Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

milice,super vesti.

kam,tako jeni meni rečeno. Ako stane ne moram da dolazim j stalo je. Dvo ja tek U sredu sad idem na ginekoloski pregled onaj od 6nedelja posle porodjaja. Iako je proslo više,ali kažem nisam išla ranije jer sam bila već tri puta od porodjaja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,nadam se da ce ti se to regulisati i da nece trebati neka dodatna intervencija,mozda samo treba malo.vise vremena.

Milice,super,mozda ce ti biti malo tesko ali brzo ce i Nikolina kuci pa ce svima biti lakse.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Perutanje koze u trudnoci ?Na intimnom delu tj na kozi da li je neko imao slicno iskustvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasmina, da li se depiliraš? Probaj da namažeš pantenol. Nisam imala taj problem. Što se anemije tiče, dr će ti prepisati preparate gvožđa. Uvek popij zajedno sa folnom i Vit C, najbolje limunada. Od prirodnih preparata sve što čuješ probaj, jer različite stvari pomažu ljudima. Pila sam matični sok borovnice, organski kakao, mleveno seme koprive u medu, kuvane šuplje juneće kosti, juneće šnicle, dzigerica. Posle porođaja mi je KS odlična, kao što nikada nije bila. Neke žene se muče sa anemijom i posle porođaja, zbog gubitka krvi. Zato se savetuje iste preparate fe piti i 40 dana nakon porođaja. 

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne,depiliram se obicno koristim brijac .Prvo je bilo praceno svrabom a onda sam primetila da se koza peruta na samo tom jednom mestu.Videcu sa doktorkom kada budem isla.Inace sam dobila da pijem Globifer plus folna kiselina iako.pijem mamavit u kojoj je ima .U svakom slucaju se nadam se da ce pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, trudnice, mame kako ste danas?

Ne mogu nikako da nadjem onu drugu temu sto ste mi preporucili, kako joj glasi naziv?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasla sam je ali pise da nemam dozvolu da je posecujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Katarina, Milice kako ste, kako su bebe? 

Nikolina je dosta bolje, čekamo samo da nas otpuste a to će biti čim ceo obrok popije ns flašicu ili sisu i kada joj skinu sondu. 

Kako si ti?

Nasla sam je ali pise da nemam dozvolu da je posecujem.

Moraš da imaš minimum 100 postova. 

Macka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikolina je dosta bolje, čekamo samo da nas otpuste a to će biti čim ceo obrok popije ns flašicu ili sisu i kada joj skinu sondu. 

Kako si ti?

Ee bas mi je drago :wub:

Fala Bogu i ja sam ok, napokon ozdravila. Bebac sve vise sutira, a ja uzivam. U utorak idem na uz u dom zdravlja da vidimo kako napreduje;)

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima!

Evo nas jos uvek u bolnici.Mene pustaju u ponedeljak a bebac ostaje jos.Hvala bogu mnogo je bolje.Pluca joj nisu bila razvijena isko je porodjaj bio hitno u 35 nedelji.Hvala Bogu vise nije na aparatima sam je i dalje na kiseoniku koji je pojavan u samom inkubatoru.Bilo je jako stresno i opasno prve dve veceri.hvala Bogu sve je to iza nas.Mm je dosao juce.Puno vas sve pozdravljam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Katarina, pa šta se desilo? Krenule kontrakcije ili? 

Ja sam juče bila na trećem uz od porođaja. Još uvek je blago proširen kavum ali dr kaže da je mnooogo bolje i da će to da prođe. Ako ne sada, a ono sa prvim ciklusom. Jako mi se teško vraća materica. Ako mi se desi crvena krv, bolovi ili temperatura odmah da se javim, ali ona misli da će ovo da prođe. Imam narandžasto žućkasti sekret, tako da mislim da je to to. Danas je 56.dan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se nekoj trudnici desilo da ima cescu stolicu ?Iako je pre toga bila jako redja .Da li treba da se zabrinem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako si pred porodjajem može biti da se cistis i da se sprema porodjaj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene, imam jedno pitanje. U toku dana par puta, dok se beba pomera cujem kao da nesto pukne, kao nokat o nokat, nista jako, samo puc:D Jel se desavalo to nekome? U ponedeljak sam bila kod dr, sve je ok, nzm sta je ovo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa bas I ne.Termin mi je u oktobru.A trenutno sam 5mesec.

Posle toga sam imala opet tvrdu stolicu I redja je .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa bas I ne.Termin mi je u oktobru.A trenutno sam 5mesec.

Posle toga sam imala opet tvrdu stolicu I redja je .

Sve zavisi sta jedes. Ako jedes vise voca i povrca nego inace, normalno je da ti je i probava drugacija. 

Jasmina.S. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bralac,ja sam par puta citala da se ženama dešavalo,ali meni nikad. Kako si,koliko ti je ostalo?

macka,katarina,racic Kako ste vi?

Macka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene, evo i mene. Pisala bih na onu sl temu al ne mogu. Dobro sam, ali preumorno. Bebac raste, malo smo imali problema sa dojenjem u prvih 10 dana. Jednu dojku je hvatao od samog pocetka super, dok drugu nikako. Pa onda dok smo bili u bolnici, mnogo je spavao, ja ga nisam budila, pa nije ni jeo nesto, izgubio na tezini. Dali su mu dohranu, mene naterali na muzilicu. Grudi su mi se bile upalile, pa nije ni mogao nista da povuce. A i nije ni hteo posle flasice gde je islo mnogo lakse.

Ja tek sad vidim koliko nisam imala pojma o dojenju, i jos uvek ucim.

Napisacu 4 posta da dostignem 100 da mogu da pisem na drugu temu, izvinjavam se unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sreca pa se jedna prijateljica ponudila jos pre porođaja da pomogne ako mi nešto zatreba, ona ima troje dece, samim tim i puno iskustva. Dosla je, pokazala kako da se izmasiram, uputila me da sta i kako. Posle sam ga forsirala stalno na dojke, za ovu drugu su mi u bolnici dali silikonsku bradavicu. Dosli kuci, ja ga budila da sisa, al posto voli da spava, za tih nedelju dana napredovao samo 90 grama. Na prvoj kontroli, doktor prestrasio mog muza kako je to malo, i mora dohrana da se uvede. Jedva sam se izborila da mu nista ne da, uvela sam da sad jede na 2 do 2,5 sata. I napreduje, merili smo ga. 

Onda tih 5 dana kod kuce, nije mogao da kaki. Tu smo se zabrinuli, pa sam pila neke cajeve, i njemu sam davala caj od kima. Kad je to obavio, mi se izljubili, cestitali medjusobno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda od te silikonske bradavice, posto se naguta vazduha, poceo stomak da boli, kao gasovi da ga muce. Prestala sam da je koristim, promenila sam polozaj za tu dojku koju ne moze da je uhvati, sad moze, izvukao je. Sad ja mislim da su poceli grcevi, ali ne place puno, vidim da ga muce, grci se, ne moze da spava. U poslednja dva dana, samo je na dojci, tad jede i spava. Ili na rukama. Imam problem sa ishranom, ne znam sta da jedem a da njega posle ne boli stomak. 

Pupak je otpao 5ti dan, rekli mi samo da sipam puder. Pa se blago upalilo, doktor rekao da koristim neki spec.puder. Dezinfikujem sa jodom, ali se to jos nije osusilo, bojim se da tu ne bude neki problem.

Sad u utorak idemo na kontrolu, tacno mesec dana ima tad. Mozda dobije vakcinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Evo i slike

url]

Pozdrav veliki od Borisa :wub:

Izmenjeno od strane Macka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene, imam jedno pitanje. U toku dana par puta, dok se beba pomera cujem kao da nesto pukne, kao nokat o nokat, nista jako, samo puc:D Jel se desavalo to nekome? U ponedeljak sam bila kod dr, sve je ok, nzm sta je ovo. 

Ja nisam za to ni čula. 

Da li se nekoj trudnici desilo da ima cescu stolicu ?Iako je pre toga bila jako redja .Da li treba da se zabrinem?

Meni se to dešavalo, čitavu trudnoću. Išla sam u wc do 4 puta dnevno. Rekla bih da nije ništa strašno. Ne znam jel piješ gvožđe ili nešto drugo što utiče na stolicu. 

Evo i slike

url]

Pozdrav veliki od Borisa :wub:

Ne mogu da vidim sliku. Drago mi je da ste rešili problemcice sa dojenjem. Čekamo te na drugoj temi. 

Macka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bralac,ja sam par puta citala da se ženama dešavalo,ali meni nikad. Kako si,koliko ti je ostalo?

macka,katarina,racic Kako ste vi?

Citala sam i ja na forumu ovde, bas su pisale neke zene da su isto cule, nisam umislila:D

Kru, hvala, super sam, ona je bas aktivna, imam osecaj da je ceo dan aktivna, samo sutira, isteze se a ja uzivam:wub: Sad sam 34.nedelja, polako se blizi deveti mesec. Hocu sad za 10tak dana da krenem u nabavku, nista nisam spremila jos. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve zavisi sta jedes. Ako jedes vise voca i povrca nego inace, normalno je da ti je i probava drugacija. 

Pa,najvise voce I povrce tokom ovih letnjih dana.Meso slabo jedem.Mada sAmu sebe teram da ga jedem zbog bebe. Izgleda da nisam jedina kojoj se to.desilo hvala Bogu :)

Uz to sve pijem I gvozdje tako da je verovatno I to razlog.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.