Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Lažna uzbuna kakvu nikad do sad nisam imala. A i beban je do sad uvek žurio nedelju dve a sad navodno odgovara nedelji trudnoće što je i meni baš nekako puno gr za 36. nedelju. Tj napunili smo danas toliko i ulazimo u 37. I danas sam imala nekoliko baš bolnih i dugih kontrakcija da se stvarno zapitam da li su lažne. Nikad ih nisam imala ovako jake pripremne, ni u jednoj trudnoći.

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro, 

Mi danas na kontrolu. Ponovo gledamo bebu, jedva čekam. Ima periode kada se baš umiri, što joj baš i nije tipično pa malo tripujem ali se posle razmrda i budem ok. Počela je da stuca češće, ali ne non stop kao Mila tako da valjda neće biti halapljivica i bljuckalica kao seka. 

Do skoro sam imala utisak da je baš velika i tako je bilo na zadnjem uz a sada počinjem da mislim da je mala pošto još uvek ne osećam težinu stomaka, hodam još uvek normalno. 

December, evo ja pogledah tabelu neku i 2850 odgovara 37.nedelji tako da je to to. I meni je prvo zvučalo baš dosta. 

Analim, Earl Grey, Bralac i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene :babymommy:

Mi smo prekljuce skinuli siroki povoj i od juce pokusavamo da sedimo iako tek za 4 dana punimo puna 4 meseca,ovo moje dete je toliko napredno da je to strasno!!!! Uopste ne podseca na bebu svog uzrasta.

mozza, Analim, Bralac i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutroo i od nas:)

December blizi see, sprema se bebac :baby:

Miliccam javi se posle pregleda. I ja jedva cekam cetvrtak da idem na uz. Meni je ona postala bas atkivna zadnjih par dana, sad sutira po celom stomaku, pa mi je i zanimljivo da gledam kako ga treska:D

Cvrky, A je bas napredna beba, verovatno je dosta jak pa hoce decko i da sedi:D

miliccam i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

32.nedelja i +10kg

IMG-20190514-092111-943.jpg

Cvrky, bravo za A.

Bralac, stavi nam sliku sa uz ako je budeš dobila, ja obožavam da gledam bebice. 

Analim, mozza, k a m i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Bralac :babymommy:

Pa ti ko da nisi trudna :) super izgledas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene...citala sam juče,ali nisam imala snage da pišem. Lomila me ceo dan temperatura. Prekjuče pre spavanja pala i tokom noci me opet uhvati groznica,hladno mi,tresem se...juče ujutru popila panadol i istusirala se mlakom vodom i spala ne konačno na 36. J zaspao i spavao do 13h i ka sa njim ali mi se opet javila temperatura i do uvece je samo skakala 37,5 pa 38,5 sve do uvece. Popila ponovo panadol i prestala je ali uvece opet 38. Tokom noci sam se preznojila i proslo je. Merila sam 36....još sam slaba i nekako mi zuji u ušima i vid mi je čudan. Ali očekujem da ću sutra biti već skroz dobro. 

Desna dojka je toliko tvrda sa unutrasnje strane...masirala sam pre podoja jer tokom podoja ne mogu jer lezim na toj strani. Deluje da popusta.  Mislim da temperatura nije bila od mleka već virus...jer on sisa non stop i prazne su. Nema grudvica,nisu tvrde ni crvene ni bolne. Samo to jedno mesto. Ali tako sam već imala i on je sisanjem razbio grudvice. Ovu moram da masiram ejr je bas tvrda.

sad merila temperaturu i 36,9. Skoro 37. Smorila sam se.  Doduše lezim pokrivena,toplo mi je...

slike su vam divne svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru pa ne mora biti cela dojka upaljena da bi imala temp, tamo gde je tvrdo imaš začepljenje, već dugo imaš temp ako ne možeš da razbiješ kvrgu tj to tvrdo idi da primiš antibiotik posle će da popusti. Jel stavljaš kupus i tople obloge pre izmuzanja/dojenja i hladne posle?

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče sam počela da masiram i deluje da popusta. Plus nemam ni temperaturu više. Nadam se da će proći i jedno i drugo više. Smara. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ja pročitah da imaš 39 :lol: izvini, dobro je onda, srediće se to. Ako imaš kupusa stavi on je stvarno spas za takve stvari. :babymommy: olakšava vrućinu i bol gde je začepljenje i otok pa lakše prolazi mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke super ste trudnice :wub: baš imamo lepe žene na forumu :)

Cvrky zaista izgleda odraslije, kao da ima 9 meseci najmanje :o presladak je! 

Gledam ja redovno slike ali slabo komentarišem, stalno sam u žurbi oa zaboravim pola što sam htela da napišem.

Bralac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i sadim je mm masirao o nestale su. Ostala je jedna čini mi se. Ako ne ići ću kod dr... toliko odbijaju ab da me nerviraju. Daj mi čoveče znam da ne valja često ali imam osecam da sam češće sad bolesna kad je svaka bolest virus a ne kad sam pila ab. Razumem da ne treba za sve ali ovo me bas pati. Akodo prekosutra ne razbijem kvrge!kvrgu i neprestane da boli tražiću da pokušam ab.sreca je da me prošla temperatura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste mamice i buduće mamice. :babymommy:

Milica :baby:  i Bralac :baby: divne tibe. Obe ste zgodnice. Uživajte! 

Cvrky, baš je porastao. Divan je :wub:

Mi malo zezamo..zamenila je dan za noć. Čitav dan prespava, a noću bi da se druži sa mamom. :wub: 

Sutra idem kod endokrinologa na kontrolu. Onda K da uradi ortopan. Onda M da predam papire za upis u predškolsko. Sve to sa bebom i svi ostali džumle. I deda ide kod onkologa na kontrolu. Nadam se da stižemo do 13h sve da K ne kasni u školu. 

Pecka me rana. Ova gore kod uretre. Možda je neki konac ostao unutra ali on i nema kako napolje. Dr kaže ušivali su vas visoko, ali ja vidim da je blizu uretre. Ne sećam se kako je izgledala, iskreno nisam je nikad zagledala. Ali mi sad izgleda da zjapi. Juče sam naglo ustala i pustila nevoljno urin. Trebalo bi da vežbam. Tako mi je ta rana blizu klitorisa da nmg ni da zamislim sex više stvarno. 

Bralac, leni, mozza i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i sadim je mm masirao o nestale su. Ostala je jedna čini mi se. Ako ne ići ću kod dr... toliko odbijaju ab da me nerviraju. Daj mi čoveče znam da ne valja često ali imam osecam da sam češće sad bolesna kad je svaka bolest virus a ne kad sam pila ab. Razumem da ne treba za sve ali ovo me bas pati. Akodo prekosutra ne razbijem kvrge!kvrgu i neprestane da boli tražiću da pokušam ab.sreca je da me prošla temperatura.

Kru, blokirala mi se stranica, ne cestitah cini mi se. Neka ti je ziv i zdrav sinak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam :baby:

Kru nadam se da ces razbiti te grudvice. 

Kam Isidora je preslatka :wub:

Miliccam kako je bilo na uz, jesi dobila slicicu? 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro svima :wub:

Kam kako je sva važna i ozbiljna, mrvica jedna :wub:

leni pa gde si ti nema te :babymommy:

 

 

Mi doručkujemo, devojke otišle u školu a najmlađa još spava, malopre je uhvatila kijavica, mislila sam da će je probuditi ali nije, spava i dalje. Mm juče produžili gips na još 3 nedelje, tako da definitivno ništa od vožnje u porodilište, stopiraću koga stignem hahahaha :lol: šta da se radi, bar mi je drago da će biti prisutan kad zaista krene, ako mu ne skinu gips a ja još budem trudna što ne želim nikako, dosta sam već teška sama sebi, ja se iskreno nadam da ću ranije. U ponedeljak smo napunili 36 sedmica, sad smo u 37. Ko bi rekao. Još malo i gotovo.

I sad razmišljam da li da pravim ćerki rođendan nedelju dana ranije (sad za vikend) ali samo za drugarice sa nekom malom tortom, ili da rizikujem da čekam dve nedelje do njenog rođendana a ako se porodim od toga nema ništa jer neće imati ko da brine o deci i da ih zabavlja. Msm velike u one devojke ali ko će da im sipa sokove, seče tortu. Baš ću da pričam sa mm jer žurka joj baš znači. Svakako bi pravili u augustu kad je i najmlađim rođendan i verovatno krštenje ali nije to to, biće raspust, drugarice ko zna gde će joj biti.

Analim, leni i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo naše Nikoline. 

20190514-121115.jpg

U početku je bila nezgodno okrenuta pa je nismo videli, onda je dr razmrdala i naljutila pa se okrenula. 

Inače, sve ok, plodova voda mi se vratila u normalu. Nikolina ima oko 1900gr. Žuri malo, ali ništa strašno. CTG uredan, grlic dug 4cm i drži, tako da hvala Bogu sve kako treba. 

Kam, Isidora je :wub:

December, sećam se tvog testa kao da je juče bilo a "sutra" već stiže J. 

Analim, mozza, Earl Grey i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro mame i trudnice.

Slicice su vam mnogo lepe,Milica i Bralac,bas ste obe zgodne,viska nema jer sve ode na bebice.

Kam,tvoja Isidora je prava lepotica,sva je ona vazna :)

Cvrky,stvarno je A presladak,kako on sedi kao veliki momak :)

Milice,super se vidi Nikolina,ona pozira samo kad se naljuti :D

Decembar,ti dok napravis tortu i zurku za decu mozda i odes u porodiliste :)

Analim, k a m , December i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, napućila usta, prava devojčica :wub: Tako se i mojoj I na uz baš videlo da je devojčica po faci.

Hvala vam žene.

Ja odustadoh od dr. Od 02h do sad sam imala 10 stolica, sama voda. Sad se iskreno brinem za mleko ako ovako potraje. 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj Milice kakva je Nikolina, napucila usta i pozira kao prava :wub:

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi zavrsili uz, sad sam 29+2 nedelja, Lana se mrdala jedva je izmerila:D ima 1380gr.:wub:

k a m , Analim i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni,mislim da jesi ali hvala u svakom slučaju!:babymommy: bas sam se i ja pitala gde si....

pucilica mala. 

Jao bas bas vam zavidim. Da budem trudna opet ne znam da li ću ali da će mi iva trudnoća nedostajati,hoće. I boravak u bolnici i porodjaj ma sve. Sve je bilo tako opušteno i super....

ja od danas pijem pancef. Posle jedne se smirilo dosta. Da li je bas već od ab ili šta ne znam ali bitno da prestaje jer ne mogu da funcionisem ovako. Možda ćemo imati još jednu svadbu u julu ali ja sam rekla da ne idem više ni na jednu dok on sisa...ili bar dok sisa ovako često! Em ne mogu brushalter da nosim jer mi stegne(tačno gde sam osetila stegnuto tamo se upalilo) em ne migu toliko da se vraćam kući koliko on sisa to je maltene ponekad na 30min po 30min a nekad je super 5min sisanja 2h spavanja. A njega da vodim nema šanse nikakve. Bila sam u fazonu mozda(i mrzite me žene koje suprotno mislite slobodno) da ga vodim rek’o šta biću i napolju sa njim tamo vamo ali tako malim bebama nije mesto na svadbama i krstenjima ili bilo kakvim proslavama gde ima mnogo ljudi i glasna muzike u gde se ousi i gde je zagusljivo od istih tih ljudi i pici klima pa ne mozes tamo vamo napolje unutra jer ćeš dobiti toplotni udar od promena tako da ne nikako i veliko ne za vodjenje beba na svadbe. Ja nisam mogla da zaspim od muzike. Trestalo mi u ušima...klima duvala od mene. Na kraju ko zna da li je temperatura bila od mleka. Možda je virus koji sam pokupila tamo ili me produvala uz to....neka hvala. Biće svadbi j veselja i svega. Mi smo pravili i veci rodjendan ali sa godinu dana i bez muzike. Ovo zaista kažem,veliki ne za vodjene beba do godinu dana na svadbe! 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.