Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

@k a m ne brini dus, nisi rekla nista lose. :) ni meni nisu jasne neke stvari, ali je to najbolji doktor u mom gradu I okolini. A I do sad nije pogresio za sta god.

 

@JednaHana ne brinem ja, boze moj. Sve je to normalno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svakidr i svaka bolnica imaju svoj način i mišljenje. Bitno je Kika,da veruješ svom dr. :)

 

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m ne brini dus, nisi rekla nista lose. :) ni meni nisu jasne neke stvari, ali je to najbolji doktor u mom gradu I okolini. A I do sad nije pogresio za sta god.

 

@JednaHana ne brinem ja, boze moj. Sve je to normalno. 

Jos samo malo i eto bebe:wub:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini  Kika ni meni nije bila namera da te uznemirim,al kao sto kaze miliccam tvoj dr je dosta stvari menjao pa sam I ja zbog toga odreagovala zbog d-dimera.JEr znam koje su mu ref.vrednosti.Ja sam na Fragminu od 3 meseca i svaki dan primam inekcije,a radim analizu krci na 3 nedelje I dr kaze ako bude 3 puta veca I pored inekcija od ref brednosti od 500(za zene koje nisu trudne se gleda) onda moram da mu se hitno javim.Sad mi je d-dimer pre dva dana bio 526.Inace je bio u 8 nedelji 1400,kad je dr uveo fragmin.

Samo sam zbog toga odreagovala.

Al svakako tu smo da jedna drugoj budemo prvenstveno podrska.Jos malo I bebac je tu,Puno pozdrava

KikaC96 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja znam za tu pricu oko svepsa I kinina.I jos u prvoj trudnoci mi je neko rekao da ne pijem sveps.ISkreno,bilo istina ili ne ja nisam htela da pijem,a ne pijem ni sad.Caj od maline nameravam da uvedem u 35 nedelji.Nista me ne kosta da probam:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko ovde nije sigurno hteo ništa loše,jer smo ovde jedna drugoj da budemo podrška i sve komentarišemo iz dobre namere,ali nekad stvari migu drugcije da deluju iz drugog ugla. 

Kikina bebama je uskoro tu:wub:

ja sam pila sveps. Ne mnogo i često ali jesam. 

Inace,imam pitanje. Imam 69kg i ne osecam se dobro jer fizički ne izgledam dobro. Alo izbacim secer i brasno(brasno bih smanjila i zamenila na razano ako bih pekla nešto)a secer izbacila...ne mogu da smanjim mleko na taj način? Pitanje je možda smešno ali radije ću biti ugljena ios neko vreme nego da izgubim mleko ili nešto....

KikaC96, Katarina1983 i Micili volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa secer  sam po sebi steti organizmu, pronadji alternative, tipa ono nesto sto ne mozes bez secera, koristi med. Nemoj steviu, meni to nisu dozvolili, sad kad imam gd. A sto se tice brasna, mozes koje god hoces, cak i integralno ili speltu, ili ovseno, razne kombinacije. Jedi hleb ujutru koliko hoces a preko dana po parce po obroku. Tako nekako pocni pa ces da vidis sama sta i kako ti vise prija. Cak i so doprinosi da je covek tezi, skuplja vodu. Dnevni unos bi trebao da bude samo 4 grama. I jedi puno salate i mesa, time ne mozes nikome da naskodis. 

Naravno, izbaci grickalice, bilo slane ili slatke, mozes voce, pametnije je. I vode, puno.

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru mislim da ne možeš jer ćeš svakako šećer unositi preko voća tako da ne brini, možeš samo da poboljšaš kvalitet mleka zdravijom ishranom. Ali ja tebe videh uživo tad kad smo se srele u ambulanti, ti izgledaš fantastično stim da si se porodila tek pre mesec dana! Videćeš da će se vratiti polako vremenom sve na svoje mesto. Kažu da je potrebno da se potpuno vrati onoliko koliko je telo bilo trudno.

Kika želim ti lagan porođaj, oko ovih analiza ja se ne razumem, ali sve dok je bebica u redu to je najbitnije.

Srećan Uskrs!

Ljubac za sve bebirončiće i stomačiće :) mi guramo i dalje, stanje nepromenjeno, sve me boli i takoooo... Prekosutra idemo da se gledamo na uz, ne mogu da verujem da sam zakazala pregled tek posle pet nedelja ali dobro, beban baš trenira box svom snagom po meni tako da kontam ništa mu ne fali, lepo je ojačao bogami. Oprala sam prekjuče posteljinu i ćebenca neka, kad naišla ona oluja i sve mi zablatnjavila... Jedva sam se nakanila da operem i eto. Sad sa garderobicom čekam opet lepo vreme da ne moram sve ponovo da perem. Baš sam baksuz.

Macka i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, mame i trudnice. Kako ste danas?

Ja sam dobro, jedino beba ujutru mi ne dopusta da spavam, svako jutro oko 5, 6 pocinje da gura dijafragmu i zeludac i moram da ustanem. 

@December i ja sam prosle nedelje oprala bebece stvari i ispeglala, ostalo mi je jos cebence i posteljina, al čekamo krevetac ovih dana da stigne, pa onda ću.

Jedva čekam mog malog bebca :wub:

Katarina1983, December i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hleb stvarno malo jedem. Tj jedem ali kao sendviče ili uz slaninu jer mi je masna. 

Bas kafu pijem 3u1 i to jednu eventualno dve ako mj se mnooogo pije. Čajeve sad slabo jedino kamilicu i tu stavljam med jednu kašiku. Mada znam šta mene kvari...slatkiši. Toliko mi traži slatko da nije normalno. 

Kupicu bademovo brasno i tazano a hleb tonus. A od slatkiša ništa...

decembar,hvala. Nisam ja ugojena ovako,ali mlitava sam mnogo i 69kg na moju visinu i kičmu je mnogo. Plus ne mogu ninu jedne farmerke da udjem od prošle godine. Ni u jedne! A htela sam prošle godine da smrsam da udjem u još manje :o  a i iskreno mnogo šećera unosim...premnogo! Moram da se kontrolišem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jasno ti je onda sta ti odmaze :)

Zameni slatkise voćem. Sad ti polako pocinje sveže  voće, jos lepše. Ja, npr nisam mogla nista osim jabuka, al mi je nutricionista savetovao da pomesam voće  i jogurt, i tako dve muve odjednom. I vise kalcijuma, i vise vitamina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se javim :)

bila opet na ctg, nista se ne desava.

Opet sam kuci, 2 maja opet.

Moj doktor nije radio danas, ali sam bila u kontaktu sa njim.

Micili, Analim, blesava i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde kika,držim pesnice da to krene!^_^

pa to,znam šta radim loše ali me strah samo da ne izgubim mleko ili nešto...mada sto decembar kaže,migu samo poboljšati mleko. 

 

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se opet otvorila rana na oku pa nisam mogla da vam pisem.

Kako ste mi drage zene?

Ja necu da panicim,ali kasni mi 6 dana,sad verujem da mi nije redovno zbog dojrnja,mada sam sa U dobila posle 25 dana i bilo mi redovno u dan...svaki dan se osecam naduvano i boli me stomak ko da ce svaki cas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky.ako sumnjas uradi test.

mi još nismo imali ses a nećemo ni skoro za sad:D ovakvim soavanjem nema šanse :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E mlitavost je i kod mene problem. Moda je dovoljno samo da ubaciš neke laganije vežbe? Jao nemam pojma šta je meni ali i meni sad traži toliko slatko i stalno bi nešto jela. Odavno nisam stala na vagu, niti se slikala, tad mi se istrošila baterija a posle se nisam setila. Nekako kao da sam ostala ista samo mi je sve teže kako vreme ide. Danas smo punih 34. nedelja, još dve sedmice i na sigurnom smo. Posle samo isčekivanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Decembar,moram da vežbam svakako zbog kičme,mnogo sam se iskrivila a pocinje i da boli pa moram. Tako da svakako miram da jacam trbušne i ledjne mišice.... u sredu punimo 6nedelja i polako smem da vežbam tako da ću polako krenuti. Volela bih i na plivanje da idem kad već imamo bazen....

zar već i ti uskoro 9.?? :o leti vreme... ali šta se cudim,kad meni J puni 6nedelja već a kao da sam se juče porodila.

Bralac i December volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma mi mozda imali 3x do sada...mm se toliko navikao da nemamo ses da mi je rekao da nema zelju,tako da smo mi ko baba i deda

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo tu negde, ko baba i deda. Od kad sam ostala trudna, evo sad 37ma nedelja-nista :lol: kaze ne moze kad zna da u mom stomaku ima nesto 

Videcemo tek kad se bebac rodi, kako ce onda biti, mozda od tad postanemo ko cimeri :lol:

E žene, sto se tice caja od lista maline, koliko sme dnevno? Jedna šolja? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno čoveče kao da si se juče porodila :huh: a ono 6 nedelja?! Pa kad pre :lol: stvarno je proletelo.... Još malo i ja i beban se družimo. Danas sam bila na kontroli, uradili su mi ctg iako sam 34 nedelje, sa te strane je sve ok, posle mi radio uz i sad beba navodno kasni nedelju dana, ima 2236gr, ali sumnjam da je ispravno izmerio jer se beban ritao a i ja sam se ukočila čim sam legla, baš imam problema sa ovim grčevima i ne znam kako da pomognem sebi. Bukvalno boli kao grč na nozi kad uhvati najjače što može samo meni tako ceo stomak a nije kontrakcija :( dr je samo iskolačio oči i rekao da mu je neverovatno da imam ovakav problem i da će nestati kad se porodim ali da više ne pomišljam na još dece jer sam maksimalno iscrpljena više od trudnoća. Posle me boleli mišići i povraćalo mi se, i na kraju dobih proliv. Dobila sam uput za porođaj već, beban je kaže jako nizko i sprema se, nije mi ništa rekao sad da li sumnja nešto nemam pojma. I tako sam rešila da odmaram ali eto došla sam kući, nalozila vatru jer je nekako hladno i prostirem bebeći veš po radijatorima jer je bio od juče napolju ali se nije skroz osušio pa da se dosuši da mogu da popeglam i složim. Danas planiram i u kupovinu da idem da spremim torbu zlu ne trebalo. Ja bih bila presrećna da krene i ranije, zaista više nemam snage i sve mi teže pada psihički sve ovo.

 

miliccam i Katarina1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskukah se ja a ne odgovorih za čaj. Stvarno ne znam a volela bih i ja da počnem da pijem. Možda mi pomogne sa ovim mojim mišićima. Da li je bolje da uberem i osušim svoje? Imamo maline u dvorištu. Sad su krenuli mladi listovi. Moram da izguglam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čaj od lista maline (crvene) se od ulaska u 9.mesec pije do 3 šolje dnevno. Ja sam pila jednu do 2 i nije baš imalo efekta. Inače, moja baka je susila pa sam pila domaći pa ako imate priliku najbolje domaći. 

Cvrky, ja čisto sumnjam da si trudna. Tako sam se i ja bila istripovala pošto sam već posle 2 meseca dobila pa onda sledećeg meseca nisam i ozbiljno sam se prepala i test sam čak radila. Verovatno ti se ciklus još uvek nije vratio u normalu, rano je još. 

Mila i ja fasovale stomačni virus ili smo se otrovale nečim, proliv i visoka temp dva dana. Njoj je danas bolje, tačnije kao nova je a ja ne mogu na noge,  sve me živo boli. Smrsala sam par kg, stomak mi je vidno manji ali osecam bebicu redovno pa ne brinem mnogo. Od jutros nesvestice i dok ležim, pokušala sam da jedem ali je to odmah izašlo. Nadam se da ću vam se javiti sa nečim lepim sledeci put. 

Decembar, drži se. Još malo ti je ostalo. 

Kika,  čekamo svi nestrpljivo Emu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja uradih test,ali bzv se iscimah,jer nema kako...sto je mm skoro izjavio jedino da dune vetar i da tako ostanem trudna,jer su nas uhvatkli svi zezati kako ce uskoro jos jedna beba,jer A izlaze zubi rano

Volela bih ja jednu devojcicu jos,ali ne sad i ne u skorije vreme i ne bez detaljnih pregleda pre trudnoce,ako resimo da imamo jos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage moje,

Miliccam jako mi je zao sto si pokupila stomacni.Uzmi koka kolu(ja je inace ne pijem sem stomacnog) i pijuckaj je na gutljajcice.Nadam se da ce ti biti od pomoci.Dace ti snagu i pomoci pri varenju,Ali je uzimaj po malo u razmacima,Umeju da iscrpe jako.Kad bese imas uz kod dr?

Ja imam problemu trudnoci sa tvrdom stolicom.Pa te muke mucim.Inace nocu veoma slabo spavam,budim se na dva tri sata I idem u wc,jer mi bebac pritiska besiku a probudi me nekad i neki nemir u nogama.

Inace mm je promenio ime.Sad se vratio na ime Vera,I ono mi je lepo.Do porodjaja ko zna koliko puta ce promeniti misljenje,

Sto se tice sexa ,mi ga imamo.Ne toliko kao pre,ali ga opet imamo.U prvoj trudnoci smo 6 nedelja posle porodjaja poceli opet da ga upraznjavamo.Moja dr je dala zeleno svetlo,rekla je dokle god meni ne smeta.doduse jeste malo staticnije ali ne zalim se.:D

 

Jedva cekam  kontrolu kod dr 8 maja.Da vidim stanje sa grlicem.cini mi se da mi se spustio stomak.A i osecam ponekad grcenje stomaka.Al stvarno nisam u frci.Kako sam usla u 30 nedelju tako mi je malo laknulo i osecam se sigurnije.Mada znajuci sebe cim udjem u 36 nedelju navijacu da porodjaj pocne sto pre.:)

 

 

 

 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Katarina,hvala. Trenutno sama pomisao na Koka kolu mi izaziva mučninu, procice valjda uskoro.

Na uz i pregled idem u petak, taman da vidimo šta se dešava. Beba je 5 puta promenila položaj, evo i sada nešto burgija i radi. Baš jedva čekam da je vidim. 

Mi ses u prvoj tr skoro do kraja, u osmom smo malo pauzirali pa u 9. nastavili. Posle porođaja čekali propisno 6 nedelja. Sada smo još uvek aktivni, možda ćemo uskoro malo iskulirati da ne stigne Nikolina ranije. :D

Meni stomak još uvek visoko, verovatno ni ne planira da se spusti kao ni u prvoj tr. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.