Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja izlazim iz drugog trimestra :D Juce smo usli u 7 mesec :D Jos malo!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мени је ово био најљепши период блаженог стања

moms36.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja izlazim iz drugog trimestra :D Juce smo usli u 7 mesec :D Jos malo!!! :D

Čestitamo hehe..mi smo tu..oko 20 nedelje..al polako..stićićemo vas, aha :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мени је ово био најљепши период блаженог стања

moms36.gif

U pravu si..nema više onih muka sa početka, a stomak nije veliki toliko da bi smetao..baš je ovo lep period trudnoće.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek na polovini,a vec mi je dostaaa!!! Hocu sto pre da se resim ove stomacine a bebili da drzim u narucju... :)

Kad ce taj oktobar... :rolleyes:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek na polovini,a vec mi je dostaaa!!! Hocu sto pre da se resim ove stomacine a bebili da drzim u narucju... :)

Kad ce taj oktobar... :rolleyes:;)

Neće još hehe..Kada je termin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh kako to brzo prođe...vrijeme proleti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jà Sam 24 nedelja, i cini mi se kao da vreme nije ni proslo pored n'as! Ma cisto ga ne osetih, samo razmisljam o buducnosti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мени је ово био најљепши период блаженог стања

moms36.gif

Da sam uzivala u ovom drugom trimestru, jesam :) A kako ce mi biti posle... :) joooj... :) Necu da razmisljam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dabo, nas dve ćemo zajedno!!!!

Ako dodjem u KS, u septembar, kod sestrice, mozda stvarno budemo zajedno "gurale"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago Vama , brzo vam proslo, a ja 24.sedm. i uopste mi nije brzo proslo, cesto pomislim svega mi je dosta...A tek pocele vrucine, joooj, danas sam bila kao riba na suvom :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago Vama , brzo vam proslo, a ja 24.sedm. i uopste mi nije brzo proslo, cesto pomislim svega mi je dosta...A tek pocele vrucine, joooj, danas sam bila kao riba na suvom :blink:

Meni je ovih 27 nedelja proslo tako brzo da ih nisam osetila. :)

A to, kako si se osecala po ovooj vrucini, verujem ti u potpunosti. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve prolazi..proćiće začas i ove nedelje..a samo kad pomislim da ćemo uskoro držati naše male andjele ;):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako dodjem u KS, u septembar, kod sestrice, mozda stvarno budemo zajedno "gurale"

Može! Dogovoreno! c014.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada pocinje stomak da se primecuje :-D ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi od same trudnice. Nekoj se primeti tek u petom, sestom mesecu. Meni su primecivali da sam trudna vec kad sam bila 3. mesec. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jos uvek u njemu,tacno na polovini :) brxo je proslo,nisam imala vece komplikacije niti probleme ..pa nism nesto osetila ni probleme prvog.jedino mi se sad povremeno javljaju nocu grcevi u listovima,iako pijem magnezijum,a i glavobolje od vrucine.meni se tiba vec dobrano vidi : ) bebica se ritka vec par nedelja,sad je citavo iskustvo mnogo realnije,jer u prvom trimestru se uopste nisam osecala trudnom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada pocinje stomak da se primecuje :-D ?

cimsam ostala trudna mije stomak bio kao ,,naduvan``...a onda se oko 4.meseca naglo narastao i uoblicio u trudnicki ..sve je to individualno,nekima se ni u 5. mesecu ne vidi da je to beba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc sam bila na bazenu,zatvorenom naravno,da li ce skoditi,usla sam u 4 mesec trudnoce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc sam bila na bazenu,zatvorenom naravno,da li ce skoditi,usla sam u 4 mesec trudnoce?

Plivanje je zdravo u trudnoci. Naravno, vazno je da je bazen cist. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada pocinje stomak da se primecuje :-D ?

Počinje..kod mene bogami opasno počeo taj period..hehe..evo ima već skoro mesec dana, s obzirom da mi je ovo druga trudnoća, već se poprilično vidi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Xvala :-D...Cist je koliko sam mogla da primetim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htjela sam da vas pitam, drage moje trudnice (posebno se odnosi na trudnice od 20 sedmice na vise) da li vam se desava da je donji dio stomaka (od pupka na dolje) napet, kao da osjecate neku prepunjenost karlice i to narocito ako je besika malo punija. Ja jedva uz neke mini korake stignem do toaleta i poslije praznjenja besike bude mi bolje. Ovo mi se prije desavalo rijetko a sada skoro svakodnevno. Dr kaze da je primijetna neka napetost stomaka i dobih da pijem Ginipral. A na UZ-u je sve OK i na pregledu naravno.

Sve je ok ali me doktor ponovo vrati u krevet i na terapiju :( ali vise zbog predostroznosti nego zbog klinicke slike.

Recite molim vas da je i vama tako napet stomak, pa iako nije, bice mi lakse :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htjela sam da vas pitam, drage moje trudnice (posebno se odnosi na trudnice od 20 sedmice na vise) da li vam se desava da je donji dio stomaka (od pupka na dolje) napet, kao da osjecate neku prepunjenost karlice i to narocito ako je besika malo punija. Ja jedva uz neke mini korake stignem do toaleta i poslije praznjenja besike bude mi bolje. Ovo mi se prije desavalo rijetko a sada skoro svakodnevno. Dr kaze da je primijetna neka napetost stomaka i dobih da pijem Ginipral. A na UZ-u je sve OK i na pregledu naravno.

Sve je ok ali me doktor ponovo vrati u krevet i na terapiju :( ali vise zbog predostroznosti nego zbog klinicke slike.

Recite molim vas da je i vama tako napet stomak, pa iako nije, bice mi lakse :mellow:

Bude mi povremeno napet stomak..to su one pripremne kontrakcije koje traju par sekundi, tada mi je stomak kao stena tvrd..posle se opusti i bude mekši..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bude mi povremeno napet stomak..to su one pripremne kontrakcije koje traju par sekundi, tada mi je stomak kao stena tvrd..posle se opusti i bude mekši..

Mislis Clara da je to ok, a nije malo rano za pripremne kontrakcije? pa tek sam 24 sedmica. Bas sam zabrinuta. A da li si skoro bila na UZ-u , kako je polozena tvoja beba, ravno lezi u stomaku ili je okrenuta nogicama ili glavom na dole. Ova moja beba lezi jos vodoravno, cak na Uz-u je tako ispruzila noge, kao da je na plazi. E bas me nervira , cini mi se u prethodnoj trudnoci da je beba u ovom periodu lezala okrenuta glavom na dole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.