sliku bez urina, i dabl test. Trebam prekosutra ici kod doktorke pa bih vas molila da mi kazete kakve bi upute trebalo da trazim, jer mislim da mi nece sve dati. A da, i kod moje doktorke sam samo jednom radila UZ, u 8-oj nedelji da bi se utvrdilo da li sam trudna i jednom UZ kod doktora kad sam radila dabl test. A ginekoloski pregled mi nije radila nijednom, kaze nema potrebe.

Uz u 7.nedelji, zatim laboratoriju ( krv i urin), euz i dabl test u 12. nedelji, vaginalni pregled u 18. nedelji+laboratorija, sad treba da zakažem drugi euz u 24.nedelji...

ako ti je uredna trudnoća nema potrebe da stalno radiš uz, laboratorija se radi jednom mesečno taman pre pregleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki, hvala ti. ja sam laboratoriju, tj samo krvnu sliku bez urina radila u 8-oj nedelji posle prvog UZ i to je to. Zato sad idem da trazim upute, samo me zanima koje jer sumnjam da ce mi doktorka bilo sta dati ako ne trazim. Tako da cu sada traziti i uput za urin, ne samo za krvnu sliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.