Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

A druga stvar, dojenje. I dalje preko dana doji kad god on trazi, al fino spava nocu, od 9 do pola 7 ujutru. Ja ga dizem bar dvaput da sisa. Dal da prestanem sa tim, il da nastavim? Plasim se da se ne desi nesto sa mlekom mojim? Ima li nekog da je to radio i kako je to promenio? Desava mi se ako preskočim jedno hranjenje, grudi su mi kao kamenje ujutru. Opet, sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne fali ti jos mnogo,mozes brzo da postignes,

Razumem te,sama si pa je tesko,ima nas vise u slicnoj situaciji. Dobro da su vam grcevi prosli a sad za zubice ne znam sta bih ti rekla,mozda on sisa palac zbog zuba,nisam bas pametna,mozda ga svrbi ili boli pa se tako tesi,ali sigurno ce se javiti i druge mame koje znaju bolje nego ja.

Macka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probala sam cuclu da mu dajem, al on se sa njom igra, stiska nepcima i posle je pljune, i to je to. Ne trazi je opet. :( nece da je vuce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A druga stvar, dojenje. I dalje preko dana doji kad god on trazi, al fino spava nocu, od 9 do pola 7 ujutru. Ja ga dizem bar dvaput da sisa. Dal da prestanem sa tim, il da nastavim? Plasim se da se ne desi nesto sa mlekom mojim? Ima li nekog da je to radio i kako je to promenio? Desava mi se ako preskočim jedno hranjenje, grudi su mi kao kamenje ujutru. Opet, sta da radim?

Dvoje od moje troje su sisali palac. Ja to nesto nisam dozivljavala kao problem, kontam to je uteha i prestace jednom. Najmladja ima 4 i uspavljuje se jos uvek palcem, najstarija je prestala kad je imala 2 godine. Kao sto znas, dojenje funkcionise po principu potraznje i ponude. Prvo ukini jedan pa onda i drugi nocni podoj, nemoj odmah oba. Polako ce se srediti

Macka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos malo ti fali da nam se pridruzis. Mi jos malo i 9 meseci a jos uvek smo u caskalistu do 6 meseci,vec smo veliki ali posto na forumu ima samo nekoliko aktivnih clanica,druzimo se i mali i veliki zajedno :)

Macka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dvoje od moje troje su sisali palac. Ja to nesto nisam dozivljavala kao problem, kontam to je uteha i prestace jednom. Najmladja ima 4 i uspavljuje se jos uvek palcem, najstarija je prestala kad je imala 2 godine. Kao sto znas, dojenje funkcionise po principu potraznje i ponude. Prvo ukini jedan pa onda i drugi nocni podoj, nemoj odmah oba. Polako ce se srediti

kod njega je prst uvek u ustima, jedino kad ima neku igračku nije, al i tad nekako gurne. Znaci da ga pustim?  Svi mi pricaju sisa palac, mene to nervira. Sva okolina vidi to, ne vidi da je dete zdravo, pravo, veselo i nasmejano, smesno sa gugutanjem :wub:

Odmah samo gle, sisa palac :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos malo ti fali da nam se pridruzis. Mi jos malo i 9 meseci a jos uvek smo u caskalistu do 6 meseci,vec smo veliki ali posto na forumu ima samo nekoliko aktivnih clanica,druzimo se i mali i veliki zajedno :)

da, jos 10. Samo sto cu sad morati da odem na spavanje. Tamo oko 2 mi je vreme za sl podoj, pa makar malo da odspavam.  Lakse je kad imas nekog da te posavetuje, trebalo bi da se pripremim za pocetak uvođenja namirnica, al to je tek ogromna tema. Nema veze sto ste tako porasli, za druzenje ne smetaju godine(ovde su meseci) :D;)

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra je novi dan,pisi nam kad nadjes malo vremena 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je J sisao palac i sam prestao. Pokušaj cuclu(osim ako nisi protivnik iste ) da ponudiš,ako će hteti. Ja ne bih svakako brinula mnogo.

a dojenje,ja ne bih budila dete....dajem samo kad se on probudi. Neće se desiti ništa. J je jedno vreme sisao samo iz leve. Uspavljuvao se takos to sam ga šetala i dojila šetajući a to sam mogla samo na levoj strani a noću bi bio samo a levoj jer spava samnom.mleko se smanjilo a toj dojki ali nije nestalo.cim sa ga vratila i na tu dojku mleko se povećalo.

Macka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mila je isto sisala palac noću oko 3.meseca, tj kada bi se probudila mi bismo je čuli da cokce i tako bi se uspavala, tada je spavala celu noć posle je prestala da sisa palac a počela da spava na siki kada su počeli da je muče zubici. E sada sa druge strane znam za dosta bebe i dece koja do polaska u školu pa i kasnije sisaju palac. 

@Macka jel ti njega budis noću da sisa ili se on sam probudi? Ako ga budis ja bih ti savetovala da prestanes, veliki on već da bi ga budila. Biće ti grudi kao kamen ali će on ujutru da izvuče pa će ti se regulisati proizvodnja. 

Macka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tangerine,lepo ne videti te na forumu opet,kako si,kako dečica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mila je isto sisala palac noću oko 3.meseca, tj kada bi se probudila mi bismo je čuli da cokce i tako bi se uspavala, tada je spavala celu noć posle je prestala da sisa palac a počela da spava na siki kada su počeli da je muče zubici. E sada sa druge strane znam za dosta bebe i dece koja do polaska u školu pa i kasnije sisaju palac. 

@Macka jel ti njega budis noću da sisa ili se on sam probudi? Ako ga budis ja bih ti savetovala da prestanes, veliki on već da bi ga budila. Biće ti grudi kao kamen ali će on ujutru da izvuče pa će ti se regulisati proizvodnja. 

pa ne spavamo zajedno, on je u krevetcu pa nije na sisi uvek. Ne budim ga, prava je retkost da se probudi sam. Cujem da sisa palac, podignem ga i podojim, podrigne i vratim ga u krevetac. 

a za palac, toga se i plasim, da ne sisa palac i kad krene u skolu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ti je dete? 

Ja sam u dve trudnoće dojila: najstarije dete do 5. meseca trudnoće (tad je imao 27 meseci), a srednje do kraja i nastavila tandemski s bebom. U nekom trenutku, količina mleka se smanji, pa onda krene kolostrum i bude baš obilno kad dođe beba.

4 i po meseca ima ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet pusto na forumu :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, jos jedno pitanje.

Imate li neke predloge za uspavljivanje? Trenutno kod nas  je to ljuljanje i nosanje al postaje tezak i ledja me bole. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ooo bas lepo,tri musketara:wub:

i ja imam još jednog dečaka koji će ove nedelje u nedelju tačnije napuniti 7meseci. Volela bih još jedno ali sve mislim da ćemo se zadržati na dvoje iz više razloga no nikad se ne zna.

moram da ti samo kažem da sam o dojenja naučila zapravo iz tvojih spotova čitajući,kad si pisala drugim. Posle sam samo uvek pitaš nekog šta mi nije jasno i mnogo sam naučila iz svog iskustva,ali da nije bilo tvojih postova ne bih mnogo znala.:babymommy:

 

macko,forum je šuplji <_<

za uspavljivanje pa,šta da ti kažem. Imamo 8,3kg i još uvek nosim često ili se uspavamo dojenjem lezeci dok ne zaspi,sad imamo i ljuljasku Pa mu tata peva(drage volje sam mu dala da uspavljuje kad god može) ili u kolicima ga uspavam,sad nekad ceskam....a imam i metodu sa pelenom. Dam mu tetru da se šuška dok sisa i zaspi suskajuci se. Posle je samo sklonim dalje od lica kad zaspi.

Inace J je sam počeo da negira uspavljivanje na rukama. Neće ni da sisa tako...vrišti,koči se i baca. Ako ga stavim u drugi polozaj sve ok.

Macka i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma imam i ljuljasku i kolica, retkost je da zaspi dok sisa. Jos gore je da u poslednjih nedelju dana, samo kod mene hoce da se uspava. Ona vecernja nervoza sto se javlja kod dojenih beba, e to sad ima, ubi me u pojam, celo vece samo ga nosim 

Bolje da prestanem, kukam ko baba neka :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macka,slobodno kukaj,svaka od nas se zalila na nesto,cesto sam mislila da sam najgora od svih. Sto se tice uspavljivanja,prosli smu tu fazu nosanja u uspavljivanja na rukama,uuuf kad se samo setim i sad mi se place,mislila sa da ce mi ruke otpasti,a od plakanja i vristanja mi se kosa dizala,ali sve je proslo tako ce i kod vas,inace nervoza nije samo kod dojenih beba,kod nas se to javljalo u isto vreme svaki dan,od 6 uvece je kretalo pa do posle kupanja a onda su nastavljali grcevi do ponoci a posle toga budjenje jer tako smo navikli i vec je svanulo a ja nervozna kao pas i sve tako u krug,neponovilo se,eto da znas,proci ce. Jesi sakupola dovoljno postova?

Macka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma umor mene unistava, odmah imam manje strpljenja. Ma uzas, pogotovo kad je majka sama sa detetom, mislim da kad ima jos nekog pored nje, malo je lakse.

Jos tri posta, bez ovog sto sad sam napisala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve znam,ja sam takodje sama sa bebom,nemam nikoga jer svi moji su u Srbiji i nema ko da me odmeni ni 5 minuta,mm radi u Austriji i sve ostaje na meni,ujutru kad ustanem ja jedva cekam vece da okupam T i da je uspavam i onda malo odmorim,to je bas ruzno od mene ali tako je kako je,ja se cwo dan igram sa njom i glumim klovna jer ako me ne vidi odmah place,zaigra se i voli igracke ali ja moram da bude pored nje,ne mogu da je ostavljam dugo samu jer se desi da udari glavu,ode mi rikverc ispod stola ili tako nesto,pa sve sto moram da obavim ja to radim dok ona spava i kad dodje vece ja sam gotova.

Macka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto ko ja, samo sto muz radi od jutra do mraka, dete ga ni ne vidi. B trazi paznju stalno, vece kad dodje,  mrtva sam. 

Razumemo se u potpunosti  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ne spavamo zajedno, on je u krevetcu pa nije na sisi uvek. Ne budim ga, prava je retkost da se probudi sam. Cujem da sisa palac, podignem ga i podojim, podrigne i vratim ga u krevetac. 

a za palac, toga se i plasim, da ne sisa palac i kad krene u skolu :(

Ma daj, realno, koje su sanse? Cula sam i ja za te price ali mi ne piju vodu. Pa sta ako sisa palac, meni je to bas slatko :) Kontam da i tebe ne bi nerviralo kada drugi ne bi potencirali. Kad sledeci put komentarisu “jao sisa palac”, ti reci “daa, je l’ da da je presladaaaaak”

Macka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macka, i meni se dešava da mi grudi budu kao kamen ako Mila duže spava, ali ona sve to posisa prvom prilikom. A ona ima 8 i po meseci. I to je u poslednje vreme navukla mleko, jer je češće noću sisala. Kad bude jedno vreme bolje spavala, mleko će se smanjiti. Samo pripazi da ne dobiješ mastitis. Prati da li su grudi na nekom mestu jako crvene, bolne ili imaš temperaturu zajedno s tim. Ja nisam imala takvih problema, ali često mi budu prepune. 

Tangerine, ne bih da grešim, ali mislim da Macka nije trudna. Vec samo piše u ovu grupu, jer nema dovoljno postova da piše u drugu grupu. 

Tangerine i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Macka nemoj da brines zbog toga sto sisa palac. Meni je E jedno vreme sisala palac isto je imala 4, 4 ipo meseca. Pa je prestala sama od sebe. 

 

Macka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.