Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Kokosovo je super. Ja sam mesala sa bademovim, odlicna komb.

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li koga na ovoj temi?Kako ste trudnice?Ja sam danas usla u 27ned (26punih).Juce sam imala kontrolu,sve je ok,lepo napreduje beba.Definitvno je decak,sad sam i ja videla :).Ugojila sam se do sada 10kg,mnogo je,ali sta je tu je.Pritisak mi je malo visi bio nego inace,holesterol i trigliceridi takodje su mi bili poviseni,secer ok (4.5)

Posle prvog porodjaja,na desnom stopalu izmedju i ispod prstiju dobila sam kao zuljeve,bubuljice ne znam kako da ih nazovem,bas su me svrbele i pekle,radila sam bris 2 puta i bio je sterilan.Probala sam razne kreme koje mi je dermatolog prepisao i napravili u apoteci ali nista mi nije pomoglo,dok mi nije prepisala presing i Triderm krem i to je proslo.Taman kada sam se resila toga primetila sam promene na noktima da bi ih sinoc slikala i videla da su pozuteli.Znate li da li postoji neka krema,lak,ulje,bilo sta sto bi mogla da mazem na njih,nesto provereno.Nisam isla u apoteku,znam za olovku za nokte al ne znam koliko je delotvorna da ne bacam pare bzv inace oko 10-15e mislim.Sigurno su gljivice,to sam sinoc primetila inace bi pitala doktora na kontroli.Citala sam za ulje cajevca da pomaze,mislila sam sa kupim to da probam do porodjaja bar da sprecim dalje sirenje.Bas me je strah da mi se ne pogorsa do porodjaja a i bicee me sramota da nosim papuce sa otvorim prstima. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li koga na ovoj temi?Kako ste trudnice?Ja sam danas usla u 27ned (26punih).Juce sam imala kontrolu,sve je ok,lepo napreduje beba.Definitvno je decak,sad sam i ja videla :).Ugojila sam se do sada 10kg,mnogo je,ali sta je tu je.Pritisak mi je malo visi bio nego inace,holesterol i trigliceridi takodje su mi bili poviseni,secer ok (4.5)

Posle prvog porodjaja,na desnom stopalu izmedju i ispod prstiju dobila sam kao zuljeve,bubuljice ne znam kako da ih nazovem,bas su me svrbele i pekle,radila sam bris 2 puta i bio je sterilan.Probala sam razne kreme koje mi je dermatolog prepisao i napravili u apoteci ali nista mi nije pomoglo,dok mi nije prepisala presing i Triderm krem i to je proslo.Taman kada sam se resila toga primetila sam promene na noktima da bi ih sinoc slikala i videla da su pozuteli.Znate li da li postoji neka krema,lak,ulje,bilo sta sto bi mogla da mazem na njih,nesto provereno.Nisam isla u apoteku,znam za olovku za nokte al ne znam koliko je delotvorna da ne bacam pare bzv inace oko 10-15e mislim.Sigurno su gljivice,to sam sinoc primetila inace bi pitala doktora na kontroli.Citala sam za ulje cajevca da pomaze,mislila sam sa kupim to da probam do porodjaja bar da sprecim dalje sirenje.Bas me je strah da mi se ne pogorsa do porodjaja a i bicee me sramota da nosim papuce sa otvorim prstima. :(

Uzmi propolis i non stop nakapaj na nokte, mozes naizmenicno i ulje cajevca. Pa za mesec dana, ako ne pomogne, pokusaj sa kanestenom i kremicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li koga na ovoj temi?Kako ste trudnice?Ja sam danas usla u 27ned (26punih).Juce sam imala kontrolu,sve je ok,lepo napreduje beba.Definitvno je decak,sad sam i ja videla :).Ugojila sam se do sada 10kg,mnogo je,ali sta je tu je.Pritisak mi je malo visi bio nego inace,holesterol i trigliceridi takodje su mi bili poviseni,secer ok (4.5)

Posle prvog porodjaja,na desnom stopalu izmedju i ispod prstiju dobila sam kao zuljeve,bubuljice ne znam kako da ih nazovem,bas su me svrbele i pekle,radila sam bris 2 puta i bio je sterilan.Probala sam razne kreme koje mi je dermatolog prepisao i napravili u apoteci ali nista mi nije pomoglo,dok mi nije prepisala presing i Triderm krem i to je proslo.Taman kada sam se resila toga primetila sam promene na noktima da bi ih sinoc slikala i videla da su pozuteli.Znate li da li postoji neka krema,lak,ulje,bilo sta sto bi mogla da mazem na njih,nesto provereno.Nisam isla u apoteku,znam za olovku za nokte al ne znam koliko je delotvorna da ne bacam pare bzv inace oko 10-15e mislim.Sigurno su gljivice,to sam sinoc primetila inace bi pitala doktora na kontroli.Citala sam za ulje cajevca da pomaze,mislila sam sa kupim to da probam do porodjaja bar da sprecim dalje sirenje.Bas me je strah da mi se ne pogorsa do porodjaja a i bicee me sramota da nosim papuce sa otvorim prstima. :(

I ja sam tu. Pratim sve. I ja imam povisen malo pritisak, pa pijem lekice, ali jos malo samo. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana a mozes i morsku so uzeti u kombinaciji sa cajevcem, praviti kupku jer so deluje dobro na nokte.. Znaci jos jedan decak:) lepo, pazi na hranu ako ti je vec pritisak povisen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,jos jedandecak :) 

Pazim na ishranu,e sad jedino da crknem od gladi,ali bukvalno.Ne jedem uopste nocu,slatko tu i tamo ima dana kad mi se mnogo jede al ogranicim se,ako ne pojedem pada mi secer,znojim se i tresem citava,sokove ne pijem nikakve,grickalice ponekad bas ali retko,jedem 2 puta na dan,sasvim normalno kao i pre ali eto.Mozda je malo zbog pritiska,imam 60kg al tealno izgledam ko da imam 65+,dr kaze ok je ali na proslim kontrolama je bio 140/90,juce 120/90,a moj standardni od prilike 100-110 sa 60-70 kako kad.Utrogestan sada samo po trebi uzimam,mada nisam ga koristila skoro mesec dana grlic je sada 40mm,a bio nesto kraci.Jos ovo malo da preguram,sreca te ovde nisu leta  toliko topla,al ima dana kada je bas pakleno,a meni termin 20.8.

Probala sam sve kreme,canesten mi nije pomogao,noge potapam u sodu ali ako to radim cesto odmah mi se na desnom stopalu vrate ti pristici.Jednom od soli su mu se stvorile rane,pa nisam nogla da gazim.Ja ne znam sta je problem,to je samo na desnoj nozi leva je ok skroz.Fenom susim stopala hah.Kad budem isla kod mojih u Bg zakazacu kod dermstologa,ovde privatnika nema,samo jedan u bolnici.Porucila sam ulje cajevca iz Farmasija,valjda je to to jel?Uzecu i propolis,bar da zalecim malo do porodjaja,posle cu da zakazem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam inace imala pritisak celu trudnocu 110/120 sa 60/70. Pre oko 2 nedelje meni na kontroli bio 130 sa 80. Doktor se nesto uspanicio pa uspanicio i mene i prepisao mi lekove. Sada kuci ne prelazi 120 sa 80, a na kontrolama redovno 140 sa 90. Izgleda sam samo panicar. :D Inace sam od straha od povisenog pritiska, od povisenog secera i svega toga so izbacila skroz jos u osmom mesecu, slatko pojedem jednom nedeljno minimalno pa sam uz to izgubila na kilazi, nekih 4-5 kg. Inace sam 40. nedelja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana, daleko od toga da gladujes, ti i treba cesce da jedes mozda malo vise svezeg povrca i voca, hleba sa semenkama znas i sama verovatno, jer dok kazes da imas taj pad secera ili napad gladi to nije dobro, zato mozda malo cesce a manje. Imas ti jos tri meseca, plus vrucine koje slede.. moji su oboje u avgustu rodjeni, jos mala i probila termin 8 dana..Imaces malog lava:) Hoces opet na carski? 

JecaS94 ti si vec pri kraju, jos malo i bebac je tu:)

 

JecaS94 i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja javim ovde. U 9-oj nedelji trudnoće sam. Imam vec cerkicu od 15 meseci. Imam klasične tegobe, kao i u prvoj trudnoći. Mučnina i vrtoglavica od jutra do mraka. Ali najbitnije je da je bebica u redu. 

Jedna Hana, dobila si savete šta da radiš. Ja ne znam nista o tome.

Pozdrav i za ostale trudnice :wub:

Venera i JecaS94 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaa volim slatko inace,secer je ok 4.5,oggt test nisam radila ni prosli put a ni sada.Jedem musli,pa malo kasnije vocku,nesto slatko,vecera i vodu,vodu,vodu ko kamila

Jeco ti svakog casa ocekujes :)

Analim,moj stariji je imao 17m kad sam ostala trudna,uprpila sam sam se samo tako kako cu sama sa dvoje male dece,muz je u inistranstvu.al evo,stariji je sve samostalniji,aBd na jesen u vrtic krece.

Venera,mislim da hocu,nismo jos pricala o tome sa doktorom,proslog puta sam prosla termin a zatvorena sam bila skroz i grlic isto 4cm je bio,napisao je u izvestaju da je trudnoca bila visokorizicna a nisam znala da je tako,jesam imala komplikacije i pila lekove ali daleko od toga da je bila teska.Videcemo sad,mozda cu morati zbog prethodnog carskog,mozda se opet ne otvorim do termina a i muz bi hteo da bude tu kad se porodim,mora da najavi odmor 1m ranije,a to taman pada pred termin negde oko 38/39ned pa mozda i ugovorim carski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ocekujem. :D Termin mi je za 3 dana, nista se ne desava. Malo pocinje da me hvata strah da li cu prepoznati kada krene porodjaj, pogotovo sto sam sa periferije pa mi do porodilista treba nekih 40min. Prva mi je beba, vi ste iskusnije. Da li je moguce da krene porodjaj tj. kontrakcije a da se ne prepozna? Negde sam procitala da ako su ciklusi bolni budu i kontrakcije bolne, a moji ciklusi su skoro totalno bezbolni. Kakva su vasa iskustva, ima li to veze? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ocekujem. :D Termin mi je za 3 dana, nista se ne desava. Malo pocinje da me hvata strah da li cu prepoznati kada krene porodjaj, pogotovo sto sam sa periferije pa mi do porodilista treba nekih 40min. Prva mi je beba, vi ste iskusnije. Da li je moguce da krene porodjaj tj. kontrakcije a da se ne prepozna? Negde sam procitala da ako su ciklusi bolni budu i kontrakcije bolne, a moji ciklusi su skoro totalno bezbolni. Kakva su vasa iskustva, ima li to veze? :)

Ne mozes da ne prepoznas :) I kod prvorotki jaaako retko porodjaj traje kratko. Sati prodju od prvih kontrakcija do porodjaja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JednaHana, dobro bi bilo da za dorucak uzmes ovsene pahuljice, prokuvas, dodas jogurt, jagode, bademe i cimet. Posle 3,5 sata voce, posle jos 3,5 neko povrce i ribu ili meso, opet posle 3,5 neko voce, sir, kostunjavo, i posle 3,5 sata veceru-salatu sa mladim sirom, kuvano jaje. Da ukljucis slozene ugljene hidrate, integralni pirinac, hleb od celog zrna, jaja za dorucak. Tzv. izbalansiranu ishranu. Ne bi bilo padova i skokova secera, nema gojenja, cak se mrsa od ovakve ishrane. Musli kupovni nije dobar izbor. Ona Nada Piliskic ima super recepte

Analim i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JecaS94, verujem da si nestrpljiva i uzbudjena. Još malo i upoznaćes svog bebca. :baby: Kog je pola, nisam ispratila? Slažem se sa ostalima, nema šanse da ne prepoznas porodjaj. Meni su prve kontrakcije počele oko 11, a porodila sam se u 20:31. Jedino ako ti se desi da ti pukne vodenjak, onda ideš u porodiliste i bez kontrakcija.

JednaHana, svesna sam da će biti teško sa dvoje male dece prvu godinu. Kad prohoda, onda će biti milina. Treba izbalansirati. Mm je tu, ali radi dva posla i nije kući po ceo dan. Tako da će sve biti na meni. Većina žena sa foruma je u sličnoj situaciji: ili muževi rade po ceo dan ili nisu uopšte tu u gradu/državi. 

leni i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ocekujem. Termin mi je za 3 dana, nista se ne desava. Malo pocinje da me hvata strah da li cu prepoznati kada krene porodjaj, pogotovo sto sam sa periferije pa mi do porodilista treba nekih 40min. Prva mi je beba, vi ste iskusnije. Da li je moguce da krene porodjaj tj. kontrakcije a da se ne prepozna? Negde sam procitala da ako su ciklusi bolni budu i kontrakcije bolne, a moji ciklusi su skoro totalno bezbolni. Kakva su vasa iskustva, ima li to veze? :)

Sad sam se setila mene pred prvi porodjaj, nasla se sa tri prijateljice i ja im to isto kazem tj.pitam hocu li prepoznati kad krene, a one se gledaju i pocrkase od smeha, jos je jedna i rekla ma ne neces znati:D.. 

Prepoznaces sigurno, malo pricekaj dok krenu  redovnije kontrakcije pa u porodiliste, e sad kako ce ti ici otvaranje to je druga prica. Kotisti sad vreme za vezbe disanja to ce ti pomoci, ako imas dobru izdrzljivost ako treniras neki sport sigurno ces lakse izdrzati:)

 

leni i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Leni. :)

Analim Decak je. Jooj jesam uzbudjena. Ova dva-tri dana po ceo dan nesto radim, iskljucim se, a onda kada sednem uvece setim se da je ostalo samo par dana i da moze krenuti svaki cas. :D 

leni i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam se setila mene pred prvi porodjaj, nasla se sa tri prijateljice i ja im to isto kazem tj.pitam hocu li prepoznati kad krene, a one se gledaju i pocrkase od smeha, jos je jedna i rekla ma ne neces znati:D.. 

Prepoznaces sigurno, malo pricekaj dok krenu  redovnije kontrakcije pa u porodiliste, e sad kako ce ti ici otvaranje to je druga prica. Kotisti sad vreme za vezbe disanja to ce ti pomoci, ako imas dobru izdrzljivost ako treniras neki sport sigurno ces lakse izdrzati:)

 

Hvala na savetima. Ne treniram nista, ali sam tokom trudnoce a i inace bas fizicki aktivna. :) 

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam ni kako izgledaju kontrakcije,pa ne mogu ni da ti kazem kako da prepoznas,a eto druga mi je trudnoca a  ni jednu nisam osetila.Do 41 ned sam bila pokretna,bila sam ogromna a nista mi nije bilo tesko,a sad malo nesto uradim ostanem bez daha,ili me nesto zaboli.Moja sestra je prvo rodila na cr,drugo nakon 5god,prirodim putem,vodenjak joj pukao u subotu a porodila se u utorak tek.U subotu je legla u porodiliste,u ponedeljak je dobila indukciju i epidural ,nisu hteli na carski da porode.Tako da mislim da se neces bas odmah poroditi ako ti pukne vodenjak kuci ali nikad se ne zna.Meni je ovaj moj dr rekao prvi put,ako se desi da mi pukne npr vodenjak nocu da ga ga ne zovem i ne idem odmah u porodiiste vec da sacekam da kontrakcije budu ceste,npr 5min pa tek onda da mu se javim i odem u bolnicu,ali nama je blizu oko 5min od kuce.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam ni kako izgledaju kontrakcije,pa ne mogu ni da ti kazem kako da prepoznas,a eto druga mi je trudnoca a  ni jednu nisam osetila.Do 41 ned sam bila pokretna,bila sam ogromna a nista mi nije bilo tesko,a sad malo nesto uradim ostanem bez daha,ili me nesto zaboli.Moja sestra je prvo rodila na cr,drugo nakon 5god,prirodim putem,vodenjak joj pukao u subotu a porodila se u utorak tek.U subotu je legla u porodiliste,u ponedeljak je dobila indukciju i epidural ,nisu hteli na carski da porode.Tako da mislim da se neces bas odmah poroditi ako ti pukne vodenjak kuci ali nikad se ne zna.Meni je ovaj moj dr rekao prvi put,ako se desi da mi pukne npr vodenjak nocu da ga ga ne zovem i ne idem odmah u porodiiste vec da sacekam da kontrakcije budu ceste,npr 5min pa tek onda da mu se javim i odem u bolnicu,ali nama je blizu oko 5min od kuce.

 

 

Meni je moj ginekolog rekao da se javim u porodiliste na dan termina, a posto je subota termin postoji mogucnost da me vrate i kazu mi da dodjem u ponedeljak. A ako krenu kontrakcije na manje od sat da se vec tada pripremam da krenem. A ako pukne vodenjak nema cekanja. Inace vodim trudnocu u dz od pocetka tako da u porodiliste  nisam isla. Ti si bas blizu, mi smo malo dalje. :)

Venera i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeco,prepozna sa kontrakcija sigurno ne brini! 

Dok beba mrda i dobro se osećaš ne brini. Ako ti je termin u subotu a kažu dodji u ponedeljak možda i bolje ako se ništa ne dešava. Bar ćeš biti kući. Spakuj se,sredi kuću,sredi sebe i uzivaj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeco,prepozna sa kontrakcija sigurno ne brini! 

Dok beba mrda i dobro se osećaš ne brini. Ako ti je termin u subotu a kažu dodji u ponedeljak možda i bolje ako se ništa ne dešava. Bar ćeš biti kući. Spakuj se,sredi kuću,sredi sebe i uzivaj. 

Spakovala sam se odavno. :D Bebi se svidja u stomaku pa odlaze. :)

Venera i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ja se porodila. :baby:16.05. u 18:05 stigao decak Petar. Nije bilo kontrakcija, nikakvih simptoma. Otisla na pregled jer je termin, otvorena 4 prsta, malo indukcija i stigao bebac. :D

Bralac, leni, Analim i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ja se porodila. :baby:16.05. u 18:05 stigao decak Petar. Nije bilo kontrakcija, nikakvih simptoma. Otisla na pregled jer je termin, otvorena 4 prsta, malo indukcija i stigao bebac. :D

Sve cestitke tebi i bebi! Deluje da si super prosla, sto i jeste najvaznije. Uzivaj sad u ovom vremenu, to ce tako da proleti:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ja se porodila. :baby:16.05. u 18:05 stigao decak Petar. Nije bilo kontrakcija, nikakvih simptoma. Otisla na pregled jer je termin, otvorena 4 prsta, malo indukcija i stigao bebac. :D

Cestitam,ziv i zdrav vam bio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JecaS94, čestitam od srca! :wub: Blago tebi, pa je sve prošlo relativno brzo. Super sto nisi ni osetila da si se otvorila 4cm. Eto, svaki porodjaj je priča za sebe. Dobro nam došao maleni Petar :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.