Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Hvala,hoću. Za sad sve ide super. :baby:

videcu šta će biti posle godinu dana kd budem morala na posao. 

Pridruzi nam se makr povremeno na ćaskanju. Sad sve pišemo u jednom temi tj ćaskanju jer nas je malo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Dupli

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da izvinjavam se. Doslo je do nesporazuma. Pisem ovde jer nemam dovoljno postova za dr temu, nisam trudna. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jos jedna poruka, i druga tema 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ne mogu da pisem tamo na sl temi, mogu samo da citam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguće Kam. Bralac je bila poslednja aktivna trudnica na forumu. Posle nje se niko nije prijavio na spisak a i one sto su bile na spisku sa terminom paole nje,nisu bile aktivne na forumu uopšte...samo se upisale i otišle.

steta velika...nekad je bilo puno caksaliste cekalica,trudnica,caskalista za bebe i decu a sad....

Bralac i Brezica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguće Kam. Bralac je bila poslednja aktivna trudnica na forumu. Posle nje se niko nije prijavio na spisak a i one sto su bile na spisku sa terminom paole nje,nisu bile aktivne na forumu uopšte...samo se upisale i otišle.

steta velika...nekad je bilo puno caksaliste cekalica,trudnica,caskalista za bebe i decu a sad....

Macka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja da se upisem :)

Mozda me se neko i seti od pre par godina iz Cekalica :) 

6 godina neuspeha, 3 rana pobacaja, 1 VTO sa missedom u 8 nedelji (2017) pa onda opet neuspesi. U novembru prosle godine muz i ja resimo da napravimo pauzu, taj missed nas je bas bas dotukao - promenili oboje poslove, vratili se u UK, ja krenula na dijetu, batalila sve lekove, uzimala samo D vitamin. I krajem aprila - mi kasni! Uradim test uvece, tek da uradim (mislim da ga punih godinu i po nisam ni radila) - kad ono pozitivan. Oprezno, polako dan za dan, linija sve jaca. Da skratim pricu - juce sam usla u 33cu nedelju - termin 22. decembar, cekamo devojcicu :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sena,ja te se sećam i mnogo mi je drago!

Imate ime,kako si?

Sena13 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno! Imamo ime, mlada dama ce se zvati Čarna (tata joj je birao ime). 

Ja sam dobro, guram polako, pocela sam da radim od kuce od ovog meseca pa je malo lakse nego svakodnevno putovanje do posla. Noge mi dosta oticu i imam problem sa SPD (disfunkcija simfize) ali nista nije opasno za nju tako da je sve ok iako je prilicno bolno. Ona ce izgleda biti povelika beba, na poslednjem ultrazvuku u 29.nedelji je vec imala 1560g, ne smem ni da zamislim kolika je vec sada. Meskolji se stalno, namesta - cini mi se da je ujutru nesto vise u stomaku a preko dana se malo spusti i vec je okrenuta na dole (samo da tako i ostane). Kako su vasi bebci? :D

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sena,cestitam i da sve prodje u najboljem :wub:

Sena13 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo,Sena:wub:

nema trudnica sem tebe,ali ti piši a mi sa bebama ćemo svakako odgovarati kao da smo trudne. 

Mi smo dobro...napuni 7meseci. Učimo da jedemo,polako kreće da se odize na noge i tako. Sve u svemu proletelo vreme. Kao da sam juče trudna ostala sa prvim. :D

Sena13 i Bralac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sena, cestitam!!! 

Sta sa simfizom...moras li na cr? 

Sena13 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima. Mozda ce da zvuci cudno - ali ponekad kao da nisam ni svesna da se sve ovo desava... :) 

Kru - sedam meseci? Pa to je veliki momak vec!!!

Kam, oko 5-og meseca pocela sam da osecam jake bolove u pelvisu, pogotovo kada se penjem uz stepenice ili okrecem u krevetu ili ustajem iz stolice. Dijagnostifikovali su mi nesto sto se zove SPD (Symphysis Pubis Disfunction). Koliko sam razumela, to se javlja kod oko 10% trudnica. Hormon relaksin opusti simfizu malo vise nego sto bi trebalo sto uzrokuje bolove od blagih do zaista ozbiljnih, ali u 99% slucajeva (ukoliko ne dodje do povrede tokom trudnoce ili na porodjaju) nestaje samo od sebe par dana do par nedelja posle porodjaja. Kod mene je na zalost malo ozbiljniji bol u pitanju ali, na svu srecu, nisam dogurala dotle da moram da koristim stake ili kolica jer sam sa ulaskom u sedmi mesec pocela da radim od kuce gde ipak mogu da prilagodim dosta toga svojim potrebama. Utice uglavnom na kvalitet sna jer ne mogu da se okrenem a da me bol ne probudi ali sada sam se vec navikla koliko-toliko i drzim fokus na cilju :) . Koristim pojas za kukove i spavam sa jastukom medju kolenima i to pomaze. Jos uvek ne znam da li ce pokusavati prirodni porodjaj ili cr, kaze lekar da je rano i da ce zavisiti i od velicine bebe i od stanja simfize kada se priblizimo terminu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sena, bitno je da znas sta je u pitanju, a dr ce vec proceniti i bice sve ok. Bas mi je drago kad procitam za tako dugo zeljenu i cekanu trudnocu. Sve najlepse ti zelim. 

Sena13 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se javim - danas smo usli u 34. nedelju. Imam osecaj da sam ogromna i naduvena... nos mi se uduplao, sama sam sebi fuj kada se pogledam u ogledalo. Ali... pritisak je dobar, secer u normali, mlada dama aktivna, i jos 6 nedelja je ostalo tako da - necemo se zaliti. 

Jedno pitanje - kada da spakujem torbu za porodiliste i kada da pocnem da perem/peglam bebine stvari?

Пилче voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasam spremala tako da do 9-og meseca imam sve spremno. Tipa soavacice,papuče,otrebna kozmetika,ulošci,peskiri.... Mm sam spremila odelo za izlazak takodje. Briseve i dokumentaciju sam pocetkom devetog. :)

svakako bolje da torba ceka spakovana nego da odeš ne spremna :)

a sto se tiče toga kako se osećaš,to je normalno....ja srećom nisam oticala ali bila sam ogromna. Stomak,dupe....još malo i proći će. Bitno daje sve super. :)

vi živite u Engleskoj ili sam loše razumela? (Izvini na pitanju,ne moraš da odgovoriš ako ne želiš,pitam jer minje želja da putujem u Engelsku)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasam spremala tako da do 9-og meseca imam sve spremno. Tipa soavacice,papuče,otrebna kozmetika,ulošci,peskiri.... Mm sam spremila odelo za izlazak takodje. Briseve i dokumentaciju sam pocetkom devetog. :)

svakako bolje da torba ceka spakovana nego da odeš ne spremna :)

a sto se tiče toga kako se osećaš,to je normalno....ja srećom nisam oticala ali bila sam ogromna. Stomak,dupe....još malo i proći će. Bitno daje sve super. :)

vi živite u Engleskoj ili sam loše razumela? (Izvini na pitanju,ne moraš da odgovoriš ako ne želiš,pitam jer minje želja da putujem u Engelsku)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, u Engleskoj smo. Ovde ne moram nikakvu dokumentaciju da spremam, sve je digitalno, na aplikaciji koju imam na telefonu - sva dokumenta i nalazi su tu i u mom digitalnom dosijeu kome imaju pristup sve bolnice uz moj potpis a moja izabrana bolnica sve vreme. UK je divna zemlja, znam da je tesko dobiti vizu i da je skupo putovanje (i boravak ovde) - ali veruj mi da vredi. London da ne pominjemo, manji gradovi i sela, priroda... ocuvani istorijski centri... cista magija. 

Znaci nije rano da polako spremam torbu. A bebece stvari - jesi li prala u osmom ili si cekala do devetog meseca? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

onda odlicno sto be moraš i o dokumentima da misliš. Briga manje.... 

Ne sećam se tačno,ali pocetkom devetog čini mi se. I krevetac sam spremila tada i komodu. Dve nedelje pre porodjaja i kadicu...

da,svakko to Neće biti skoro. Mora beba da poraste... minimum 3godine da ima i dok ne skinem pelene ne verujem da ćemo. A dosta zavisi i finasijski kad ćemo moći. Nj svakko nadam se da ćemo uspeti da odemo na makar 5dana. Moram svakko i da ispotam šta sve treba i koliko kovcanodprilike. 

Engleska koje jedna od zemalja koje bih volela posetiti. A dok nebudeme mogli Italij,Španija,Egipat....ParizSlovaka i Austrija ili Nemacka. A da i Češka i Poljska. Nešto od toga će sigurno biti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se javim posle nedelju dana u bolnici. Napisala sam vec da sam u 34-oj nedelji pocela ozbiljno da oticem u licu i rukama ali posto je pritisak bio ok nisam tome pridavala vaznosti. Na pola 35-te nedelje, usred noci, skocio mi je pritisak i primili su me hitno u bolnicu sa dijagnozom preeklampsija. Sva srece uhvaceno je na vreme, proteini u urinu tek na gornjoj granici tako da su uspeli lekovima da zaustave sve i da me sasvim stabilizuju. Nadam se da cu za koji dan kuci na 2 nedelje pa onda nazad u bolnicu do porodjaja. Sada smo usli u 36-tu nedelju tako da se bas primaklo. Pisem ovo da podsetim sve trudnice da proveravaju krvni pritisak u osmom mesecu i da ne ignorisu otecenost jer moze da bude MNOGO opasno i za mamu i za bebu. Mene je iznenadilo sto me nisu odmah poradjali jer sam mislila da se samo to moze u preeklampsiji - ali su mi objasnili da to zavisi od stepena preeklampsije i da ako se uhvati rano, moze da se zaustavi i stabilizuje dovoljno da se bebi da jos vremena da sazri bez ugrozavanja maminog zivota. Naravno, rezim je jako strog - lekovi za pritisak, blagi sedativi, vitamini, kompletno neslana hrana, odredjena kolicina tecnosti svaki dan, strogo lezanje... ali to je nista u poredjenju sa time sto moja beba ima sanse da bude u terminu ako izguramo jos dve nedelje ovako. 

KruelaDeviL, mozza i Пилче volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sena,drži se! Želim vam da izgura te i da prodje sve sto bolje da može. Javljaj nam se obavezno!:babymommy:

Sena13 i Bralac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.