Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Veliki pozdrav svim drugaricama trudnicama, ja sam odavno na Bebcu, ali danas sam prvi put na forumu, 26 nedelja trudnoce sam, i cekam jednu malu devojcicu. Za sada e sve ok, u utorak idem na redovnu kontrolu, i jedva cekam da je vidim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pozdravim, selim se u treci trimestar :)

Zelim vam svima da sto pre dodjete u nove odeljke ovog foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecan prelazak u poslednju etapu :)

Mi smo od danas zvanicno na pola puta... Cekamo pokrete dok stomacic raste svaki dan sve vise i vise :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos ne osecam pokrete, mislim da sam osetila nesto malo, ali nisam jos sigurna. A i to je bas retko. Jedva cekam da bebac krene da me sutira :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sad na pola puta...Joj mucim muku rekla mi doktorka da mi rezultati sa tripl testa nisu najbolji pa hoce da me salje u genescko savetovaliste na zvezdari...Ja cu danas da idem kod drugog lekara direktno u bilnicu po drugo misljenje pa cu videti sta ce mi kaze...Da li ste imale i vi problema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sad na pola puta...Joj mucim muku rekla mi doktorka da mi rezultati sa tripl testa nisu najbolji pa hoce da me salje u genescko savetovaliste na zvezdari...Ja cu danas da idem kod drugog lekara direktno u bilnicu po drugo misljenje pa cu videti sta ce mi kaze...Da li ste imale i vi problema?

Idi na Zvezdaru i trazi Luzajica ili Kusljevica da ti pogleda, htece sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idi na Zvezdaru i trazi Luzajica ili Kusljevica da ti pogleda, htece sigurno.

Evo i ja klimam glavom vezano za Luzajica i Kusljevica ODLICNI SU i veoma strpljivi i verujem da ce ti dati najbolji savet ;). Pozdrav devojke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja navijam za Kusljevica, odlican i savestan ginekolog!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke znala sam ja gde treba da se obratim. :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anci radila si i dabl i tripl test,i nisu bili najbolji?Sta su rekli,sta ne valja?

ja sam pocela da osecam pokrete bebe pre nekih desetak dana,a sada sam 20-ta nedelja.Sada su vec malo jaci.Uvece uglavnom se vise mrda,i pocela beba da me udar.Danju spava a nocu luduje...e vec je poceo bebiron tako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dabl test nisam radila,jer je moja doktorka zakasnila.A tripl test sam radila ali ne znam sta nije u redu.Dr samo kaze nisu bas najbolji rezultati ali nije nista ozbiljno,ali za svaki slucaj da se proveri i urade dodatne analize,tako da ni ja sama ne znam na cemu sam...

I ja sam pocela da osecam pokrete pre nekih 3 nedelje...joj tek sada imam osecaj da jedno malo bice raste u meni...Kod mene miruje uglavnom preko dana a uvece se aktivira.pa nocna ptica na mamu i tatu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo cure! ;)

Evo i mene ovdje da se upisem! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo cure! ;)

Evo i mene ovdje da se upisem! :)

Neka, neka :lol: :lol: :lol: dobro nam došla :D

Kako si? Jel ima šta novo? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dabl test nisam radila,jer je moja doktorka zakasnila.A tripl test sam radila ali ne znam sta nije u redu.Dr samo kaze nisu bas najbolji rezultati ali nije nista ozbiljno,ali za svaki slucaj da se proveri i urade dodatne analize,tako da ni ja sama ne znam na cemu sam...

I ja sam pocela da osecam pokrete pre nekih 3 nedelje...joj tek sada imam osecaj da jedno malo bice raste u meni...Kod mene miruje uglavnom preko dana a uvece se aktivira.pa nocna ptica na mamu i tatu...

Izgleda da su svi bebroni vise nocne ptice kada se pokrenu :D i ja sam u 20. nedelji :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka, neka dobro nam došla

Kako si? Jel ima šta novo?

Olaa :D

Bila sam na odmoru, pocela sam na posao u ponedeljak. Bas sam se naodmarala :).

Radila sam i neke analize, sve u svemu, imam neku bakteriju u urinu(nista strasno---valjda :unsure: ) a i nasli su mi kontrakcije na zidu materice pa pijem progesteron. Kazu da sve to nije nista neobicno, pa sta cu nego da vjerujem :unsure: . Torch mi je dobar, radila sam i double, trebalo bi da je gotov ovih dana, pa na kontrolu

Ti? Sta ima? Jesi li ti bila kod doktora?

Ja se generalno osjecam dobro, dosta su mi se ublazile i mucnine. Setam, radujem se bebi :D

Rekla sam i direktoru i dobro je reagovao na prvu loptu, pa vidjecemo posle :)

Ti si predpostavljam super kao i od prvog dana :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Olaa :D

Bila sam na odmoru, pocela sam na posao u ponedeljak. Bas sam se naodmarala :).

Radila sam i neke analize, sve u svemu, imam neku bakteriju u urinu(nista strasno---valjda :unsure: ) a i nasli su mi kontrakcije na zidu materice pa pijem progesteron. Kazu da sve to nije nista neobicno, pa sta cu nego da vjerujem :unsure: . Torch mi je dobar, radila sam i double, trebalo bi da je gotov ovih dana, pa na kontrolu

Ti? Sta ima? Jesi li ti bila kod doktora?

Ja se generalno osjecam dobro, dosta su mi se ublazile i mucnine. Setam, radujem se bebi :D

Rekla sam i direktoru i dobro je reagovao na prvu loptu, pa vidjecemo posle :)

Ti si predpostavljam super kao i od prvog dana :D

Ja sam još na odmoru, zato me nema često ovde...

Ja sam prošle nedelje odradila euz i dabl, al dr mi je na godišnjem do 20.08. tako da ću tek tad znati šta ona kaže na rezultate, ali po mojoj proceni su skroz OK, čak mi je dabl bolji nego u prvoj trudnoći :) hehehe

I ja sam mom rekla i super je reagovao i lepo mi čestitao

Ja sam standardno super, nema odmora na odmoru :) stalno sam u pokretu... skinula sam 3kg :) heheheh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zravo svima.. htela bih da vas pitam da li neka od vas pati od povisenog pritiska? i sta primenjujete u ishrani? pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam pocela da osecam pokrete bebe pre nekih desetak dana,a sada sam 20-ta nedelja.Sada su vec malo jaci.Uvece uglavnom se vise mrda,i pocela beba da me udar.Danju spava a nocu luduje...e vec je poceo bebiron tako :)

Evo i ja da se pohvalim, u ponedeljak uvece sam osetila jedan pokret, pa odmah i drugi...n I od tada mi se bebica javlja jako cesto, najcesce osetim kad legnem i kad se umirim... Upravo se malo promrdala, i svaki put sam neopisivo srecna, pa verujem da si i ti :) Divno je :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam još na odmoru, zato me nema često ovde...

Ja sam prošle nedelje odradila euz i dabl, al dr mi je na godišnjem do 20.08. tako da ću tek tad znati šta ona kaže na rezultate, ali po mojoj proceni su skroz OK, čak mi je dabl bolji nego u prvoj trudnoći :) hehehe

I ja sam mom rekla i super je reagovao i lepo mi čestitao

Ja sam standardno super, nema odmora na odmoru :) stalno sam u pokretu... skinula sam 3kg :) heheheh

Super! Ja danas idem da podignem rezultate Double testa, jos to da bude ok i mirna sam. Nama ovdje ne daju da radimo Triple ako je Double dobar. Kod vas?

Pa dobro, mislim da je smrsati koje kilo potpuno normalno za ranu trudnocu. Ja sam dodala 2 kg. Mada, slatkise ne mogu ni da vidim. Samo bih jela slano i ljuto. Sto nece biti dobro kad pocnem da naticem od tolike soli :D

Inace, stomacic ti je presladak, i moj je taman tu negdje :) .Mada mi dosta zena kazu da mi je malo veci nego uobicajeno sto biva :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se pohvalim, u ponedeljak uvece sam osetila jedan pokret, pa odmah i drugi...n I od tada mi se bebica javlja jako cesto, najcesce osetim kad legnem i kad se umirim... Upravo se malo promrdala, i svaki put sam neopisivo srecna, pa verujem da si i ti :) Divno je :D

Jelda kako je divno...ja sam i dalje uzbudjena svaki put kada osetim bebu i bas uzivam u tim trenucima :)

Sada jedva cekam da budu jos jaci pa da se sutiramo medjusobno :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je danas komisija produzila bolovanje ali nece mi platiti prosli mesec jer moja drnije smela da mi otvara vezano bolovanje kao sto je uradila.A rekli su mi da mi je jako velik stomak za 15 nedelja trudnoce i da tu nesto nije u redu.A nije mi jasno sta sad tu moze da ne valja,kakve veze ima velicina stomaka?!Jeste da je mnogo veci nego inace sto sam vidjala trudnice u tom periodu ali kakve veze to ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je danas komisija produzila bolovanje ali nece mi platiti prosli mesec jer moja drnije smela da mi otvara vezano bolovanje kao sto je uradila.A rekli su mi da mi je jako velik stomak za 15 nedelja trudnoce i da tu nesto nije u redu.A nije mi jasno sta sad tu moze da ne valja,kakve veze ima velicina stomaka?!Jeste da je mnogo veci nego inace sto sam vidjala trudnice u tom periodu ali kakve veze to ima.

A ko ti je to rekao da ti je velik stomak?

Mislim da to nema veze.Mozda si imala stomacic i pre trudnoce,otkud oni znaju.Mislim da se gleda velicina bebe a ne stomaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno cudno Vladana... Sto kaze Violeta, kakve veze ima velicina stomaka?! Moja drugarica je imala velik stomak, pa je juce rodila jednog zdravog decaka... smatram da sve zavisi od konstitucije zene... Nemoj da te bedace, pogotovo ako je komentar dosao od nekoga ko te uopste nije ni pregledao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zravo svima.. htela bih da vas pitam da li neka od vas pati od povisenog pritiska? i sta primenjujete u ishrani? pozz

Cao Snezo, ja nema povisen pritisak. Ali sigurna sam da imas dosta clanaka o tome na net-u. Pokusaj na pretrazivacu da ukucas, sigurno ce ti nesto izaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i da se javnem.danas sam bila u BG u geneskom savetovalistu,i po rezultatima tripl testa zakazali su mi eksp.UZ.Idem 6.9.Ja sam otvorila bolovanje jer mi se bebac spustio jako nisko,bugvalno mu je glava u grlicu a tek sam 20 nedelja.Pa je se nadam da necu morati da se vracam na posao dace komisija da mi produzi bolovanje.Mada sad sam resila da odmaram i da uzivam u trudnoci.Moj bebac je bas aktivan,i to mi je drago neopisiv je osecaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.