Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Kam, kao što sam ti vec rekla, meni su lohije trajale 42 dana. Na kraju mi je isto bilo braonkasto. Ali kod mene je sve bilo u redu na kontroli. Bas mi je zao sto te je sad i to strefilo... :( Nadam se da nije ništa ozbiljno sa pankreasom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim, da li te je gledala dr na uz? Meni je na pregledu rekla da je ok, mala materica.. i kao možda je to bila menstruacija. Ispitivala me da li se dešavalo da stane pa krene opet,da li je menjalo boju, da li beba sisa... Ali kao ajde da vidi kako izgleda na uz. I tu je videla da je proširen kavum.

Pijem ove kapljice i modra su mi usta od njih. Ali bar nisam imala one bolove u nogama. Treba da popijem opet pred spavanje i iskreno frka mi je, ali moram. Ipak ću ja sutra kod endokrinologa.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, da, jeste na uz pogledala. Bilo mi je sve u redu. Ali svaka od nas je drugacija i ne možemo se porediti. Ti si vidiš imala problemcic i prethodni put. Nadam se da će ti se od kapi vratiti u normalu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 17 i 24 stigao je Boris. Kazu da sam dobro prosla. U 14h kod njih sam stigla, jake kontrakcije, i otvorena 6 cm. Nakon toga pukao mi je vodenjak. Oko 3 poceli naponi. 

Samo jedan konac imam. Sisao je, nadam se. Sad ce opet. Kod mene je, da se bolje upoznamo. Ima 3.180g i 51 cm. Hvala zene na podrsci. Pozdrav

k a m , Bralac, leni i 8 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mačka, čestitam :baby: dobro nam došla u "klub mama". Veoma mi je drago da je sve prošlo u redu, i mogu ti reci da jesi odlično prošla. Puno poljubaca za Borisa i za tebe! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam, Macka, nek vam je živ i zdrav Boris! :baby:

A porođaj za poželeti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam Macka pa ti to brzinski odradila! Bravo! :baby: E tako svi se porodiše samo ja ostah :lol: 

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitaam macka:wub: stvarno brzinski porodjaj.

December tu sam i ja:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macka,cestitam

Nek je ziv i zdrav vas Boris 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kam draga ne brini bice to sve ok.Kapi cw ti pomoci I bices ko nova.Mnogo toga si prosla I pretrpela I razumem tvoju reakciju.I ja bih sigurno istotako.Al sve ce biti u redu.

Izmenjeno od strane Katarina1983
k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macka, čestitam! Neka vam je Boris živ i zdrav :wub:

Katarina, Analim..hvala vam. Za te kapi bolje da nisam čitala uputstvo, samo ću to reći.. Još piše da se ne sme dojiti i da mleko treba baciti pa sam zvala Halo bebu i oni kažu slobodno smete dojiti... 

Katarina1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macka Cestitam nek je ziv i zdrav    izabrali ste prelepo ime za bebca:wub:

A tebi zelim brz oporavak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala žene  puno :wub: ajde december, sad ces i ti. Izgleda da cu se odmoriti kad stignem kuci. Bas je ovo sissanje zeznuto, uspeli smo na jednu stranu, al druga nesto ne ide. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, i ja se uvek zeznem što čitam upustva pa me drma pred svako uzimanje leka. A često piše da ne sme a ipak ne šteti toliko uzimanje leka nego ne uzimanje što može da našteti.

Bralac znači nisam ostala jedina trudnica ovde :lol:

Macka ne bih da te plašim ali nećeš tako skoro da odmoriš kako misliš :D zato i kažu uživaj dok traje trudnoća ali ne, mi hoćemo da se porodimo što pre a posle nam đavo kriv :lol: ali sve je to normalno, samo da se uspostavi sisanje lepo pa će biti mnogo lakše. Nama su te početničke muke trajale oko mesec do dva.

Ja i dalje pod kontrakcijama, baš me zanima da li ih imam i dok spavam. Od jutros već rade neumorno. Meni samo nije jasno, tri trudnoće i ni u jednoj nisam imala bolne kontrakcije dok me nisu priključili na indukciju. Sad ko da imam noževe u stomaku, kad krene da steže ne mogu ni koraka da napravim. Prepone baš bole, imam osećaj kao kad bebina glavica izlazi. Možda je bol otud što su kontrakcije jake a grlić neće da popusti? Možda se odjednom samo otvorim a možda nikad :(

Katarina1983, k a m i Bralac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macka cestitke tebi i bebani:)

December kod tebe svaki cas moze da krene:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da i ja sam tu, ja tek usla u osmi, imam ja jos da guram:) Nadam se da ce tebi uskoro da krene :babymommy:

Bila sam u subotu na svadbi i verovatno me ona klima smlatila, nos mi zapusen i malo me i grlo boli. Danas samo cajevi, limunada i odmaranje -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

caos,ja samo da javim da su me ipak zadrzali u bolnici.Jos nista ne znam kakav je plan.Obavestavam vas kad saznam.Cekam da mi urade ctg.Muz mi je 11000km daleko i dolaxi za 7 dana.Valjda cu izdrzati do tad.

December kada ti ides na kontrolu?

k a m , Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Katarina, dobro je da si tu, ništa se ne brini. Probaj da se opustis ovih dana. Sačekaće beba tatu da se vrati. Obaveštavaj nas šta kažu dr. 

Decembar, tako sam ja nedeljama imala kontrakcije.. ali kad porođaj definitivno krene znaćeš. A i dečak je, oni još u stomaku prave probleme :D Šalim se, nego kod dečaka je obično do začeća došlo kasnije tj.na dan ovulacije ili posle nje tako da računaj da će se i kasnije roditi nego što su ti cure. 

Macko, uživajte.

 

Katarina1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micili,pređi kod nas na caskaliste 0-6 bebe. Videla sam sliku Pavla,obrascici su mu pravi:wub:

kam,te kapi sam pila i j i dojila sam. Ne brini. I krvarenje je prestalo. Zao mi je sto se snašlo sad ovo,nadam se da će biti sve ok.

macko,cestitke! Ljubi bebana.:wub:

j sam danas bila kod očnog dr,merila pritisak i širili mi zenice i pregled radili...imam astigmatizam. Možda ću morati naočare i da stavljam veštačke suze. Ali kaže ako se nastave glavobolje da idem kod neurologa. Doduše mene bas kapci boli od zatezanja očiju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej Kru..meni sad nije jasno nešto. Dala mi je 3x20 kapi, tako daju i u porodilištu. Na uputstvu za lek piše 3x10-15. Sinoć mi je bilo frka pred spavanje pa popih 10, a preko dana pijem po 20. Iskreno ništa spec.i ne osećam sada. Sećam se posle porođaja sa M su me bolele noge,a sad ni to. Ne osećam nikakvo stezanje materice. Možda što je ona mala, nije kao odmah posle porođaja. Juče sam malo i imala tog braon sekreta,danas skoro ništa, samo kad piškim pa se obrišem. Sad me buni sledeće..vidim da sam za ova dva dana popila skoro pola flašice. Treba da se javim u ponedeljak kod dr. Da li treba samo da ispijem ovu jednu flašicu ili da kupim još jednu i nastavim? Našla sam otpusnu listu od M, tu piše 3x20, 5 dana. Sad možda mi ova i traje tih 5dana, od utorka do subote..šta mislite da u nedelju ne pijem pa u pon da odem ili kako..? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,ja sam pila 3x na dan po 25kapi,nedelju dana....dojila sam bez problema. Niti sami mala bolove u stomaku tokom uzimanja kapi. Materica mi se već bila vratila u normalno stanje.ne brini...samo slušaj dr i idi na pregled i biće to sve ok. Svakako je dobro sto sk otišla .

jao žene mene boli uvo... je li moguće da je promaja?(samo ne znam gde me uhvati)....bila sam kod dr da pogleda i nije upala. Nije ništa...sve ok. Srećom barem za sad ne boli nin stop. Valjda ve proći do sutra...

ja ću ići u petak da vadim krv da vidim kakvo je stanje i da idem na pregled ovaj sro je posle 6nedelja. Jeste da sam se setila nakon dva meseca a dok odem biće dva i po,ali bil sam tri puta kod lekara već i bilo je sve ok pa ne brinem.  Brinem samo da ks bude u redu....

odoh da spavam,laku noc.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru, ti si pila još veću dozu. Ja pročitah na uputstvu da se pije 10-15kapi ali izgleda da oni daju više. Onda i ja da kupim još jednu bočicu i da pijem sve do ponedeljka do kontrole. Da ne prekidam, kad već pijem da bar ima efekta. Iskreno me strah šta mi može biti od leka jer svašta piše. Samo da da Bog da ovo prođe. Ne mogu ni da zamislim reviziju sad 50 dana od porođaja. Tek je 2 dana prošlo, imam još 4 da pijem. 

Ja sam sad skoro vadila KS i biohemiju i ok mi je sve. Čekam endokrinologa i gastro zbog mog stomaka. Mislim da ne može upala uva od promaje. Ali mi se dešavalo da me bukvalno pola glave boli od promaje, vrat..uzmi ti popij nešto protiv bolova i stavi toplo pa vidi. Ako ništa otidi ponovo. 

Macko, kako ste? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,farmaceutske kuće moraju da se da kazem da se osiguraju i zato se navode niz neželjenih dejstva. Prosto da imaju eto...ali iako i ima tih neželjenih dejstava to je vrlo retko. Plus znaš i sama da lekovi koji se daju tokom trudnoće i dojenja daju se ako je veca korist kad piješ lek nego kad ne piješ. Ne brini... samo ti uzimaj lek i idi na kontrolu. Ako primetiš nešto ne daj Boze idi ranije do dr.... ja sam popila jednu i po bočicu. I krvarenje se smanjilo j prestalo. Doduše ja sam krvarila lepo sama dve nedelje sa bi prestalo imonda se ponovo pojavio braon iscedak i na uzv je ustanovljeno da imam krv unutar materice. Posle sam dobila kapi i nakon dva dana kontrola i posto je ostalo još krvi kontrola za tri dana i posle se ne sećam da li sam imala još jednu kontrolu ili ne...ali pila sam kapi sigurno 7dana 3x po 25.

katarina,ja sad vidim šta si pisala. Držim palčeve da izdržite!

k a m i Katarina1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, kako izgleda sluzavi čep? Tražih temu ali izgleda da nema. Meni je juče ispalo nešto kao slina u povećoj količini :mellow: nema primesa krvi, nije bilo ni u prošloj trudnoći ali pošto je ispalo u toku tuširanja samo sam brže bolje oprala u odvod :lol: pa se ne sećam kakav je tačno bio. Samo sam upamtila boju i sad je bilo iste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.