Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

A ko ti je to rekao da ti je velik stomak?

Mislim da to nema veze.Mozda si imala stomacic i pre trudnoce,otkud oni znaju.Mislim da se gleda velicina bebe a ne stomaka.

Dr koji su bili na lekarskoj komisiji su mi to rekli a na uz je sve bilo ok,plodove vode u normalnoj kolicini,beba se normalno razvija.Malopre sam saznala da ti lekari sto su na komisiji su kardiolog i neurohirurg!Ocigledno da pojma nemaju o trudnoci.Mene bas zezaju vec 4 dana,po ceo dan sam po lekarima sredjujem bolovanje i jos nije gotovo! Komisija mi je odobrila bolovanje s tim sto mi nece biti placen ovaj mesec jer me moja dr nije poslala na vreme na komisiju.Bas me briga za jednu platu,samo se bojim da mi ne naprave jos neki problem jer mi inace stalno prete otkazom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima :)

Pitanje jedno: u poslednje vreme mi se desava da mi krvare desni kad perem zube. Da li je to normalno u toku trudnoce,posto mi se pre to nije desavalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima :)

Pitanje jedno: u poslednje vreme mi se desava da mi krvare desni kad perem zube. Da li je to normalno u toku trudnoce,posto mi se pre to nije desavalo?

Nazalost normalno je, tacnije normalno je da se jave razni stomatoloski problemi u toku trudnoce. Poseti stomatologa i pitaj za savet ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke :) Prva trudnoca, pa uvek ima neko pitanje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zravo svima.. htela bih da vas pitam da li neka od vas pati od povisenog pritiska? i sta primenjujete u ishrani? pozz

Zdravo, ja imam od samog pocetka trudnoce visok pritisak, kad je poceo da prelazi 90/140 doktorka mi je dala metildopu 250 ujutru i uvece, sad je normalan, a sto se ishrane tice jedem sve ali ne toliko slano a i pazim da se ne nerviram to mi vise smeta od hrane... pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo, ja imam od samog pocetka trudnoce visok pritisak, kad je poceo da prelazi 90/140 doktorka mi je dala metildopu 250 ujutru i uvece, sad je normalan, a sto se ishrane tice jedem sve ali ne toliko slano a i pazim da se ne nerviram to mi vise smeta od hrane... pozdrav

hvala na savetu, ti pijes redovno metildopu? dobila sam i ja te tablete.. ja sam cesto sklona nerviranju.. pozdravcic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hey, hey drustvo! Osecam svog bebca, ali tako nisko da nisam mogla da verujem da je to to! Svi mi kazu da je moguce osetiti ga tako nisko. Jaaaaaaaaaaaaaako nize od pupka. Mnogo sam srecna kada krene da mrda, a to radi vrlo cesto. Kako se vi osecate? :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hey, hey drustvo! Osecam svog bebca, ali tako nisko da nisam mogla da verujem da je to to! Svi mi kazu da je moguce osetiti ga tako nisko. Jaaaaaaaaaaaaaako nize od pupka. Mnogo sam srecna kada krene da mrda, a to radi vrlo cesto. Kako se vi osecate? :wub:

jao blago tebi, ja ove moje bebce jos ne osecam...... valjda ce uskoro, jedva cekam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hey, hey drustvo! Osecam svog bebca, ali tako nisko da nisam mogla da verujem da je to to! Svi mi kazu da je moguce osetiti ga tako nisko. Jaaaaaaaaaaaaaako nize od pupka. Mnogo sam srecna kada krene da mrda, a to radi vrlo cesto. Kako se vi osecate? :wub:

Jao pa to je bas divno!Sad ce,valjda uskoro,i nase bebice da se jave! I ja bas ocekujem uskoro i jedva cekam!Inace smo ok,uglavnom umorni ali izdrazavamo nekako. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac se bas cesto javlja. Ali nikada nece da mrda kada neko drugi stavi ruku. :D Sta da vam kazem osim da je predivno ;) Pre neko vece, pustila ja neku muziku u kolima i igram i osetim da igra i bebac :D I da, od kada se javlja, moram da vam priznam da mi je malo glupo da imamo sexualne odnose :unsure: Proci ce valjda :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dajte neki savet! Vodila sam trudnocu u DZ ali nikako nisam bila zadovoljna dr jer me je zeznula u mnogim stvarima i ja prosle nedelje promenim izabranog lekara.Ova dr je ok ali ja ne planiram vise da vodim trudnocu tu nego se prebacujem u bolnicu kod dr koji je medju boljima.A ova dr u DZ mi je zakazala kontrolu 17.08. i uz 29.08. a i u toku ovih nedelju dana dosta se trudila oko mog bolovanja (mada to joj je i posao).Sad ne znam da li neko vreme da nastavim i kod te dr i u bolnicu,mada se bojim da onda nece priznati nalaze dr iz bolnice.Kako to da resim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumem te u kakvoj se dilemi nalazis.I ja imam isti taj problem,mada je ovaj dr na godisnjem ja cu kod ove moji otici jos na jednu kontrolu pa posle toga necu ici.Ja ne znam da li Dr koji radi u bolnici moze da ti otvori bolovanje?OVa u Disp.mi je otvorila a sad za dalje ne znam kako da se ponasam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vladana mislim da je najbolje da odes kod dr.-a u bolnicu pa da mu objasnis situaciju,s'obzirom da ces kod njega nastaviti da vodis trudnocu,pa ce te on najbolje posavetovati i znace sta i kako treba da uradis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dva puta mijenjala doktora bez problema. Ja sam prvo bila kod jedne doktorice, pa su me oni sami(ne znam samo kojim pravom???) prebacili kod druge u potpuno drugi DZ. Ta kod koje su me prebacili je bila na odmoru kada sam ja dosla, pa sam se ja, najvise iz revolta, prebacila kod trece :D xixi, totalno ludilo

Mada su kod nas u Crnoj Gori mozda drugacija pravila :)

Ovih nasih je premalo, a previse je pacijenata pa jedva cekaju da se nako prebaci kod drugog doktora :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja ne znam nista o tome. Doduse, kod nas su ovi toliko sujetni (a malo je mesto) i jednostavno, to ti je sto ti je :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu videti tamo krajem avgusta kad se ovaj iz bolnice vrati sa godisnje kako sta dalje,tj.da li ce on moci da mi pise bolovanje ili ne.Da ne znam da li sam rekla bila sam u bg na geneskom savetovalistu i zakazili su mi eksperski UZ i to je to.Nisu nista komentarisili.Da li je neka od vas to radila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu videti tamo krajem avgusta kad se ovaj iz bolnice vrati sa godisnje kako sta dalje,tj.da li ce on moci da mi pise bolovanje ili ne.Da ne znam da li sam rekla bila sam u bg na geneskom savetovalistu i zakazili su mi eksperski UZ i to je to.Nisu nista komentarisili.Da li je neka od vas to radila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

expertni UZ sam radila ono u 12. nedelji,sada mi isto moja doktorka kaze da idem 24.8 na drugi redovni experni.Odem ja na VMA(posto trudnocu vodim na VMC-u,vojni osiguranik) da vidim da zakazem expertni,kad mi kazu da oni nemaju pojma sta je to drugi expertnii ne znaju sta moja doktorka hoce.I ja sam sada skroz pogubljena.cekam da mi se doktorka vrati sa bolovanja pa da vidim.Jel znate vi za taj drugi expertni?Tada kada budem trebala da radim taj UZ bicu neka 25-26 nedelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

expertni UZ sam radila ono u 12. nedelji,sada mi isto moja doktorka kaze da idem 24.8 na drugi redovni experni.Odem ja na VMA(posto trudnocu vodim na VMC-u,vojni osiguranik) da vidim da zakazem expertni,kad mi kazu da oni nemaju pojma sta je to drugi expertnii ne znaju sta moja doktorka hoce.I ja sam sada skroz pogubljena.cekam da mi se doktorka vrati sa bolovanja pa da vidim.Jel znate vi za taj drugi expertni?Tada kada budem trebala da radim taj UZ bicu neka 25-26 nedelja.

ja znam da sam ja isla na duble test u 12.nedelji i da mi je tada doktor rekao da idem na expretni uz u 24.nedelji,kao obavezan.Isla sam na taj ex i tada ti pogledaju sve organe bebe koji su se razvili,izmere sve,obim glavice,tezinu...Ali ja mislim da je samo taj ex i da nema prvi i drugi.Duble i triple test je jedno,a ex uz nesto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumem te u kakvoj se dilemi nalazis.I ja imam isti taj problem,mada je ovaj dr na godisnjem ja cu kod ove moji otici jos na jednu kontrolu pa posle toga necu ici.boJa ne znam da li Dr koji radi u bolnici moze da ti otvori bolovanje?OVa u Disp.mi je otvorila a sad za dalje ne znam kako da se ponasam?

Dr koji radi u bolnici ne moze da otvori bolovanje ali meni je dao izvestaj na kom je npisao da je rizicna trudnoca pa sam sa tim otisla u DZ i sa njegovim nalazom mi otvorili bolovanje,tj. meni produzili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja znam da sam ja isla na duble test u 12.nedelji i da mi je tada doktor rekao da idem na expretni uz u 24.nedelji,kao obavezan.Isla sam na taj ex i tada ti pogledaju sve organe bebe koji su se razvili,izmere sve,obim glavice,tezinu...Ali ja mislim da je samo taj ex i da nema prvi i drugi.Duble i triple test je jedno,a ex uz nesto drugo.

da u 12. nedelji dabl test i expertni UZ,pa moja doktorka me salje na drugi u 25 ili kojoj vec nedelji,kaze to je redovno.Sada stvarno ne znam :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam kod doktorke (privatno) da uradim bris. Bas sam lepo popricala sa zenom. Rekla mi je da ne pipam stomak svakog casa jer ne valja i8 da mi je zbog toga malo tvrd. Dobar savet. Od kada se bebac mrda, ja ga samo "lovim" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam kod doktorke (privatno) da uradim bris. Bas sam lepo popricala sa zenom. Rekla mi je da ne pipam stomak svakog casa jer ne valja i8 da mi je zbog toga malo tvrd. Dobar savet. Od kada se bebac mrda, ja ga samo "lovim" :D

Privatno su uvek mnogo ljubazniji nego u DZ.A to za pipanje stomaka nism znala da ne valja,ali prestacu i ja da pipam stalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Privatno su uvek mnogo ljubazniji nego u DZ.A to za pipanje stomaka nism znala da ne valja,ali prestacu i ja da pipam stalno.

Da. Kaze da mi je zbog toga malo tvrd (ja ga non-stop pipam) to ne valja koliko sam razumela jer hoce da izazove grcenje materice, tj. kontrakcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bile kod doktorke,rezultati briseva super,pritisak dobar,smanjila mi malo utogestan i sada sam mirna do septembra.Samojos da vidim sta cu sa ovim expertnim UZ u 24. nedelji.:)

Jel zna neko kako je u visegradskoj sa zakazivanjem za UZ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.