Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Katarina1983, da li su te kontrakcije bile i bolne ili je samo ctg očitao? Meni je na primer ctg jednom očitavao kontrakcije do 100, a ja bukvalno ništa nisam osećala. Sto znaci da ti aparati greše. Pa se nadam da je i kod tebe taj slučaj. Verujem da ti je teško zbog Mile, a ni muž ti nije tu. Valjda te nece zadržati u ponedeljak... :babymommy:

Bile su bolne.Stegao mi se stomak a u donjem déu bol kao jacu menstrualni bolovi.Ne prejako al dovoljno da bude neprijatno i bolno al za izdrzati.Hvala draga na podrsci.

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Katarina1983 draga, nadam se da će beba još malo ostati u stomaku, makar dok se tata ne vrati. Meni su kontrakcije bile jake i redovne, a I bila sam otvorena pa su počeli da mi daju lekove da malo odlože porođaj, 2-3 dana, možda i tebi dr može dati nešto "protiv" tih kontrakcija, čisto da ih ublaži i tako dobijete na vremenu. Isto sam imala cr i to dosta svežije pa mi niko nije rekao da može ožiljak da mi pukne zbog kontrakcija. U svakom slučaju, pokušaj da razmišljas pozitivno, da to možda ipak neće tako skoro. Mislim na vas i grlim te jako sada. Znam da si uplašena sada ali polako, ima još nade da to ipak neće odmah a i u slucaju da bude beba je već dobre težine i relativno razvijena. Javi nam se.

Katarina1983 i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro mame i trudnice. Kako je danas?

Kod mene od juce, izgleda da se bebac malo spustio, osecam ga dole, sto do sad nisam. I nemam onih mucnina, sto je bilo kad mi sedne na želudac.  Ja se iskreno nadam da ce uskoro napolje, al je nemiran, skoro 24h ne prestaje. Videcemo u utorak sta kazu doktori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Katarina, lezi na levi bok i ne mrdaj. Uzmi magnezijum 2x dnevno ako ga već ne piješ. I stavi pojas. Čudan mi je i dr ako smatra da ti preti prevremeni porođaj zašto te odmah nije poslao u bolnicu da budeš pod nadzorom. Imaju oni načina da spreče ako već sumnjaju. To kod tebe su još uvek pripremne kontrakcije. Kada su porođajne onda i porođaj aktivno krene i to je to. Ja sam nedeljama imala takve kontrakcije. Još u 30-oj kada sam u prvo put u bolnici ležala zbog gd je ctg registrovao te do 100. U krevetu još koliko ih hoćeš..pa kući se nastavile. Inače su počele još od šestog, sedmog mes... Pa legla u 37.ned opet u bolnicu i svaki dan ctg... i stalno ih je bilo do 80, 100..one jesu bile bolne ali to nema veze sa porođajnim kontrakcijama. Porođajne bole mnooogo više i tada porođaj već aktivno kreće. Sve pre toga je trening materice. Kod mene je bilo problematično što sam primala Fraksiparin, a više puta je bila ta lažna uzbuna. Oni čim vide da su do 100 razmišljaju da li da mi ga daju. Stalno sam ih ubeđivala da boli ali ne koliko to treba da me boli. :D Ja ti iskreno želim da je kod tebe isti slučaj. Kod mene u svakoj trudnoći takve kontrakcije počinju sa sve ranije.. jer sada imaš i dete i sigurno ne odmaraš onako kako si mogla u prvoj trudnoći. 

miliccam i Katarina1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako sam ja razumela dr,ona ce biti mirnija da me posmatra I kontrolise u bolnici,jer mi je grlic zatvoren a kontrakcije su tu i onda mogu da uticu na pucanje oziljka.MAda mi je rekla da po svemu ovome joj se cini da necu jos dugo izdrzati.Sta je pod tim mislila pojma nemam.Ona mi je inace bukvalno spasila zivot u prvoj trudnoci.Rekla mi je da viikend mirujem I da ako se pogorsaju kontr da je obavezno zovem.A u ponedeljak idem ponovo kod nje I rekla je da ce me najverovatnije zadrzati.

U stvari sam se najvise uplasila jer sam dosla I rekose ajd na ctg,i jedna kontrakcija,pa druga,kaze ako bude jos jedna uovako kratkom roku vodimo te u salu.JA se odsekla.Nit sam ista ponela,dete mi na rodjendanu,mama mi van bg,muz u MEksiku.Sto stvari mi proslo kroz glavu.Srecom pa su stale.

Kam da li si nosila svoje inekcije  ili su imali fraksiparin u bolnici?

Miliccam javljam vam u ponedeljak sta je bilo.Do tad sto kaze Kam levi bok,horizontala i mirovanje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Samo lezi i odmaraj. Probaj da se opustis. Nije loše da te zadrže i posmatraju. Znam da ti se ne ostaje zbog deteta, isto je i meni bilo, 2 ned pre porođaja sam ležala. Ali ne bi bilo loše da izguraš bar do 37.ned. 

Što se F tiče, nisam nosila, davali su mi njihov. Sve lekove daju njihove, čak i folnu, samo preparate Fe ne. Kada sam izašla iz porodilišta poslala sam muža kod moje dr sa svim inekcijama koje su mi kod kuće ostale da se razdužim jer su mi dozu promenili i da mi prepiše nove. 

Izmenjeno od strane k a m
Katarina1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravila sam da primaš F. Onda je svakako bolje da pre porođaja budeš u bolnici. Sačekaće beba i tatu da se vrati, ne brini. 

Katarina1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravila sam da primaš F. Onda je svakako bolje da pre porođaja budeš u bolnici. Sačekaće beba i tatu da se vrati, ne brini. 

Tebe sam se i setila kad su mi rekli da cu cerovatno leci od ponwdeljka u bolnicu.Sve dam isto osetila kao i ti oko dece,narocito sto je ovde poseta zabranjena za decu do 10god a moja mala cvrca ima 7.Bas smo mi zene osetljive,narocito pred porodjaj i prema svojojstarijoj deci.Ja znam da ce njoj biti dobro i bez mene al sam se u momentu bila bas rastuzila.Hvala ti na savetima i pokusacu da primenim sve sto si mi rekla,poucena tvojim iskustvom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Katarina1983 draga, nadam se da će beba još malo ostati u stomaku, makar dok se tata ne vrati. Meni su kontrakcije bile jake i redovne, a I bila sam otvorena pa su počeli da mi daju lekove da malo odlože porođaj, 2-3 dana, možda i tebi dr može dati nešto "protiv" tih kontrakcija, čisto da ih ublaži i tako dobijete na vremenu. Isto sam imala cr i to dosta svežije pa mi niko nije rekao da može ožiljak da mi pukne zbog kontrakcija. U svakom slučaju, pokušaj da razmišljas pozitivno, da to možda ipak neće tako skoro. Mislim na vas i grlim te jako sada. Znam da si uplašena sada ali polako, ima još nade da to ipak neće odmah a i u slucaju da bude beba je već dobre težine i relativno razvijena. Javi nam se.

Koliko sam danas sva rasejana ne znam ni dal ssm ti se zahvalila na podrsci.Kako si ti?Kako Nikolina?

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke, javljam se na raport, kod mene i dalje sve isto, kontrakcije tu i dalje baš su jake ali kontam i dalje ništa. U ponedeljak ću da zovem za ctg da li ću ići isti dan ili će mi zakazati neki drugi videću. A bila bi fora da se porodim u ponedeljak, mojoj najstarijoj ćerki za rođendan. Taj dan kad sam postala mama da i završim priču rađanja. Čoveče i trenutno imam takvu kontrakciju kao da će zaista da izađe beba, osetim lep pritisak na gospođu. Ako i dalje stoji grlić kao i prošli put pitam se kako ću se ja uopšte otvoriti.

Katarina želim ti da izgurate još, ja nisam bila nikad pod nikakvom terapijom pa ne znam da posavetujem, ali magnezijum kad su mene šibale kontrakcije ranije u trudnoći sam pila i ujutru i uveče i pomaže sigurno.

miliccam, Katarina1983 i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Katarina, kako si danas? Jel sutra ideš kod dr? Jel imaš kontrakcije? Drži se.

Macka, December javljajte šta kažu doktori. 

Nikolinu su prebacili na treće odeljenje pošto je stabilna tako da sam ja sada u sobi sa njom, i presrećna i prestravljena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, divne vesti! 

Katarina, kako si danas? Ja razumem kako se osećaš. Ali sada je najbitnije da misliš na bebu i sebe. Kako god to zvučalo. Ovo je sada sam finiš, još malo i gotovo. Slušaj dr, ja sam se bila potpuno prepustila i slušala šta kažu i verovala da će sve dobro ispasti na kraju i tako je i bilo. I bez obzira što su mi deca nedostajala i nerviralo me svašta po bolnici, ipak sam nekako bila mirnija što sam tu. To je sada prioritet, da se završi sve po tebe i bebu na najbolji mogući način. Gledaj na to kao na prinudni odmor, odmori se, posveti se sebi i bebi. 

 

 

Analim i Katarina1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Katarina,kako si?

decembar,tebi se bliži. Sad već i može :D

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Katarina,kako si?

decembar,tebi se bliži. Sad već i može :D

Katarina1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas smo punih 38 nedelja, tako sam se porodila i drugi put tako da slobodno možeeee :D idem u 11h na ctg i UZ pa vam javljam ima li novosti.

Ja sam budna od pet sati, i više nisam mogla da zaspim. A i beban se vrti od ranog jutra, a ovih dana je bio nešto miran. Danas je poprilično budan. A sad bih ja spavala ali neću inače ću da budem kao zombi. Uskoro će i najmlađe ustati pa kreće akcija po kući. Sad odmaramo ja i najstarija, ostala je kući jer je grebe grlo kao i mene. Užas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema promene, samo rastemo. UZ kaže da imamo oko 3400 gr. I pored silnih kontrakcija i dalje grlić zatvoren. Posteljica prelazi sa drugog na treći stepen. U petak ponovo ctg.

Katarina1983, miliccam i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,

evo I mene.Uzeli su mi briseve.izvadili krv,uradili ctg I dr mi je rekla da idem kuci al da dodjem ponovo za dva dana sada u sredu u 7h.I da za svaki slucaj ponesem ponovo spakovanu torbu za prijem kao i danas.Bebas je prepodne spavao,kao I uvek,al zato je sad veoma aktivnaaaaa.

Inace juce sam uzela sama da se izdepiliram,preznojih se!:rolleyes: Nekim delovima ne mozes uopste prici,a morala sam da se sredim jer kad pomislim na onaj brijac sto stoji u alkoholu sa kojim sestra svakog brije zeludac mi se prevrne.Krenula dr da mi vadi briseve a ja Kazem Doktorka ja pojma nemam sta ce te vi dole zateci jer sam se sama depilirala.ahaahahah.KAze dr kroz salu posle uzetih briseva,nista ne brinite sve je na svom mestu.

KAko prolaze dani ja sam sve mirnija,samo da sto duze izguram ,pa makar i dan duze pa znaci.

Miliccam divno je sto ste ti I Nikolina zajedno.Ona je jedna jaka i hrabra bebica!

Kam hvala ti na lepim recima i podrsci,jako mi znaci.Samo da izdrzim do 5 juna,tada mm dolazi sa puta.

December  bebac ima lepu kilazu,javi nam u petak sta su ti rekli.

Bralac, mozza, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde nam je Macka?Ona bi danas trebalo da ide kod dr koliko se secam?Ukoliko se do sad nije porodila.

Macka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me žene, od jutros rano imam bolove, bili na ctg, sve u redu, ako se nista ne promeni u petak ponovo na ctg. Bolovi su oni menstralni jaki, na 10 do 15 min se javljaju. Šetam i čekam :)

miliccam, Analim, Bralac i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macko,navijamo da krene!:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macko,i mi navijamo da krene i da ubrzo upoznas bebicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Katarina. Ti budi spremna pa kad bude, a ja se nadam da ćeš još malo izdržati. Sačekaće bebica tatu. 

Macko, znači polako kreće..navijamo!!

Ja nemam lepe vesti. Danas išla kod gin na kontrolu, 47-mi dan. I dalje mi curka braonkasto. Na uz mi proširen kavum, dr je zabrinuta, kaže što niste ranije došli kad toliko dugo krvarite. Dobila kapi Metilergometrin od kojih sam imala pre jake bolove u nogama, reagovale su mi un. vene i Palitrex. Da se vidimo u pon ponovo da me pogleda na uz. Ako ništa slaće me u bolnicu. Isto mi je bilo i posle pobačaja. Slala me na reviziju, oni nisu hteli da mi rade, kaže zavaljena materica i sporije se čisti. Još juče išla na uz abdomena i tu mi dr nađe da mi je svetliji pankreas i kaže da je to od šećera i da ja to ko zna od kad vučem, nije to od juče. Danas zovem da proverim da li mi radi endokrinolog jer već dve ned ne radi i kažu mi da ne radi do 10.06. U četv ću pa ko radi. Nisam još podigla KS i biohemiju, a to me zanima kakvo je. Iskreno plašim se pankreatitisa.

Kod mene ništa ne može da bude jednostavno, sve komplikovano. Isplakah se i rekla sam mm da sam ja sa rađanjem završila. Deci sam potrebna još, ako ne zdrava a ono bar živa. 

Katarina1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E kam baš bezveze. Dobro da si svakako otišla. Dakle kako god na pregled treba otići ako se toliko krvari. Sad će biti sve u redu, videćeš. Jedan veliki zagrljaj za tebe. :babymommy:

Macko ajde da prođe sve u najboljem redu i vuci i mene za sobom! :baby:

Ja udarila oko 5 km šetnje i osećam se puno bolje. Užas ja nikad neću da se porodim :lol:

 

Katarina1983 i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Joj Kam nemam nista pametno da ti kazem,mogu samo da ti pruzim podrsku i posaljem virtuelni zagrljaj,uvek se to sve nekako sredi i bude dobro :)

Decembar,brzo ce bebac,mozda te samo iznenadi i ti nam se javis iz bolnice kad bude sve gotovo :D

Katarina,drzim fige da bebica saceka tatu :)

Izmenjeno od strane mozza
k a m , miliccam, Bralac i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam žene. Eto dakle nije normalno da se krvari nakon 40 dana. Meni posle prva dva porođaja nije bilo ovako. Posle pobačaja jeste isto bilo, a tada mi je rađena revizija posteljice. Što mi stvara da od tada imam možda neke povrede, ožiljke pa se zato sporije čisti. Mada se svejedno da svakim porođajem sve sporije vraća. A plus je beba sada bila baš velika. Posle pobačaja koji je bio u 20.ned i  beba je bila mala trebalo je tri nedelje. Isto je posle dve ned videla proširen kavum i poslala me na reviziju. Oni su me vratili iz AB i rekli da šeta što više i ležimo na stomaku jer mi je materica zavaljena i sporije se čisti. Al sad je ovo baš previše. Danas mi je 47dan. Popih kapljice i išla do prodavnice pa kasnije do škole po dete sve to sa bebom u marami i srednjom. Curka mi non stop braonkasto ali me buni što nije gusto kao krv nego onako baš vodenasto. Otkud znam, pregledala me danas, i ona kaže braonkasto..ali mi je to više kao neki vodeni sekret nego kao krv. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.