Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Nema tu pomoći za stomak osim vežbanja. Trenutno mi je da se sto zdravije i laganije hranim, da mi se i organi oporave . Kasnije , za jedno mesec ću poceti da trčim, a trbušne mišice ću ostaviti tek za jedno dva meseca. Ne zurim nigde. 

Definitivno  mi je prioritet da sredim hemoglobin, pao mi je sada na 11,1 posle porodjaja . Oni rekli može samo hranom i da je to normlano sada , pa da pokušam. Inače sam dobijala u prethodnom porodilištu preventivno uvek posle prodjaja tri meseca gvožđe a sada kao ne mora, a prvi pit imam manjak. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala žene, meni je skroz drugačije sa grudima ovoga puta pa zato pitam. 

A ovako smo se juče izlezavale dok je Mila čitala Nikani knjigu. 

IMG-20190419-082946-898.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam koji pojas ćeš nositi? To i ja planiram al nemam pojma koji da uzmem. Meni je odvratan i onaj osećaj oklebmenosti kao da su mi svi organi poremećeni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

Mi ovako svako jutro od 5h...dremne oko7,8hmalo ali iskljucivo na mojoj ruci kao kad sisa ako ga pomerim dovidjenja spavanje.

nabacio podbradak samo tako:D 

milice ja ne znam za grudi da ti pomognem...j nisam kod mene ništa primetila ni sa z ni sad pa ni znam. 

Mm počeo da radi prekjuče i sinoc radio noćnu pa sam sama kupala i bebu i sebe dok je bio J u auto sedistu u kupatilu i V na brzinu znaci haos. 

Sto se stomaka tiče slikaću vam kako izgledam i tako sam izgledala i ore trudnoće..imam stomak. Ali ne planiram nikakvi vežbanje još niti ništa...kasnije kad udjem više u šemu i kad beba bude veća. Ne mou da se opterećujem sad i time jer ne znam gde udaram iovako. 

Krvarila sam sad tri nedelja a sa V bogami skoro mesec dana....

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, kao sa razglednice ste mi :wub:

Kru, divan je, baš je porastao :wub:

EG, ja pijem Tothemu i sad 2x dnevno, kao i Folnak, tj.celu terapiju hematologa sve do kontrole. 

Za vežbanje sam čula da se ne praktikuje dok beba sisa jer se oslobađaju toksini. Možda bi neke lagane vežbe istezanja i mogle pre, ali ne intenzivan trening. Ovako steznik bar može.

Decembar, meni je stomak baš spao. Pored te dijastaze.. sad je u trudnoći baš bio spušten. Još beba veeelika, stomak ogroman i težak. Sednem u turski sed, a čini mi se kao da mi beba leži između nogu. Legnem na bok, čini mi se da beba leži pored mene. Jedva se okrenem na drugi bok. Ovaj steznik je onako širok i ima čičak. Upropastila sam ga jer sam ga pred porođaj oprala u mašini, ona ga je malo pocepala. Ali može da posluži dok ne vidim šta ću dalje.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela sam da pokažem kako je bio spušten, zbog tih slabih mišića. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je izbacivanje toksina preko znoja. Sto bi značilo da žene koje se više znoje, i malo punije opasno truju svoju decu. Sa dojenjem ide vežbanje svakakvo, osim extremnog i profi , sa plus nekim dodacima u ishrani koji nisu tada dobri. Ujutru date bebi da sisa, odete na trčanje , i sledeće dojenje posle tuširanje je potpuno bezbedno. 

Inace se izuzetno malo znojim , i zao mi je zbog toga. Kod mene posle treninga i trčanja može biti znoj samo malo na leđima, i na celu ako sam imala kacket. 

Meni vezba nije opterećivanje , meni je to psihicki spas. Izduvam se, nakupim energije, budem jača jer treba imati i kondicije ako zelite više dece, treba to sve postići . To je fizički posao :D

inace stomak mi je čvrst:lol:nema ništa mlitavo ali je poveće 

Katarina1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Kam, kaže moja mama kao iz časopisa a nismo baš planirali slikanje. 

Ovde kažu da se ne počinje sa vežbama makar prvih 6 nedelja a kod cr 8 nedelja. Trbusnjaci kod cr ne čak 6 meseci minimum ali su vežbe za porodilje skoro obavezne i to su vežbe za zatvaranje rupa koja su više zasnovane na disanju a ne na fizičkom naporu. To su vežbe za dijastazu i na to se ide 6-8 nedelja posle porođaja. 

Meni se stomak posle prve tr brzo vratio u normalu, nedelju dana kasnije je splasnuo a posle mesec dana je bio kao pre ravan. E sada nikada ja nisam imala trbusnjake ali normalan stomak i takav mi se vratio bez nekih spacijalnih vezbi. Sada čisto sumnjam da ću biti takve sreće pa ću morati i nekih vežbi da se latim ali to kasnije. Sada sam se više ugojila pa ću imati i veći višak posle porođaja ali me teši da znam da se sve to da srediti, najvažnije da bebica bude dobro i da se obe zdrave vratimo kući iz porodilišta. 

Kam, baš ti je bio pravi lepi trudnicki stomak. A spusten baš. Meni nekako stoji gore.

Kru, kakvi obrascici. :wub::wub:

Bralac i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo I mene :)

kod mene se ne desava nista jos uvek, cekamo da gospodjica resi :D

imamo jos nedelji dana do termina, a I cini mI se da nece pre termina biti. U ponedeljak idemo na kontrolu opet, pa cemo videti. 

 

k a m , mozza, Bralac i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika draga, baš sam mislila šta je sa tobom. Znači ništa za sad. A jel ostalo da će ti raditi CR kao što si pominjala ili ćeš prirodno? Ajde javljaj nam kako stoje stvari ovih dana. 

EG, divna ti je bekana. :wub: I stomak extra, uskoro ćeš biti kao da i nisi bila trudna. 

Slikaću ja moj kasnije kad stignem.

Mm i deca idu posle na Vrbicu. Raduju se. Beka i ja preskačemo ove godine. 

Earl Grey, mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m za sada su otvorene obe opcije, odradila sam analize I za carski za svaki slucaj. Mada utrogestan pijem I dalje. 

Bebana je jako aktivna, mrda, obrce se, sutira. :) a ja ne znam sta cu sa sobom, jao se brzo umaram. Ne spavam.kako treba. 

bitno je da sam uspela da pripremim sve sto treba za njen dolazak,. ❤

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika, zašto utrogestan i dalje, u devetom mesecu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika, zašto utrogestan i dalje, u devetom mesecu? 

ddo porodjaja cu morati da ga pijem, da mI se ne stegne materica kao u 7. Zato se meni I cino da ssu vece sanse za carski. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Kam :wub:

Nekako mi je sAda prvi put stomak da nije mlitavo, da onako nemam kontrolu nad svojim stomakom odmah. Najbrže sam se oporavila i među nogama. Pre mi je neki dan duže bilo da je blago oteceno, osetljivo, a sada ništa već drugi dan. 

Previse mi je to sve sumnjivo :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam taj na čičak sad trudnički pojas pa sam isto mislila da njega stavim ali nije elastičan pa ne znam koliko će biti udoban jer me i sad ponekad nervira. To mi je od prve trudnoće pa jadničak još dobro izgleda, samo su čičak trake oslabile pa moram po nekoliko puta u toku dana da nameštam.

milice divne ste :wub:

Kru što je sladak, kako su u stomaku ličili a sad potpuno različiti :wub:

EG ti ko da trudna nisi bila, svaka čast! Ja sam mršavica ali sva oklembešena <_< ni meni ne gine vežbanje. Meni je kao da je stao stomak sa rastom. Doduše više neman problema sa probavom odjednom se normalizovala pa verovatno je to uticalo na smanjenje stomaka. Doduše ili to samo meni tako deluje jer sve manje dukserica mogu da zakopčam :lol: staviću sliku samo da se slikam.

miliccam i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milicam kakve ste slatke :wub:

Kaaam super izgledas.

Eg i ti istoo. Svaka vam cast. :wub:

A bebice suu preslatke. Mala Iskra je preslatka sa tom kosicom, Janko pravi decko:wub:

miliccam, k a m i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam, stvarno ste divne! :wub:

KruelaDevil, jako su mi smešni bebci sa podbratkom. I Mila isto ima. Samo neka nam napreduju. 

Earl Grey, Iskra malo podseća na moju Milu. ^_^ slatkica malena

Earl Grey, Bralac i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam :wub: 

znam da sam videla bebicu koja na koju moja podseća ali sam zaboravila čija je :wub: i gde sam je videla

Otpao nam je pupak. I kako je iza stipaljke ostao onako pupcanik jedno 2 cm, tačno se vide 3 krvna suda koja prolaze kroz vrpcu :wub:

Analim, k a m , Bralac i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kam imamo isti trudnički pojas :lol: a ovaj drugi zar nije sa magnetima? Mm ima takav sličan i u upustvu je pisalo da ne smeju ni trudnice ni dojilje ne znam zašto. Sad ti i nije velik stomak stim kakav ti je bio na kraju. Zaboravih da se slikam, ajd sad ću

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, cestitam. Iskra je fantasticno ime. Da bude srecna i vesela 100g. :wub:

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.