Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ne brini se nista i ja osecam bebu skoro pa non stop.Kazu da je to normalno.Sto kazes ti,osecam je cas u gornjem delu,pa donjem,pa jako,pa slabo...Luda je moja mala srecica :rolleyes:

danas od nervoze ne znam na koju cu stranu...konacno idem na 4D, drzite mi fige! bas sam uzbudjena, tako da moram da podelim i to osecanje sa vama! B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej mame evo i ja da se javim...kako ste ,kako podnosite ove dane...ja sam ok ,bebac se poceo mrdati ali samo nocu i to kasno posle 11h :) malo me je boleo stomak ali je dr rekao da je sve ok i da nebrinem mozda je u pitanju besika pa sada cekam nalaz uk,inace idem bas cesto u wc sigurno 10 puta a nekad i 12 preko dana i nocu sto ustajem...pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas od nervoze ne znam na koju cu stranu...konacno idem na 4D, drzite mi fige! bas sam uzbudjena, tako da moram da podelim i to osecanje sa vama! B)

ja sam nervozna ko pas poslednja 4 dana, i ne mogu da zaspim do ranih jutarnjih casova :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdarvo zenske!

Ja se vratila sa UZ i zelim da vam saopstim : imacemo malog kicuuuuu! :D

Najbitnije mi je bilo da je sve u redu, jer sam se zapravo zabrinula intenziteta pomeranja bebe. Dakle, nema kontrakcija, to je bio samo malecki! Slike sa 4D su neverovatne! :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A u kom si mesecu?Kada si radila urinokulturu?

24-ta nedelja. Radim samo sediment, urinokulturu ovde rade tek ako ab ne pali. Inace danas mi test(sediment) bio los, leukociti i krv tako da sam na antibiotiku. Dao mi amoxicilin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdarvo zenske!

Ja se vratila sa UZ i zelim da vam saopstim : imacemo malog kicuuuuu! :D

Najbitnije mi je bilo da je sve u redu, jer sam se zapravo zabrinula intenziteta pomeranja bebe. Dakle, nema kontrakcija, to je bio samo malecki! Slike sa 4D su neverovatne! :) :)

Superiska, samo napred :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam nervozna ko pas poslednja 4 dana, i ne mogu da zaspim do ranih jutarnjih casova :(

Mislim da je sve to normalno. Ja se toliko brinem oko svega da cesto zbog toga imam grizu savesti, da slucajno strahom ne dozovem kakvu glupost. Trudofrenije.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bebac se poceo mrdati ali samo nocu i to kasno posle 11h :)

Tad im je najslađe da lumpuju. Mi se tad umirimo i ne ljuljuškamo ih pa im je dosadno. :)

Moja blesa isto tako. I dalje me ubija gorušica, luuuudim. Ali dobro, znam zašto je to pa se ne bunim mnogo.

Enivej, bila na ex UZ i potvređeno je da je devojčicaaaaaaa! :wub:

Teška je 455g, i tri puta je promenila položaj tokom pregleda. I šutirala je docu sve vreme. Kako on pritisne da pogleda, tako mu ona vrati i ritne se. :lol:

Mala moja ratnica, na kraju ću je nazvati Xena. :P

Nego, ja sam 24. nedelja, to je već 6. mesec je li tako? :unsure:

PS. Dobila od drugarice knjigu "Radost trudnoće". Mnoogo je lepa, preporuka svima ako je već nemate. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tad im je najslađe da lumpuju. Mi se tad umirimo i ne ljuljuškamo ih pa im je dosadno. :)

Moja blesa isto tako. I dalje me ubija gorušica, luuuudim. Ali dobro, znam zašto je to pa se ne bunim mnogo.

Enivej, bila na ex UZ i potvređeno je da je devojčicaaaaaaa! :wub:

Teška je 455g, i tri puta je promenila položaj tokom pregleda. I šutirala je docu sve vreme. Kako on pritisne da pogleda, tako mu ona vrati i ritne se. :lol:

Mala moja ratnica, na kraju ću je nazvati Xena. :P

Nego, ja sam 24. nedelja, to je već 6. mesec je li tako? :unsure:

PS. Dobila od drugarice knjigu "Radost trudnoće". Mnoogo je lepa, preporuka svima ako je već nemate. :)

Cestitam ti na devojcici,jos jedna nam devojcica dolazi.Moja devojcica je imala 488gr na zadnjem pregledu.Pa da,po proracunu je punih sest meseci.Ja sam usla u 25.nedelju.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdarvo zenske!

Ja se vratila sa UZ i zelim da vam saopstim : imacemo malog kicuuuuu! :D

Najbitnije mi je bilo da je sve u redu, jer sam se zapravo zabrinula intenziteta pomeranja bebe. Dakle, nema kontrakcija, to je bio samo malecki! Slike sa 4D su neverovatne! :) :)

Bibice cestitam i tebi na muskarcicu.Pozdrav veliki za vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad ove tezine bebica vidim onda je moja ok a dr kaze da je mala (10%). Sa 23/3 imala je 550 manja a 660 veca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene. Zaglavile smo moja Nena i ja u bolnicu 6 dana.Imala sam kontrakcije,pa doktorka nije htela da rizikujemo.Malo smo primale infuziju,i sad pijemo tablete.Ma samo kad smo stigle kuci i kad smo dobro,svasta cujes i vidis tamo... :unsure:

Sad strogo mirovanje i tabletice redovno jos dva meseca,dok ne zagazimo u 9. Boze zdravlja....

Drago mi je da ste sve super i vesele.

Puno vas ljubimo moja Nena i ja.... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

24-ta nedelja. Radim samo sediment, urinokulturu ovde rade tek ako ab ne pali. Inace danas mi test(sediment) bio los, leukociti i krv tako da sam na antibiotiku. Dao mi amoxicilin...

Pitala sam zato sto kada sam ja isla cesto u vc bila je u pitanju eserihija.

Mozda da sebi ubacis caj od uve da pijes,pored antibiotika.

Mada se verovatno i beba spustila,a i sada je vec veca pa pritiska besiku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E cestitam vam na decacima i devojcicama:)

Kada li cu ja saznati sta je:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam konacno dobila babicu iz gradske da se raspitam za vezbice, rekla je da se ode kod nje izmedju petog i desetog jula, da ce tada biti mesta! U sedmom i osmom mesecu ide se dva puta nedeljno po dva ipo sata, a u devetom tri puta po tri sata. Nije potreban uput niti da tamo vodis trudnocu. Dovoljno je samo javiti se babici Slavici koja vodi vezbe. Ono sto meni ne odgovara je termin od pola dvanest do dva jer mi vrucine vec smetaju. Vi razmislite a ja cu se sutra raspitati za dz vracar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitala sam zato sto kada sam ja isla cesto u vc bila je u pitanju eserihija.

Mozda da sebi ubacis caj od uve da pijes,pored antibiotika.

Mada se verovatno i beba spustila,a i sada je vec veca pa pritiska besiku :)

Sigurno su i bebice, ipak su obe nozicama na dole. Mozda caj nije losa ideja, probacu da nabavim. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vi razmislite a ja cu se sutra raspitati za dz vracar.

Eee, super, hvala za info puno! Baš sam rezmišljala kako treba da krenem u akciju u tom pravcu. Ajd javi i za Vračar, to mi je u kraju. :)

Kod tebe sve ok? Podnosiš dobro ovo ludo vreme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E trudnice moje,ja u subotu ulazim u 28 nedelju i trebala bi da se selim u 3 trimestar B) ,jel ide neko samnom?Navikla sam se ovde na vas pa cu i sacekati nekog ako treba ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Princezice znaci sada si vec opasna trudnjaca:):):)

Ja se vratih od doktorke,samo mi produzila utrogestan i skoro pa strogo mirovanje.Grlic mi je omeksao a tek sam cetvrti mesec.

Sada se bacam u horizontalu i ako treba fdo kraja trudnoce necu ustajati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necete verovati ali u dz Vracar preko leta ne drze vezbe:(( Sad vec ne znam sta ciniti. Star, a gde si ti? Jasam bas kod dz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E trudnice moje,ja u subotu ulazim u 28 nedelju i trebala bi da se selim u 3 trimestar B) ,jel ide neko samnom?Navikla sam se ovde na vas pa cu i sacekati nekog ako treba ;)

Ja cu za tobom u utorak... ;);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necete verovati ali u dz Vracar preko leta ne drze vezbe:(( Sad vec ne znam sta ciniti. Star, a gde si ti? Jasam bas kod dz.

Ne verujem! Ja sam stanica od Krsta, početak V. Ilića. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas sam se smorila za vezbice :( Zelim da idem i znam da je vazno, narocito jer planiram epidural... Ali u julu i avgustu ce nam svaki dan biti pakao kao danas... Pa zamislite odlazak u 11.30 i vracanje u 14h... Ja bih, ali danas nisam bila ni za relaciju dnevna soba- kuhinja... Inace, Star, blizu smo, ja sam kod pozorista... pa mozemo da organizujemo u kraju duzenje drugotrimestarki :)... mislim da ima jos njih koje su blizu... mackamaza.... pa neka je kod bogoslovije... aaa??? Razmena iskustava??? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MarijaVlada zeno, pa ti i ja smo bivse komsike, ja rodjena na Vracaru i zivela tamo do udaje, do 2009-te god, 5 min od DZ :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MarijaVlada zeno, pa ti i ja smo bivse komsike, ja rodjena na Vracaru i zivela tamo do udaje, do 2009-te god, 5 min od DZ :)

Haha... ja sam u zgradi gde je Intesa, Cara Nikolaja... Kako je kod tebe? Guras? Nisam do veceras imala pristup kompu, renovirali smo stan, pa ne znam sta se kod koga desava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.