Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Mi bili konačno na UZ, 4d na kraju nije bio moguć pošto je beba velika, nema puno mesta i prednjači glavom. Tačno se okrenula onda kada se osetila da se tumbala čitavu noć. 

Inače je super, sve ok. Ima oko 1707gr i 43cm. Ja sam 30+1 a ona odgovara 31+2, pa je po njoj termin sada 03.07. Ne znam kako to sada ide, da li će se voditi time kod zakazivanja cr. Inače, plodova voda mi je na granici zbog onog stomačnog pa sada moram da se nalivam. Posteljica još uvek prvi stepen. A bilo je divno videti je. :wub:

IMG-20190503-204516-857.jpg

mozza, Bralac, Analim i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divnooo :wub: vidiš nas je sad izmerio da smo navodno nedelju dana manji ali tako se sećam je bilo i u drugoj trudnoći jer je bila jako nisko pa nije mogao dobro da izmeri. Jer koju snagu ova beba ima ne verujem da kasni sa rastom. Juče me je rasturio pošteno, baš bole njegovi pokreti više :mellow:

I sve više i češće imam pripremne kontrakcije, poslednjih dana ih baš često osećam. I menstrualne bolove povremeno. Bolje bi mi bilo da ja konačno spremim torbu pa da čeka. Jeste da je rano za porođaj još ali nikad se ne zna, čim je meni dr svojevoljno dao uput ko zna šta sluti.

Venera, miliccam i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je baš juče dr objašnjavao da što je veća trudnoća to je uz neprecizniji i da se dešavaju greške i do 1kg.

Nekada su greške u plusu a nekada u minusu, tako da je verovatno da su tebi loše izmerili. Decembar, ti si već 36.nedelja?

Ja sam onda po uz i po bebi juče ušla u 8.mesec. Čim se vratimo sa puta krećem sa pripremama, pranje, peglanje i konačno da odlučimo šta ćemo za krevetac. 

Katarina, i ti ćeš uskoro na UZ?

Bralac, kako si? Kada ti ideš na pregled?

Macka, javljaj se, ti si sledeća. :)

Ostalim mamama i bebicama dobro jutro. :babymommy:

Katarina1983 i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika cestitam na bebani :wub:

Nas jako muce zubici,ima rucice da pojede,a kumovi su nam iz Nemacke doneli Osanit tabkedice da imam osecaj da mi samo spava od toga

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu sam ja, pratim vas :)

Kod mene je standardno isto, muke sa zelucem, nespavanjem, jos se sad pridruzio i zatvor, ma milina :lol:

Spremila sam bebece stvari, čekam jos krevetac da stigne da ga namontiramo.

Sledeće nedelje idem na ctg, videcemo sta ce nam reći.

@KikaC96 čestitke i od mene i brz oporavak želim :wub:

KikaC96, Analim i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikaa cestitaam :wub:

Ja sam se vratila kuci od mojih, bas sam uzivala 10dana:)

Evo Lana od jutros sutira pa se ja izlezavam i uzivam:wub: Za dve nedelje cu na uz, jedva cekam da je vidim. 

Analim, KikaC96, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milicam kako vreme leti, ti vec osmi, ja sedmi:o:baby:

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika cestitam na bebani :wub:

Nas jako muce zubici,ima rucice da pojede,a kumovi su nam iz Nemacke doneli Osanit tabkedice da imam osecaj da mi samo spava od toga

Cvrky mislim da je to slucajno da ti spava, ja sam i starijem i sad malenoj dajem Osanit za zubice, sinu dajem zimi  isto iz njihivog sortimana  za prehladu i kasalj, nikad nisam primetila da ih uspavljuje ili vise da spavaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice sad u ponedeljak smo punih 35 nedelja. Ranije je uvek kao žurio dve nedelje, na prošlom jednu nedelju i sad navodbo kasni nedelju dana ali pošto znam da sad lako omaše sa merama ne sekiram se, pogotovo što osećam da je sve jači. Joj juče i danas je nešto posebno odlučio da mi pokaže koliko je jak, toliko da kad me udari mahinalno jauknem i uhvatim se za stomak. Baš zaboli :mellow:

Sad smo malopre ja i najmlađa bile po starije dve u školi, da se malo prošetamo, to je bilo oko 3 km pešačenja ukupno i jedva stigoh nazad. Ne mogu da verujem koliko nemam kondicije, kako me boli svaka kost, kako sam neokretna iako ne izgledam ogromna, osećam se užasno. Ne mogu da zamislim da moram ovako još mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za sve buduće mamice.

Da se i mi upišemo ovde. 

Imam 37 godina, druga trudnoća, na početku sam 5. meseca, nosim dečaka. Ovaj forum mi je mnogo značio pre 7 godina kad sam bila trudna i upoznala sam puno divnih ženica.

Od stomaka ko i u prvoj trudnoći ni traga ni glasa, ćerka me stalno pita Pa kako si trudna kad nemaš stomak :)

Nadam se da ćemo se lepo družiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Donija,dobro nam dosla :)

Drago mi je da si nam se pridruzila,malo je slabije caskanje ovih dana jer se dosta zena porodilo ali uvek se neko nadje,mozda ima i zena koje od ranije znas a moguce da su na nekim drugim caskanjima,moguce je da ce se javiti neka,sto se tice stomaka,ni moj se nije video,neko ima veci neko manji ali svaka zena ima bas takav kakav treba da bude :), ako hoces moze neko da te stavi na spisak,da nam sada decaci preuzmu vodjstvo. Jeste vec odlucili kako ce se zvati bata?

miliccam, Katarina1983 i Donija volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro nam došla, Donija. 

Kada ti je termin? Jel već imate ime?

Mi se jutros komirali, Mila nas je pustila da spavamo, a I Nikolina. :)

Inače, baš me muče "nemirne" noge, nisu grčevi već kao da imam "pundravce" u nogama, ne znam sta ću sa njima. U prvoj tr sam to osetila par puta a sada svaku noć. A beba se tumba li tumba, ne bi me čudilo da se opet okrenula. 

Katarina1983, mozza i Donija volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro dosla Donija. Ja imam 25 godina, i prva mi je trudnoca. Ni ja nisam imala stomak do 8 meseca, a ni sad nije to nesto, iako sam 9 mesec. Ne brini, kako kod koga je to, genetski. Ni moja mama, koja je rodila nas 6ro, nije imala nikad nekad stomak, pa opet smo svi rodjeni zdravi. 

Od jutros sam nesto lenja, samo se izlezavam, a bebac je bas nemiran. 

Čekam dan kad cu na ctg, da vidim sta ce mi reci.

Donija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milicam, i ja sam muku mučila sa nemirnim nogama. Užas je bilo. 

Mi smo inače super. Sledeći ponedeljak nam je prva kontrola kod doktorke, sada imamo već 19 dana. Kako leti vreme . Prva vakcina nam je tek sa dva meseca , bar neće niko još da je stresira. 

Šetamo skoro svaki dan, evo danas se šetala sa mojom mamom dok sam radila noktice. Kilaza mi lepo leti dole, još 5kg do predtrudnickog stanja. A bas vodim računa da ne preskacem obroke, i da jedem bas puno salete. Pijem i dalje vitamine , krećem se. Manjak sna je jedino sto ne mogu da promenim, ali takav mi je opis posla trenutno :rolleyes:

i evo sličica svih mojih bebica prvog dana života :wub:

https://www.bilder-upload.eu/bild-665a88-1557143638.jpeg.html

 

 

December, Bralac, Analim i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Donija dobro nam dosla:baby:

Meni je stomak iskocio odjednom u petom mesecu. Sada sam sedmi i ima ga:)

Svi mi kazu da mi je mali stomak a ja imam osecaj da je ogroman. Uglavnom sam se ugojila samo u stomaku, ali vaga pokazuje +10kg:o

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Termin je 10.10. Bata će se zvati Aleksa.

Ja s kilažom slabo napredujem, čak sam i smršala malo, budući da i dalje imam mučnine.

mozza, Bralac, December i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam dodala 9,5kg i nekim čudom se ne vidi ali stomak mi je veeeeliki a po uz i beba. Sledećeg četvrtka idem kod moje dr, taman da proverimo one mere od pre par dana i da ponovo gledamo bebicu. 

Baš ću se slikati da vam pokažem moje burence.

EG, bebiceeeeee. :wub: baš sam nestrpljiva da vidim i zagrlim moju. 

Earl Grey, k a m , mozza i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me zene :) 

Hvala vam na cestitkama :)

Sve je super proslo, radjen mi je hitan carski rez nakon sto je utvrdjeno da nema plodove vode. Bebana I ja smo super. Pocela je da sisa.

Ona je na neonatologiji zbog male tezine, rodjena je sa 2300, pustice je kad dodje na 2500. Mene pustaju sutra prepodne. Ali cu moci preko dana da budem da njom tamo da bi mogla da sisa a uvece kuci. Hvala bogu rodjena je zdrava, razvijena I jaka. Samo je mrsavica. ❤

Evo slicke, link ce raditi samo 24h. :)

received-352988025351017.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika,p ona je duša divna jedna! :wub:

ps.macka,moje si godište :)

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@KikaC96  prelepa je :wub:

@KruelaDeviL stvarno? Samo ako se ne varam, ti imas vise iskustva sa decom od mene.

I ja bih volela da imam necije iskustvo, sad bih se manje plašila svega :lol:

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KikaC96, čestitam! Ema je preslatkaaa! Vidi tog poluosmeha :wub: :baby:

Donija, dobro nam došla! 

Earl Grey, koje ti bogatstvo imaš! Nadam se da ću i ja tako jednog dana, tj bar troje da imam. :D

Macka, ti si ili kao KruelaDevil '93, ili kao ja    '94 godište. Zavisi da li ti je vec prošao rodjendan. 

Bralac, Earl Grey, KikaC96 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad u maju mi je rođendan, 17tog, punim 25

Da, da, '94 sam, kao ti :)

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.