Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Hvalaa Mozza:wub:

Ma ne znam ni ja...nego samo to znam da postoji razlika...Dobila sam i te upute pored ostalih i sad zvala da vidim jer sam racunala da jedne odradim drzavno a druge privatno...

 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blesava samo da te grlnem jer vidim da si na temi :wub:

Nisam iz BG tako da ti nmg pomoći. Ali i kod nas se deo radi privatno, a deo u kliničkom centru. To nisam platila ali neke imunološke analize na neka antitela jesam...

blesava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro cure imam jedno mozda glupo pitanje ali se prosto bojim,u 17 nedelji trudnoce sam za sada sve u redu uz imam tek za dve sedmice

Medjutim ,jutros na vesu vidim da je iscurio utrogestan ali i neka vodica,malo mi je mokar ves<_<,dali je to od utrogestana ili da odem kod dezurnog dr posto je moja doktorica na odmoru....

Čestiam na trudnoći! Ušla sam da vidim ima li koje čekalice, i baš sam lepe vesti videla! Nadam se da je iscedak bio od utrogestana i da je trudnoća uredna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravoo drugarii...znam ovde vas nema...ali moram da pitam svakako...

Da li ima neko informaciju gde mogu uraditi trombofilije?

Znam da urodjene idu privatno a stecene u zavodu za transfuziju

E sad moje je pitanje tacnije,zar se pre nije radilo o trosku drzave stecene?Sad sam zvala zavod i rekose mi od 5000 do 10000 hiljada???

 

 

Ja sam radila na VMA...

blesava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@blesava čestitam trudnoću! ♥♥♥

hvalaa draga:wub:al jos nisam trudna...imala 3 spontana jedan 2017,2018 i sad u junu:(

Al verovatno nesto slutis:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blesava,bas mi je zao,uvek me rastuzi kad tako nesto procitam, ispada svake godine jedan spontani :( ali uz odgovarajucu terapiju sve moze biti lakse i izvodljivo,samo hrabro

blesava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad i ja videh,svake godine...nadam se da sad zavrsavam...i da ce naredna biti ono pravo:wub:

Bila sam dosta opustena..kao " sve je ok" al ocigledno da nesto nije bas kako treba...

Pa sam krenula redom.Dala mi je doktorka upute za torch,trombofilje,neke razne briseve,hormoni stitne,ogtt i mislim da je za sad to...

Da sam uzela na vreme rezultate posle prvog pobacaja sad se ne bih cimala toliko...al eto,na greskama se uci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad i ja videh,svake godine...nadam se da sad zavrsavam...i da ce naredna biti ono pravo:wub:

Bila sam dosta opustena..kao " sve je ok" al ocigledno da nesto nije bas kako treba...

Pa sam krenula redom.Dala mi je doktorka upute za torch,trombofilje,neke razne briseve,hormoni stitne,ogtt i mislim da je za sad to...

Da sam uzela na vreme rezultate posle prvog pobacaja sad se ne bih cimala toliko...al eto,na greskama se uci...

Ja te videla ovde, pa se obradovala. Sad ćemo nas dve zajedno da krenemo u prvi trimestar. :)

blesava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, u 20oj sam nedelji i vec po malo osecam bebca, narocito ako radim nesto pa kad sednem da odmorim. Ali javlja mi se neko zatezanje u stomaku ispod pupka i svremena na vreme mi donji deo stomaka bude bas tvrd. Imate li iskustva sa tim ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, u 20oj sam nedelji i vec po malo osecam bebca, narocito ako radim nesto pa kad sednem da odmorim. Ali javlja mi se neko zatezanje u stomaku ispod pupka i svremena na vreme mi donji deo stomaka bude bas tvrd. Imate li iskustva sa tim ? 

Dobro dosla :)

ne bi trebalo da je nesto zabrinjavajuce, pij magnezijum.

I naravno najbolje bi bilo da proveris kod svog lekara. Da ne brines. 

Srecno :)

Jana994 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima ! Ja sutra ulazim u 16. nedelju ! Da li je neko imao problema sa sinusima i cestim glavoboljama i kako ste resavale ? Koristim onu tigrovu mast na sinuse i fizioloski . Ali desi se evo kao sad da me boli glava 3 dana zaredom. A paracetamol samo kad je neizdrzivo <_<

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima ! Ja sutra ulazim u 16. nedelju ! Da li je neko imao problema sa sinusima i cestim glavoboljama i kako ste resavale ? Koristim onu tigrovu mast na sinuse i fizioloski . Ali desi se evo kao sad da me boli glava 3 dana zaredom. A paracetamol samo kad je neizdrzivo <_<

Marija dobrodošla! 

Nema puno trudnica trenutno na forumu pa ću ti ja odgovoriti, mene inače muče sinusi i često sam imala glavobolje u trudnoći Ali ništa osim inhalacije nisam koristila i neku pantenol kremu. Nema baš mnogo pomoći kod toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija dobrodošla! 

Nema puno trudnica trenutno na forumu pa ću ti ja odgovoriti, mene inače muče sinusi i često sam imala glavobolje u trudnoći Ali ništa osim inhalacije nisam koristila i neku pantenol kremu. Nema baš mnogo pomoći kod toga.

Doktor mi je rekao samo kamilica. Sto nesto i ne pomaze. Cime si se ti inhalirala? Ili samo topao vazduh. Taman sam mislila da ce me more malo oporaviti ali nista 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doktor mi je rekao samo kamilica. Sto nesto i ne pomaze. Cime si se ti inhalirala? Ili samo topao vazduh. Taman sam mislila da ce me more malo oporaviti ali nista

ja sam koristila onaj aparat i u njega stavljala fiziološki i još nešto što su mi dali u apoteci, ali sam zaboravila šta u svakom slučaju ne verujem da tu ima isto. Pitaj u apoteci šta smeš da koristiš, meni je bilo najvažnije da mi se navlazi unutrašnjost nosa pošto mi je bilo jako suvo, išla mi je i krv iz nosa često. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestiam na trudnoći! Ušla sam da vidim ima li koje čekalice, i baš sam lepe vesti videla! Nadam se da je iscedak bio od utrogestana i da je trudnoća uredna.

O daaa,vec sam u 22 nedelji,curenje je utrogestan,grlic zatvoren,bbrisevi sterilni a harmony kaze devojcica....za sada sve uredu,u sredu idemo na ekspertni da gvirnemo i uradimo protoke :wub:

miliccam i blesava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O daaa,vec sam u 22 nedelji,curenje je utrogestan,grlic zatvoren,bbrisevi sterilni a harmony kaze devojcica....za sada sve uredu,u sredu idemo na ekspertni da gvirnemo i uradimo protoke :wub:

Srećno! :)))

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za inhaliranje 2ml fiziološkog + 1ml pantenola. Ispirati sinuse marisolom ili fiziomerom. Ali sumnjam da sinuzitis može da prođe bez AB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni, uđoh na forum posle sto godina i videh šta ti se desilo... 

Mnogo mi je žao.

Da li si bila na nekoj terapiji, znaš već zašto te pitam? 

 

Mardz, ulogovah se i ja posle dosta vremena, izvini sto sad odgovaram. Cak sam i lozinku zaboravila.

Bila sam na Fragminu ali je plod bio nekako udesno a miom u sredini, pritiskao je kavum. Dr nije davao poz prognoze. Bila sam stvarno srecna, ostala sam trudna iz prvog ciklusa, termin je bio moj rodjendan, nekako sam bila sigurna da je to to...srecom, kiretaza je bila u opstoj pa jisam morala aktivno da ucestvujem. Nemam odgovor a imam strah pd novog pokysaja. Imam i godina...imam i zelju...

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, cao  zene ^_^ iako znam da ste na drugoj temi koju ne mogu da posetim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi savet.

Ili dva, mozda. 

Smem da pisem o bebi na ovoj temi za trudnice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macka,dugo te nije bilo.

Kako je bebica?

Napisi ovde,pa ako mozeno da ti pomognemo,koliko ti jos fali za drugo caskaliste,mozda ovako i sakupis

Macka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macko,piši slobodno a kad skupiš 100postova pridruži nam ss u ćaskanju. Klo ste?

Macka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa pokusam, pisem svasta nesto na drugim temama. Jos 15 mi fali

Nekako nisam stizala, sama sam po ceo dan sa bebom, uvece kad dodje mm, zavrsavam sve sto ne mogu preko dana. Grcevi prosli, sa punih tri meseca. Poceli zubi, muke oko njih. Dojim i dalje, uspesno.

Boris ima 4 i po meseca, al problem je sto je poceo da sisa palac, dal iz dosade, il zbog zuba, cak i nocu ga nadjem sa palcem u ustima. Sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.