Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Kod nas bome svi imaju određenu ishranu sem nas bez problema. Danas su još naglasili za dojenje inače da nijedno povrce ne izbegavamo jer nije uopšte naučno utemeljeno da grčevi imaju ikakave veze sa tim. Oko 400-500 kalorija više da jede. Slatko, testo , sokovi slatki, izbaciti. U suštini skoro kao da svi imamo dijetu za dijabetes sto je normlano i poželjno 

Kam, pa posle prodjaja i nije retkost kod žena da ss javi nevoljno puštanje urina. Zato se i rade odmah pd drugog dana vežbe za taj predeo. Od treceg dana za žene sa carskim. Samo ti kreni sa tim i biće sve u redu . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Danas mi ona prijateljica reče da bi trebalo da uradim sediment urina i urinokulturu i ja pređoh preko toga, a sada mi se čini smisleno. Moguće da mi je infekcija neka od plasiranja katetera, oni su baš gadni. Malo me pecka taj deo, ali sve sam mislila da je od ušivanja. Nije problem malo puštanje, nego što kad krene urin teče niz noge. To nikad nisam doživela. Nego me hvata vikend, pritom moja dr i ne radi, ne znam ni gde bih.

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa da, sto se katatera tiče , ali suviše si ga kratko imala da bi već nešto opasnije bilo . Bas bi imala ludacku nesreću da si tako brzo navukla nesto

javi šta si uradila 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitala me je sestra da li želim da idem kući danas  ako pedijatar da zeleno svetlo. Naravno da želim :D Meni su danas vadili krv, kod mene je sve super. Bebi će još danas uzeti za genetska ispitivanja, i idemo kući ako da Bog, u ovom slučaju pedijatar 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače, ova žena sto donosi pumpicu ako želimo da nosimo kući , kao gratis nam je,  mi deluje kao iz neke sekte , umirem svaki put od smeha kada je vidim. Kao da poklanja ko zna šta a ne električnu pumpicu za grudi. :D

Analim i Katarina1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Eg,meni da neko pokloni električnu pumpicu bilo bi extra. Ne bih gledala tako :D  Tj bila bih mu veoma zahvalna i ne bi mi bilo smešno.

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
Analim i Katarina1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eg, pa to zavisi od bolnice do bolnice, ili u svakoj ima gratis?

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, nemaš pojma koliko mi je zao kad čitam kako si i koliko usivena. :o Nadam se da ti je taj problem sa mokrenjem privremen samo.

Earl Grey, to je velikodusan poklon. Takve pumpice koštaju minimum 100 evra. A super ako idete kući danas. Iskra se pridružuje velikoj porodici :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macka, ja sam imala GD u prvoj tr i dan posle porođaja su mi merili 6 puta pre i posle obroka a i bebi su merili odmah po rođenju. Takođe mi je rečeno da 3 meseca posle porođaja idem ponovo na merenje ali ja to nisam uradila. U bolnici sam jela svašta, ništa specijalno za dijabetičare i nisu mi rekli da moram da pazim. Sada u drugoj tr nemam GD. 

Ja sam dobila Medelinu pupmicu koja košta oko 150 evra na recept i koristila je 6 meseci pa vratila. Ništa nisam platila. To je ovde normalno.

Mi se danas pakujemo idemo na put. Za 3 nedelje pakujem stvari kao da se selimo.

EG, tako su i mene pitali i pustili me ranije iako sam imala CR ali pošto smo Mila i ja bile dobro čim su njoj završili sve preglede trećeg dana pustili su nas kući. 

Joooj Kam. :(

 

Macka, Earl Grey, Bralac i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Macko, svuda je tako, dobiješ recept i uzmeš u apoteci. Kao kod Milicam. 

Meni ne treba pumpica, zaista. Nego je ona meni smešna sto se ovako šunja okolo, pa izgleda nekako potunjeno kao da skuplja dobrovoljni prilog za neku sektu. 

Inace da, idemo kući danas. Sve je super sa obe, mene su još jutros otpustili, sada i nju. U 12 idemo kući :D

jedino zašto bih pumpicu uzela kada bih im poklanjala mleko, oni to dolaze kući kod nas da uzimaju. Nešto sam razmišljala u tom pravcu danas, razmislicu 

Izmenjeno od strane Earl Grey

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eg, pa to su sjajne vesti :)

I meni je babica na jednom savetovalistu objasnila da je uglavnom tako, treći  dan se izlazi ako je sve u redu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me žene. Nije se više ponovilo. Možda mi je bila prepunjena bešika, a slabost imam još dole. Testirala sam se sinoć i jutros, čak puštala namerno vodu i ništa. Mogu i u mlazićima, malo teže zaustavljam ali mogu. 

Mm je odmah posle porođaja razgovarao sa dr i rekao da se ja žalim što sam pukla, ona mu je rekla da je za mene bolje što je sve bilo prirodno. Ko zna da su me sekli šta je moglo biti sa venama. Sad su se sve povukle. Jedino ono sa unutrašnje strane butine što je kao pukla i bila plavičasta se pomalo vidi ali ništa strašno. Prosto mi je neverovatno kako nestaše preko noći. 

Noćas me malo peckalo napred gde je uretra i onda sam razmišljala šta ako je stvarno infekcija. Poslala sam jutros mm da odnese urin privatno, a moja dr radi sad od 13h i otićiću za svaki slučaj. Ako ima ičega u urinu ja ću tražiti gentamicin. Bolje da odem, ide i vikend, za svaki slučaj. Inače, kateter sam imala 3h. Posle porođaja su mi ga stavili a pre ušivanja i ona dva sata na stolu (u mom slučaju 2,5- bila im je gužva, nije mogla babica pre da me vozi u sobu)..sad da li je moglo nešto da nastane za tako kratko vreme ne znam. Još sam u bolnici primala i Cefazolin venski 3dana. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, i mene je par dana peckala uretra, pogotovo kad mokrim. Meni su samo na par min stavili kateter u trenucima pre porodjaja, jer je prošlo jako puno vremena od kad sam piskila zadnji put, pa valjda da mi isprazne bešiku. Samo se sećam da me je to zabolelo i pored neprestanih kontrakcija što sam tad osećala. Nisam ni znala da će mi to raditi. To sam skontala da se desilo (da sam imala kateter) tek 10-ak dana nakon porođaja.

Inače ovde nama savetuju da kupimo i donesemo silikonski kateter kad znamo da će nam trebati. Jer oni u bolnici imaju samo običan, pvc kateter. I on je sigurno i mene povredio, jer je grub. Celih mesec dana nakon porođaja sam imala bol u predelu klitorisa, tokom bilo kakvog dodira (brisanja, pranja...). Ali i to je prošlo. Nadam se da je i kod tebe zbog toga, a ne zbog infekcije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sva ispucala tokom porodjaja i sve plitko,sigurno sam imala 15-20 savova i toliko cvorica,do pre mesec dana su mi ispadali konci koliko ih bilo.Sve sam imala sav pa cvor na 100 strana.A kateter mi je skroz bilolo neprijatno kad mi stavila i opet sam posle 2 sata morala da piskim i to sam jedva cekala,a desavalo mi se da jednostavno neizdrzim i krene mi,sreca pa uvek tu bio mrezasti ulozak ili bi bila mokrih nogu.A kad sam stavljala optisek ili kako se vec zove sprej za rane,sve me peklo,ali mi prijalo kad stavim ladan rivotril na ulozak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, imam pitanje za vas sa više dece i iskustvom u dojenju, meni su grudi u prvoj tr do 4.meseca bile ogromne pa splasnule do porodjaja a sada sve obrnuto. Do 5.meseca ništa (zato što sam dojila) pa su onda počele da rastu i sada su orgomne i tvrde, kao kada sam se tek porodila pa je nadolazilo mleko. Još uvek mi ništa ne curi ali su dve tempirane bombe. Jel to tako normalno?

Inače, ja kateter nisam ni osetila, mislim stavljanje, izvlačenje onako ali ništa strašno. Ali mi ništa to nije smetalo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene mene boli dole, cini mi se da se to kosti šire  il sta vec. Dosad je to bilo vise sa strane, prepone, bolje receno. Sad je bas dole, i ne mogu ni da sedim a ni da šetam, nekako kao da kad šetam, bol se poveca.  Postajem sebi teska, a ima jos 5 nedelja :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam, pretpostavljam da u Nemačkoj koriste bolje katetere, a ne ove krš kao kod nas. Čim je kateter meski, to je njegovo stavljanje i vađenje bezbolnije.

Macka, to je skroz normalno. Da, kosti se sire, spremaju se za dolazak bebe. ^_^

Cvrky87, horor za šavove. 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam zna posle dojenja da se mleko zadrzi jos u mlecnim kanalima...Meni su sad grudi manje nego sa U,a godinu dana posle prestanka njenog sisanja imala sam jos mleka.Tako da moguce da se nakuplja mleko pa rastu

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su u svakoj trudnoći grudi bile drugačije i drugačije. U prvoj kao pred dobijanje, u drugoj nisam mogla da podnesem bilo kakav brus, u trećoj nisam smela ni da spavam bez brusa koliko su me bolele grudi bez njega a sad mi opet prija bez brusa. Pokušala sam da nosim ali krenu da me boluckaju i nenormalno svrbe. Tako da nosim široke majice da se ne vidi. Kad idem negde tad potrpim ali inače ne mogu.

Kad čitam kako ste popucale i mene zaboli :( Mene su sekli samo na prvom porođaju jer je takva praksa, sad treći put je bila najkrupnija beba i nisam pukla nigde.

Ja sam kooonačno sredila garderobu u podrumu, sve je posortirano, sad je na redu pranje i peglanje bebine garderobice a posle ću da protutnjam kroz kuću i pobacam sve nepotrebno i skloniti sitne igračke i takve stvari.

*Cvrky87*, Analim i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam danas kod moje dr, odlično prošla. Urin nije loš, nije htela da mi daje AB dok ne stigne UK. Tek sutra je dajem. Ako bude peckanja za vikend da popijem Monural prašak. Pregledala me, veoma oskudno krvarim, sve izgleda dobro. Kaže da su me ušivali skroz visoko, to je daleko od uretre, nema šanse za bilo kakvim oštećenjem. Može biti da te smetnje imam od katetera ili jer je još rano, treba da vežbam mišiće. Prepisala mi i Fraksi do isteka 40 dana, tako da sam sad za praznike mirna. Oduševljeni svi u dispanzeru, i dr i sestra čule da sam se porodila jer je mm bio u ponedeljak po terapiju, iako dr nije radila,saznala čim je došla. Toliko smo se lepo ispričale,čestitali svi i mm i meni..Rekla sam joj da mi je i psihoterapeut i ginekolog, toliko sam srećna što zajedno izgurasmo ovu trudnoću, a nije bilo lako...

Dolazila popodne patronažna, pupak izgleda bolje, bio je malo crvenkast. Kaže bolje što ste otišli kod dr pa i da nije ništa nego da treba a da niste otišli. 

Analim, Cvrky, hvala vam. Vidim da ima još vas sa sličnim iskustvom, utešile ste me. Nadam se da je i kod mene ovo prolazno. Evo nije prošlo ni nedelju dana, već mi je rana puno bolje. Sedim normalno, bar nešto. 

 

Analim i Bralac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Što se grudi tiče, i kod mene je drugačije u trudnoćama. U prvoj počeo od petog meseca da mi curka kolostrum. K dojila do 13,5 med, a M do 16,5..ali imalo je po par kapi i preko godinu dana nakon prestanka. Po prestanku dojenja ko ispumpani baloni, jad i beda. Inače nosim 80. Sad su mi velike grudi ali ne toliko koliko su bile npr kada sam dojila K. Menja se to, nije za zabrinjavanje. Sad su me na početku trudnoće bolele obe sa strane baš gde su kanali i to samo noću iako nisam spavala na stomaku. Posle je prošlo. Sad u porodilištu su počele da me bole kanali tek kada je krenulo pravo mleko, dok je išao kolostrum nisu. 

Izmenjeno od strane k a m
Analim i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, eto možda nećeš ni morati ab. Još je kod tebe sve to sveže, telo ti je u šoku još uvek. Odlično si ti čim možeš da sediš za tako kratko vreme. Ja sam tkr malo secena, ali sigurno 2 nedelje nisam mogla normalno da sednem, već sve nekako na stranu. 

 

December i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se grudi tiče meni su uvek tamo poslednjih meseci trudnoće kao da sam već krenula da dojim, oni prvi dani. 

Cak iako sam u svakoj trudnoći i dojila do nekog perioda. Prvu bebu sam dojila do 3 meseca pred prodjaj , drugu i trecu malo manje u trudnoći jer je veća razlika. Sada sam prestala već u drugom mesecu trudnoće jer je cerka već bila spremna sam prestanak , već je sisala preko 2 godine.

ja nemam velike grudi, meni su uvek B korpe i posle dojenja ostaju iste , ne padaju, nije bas da ima koja sila da ih vuče dole :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, vidiš. Ti već misliš na najgore i pre vremena . Nepopraviljiva si. 

Mi smo inače super, sem sto ja ne spavam ništa skoro. Malecka sisa kao popisna komisija. Od juče smo kod kuće. Deca su je odlično prihvatila, najmlađa me je bas iznenadila koliko je nezna i osecajna sa njom, nekako mi je to logicnije za velike, a ona sa dve ipo godine je kao velika. 

Kod mene je krvarenje već kao poslednji dani menstruacije. Bolova sve manje. Stomak mi je kao da samjedno peti mesec trudnoće ali dobro, proslo je više od 36 sati od prodjaja tek. 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, šok sam doživela kad mi je krenulo niz noge. Ne mogu da ti objasnim kako sam se uplašila. 

I kod mene vrlo oskudno krvarenje. Što kažeš kao poslednji dani menstruacije. Samo sam sa K krvarila 20-ak dana, sa M isto nedelju i gotovo..Mada mi se sad dešavalo da pola dana nema ničega pa onda opet malo crveno krene. 

A za stomak..uvek mi najveći šok prvog dana u porodilištu. Ufff kad ga vidim onako mlitavog i oteglog i uopste nekako odjednom sve omršavi i noge i guza..Sad sve bolje izgleda. Imam i ja naravno stomak ali nije strašan kako sam mislila da će biti s obzirom koliko je ogroman bio na samom kraju. Ja ću od danas pojas zbog dijastaze.

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.