Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ne mogu uci na tu temu. Negde procitah da je potrebno valjda 100 postova, a ja sam se tek registrovala. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, tako je.  Dobrodosla medju nas ^_^ kako nnapreduje trudnoca i da li znas sta je? Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala. Decak je. Je l si i ti trudnica? Koja nedelja? ^_^

Venera i Macka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne. Ja sam mama 10mesecne bebe. ;) Ako imas nesto da pitas, ima  jos par mama koje su aktivne i rado ce ti odgovoriti. Kako se osecas i kad ti je termin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

16. maj. Hvala vam. Trenutno se u meni preplice gomila osecanja. Od srece sto se sve blizi do gomile strahova, izmedju ostalog i zbog trenutnog stanja sa epidemijom. -_-

Posto ima vas koje ste relativno skoro prosle porodjaj, imate li neki savet kako se snaci u tim prvim danima u porodilistu i kuci? :rolleyes:

Bralac, bepce i Macka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O super, meni je rođendan 17.maja, mozda beba se rodi isto tad ;)

Verujem da ti je sad u glavi zbrka, al samo polako. Sto se tice porodilista, slusaj babicu i doktora, bice sve u redu. Pitaj sve sto ti ne bude jasno, istog trenutka. Ja sad ti ne mogu pomoci sto se tice porodilista i kako oni to rade, nisam se porodila u Srbiji. A sto se tice prvih dana kod kuce, obezbedi sebi pomoc, mame, sestre ili muza. Koliko ti sad delovalo nezamislivo sta i kako tad, videces sama, da nije strasno i samo polako. Prati bebu i svoj instinkt.  Ne plasi se. 

Planiras da dojis? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno. Planiram da dojim. Isla sam u skolicu za trudnice u nasem domu zdravlja, medjutim zbog vanrednog stanja skolica je obustavljena, bas kada je trebalo biti reci o porodjaju, dojenju, i bebi u tim prvim danima. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li imas instagram profil? Ako imas, potrazi mama iz magarece klupe-tako se zove profil zene koja je savetnica za dojenje, mozes poslušati njene videe o tome i pripremiti se. Meni je to puno znacilo. Imate li ime za bebca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li imas instagram profil? Ako imas, potrazi mama iz magarece klupe-tako se zove profil zene koja je savetnica za dojenje, mozes poslušati njene videe o tome i pripremiti se. Meni je to puno znacilo. Imate li ime za bebca?

Nismo se jos odlucili za ime, ali imamo nekih 4-5 ideja. :D

Potrazicu na instagramu. 

Macka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

16. maj. Hvala vam. Trenutno se u meni preplice gomila osecanja. Od srece sto se sve blizi do gomile strahova, izmedju ostalog i zbog trenutnog stanja sa epidemijom. -_-

Posto ima vas koje ste relativno skoro prosle porodjaj, imate li neki savet kako se snaci u tim prvim danima u porodilistu i kuci? :rolleyes:

Ja savetujem mnoooooooogo strpljenja, odmaranja kad god mozes i da bez obzira na tudja misljenja poslusas svoj instinkt. Narocito oko dojenja. Mnogo zavisi od bebe,ali i od tvoje smirenosti, odlucnosti i posvecenosti. 

meni je prva beba mnogo spavala i tesko ju je bilo razbuditi, zato sam morala dodavati ad, ali nije ni to smak sveta. Kad je ojacala izbacili smo flasicu i sikila je do godinu dana. Druga beba je decak, zagrabio je siku od prve, svaki put u 10min izvukao koliko njemu treba i posle spavao ko odvaljen tri sata. 

sada cekam trecu....nadam se da ce biti slicna drugoj po pitanju hrane i spavanja:D

Bralac, JecaS94 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja savetujem mnoooooooogo strpljenja, odmaranja kad god mozes i da bez obzira na tudja misljenja poslusas svoj instinkt. Narocito oko dojenja. Mnogo zavisi od bebe,ali i od tvoje smirenosti, odlucnosti i posvecenosti. 

meni je prva beba mnogo spavala i tesko ju je bilo razbuditi, zato sam morala dodavati ad, ali nije ni to smak sveta. Kad je ojacala izbacili smo flasicu i sikila je do godinu dana. Druga beba je decak, zagrabio je siku od prve, svaki put u 10min izvukao koliko njemu treba i posle spavao ko odvaljen tri sata. 

sada cekam trecu....nadam se da ce biti slicna drugoj po pitanju hrane i spavanja:D

Hvala puno na savetima. Inace sam dosta strpljiva osoba. ^_^

Sta je sada, bata ili seka? Koja si nedelja? :D

 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno na savetima. Inace sam dosta strpljiva osoba. ^_^

Sta je sada, bata ili seka? Koja si nedelja? :D

 

Malo kasnim sa odgovorom. Na dabl testu rekose verovatno bata,ali da sacekam morfologiju pa ce tada biti sigurniji. A to je tek 24.4., zbog ovog ludog stanja otkazase mi uz koji sam trebala imati prosli pon, i nemam pregleda do tog aprila. Malo se sekiram, ipak sam zadnji put videla bebu sredinom feb....ok se osecam. Jedino jos nisam pocela da osecam pokrete, onako da sa sigurnoscu kazem da je to to. Sutra ulazim u 18.nedelju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo kasnim sa odgovorom. Na dabl testu rekose verovatno bata,ali da sacekam morfologiju pa ce tada biti sigurniji. A to je tek 24.4., zbog ovog ludog stanja otkazase mi uz koji sam trebala imati prosli pon, i nemam pregleda do tog aprila. Malo se sekiram, ipak sam zadnji put videla bebu sredinom feb....ok se osecam. Jedino jos nisam pocela da osecam pokrete, onako da sa sigurnoscu kazem da je to to. Sutra ulazim u 18.nedelju. 

Zbog cele situacije sve je u haosu. Verujem kako se osecas. Ja imam zakazanu kontrolu i ctg tek 20.4. A prekosutra ulazim u 34.nedelju. Sve mi je to previse daleko. Jedino sto sam imala uz 15.3. pa me to malo smiruje. Ne brini, bice sve okej. Nadam se da ce se brzo smiriti situacija i da mozemo malo da se opustimo i uzivamo. :mellow:

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 19punih ned,a plod odgovara za 18ned.Opet decak,dr je 100% siguran u to a ja se osecam skroz drugacije nego u prvoj trudnicu,mogla sam se da se zakunem da nosim devojcicu svako me je video rekao je da je ovog puta zensko.Ova trudnoca mi je bas dosta komplikovanija i prva je bila visokorizicna,al ova mi je teska sva sam troma,sve me zivo boli,dok u prvoj nisam ni kontrakcije osetila ne znam kako izgledaju.Naravno da je najvaznije da je beba zdrava i prava posle svega to mi je najbitnije ali eto nadali smo se curici kad ono stize jos jedan bata :)

 

JecaS94, bepce i KruelaDeviL volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 19punih ned,a plod odgovara za 18ned.Opet decak,dr je 100% siguran u to a ja se osecam skroz drugacije nego u prvoj trudnicu,mogla sam se da se zakunem da nosim devojcicu svako me je video rekao je da je ovog puta zensko.Ova trudnoca mi je bas dosta komplikovanija i prva je bila visokorizicna,al ova mi je teska sva sam troma,sve me zivo boli,dok u prvoj nisam ni kontrakcije osetila ne znam kako izgledaju.Naravno da je najvaznije da je beba zdrava i prava posle svega to mi je najbitnije ali eto nadali smo se curici kad ono stize jos jedan bata :)

 

Meni je prva trudnoca tako da je sve novo za mene. :D Bitno da je sve okej. Bice seka mozda sledeci put. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je prva trudnoca tako da je sve novo za mene. :D Bitno da je sve okej. Bice seka mozda sledeci put. ;)

To da,samo da sve bude kako treba.Tesko da ce biti sledeceg puta,to nam je sto nam je.Ovo ce mi biti 2 carski rez za 2god,razlika ce biti tacno 2god i 1.5m medju njima,za sledece ako bi hteli morali bi da cekamo da prodju 3god pa onda da zatrudnim a tada cu cu imati 36god :lol: Nisu to neke godine a razlika bi bila mala medju njima,ali ovo je moj maksimum jer bas tesko podnosim trudnoce.Imala sam jedan spontani a sad u ovoj trudnoci dr misli da sam nosila blizance i jedno da je otislo jer sam krvarila mnogo.Ovo dvoje neka su zivi i zdravi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To da,samo da sve bude kako treba.Tesko da ce biti sledeceg puta,to nam je sto nam je.Ovo ce mi biti 2 carski rez za 2god,razlika ce biti tacno 2god i 1.5m medju njima,za sledece ako bi hteli morali bi da cekamo da prodju 3god pa onda da zatrudnim a tada cu cu imati 36god :lol: Nisu to neke godine a razlika bi bila mala medju njima,ali ovo je moj maksimum jer bas tesko podnosim trudnoce.Imala sam jedan spontani a sad u ovoj trudnoci dr misli da sam nosila blizance i jedno da je otislo jer sam krvarila mnogo.Ovo dvoje neka su zivi i zdravi :)

Bice sve okej. Samo pozitivne misli. ^_^ Dobro kazes, nisu to neke godine. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To da,samo da sve bude kako treba.Tesko da ce biti sledeceg puta,to nam je sto nam je.Ovo ce mi biti 2 carski rez za 2god,razlika ce biti tacno 2god i 1.5m medju njima,za sledece ako bi hteli morali bi da cekamo da prodju 3god pa onda da zatrudnim a tada cu cu imati 36god :lol: Nisu to neke godine a razlika bi bila mala medju njima,ali ovo je moj maksimum jer bas tesko podnosim trudnoce.Imala sam jedan spontani a sad u ovoj trudnoci dr misli da sam nosila blizance i jedno da je otislo jer sam krvarila mnogo.Ovo dvoje neka su zivi i zdravi :)

Hana, zasto moraju da prođu 3 godine? Jel si ti imala neke komplikacije? Ja sam imala dva carska, razmak 20 meseci i sada su mi rekli da mora da prodje minimum godinu dana ako želim da budem trudna ponovo. Moja prijateljica 3 carska na po 2 godine razmaka. Nisam do sada čula da mora 3 godine zato te pitam jel kod tebe nešto dodatno bilo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam tako je rekao,prva je bila visokorizina ali presla sam termin,ova druga je komplikovanija cini mi se.Ne pijem nista osim Utrogestana ali krvarila sam do 9ned,sve dok se nije uspostavila srcana radnja nisam dobila terapiju.Plod je kasnio prvo 7,pa 10,pa 3dana,sada opet 7dana,za sada je sve ok.Prokrvarila sam u 16ned opet ali ne zna dr zasto,posteljica je visoko,grlic 40mm pa kaze nema razloga za brigu.Pisala sam vec da su sumnjali na blizanacku trudnocu jer nisu znali zasto krvarim u BG.Za sledecu kontrolu sam dobila gomilu analiza da odradim ako budem mogla zbog ove situacije sa Koronom jer laboratorija u DZ ne radi,a pola od toga sto treba da radim nisam radila u prvoj trudnoci.

I u Bg mi je jedna doktorka u NF rekla da obratim paznju sto se tice trudnoca,jer ovo je 3 trudnoca za 3god (2017 spontani u 8-9ned pa sam nakon 4m opet ostala trudna porodila se 2018 i onda novembar 2019 opet ostala trudna).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame, moze mala pomoc. Trazila sam po temama, ali nisam nasla konkretnu informaciju. Da li se neka od vas poradjala u Visegradskoj? I sta je potrebno za porodiliste, za mamu i za bebu? ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame, moze mala pomoc. Trazila sam po temama, ali nisam nasla konkretnu informaciju. Da li se neka od vas poradjala u Visegradskoj? I sta je potrebno za porodiliste, za mamu i za bebu? ^_^

Ja jesam, skoro ravno pre 3 godine.

možda neka druga članica ima noviju ali evo moje - carski rez u 38 nedelji, planirani. Dr Vukajlovic vodila trudnocu, fenomenalan strucnjak.

Što se tiče porodilišta bebu su mi donosili na 3 sata, ovde ćeš naći sigurno neke postove vezane za spisak stvari za porodilište ali osim osnovnih (tetra, obicne pelene, vlazne maramice, oktanosept, seba med sapun, papuce japanke, bademantil, 2 spavacice, punjac za tel itd) dodala bih još par - podloga za krevet (imas u aksi) ukoliko krvaris (carski), sensilis mast za bradavice (dojenje opasna muka dobro se obavesti pre nego što odeš tamo, laktacijske sestre su užasne meni bile), možda veštačke bradavice, jednokratne podloge za wc, toalet papir itd.

 

eto od mene, želim ti sreću.

 

kad već pišem, da li neka od vas zna šta se dešava trenutno sa porodilištima? Naime, trebala sam sad da imam carski rez za par nedelja u kbc Dragiše Mišović, ta priča zbog korone otpada sve šalju na višegradsku i front...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Kristina na odgovoru. Ja se nadam prirodnom porodjaju, do sada je sve okej. Jedino sto sam kupila lanolin za bradavice jer su nam to savetovali u skoli za trudnice, medjutim zbog stanja nema vise skole pa nisam sve ni odslusala. 

Porodilista su zatvorena sem Fronta i Visegradske. Tako da ces morati u neko od ta dva. To je ono sto ja znam. I da Misovic poradja iskljucivo trudnice koje imaju virus ili se sumnja na virus, to sam nasla na sajtu Misovica. Nisam bila od neke koristi ali mozda znace i te informacije. :)

Srecno i tebi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo buducim mamama :) 

Trenutno sam u 15.tjednu trudnoce i poslijednjih par dana me koza strasno zateze, svrbi i pecka na podrucju bedara, donjeg dijela ledja, ruku, prsima, ali vecinom na mjestima na kojima sjedim, lezim ili u tom trebutku zategnem (ako se sagnem ili slicno). Osjecaj je slican kada se istusiras i ne namazes nikakvog kremom ili kada poslije depilacije ne namazes kozu. Mazem se min 2x dnevno raznim uljima i kremama, vise ne znam sta da radim.
Ima li neko slicne probleme ili neki savjet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristila pavlocicevu kremu. Oni za bebe najobičniju. Probaj kokosovo ulje ako nisi možda.

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja cu pohvaliti kokosovo ulje, i za kosu i za kozu, mozda da probas uljane kupke za tusiranje da koristis, meni je to super delovalo.      

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.