Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Draga nasa @miliccam ona je divna! I sto kaze dr uopste nije tako male kilaze. Divno je sto ste se mazile I sto si mogla da budes sa njom.Najgore je proslo.Sad se opusti I naspavaj.Videces koliko ce Nikolina brzo da napreduje.Ljubimo vas puno.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice nekaa vam je sa srecom bebica.Divna je,dusica kakva je :wub:

 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam žene na svim lepim rečima, željama i podršci. Noćas mi je baš bilo teško, sreća, tuga i strah sve se izmešalo, brinem da li Nikolina diše, da li je stalno neko pored nje i kako i da li Mila bez mene spava, nijedna nije pored mene. Mila je skoro stalno bila pored mene nakon porođaja a Nikolinu sam posle 6 sati prvi put uzela u ruke a ona mala, sve se plašim da je ne povredim da nešto pogrešno ne uradim. A na to da ću za par dana kući bez nje ne smem ni da mislim, to će me slomiti. Ona će morati minimum 3 nedelje ako ne i 4 duže u bolnici da ostane. Mm će uzeti mesec dana porodiljsko pa ćemo stalno dolaziti ali nije to to. Volela bih da znam šta se desilo pa da vam makar dam neki savet šta da ne radite, da ovo izbegnete ali eto ni dr ne znaju tačno zbog čega se ovo desilo. Znam da ima i gorih situacija, rekao mi je dr da su pre par dana doneli na svet bebu od 460gr ali meni je ovo sve mnogo teško palo. Iako sam juče ujutru tačno znala da je to to, porođaj krenuo a mm me ubeđuje da nisu kontrakcije, pa mi u porodilištu na prijemu kažu da misle da nisu kontrakcije pošto imam visoku temperaturu nego nešto drugo. A Mila je bila legenda dana grlila me i ljubila non stop, iako nije baš razumela šta se dešava, pa mi je pevala, igrala i u svoj toj muči mi više puta izmamila osmeh na lice. Za vreme porođaja mm je bio sa njom na igralištu u sklopu porodilišta. A sreća u nesreci, mm je večeras trebalo da ide na put do petka, da se ovo desilo samo 2 dana kasnije ja ne znam šta bismo radili, sam nas je Bog pogledao. Ili ne daj Bože da se desilo pre 7 dana kada smo bili na putu. Sve se dešava sa nekim razlogom, zato je i naša Nikolina došla na svet ranije. 

blesava, leni, Analim i 8 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, šaljem vam najveću moguću podršku. Jako si me raznežila i rasplakala. Ali veruj da je ovako bilo najbolje za vas, da je baš ovako moralo sve da se desi. I kaži hvala Bogu na svemu. Biće teško, ali tu je Mila da te teši, mm ti je podrška. A uskoro će i ona biti dobro i vodite je kući. Budi jaka samo kao što već jesi. Mrvica je preslatka. Duša malena. :wub:

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice :wub:

Sokirala sam se kada ušla i videla , pa odmah vrtim nazad da pročitam sve detalje. 

Mrvica ti je predivna. Moj A se rodio na vreme , samo 500grama više, i mogu ti reci da ne izgleda ovako nešto mnogo sitnije od njega kada se rodio, moje prvo dete. On je bio par sati i inkubatoru ali zašto sto je bio žut .

Brzo će te vi napredovati i sve će biti u redu. Nije prvi put tim lekarima, i ovde se bas često dešava da mnogo manje bebice izguraju super. Kod tebe nema nijedan razlog da ne bude sve ok.

To sto će duže ostati bar nek te teši sto ostaje u sigurnim rukama i uvek će biti tu neko istog momenata, za sve. 

Izdrzi, budi jaka. Za koju nedelju će sve proci i uzivacete 

zelim vam to od srca 

leni, Analim, December i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga @miliccam veruj mi da je najgore proslo.Moja Mila se rodila sa 2300,i brzo je stigla svoje vrsnjake.Nikolina je na sigurnom,nista ne brini,mozda nju puste i ranije kuci.Bitno je sada da se I ti oporavis.Sve je to veliki stres.I ne birni za Milu,sve ce se srediti I uskoro cete svo cetvroro biti skupa.Srecnai I nasmejani.Nisam razumela samo dal su te prirodno poradjali ili cr?Pitam zbog tvoh oporavka.I ne ustrucavaj se sad da imas pomoc od svojih najblizih.Jer tebi sada treba mir I oporavakod svega kako bi bila tu I za Milu i za Nikolinu.Njima treba srecna I nasmejana mama.:baby:

I zapamti da je najgore proslo,sada svaki dan radi samo za vas,i svakim danom ce biti sve bolje.Nikolina je stabilno,ti si dobro,muz ti je tu,srecom nije otisao na taj put,Mila je zdrava tako da sad samo napred.A mi smo tu za tebe kao podrska uvek.

leni, miliccam i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@miliccam cestitam vam i verujem cvrsto da ce sve biti u redu:wub: Ona je jedna mala hrabrica i veliki borac, jeste sve iznenada se desilo ali to je ono mi planiramo a zivot pise romane..Mislimo na vas i samo pozitivno:babymommy:

miliccam, leni i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Morao je hitan cr, nisu ni hteli ni mogli da čekaju prirodno, kada su ustanovili da je infekcija materice a ne bubrega ili nečeg drugog za 5 minuta su me spremili za porođaj, mi hteli da sačekamo makar sat vremena da Mila ode na spavanje da mm može da bude sa mnom ali rekli nema šanse, ne sme da se čeka. Ja sam sinoć već ustala a od jutros hodam skoro normalno, sestre kažu da skoro nisu imali takvu porodilju a cimerka ne veruje. Tako da oporavak mi trenutno ide super, bolje nego posle prvog cr. Kolostrum ide fino, osećam sada i da mleko nadolazi. Od sutra moram da izvlacim pumpicom na 3 sata da mi se proizvodnja koliko toliko podstakla pošto Nikolina neće moći još uvek da sisa. Nju sada sunčaju, da je vidite samo razbaskarila se kao na plaži. :D Vadili su joj krv pa će možda prestati da je sunčaju kasnije. I tada cu moći da je uzmem. Jedva čekam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Mico, bitno je da si i ti dobro da se brzo oporavljas... A Nikolina nam je hrabrica jedna:wub:

 

miliccam i Katarina1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, od :wub: cestitam devojcicu i zelim vam brz oporavak!

miliccam i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima puno. 

Juče sam je držala 3 sata i još bih ostala kod nje da je moglo. Ona je uglavnom spavala ali kada je sestra uzela od mene da je vrati u inkubator ona se ljutila. Počela da plače :( pa sam i ja. Jutros sam izvlačila mleko i odnela joj, od juče diše sama i sada vidim da joj masku jos uvek nisu stavili, to je baš dobar znak. 

A da nas vidite 

IMG-20190519-WA0008.jpg

IMG-20190520-070651-163.jpg

Zatrpah temu, gde su nam trudnice i druge mame?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre pre preslatka je tako malena :wub: mali borac, biće  ona brzo kod svoje mame i kod kuce :babycrib:

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice,divne ste. Sve će ti biti ok....a verujem ti da si plakala kad su je uzeli tako sam i ja kad je meni babica J uzela a čujem da place :( mislim da to nisu ni hormoni bili jer i sad bih tako odreagovala. Izdrži i uskoro će doći vreme da idete kući. Bitno je da se oporavite obe.

mi danas punimo čitava dva meseca! Ne verujem kako leti vreme....smeje se već,pocinje da guče,danas se okrenuo sa ledja na bok ali onako samo prevrnuo ne skroz okrenuo ali sve brzo ide nekako. Sutra idemo opet na kontrolu i vakcinu.

kako ste ostale žene,trudnice,majke?

Analim, miliccam, blesava i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice sa razlogom si zatrpala temu, samo da ste vi žive i zdrave, kako samo uživa u maminom naručju :wub: sad kad krene da raste, za ćas će biti velika devojčica.

Kru već dva meseca :o pa baš leti vreme da ne poveruješ.

Ja sam bolno, već ne znam šta me sve boli, u wc sam svako malo, raspadam se. I već me popustila i nestrpljivost, nemam osećaj da ću se uopšte i poroditi, sve mi je već preko glave. Otečena sam ko krofna. Gorušica me ubi. Baš me tuku ovi poslednji trzaji trudnoće ali mi je već svejedno kad ću. Ni ne razmišljam o tome, samo bih spavala. Kad se porodim ostaću u šoku da sam se porodila i da imam bebu hahahaha

miliccam i Katarina1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, divne ste obe, Nikolina super izgleda:wub:

Fala Bogu neka samo nastavi tako brzo da se oporavlja i da brzo idete kuci da se mazite po ceo dan. 

Kru, stvarno vreme leti, kad pre 2 meseca:o

December nadam se da ce jos malo bebac. 

Ja sam sinoc jela picu, i bas me je mucio zeludac, mada bebi nije smetalo izgleda, jer je sutirala bas dosta:)

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako veliku kosicu Nikolina ima,presladka devojcica,hvala Bogu da je dobro i da si ti dobro,sad ce ona svakim danom da bude jaca i brzo cete kuci,mazite se a mi mislimo na vas :)

miliccam, Bralac i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga @miliccam gde si nam zatrpala temu,pa mi sa nestrpljenjem ocekujemo lepe vesti.Nikolini se vidi vec napredak a proso je samo jedan dan,za 3-4 dana bice ko moja Mila kad se bila rodila.Nikolina je vec potpuno formirana beba.Divne ste! Veliki pozdrav!

Ja lezim I mirujem do petka kad idem kod dr na pregled.Radice mi UZ I mozda ctg.Javljam vam sve.

 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala žene. :babymommy: Ima baš dosta kosice, mnogo više od Mile na rođenju. 

Macka, kako si ti? Da mi je neko rekao da ću se pre tebe i December poroditi ne bih mu verovala. 

Dobra vest je da više nije na intenzivnoj, prebacili su je na odeljenje za prevremeno rodjene bebe pošto diše sama i stabilna je bila. 

A šokantna vest, stigli su rezultati briseva i svega i ja sam dobila Listeriju koja je izazvala porođaj i mogla da ubije Nikolinu da nismo tako brzo odreagovali. Žene ako niste čule za to obavezno procitajte pošto je jako ozbiljno i može biti jako opasno čak smrtonosno za plod. Ja sam za to znala i baš pazila da sve lepo operem, da ne jedem nepasterizovano pridržavala se svih pravila i opet džaba. Kažu da je mene onaj stomačni virus zeznuo pošto mi je oslabio dosta imunitet. A imam je svuda,  u placenti je čak našli. Sada moram antibiotike još minimum 2 nedelje na 8 pa druge na 6 i neke na 4 sata, pošto su mi prvo davali neke blage. Nikolini su odmah dali Antibiotike sa širokim spektrom tako da je ona ok. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, cula sam za listeriju. Moj doktor me je upozorio na to tako da sam pazila i pazim da mi sva hrana bude termicki obrađena. No, bitno je da ste vas dve dobro i sve cete ovo pregurati.

Ja cekam i nadam se svakog dana, al nista. Dosla mi je sestra, setam do iznemoglosti ali ne deluje da ce skoro. Juce sam imala malu laznu uzbunu, sevnula me neka bol sa strane stomaka pa do dole, jedno 3,4 puta al vise nije. Posle sam mozgala sta bi to moglo da bude, sumnjam na bubreg. Slabo sam vode pila. Jos uvek mi je stomak visoko, al sam sve vise tromava i umorna od nespavanja. Ako bude nesto iznenada, pisem vam obavezno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj bas sam se uplasila sad, ja nisam cula do sad za listeriju. 

Sad sam citala o njoj i moze svasta da napravi coveku. 

Fala Bogu da ste vi brzo reagovali i da je sve proslo u redu. 

 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Milice odkud sad listerija? A ja baš i ne pazim, oduvek sam tako pa i sad. Ali opet vidiš koliko god si pazila opet se desilo. :(

Ja sam bila na ctg, ništa od kontrakcija, potpuno zatvorena, bebac kaže visoko. Pritisak 110/60. Ništa mi nije jasno onda odkud ovi osećaji pritiska i sve težine kao da će ispasti beba toliko da boli taj pritisak, kontrakcije, hodam kao da sam u buretu. I sad beba visoko. Samo znam da sam izgubila svaku nadu da ću se poroditi skoro. I kad krene ja ću ostati kući misleći da nije ništa. Već dva dana me bole krsta kao kad se prehladim. Sad kad sam došla kući na vešu primetih komadić jako gustog kao žvaka bukvalno rastegljivog sekreta. Neću ni da se nadam da je krenuo čep od pregleda ali ovakav iscedak nisam imala nikad u životu, ni približno sličan, a u prošloj trudnoći mi je čep ispao u kadu pa ga nisam pipkala je li rastegljiv :lol: neću više ni da se nadam da ću uskoro. Idem da se ubijem od ribanja kuće ili da spavam, nemam više živaca nizašta. Ionako ništa od porođaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, Decembar to je čep i od pregleda je. Dr je to malo pogurao, sada će to da krene za dan, dva. Kod mene je prvi put bilo dva dana po ispadanju čepa, tj.trećeg dana sam se porodila. A ovog puta istog dana uveče. Ispadaće sad on polako svaki put kad odeš do toaleta. 

Milice, ne verujem stvarno. Pa kako uz toliko pažnje da se desi. Ja sam u trudnoći isto pazila mada mi se dešavalo da pojedemo neki sir koji nije pasterizovan. Bitno je da su našli šta je i da ćete biti dobro obe. Ljubimo je puno, dušica je prava. 

Žene, imam jedno pitanje. Ja i dalje krvarim. U sredu je 40 dana od porođaja. Nije to ni crveno ni obimno, onako tamno braon/bordo ali svakoga dana po malo. Dovoljno za dnevni uložak. Kao pred kraj ciklusa. Ali dokle više. Sa K sam krvarila 25dana, sa M nedelju dana i još malo braonkasto i gotovo. Jeste sad ona bila najkrupnija, velika materica, četvrti porođaj, teže se vraća..ali ipak. Kako je bilo kod vas? 

Inače, primili smo danas vakcinu. Hepatitis B druga doza. Nema reakcije na nju. Vodila i K za ortopan, i M kod očnog i ja išla kod moje dr, pokupila upute za krv, stolicu i uz stomaka. U sredu ću kod endokrinologa. Čeka me i ginekolog, u petak ili sledeći utorak videću.. Spremamo se za krštenje, sređujemo dvorište, kuću, mesimo...treba i da se ofarbam najzad. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@miliccam Čestitam rođenje bebice nek je živa i zdrava. Veruj da će sve biti dobro i veruj u svoju devojčicu prevremeno rođene bebe su veliki borci izboriće se ona. Divno je što si je već držala njoj mnogo znači da oseti svoju mamu. Dodir koža na kožu (Kangaroo care) pomaže prevremeno rođenim bebama da stabilizuju disanje, otkucaje srca i telesnu temperaturu a pruža im i osećaj sigurnosti i omogućava vam da se povežete. Ja sam mog sina uzela u ruke posle 19 dana posle sam ga dva puta nedeljno držala koža na kožu po dva sata u institutu nemaju uslova da to bude češće. Dobro je da je Nikolina stabilno i da diše sama. Ona ima lepu kilažu brzo ćete vi kući pod uslovom da neće morati dugo da prima antibiotike. Moj sin je rođen sa 1550g posle mesec dana je došao na 1900g i izašao iz inkubatora a posle mesec dana i dve nedelje je imao kilažu da dođe kući ostali smo dva meseca u bolnici jer smo čekali operaciju kile odluka hirurga je bila da operaciju čekamo u bolnici. Na institutu za neonatologiju bebe puštaju kući sa 2400/2500g kilaža za otpust se razlikuje od bolnice do bolnice negde puštaju kući i sa 2200g ali kilaža nije presudna najbitnije opšte stanje deteta.

Inače ne ulazim često na forum i danas uđem i vidim ovo naježila sam se znam kako se osećaš ako želiš možeš slobodno da me pitaš šta hoćeš. Moj Mihajlo je rođen u 31gn sa 1550g sada ima 7500g i šest meseci dobro je lepo napreduje idemo često na kontrole ali to je uobičajeno za prevremeno rođene bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja, hvala ti puno na odgovoru i rečima utehe, puno mi znači. Danas su Nikolinu sa intenzivne prebacili na normalno odeljenje za prevremeno rodjene bebe i tamo su mi objasnili kako funkcioniše. Najranije se puštaju bebe tek od 36.nedelje odnosno 35+1 ali to dosta zavisi od bebe, kao što si ti rekla prvo disanje i hranjenje. Kilaza je relativna. Ovde se preporučuje da majka par dana pre otpusta bebe bude u bolnici sa bebom 24h pošto tim bebama treba specijalna nega i briga još neko vreme. Kod nas je sada problem ta bakterija, vadili su joj neku tečnost iz leđa da vide da nije otišla na mozak, ako jeste onda moraju da produže terapiju na 3 nedelje. A dr koji je bio zadužen za nju u subotu odmah posle porođaja danas kada je video baš je bio pozitivno iznenadjen, kaže da joj je opšte stanje dosta bolje. Ja sam je posle tog bockanja u leđa skoro dva sata držala i jedva čekam jutro da idem kod nje, to mi baš dosta znači, da je vidim i držim. 

December, držim palčeve da je krenulo. 

Kam, nećeš verovati koliko se lako dobija, ovde kažu da je najčešći uzrok tipa zelena salata koja nije lepo oprana. A u mom slučaju im je onaj stomačni virus jako sumnjiv. Samo da je se rešim, pošto je jako rezistentna. Sat ipo su mi davali 3 infuzije. 

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@miliccam drago mi je da napredujete i da je malena bolje, mnogo je slatka bas kao sa zadnje uz slike:) A listerija je bas opasna i sva sreca da ste odmah reagovali, ja sam isto puno pazila da sam jela samo ono sto sama spremim a upravo salatu zelenu sam topila u vodu sa sircetom pa i ostalo povrce. A imala sa isto stomacni virus oko 22 ned. verovatno sin iz vrtica doneo, sad me strah kad pomislim  sta je moglo biti.. 

Kam meni je posle drugog porodjaja jako dugo curkalo pa stane pa opet, sigurno jedno 4m bez preterivanja onda sam ubrzo i dobila , sve me je nesto i peckalo a brisevi bili u redu pa sam koristila gynophilus kapsule koje su mi dosta pomogle.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.