Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

EG cestitam draga:wub:

@miliccam dr nam rekla da je minimum 750g,ali da nije strasno jer je bio bolestan.Sad ima 5480g i 60,5cm dugacak

Evo imam i od U zapisane meee i napredovanja 

https://postimg.cc/LJqSDbvK

Izmenjeno od strane *Cvrky87*
mozza, Earl Grey i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima :wub:

Uspela sam malopre malecku da ubedim da sisa pravo, pa su krenule one cuvene kontrakcije , kao da mi je drugi a ne cetvrti porodjaj. Rasturaju. Ako bude jace tražiću nešto za bolove. Već su me pitali ali tada nije bilo strasno.

Devojka do mene kao da se opet porađa od njih, njoj je drugo. U dvokrevetnoj smo sobi. 

Hrana im je odlična. Obe smo oduševljene našim babicama od starta. Svi su prljubazni, fini. Babica je bila uz mene konstatno, odusevila me je. A godina ima koliko i ja . Posle mi se čak i izvinila sto me je ubedila bez epidurala da zavrsimo. :D nigde nisam “oštećena”, nema povreda, pokazala mi je komplet placentu, dve su pregledale nju da budu 100% sigurne da je sve tu. 

Inače doručak nam je bufet, razne vrste hlebova, butera, namaza slatkih i slanih, šunke. Kafe, kapucino, čajevi, kakao, caj. Sve sam uzimas koliko hoćeš i kada hoćeš. Pica su dostupna 24h. Ručak i večeru biramo između dve ponuđene uvek. Dan ranije pitaju za sutradan šta da spreme.

Inace mi je bilo jezivo, nocas kada smo legle, devojka jedna se toliko derala na porođaju, da smo je svi i vamo čuli, mislim da nema šanse da je njoj ostalo glasa. Ovo sam prvi put cula, jeza me prolazila koliko je vristala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Earl Grey, super za sikenje, ali mi je zao sto osecas te kontrakcije. Mene je bolelo, ali ne tako strasno. Znam da si rekla da prvi put najmanje boli. A ja sam tek peti dan počela sa dojenjem, pa je moguće da me je zato bolelo duže, ali blaže. 

Ja i dalje ne mogu da zamislim da su negde tako dobri uslovi u bolnici. Sve nerealno zvuči. Koliko ostajes tu? 

Earl Grey, Katarina1983 i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, čestitke i od mene. :babycrib:

Izvini sto ovako upadam, ali gde si se poradjala, u kojoj državi? Mene čeka porođaj u Austriji, od čega imam strah, kako ce to proći i dal cu ih razumeti  sve kako treba :mellow:

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako posle dečijeg lekara imamo zeleno svetlo, idemo kući treći dan . Nju čeka uz kukova, test sluha, pregled i sve to šta ide dalje. Ako je sve ok idemo treći dan

Sto se tiče kontrakcija nemerljive su u odnosu na prodjajne ali više nekako oduzimaju živce i nerviraju 

Macko, gde ćeš se poroditi ? U kom gradu ili bolinici? Mislim sto se tiče jezika nemoj da se brineš. Mnogo puta sam videla žene koje ne progovaraji ništa pa sestre i dokotri uspeju i njima sve da objasne. Naravno, ne daj Boze ako treba nešto ozbiljnije moraš imati nekog ko razume dobro. Meni je prvi put bilo najteže bas zbog toga, znala sam malo nemacki, ali tada sam koristila ipak engleski jer mi je bilo važno da sve sama razumem, a i mm je bio dosta tu. 

Macka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je jako materica bolela posle porodjaja sa A,ali kad sam bila na prvoj kontroli dr je rekao da se vratila vec i ko da nisam bila trudna.A kako je A sisao tako su kretali bolovi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto više boli materica, to je bolji znak da se sve vraća kako treba i da  beba sisa kako treba. 

Meni je sada čudno koliko piskim :Dmislim kolicniski koliko izađe, zaboravila sam kako to izgleda kada se lepo odjednom ispraznis 

KikaC96 i Katarina1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mićko, čestitam, baš divna vest! :wub: 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mićko, čestitam, baš divna vest! :wub: 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, sa svakim sledećim porođajem sve više boli i materica se sve sporije vraća. Meni je ovo sad kao četvrti porođaj jer mi je prošli put bio indukovani pobačaj. Sad su mi davali lepo Sekalin infekcije 2x dnevno 3 dana i super. Jesu neprijatne, materica se baš jako kontrahuje i boli, ali nema ležanja mora da se šeta što više. Juče na ginekološkom pregledu pred otpust kažu da mi je uredan nalaz i pustiše me kući. A cimerku nisu, ostala joj velika i mlitava materica, nije primala inekcije, a još nije forsirala dojenje i ostala je u bolnici. Posebno mi je olakšanje što mi nisu napisali da koristim kući Metilergometrin kapi, kao poslednji i pretposlednji put, jer ih ne podnosim. Jako je bitno i kretati se što više, da bi se krvarilo i što više se čistila materica.

Katarina1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo završili kod pedijtara. Sve je odlično. Ipak izlazimo 4 dan jer sam zaboravila na ono vađenje krvi sto mora cetvrti dan da se radi za genetske analize. Sutra imamo uz kukova. 

inače moje krvarenje je uvek bas slabo , i menstruacije redovne  tri dana i gotovo. Materica mi se već jutros dosta vratila oko 9 sati. A i  ovo krvarenje posle prodjaja mi je isto uvek kratko. 

Dobili smo već vežbe koje moramo ovde da radimo. Ja ću od sutra, danas sam samo gladna nisam bas za vežbanje 

Katarina1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako posle dečijeg lekara imamo zeleno svetlo, idemo kući treći dan . Nju čeka uz kukova, test sluha, pregled i sve to šta ide dalje. Ako je sve ok idemo treći dan

Sto se tiče kontrakcija nemerljive su u odnosu na prodjajne ali više nekako oduzimaju živce i nerviraju 

Macko, gde ćeš se poroditi ? U kom gradu ili bolinici? Mislim sto se tiče jezika nemoj da se brineš. Mnogo puta sam videla žene koje ne progovaraji ništa pa sestre i dokotri uspeju i njima sve da objasne. Naravno, ne daj Boze ako treba nešto ozbiljnije moraš imati nekog ko razume dobro. Meni je prvi put bilo najteže bas zbog toga, znala sam malo nemacki, ali tada sam koristila ipak engleski jer mi je bilo važno da sve sama razumem, a i mm je bio dosta tu. 

Imam zakazano u Beču, u Wilheminenspital. Mm bice sa mnom na porođaju, tako je on izrazio želju.  Pa nisam bas da nista ne znam, razumem ali nije isto kao moj srpski.  Kada se uplasim ili uspanicim, nekako mi treba vise vremena da skapiram sta su rekli. Mm se stvarno trudi da mi prevede, ali nekad ne ume jer gleda sto prostije da kaze, i to nekad izgubi poentu.

Ja se plasim vise kada se skupe svi ti strahovi, da se ne pogubim skroz na skroz.

Katarina1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam zakazano u Beču, u Wilheminenspital. Mm bice sa mnom na porođaju, tako je on izrazio želju.  Pa nisam bas da nista ne znam, razumem ali nije isto kao moj srpski.  Kada se uplasim ili uspanicim, nekako mi treba vise vremena da skapiram sta su rekli. Mm se stvarno trudi da mi prevede, ali nekad ne ume jer gleda sto prostije da kaze, i to nekad izgubi poentu.

Ja se plasim vise kada se skupe svi ti strahovi, da se ne pogubim skroz na skroz.

ta bolnica je inače sa velikim manjkom osoblja , i sa puno naših ljudi , tako da nije iskljuceno da ti uvek neko u viziti bude od naših. Sve i da ne bude budi sigurna da te niko neće ostaviti u neznanju i uplašenu. 

Nemoj sebi nabijati stres i opusti se. Ja sam prvi put došla ovde u 7om mesecu trudnoće prve, kao padobranac. I lepo je sve ispalo, prvi porodjaj mi je i bio najlepši. Uz epidural, divno osoblje, super hranu . Stres je bio na drugoj strani zbog prvog deteta jer ništa ne znaš još a ostalo je bilo sve super 

prva tri puta sam se porađala u Hanusch a sada semmelweiss. 

Bila sam zadovoljna prvom ali ova sada je zaista klasa za žene i porodilje 

 

Katarina1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mićko, čestitam, baš divna vest! :wub: 

:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, cula sam za njih. Mi smo zvali dosta bolnica za termin za porodjaj, al jos u januaru, termini u maju su bili popunjeni. Imali smo neku ludu sreću, da AKH, iako nam je najbliza, nema mesta. Kažu da je ona najgora od svih, ponasaju se neljudski. I ja sam pristala, da mi daju epidural u slucaju da ne mogu da izdrzim. 

A sto tice sad tvog izlaska, jel babica obavezna da dodje u kucne posete, jel je neko šalje  il je sam angazujes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, cula sam za njih. Mi smo zvali dosta bolnica za termin za porodjaj, al jos u januaru, termini u maju su bili popunjeni. Imali smo neku ludu sreću, da AKH, iako nam je najbliza, nema mesta. Kažu da je ona najgora od svih, ponasaju se neljudski. I ja sam pristala, da mi daju epidural u slucaju da ne mogu da izdrzim. 

A sto tice sad tvog izlaska, jel babica obavezna da dodje u kucne posete, jel je neko šalje  il je sam angazujes?

nije akh loš, oni su odlučni , ali ne primaju više normalne trudnoće nego samo rizične i višeplodne.

sto se tiče mesta , mi smo zakazali u sepmtembru još i jedva našli za sada slobodno. 

Sto se tiče epudarala neće ti ga dati ako ne tražiš , retko ko se i ponudi da ga dobiješ . A da nećeš moci da izdrazis to je teško , to je samo ako ne zelis da se mucis. 

Babica je obavezna ako želiš da izadjes ranije iz bolnice nego sto ne propisano, ovako nije. U porodilištu u kom se poradas raspitaš se ako želiš da ti dolazi . U mom ovde imaš pravo da dolazi svaki dan do 8og dana 

Macka i Katarina1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, svaka čast pa ti si ovo sve doktorirala ;) vidi se da sam tek dosla :D i da tek ima da ucim.

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG čestitam ti to laganini i ekspresno :babymommy: živi i zdravi bili svi skupa i uživajte!

Tu sam i ja ali nemam ništa pametno da napišem. Sve isto svaki dan kod mene. Jedino već mogu polako da počnem da spremam jer punih 36 nedelja sam za manje od 4 nedelje pa bolje da se više ne zahebavam :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro žene,

Ja sam danas katastrofa, loše spavala, rana me puno boli sa leve strane, nezgodno sam se noćas pomerila. Ali mm se vraća danas sa puta pa će mi to popraviti raspoloženje. :D

Cvrky, A ti je ok, mislim njegova ukupna težina i visina je prosek i više a još i uzimajući u obzir bolest on je super. Biće to sada još bolje kada se vratite u normalu. 

Macko, složila bih se sa EG da nemaš puno razloga za brigu, ja sam se poradjala u Minhenu, doduše znala sam već nemački ali je bilo baš dosta osoblja iz Ex Yu. Moj ti je savet da do tada makar naučiš par bitnih stručnih reči tipa pukao vodenjak, kontrakcije itd pošto će im tvoj muž to teško objasniti. Mm koji savršeno govori nemački je te stručne izraze vezane za porođaj prvi put čuo kada smo išli na pripreme za porođaj. 

Decembar, prepala si me sa punih 36.nedelja, reko' iju zar sam prespavala 4 nedelje. :D ali sam onda pročitala lepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja nocas ništa od spavanja . Beba je od 12h sigurno 11 sati sisala . Ako se moja ne buni za nešto, buni se bebac pored 

inace sam toliko gladna stalno. Imala sam bas obilan doručak. Sad ručak govedu šniclu, sa barenim krompirom i spanaćem, plus krem supa od belog luka je nestala sa mog tanjira, kao da nisam ja pojela :D plus pita od jabuka je sada na redu . 

I uopšte nema težine u stomaku :angel:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, super. Siskajte i uživajte. 

I ja sam sad super što se probave tiče. Prvu stolicu još u porodilištu, drugog dana, a sad kući redovno i juče i danas. Olakšanje ogromno. Inače hrana u porodilištu je punooo bolja od one na patologiji trudnoće. Dva puta dnevno jogurt, retko mleko, odlične čorbe sa mesom, varivo plus batak, karabatak isl. salate razne, voce, sutlijaš, voćni jogurt..ko želi čaj donesu mu punu flašu. Potpuno zadovoljavajuće. Ja sad kući iskreno i ne pazim puno šta jedem, ali planiram zbog sebe da pripazim, i šećera i creva. Mislim jela sam onako bez ograničenja ovih dana, i torte, slatko...

Mm ode sa mlađom tj.srednjom četkicom pešice do škole da uzmu K. Posle će nam doći zaova sa njenim detetom da vide bebu. I to je to, oni su nam najbliži, ostale ne primam pre 40 dana. 

Beku mi pomalo muči stomačić kad treba da se iskaki. Kao što sam i pretpostavila, isto radi kao i K što je radila. Halapljivo sisa, naguta se vazduha,onda stuca, plače.. Sisavac se budio noćas pojma nemam koliko puta, a taman je pohvalih kako se prethodne noći budila samo 2x i ujutru. Mada ja nisam nikad uskraćivala kad god su tražili dobili su, pogotovo ovako malima do 40dana, dva meseca... Sad ću probati da dremnem dok ne stigne banda. 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta nam je sa Kikom? Ona je sledeća, pa da navijamo !!! :baby:

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se apetita tiče veliki je...imam osecaj da me ništa ne zasiti. Ujutru sam jela jaja 3x na puteru pržena i zelenu i za sat vremena kao da ništa nisam jela...

a sto se spavanja tiče paaa...nije za poželeti. Evo kako se budio sinoc. Okupan je pola 21h zaspao oko 22h i 00.36h već prvo budjene(ali ovo je još super 3h)zatim pola tri pa 4.15h pa u 5h i od 5h spava kdo mene na ruci da bi se budio na pola sata bukvalno tako da sam kao slogirana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, super. Siskajte i uživajte. 

I ja sam sad super što se probave tiče. Prvu stolicu još u porodilištu, drugog dana, a sad kući redovno i juče i danas. Olakšanje ogromno. Inače hrana u porodilištu je punooo bolja od one na patologiji trudnoće. Dva puta dnevno jogurt, retko mleko, odlične čorbe sa mesom, varivo plus batak, karabatak isl. salate razne, voce, sutlijaš, voćni jogurt..ko želi čaj donesu mu punu flašu. Potpuno zadovoljavajuće. Ja sad kući iskreno i ne pazim puno šta jedem, ali planiram zbog sebe da pripazim, i šećera i creva. Mislim jela sam onako bez ograničenja ovih dana, i torte, slatko...

Mm ode sa mlađom tj.srednjom četkicom pešice do škole da uzmu K. Posle će nam doći zaova sa njenim detetom da vide bebu. I to je to, oni su nam najbliži, ostale ne primam pre 40 dana. 

Beku mi pomalo muči stomačić kad treba da se iskaki. Kao što sam i pretpostavila, isto radi kao i K što je radila. Halapljivo sisa, naguta se vazduha,onda stuca, plače.. Sisavac se budio noćas pojma nemam koliko puta, a taman je pohvalih kako se prethodne noći budila samo 2x i ujutru. Mada ja nisam nikad uskraćivala kad god su tražili dobili su, pogotovo ovako malima do 40dana, dva meseca... Sad ću probati da dremnem dok ne stigne banda. 

k a m, da li su ti i posle porođaja pratili šećer? Pošto  i ja imam Gd, merim šest puta na dan i pazim sta jedem, puno šetam. Endokrinolog mi je rekao samo da 2meseca nakon porođaja opet uradim Oggt test, nista o tome dal da pazim posle porođaja na njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Macka, u porodilištu nema dijete ni za koga, ni ko je imao šećer ni pritisak ( nisu iste dijete). Jedu svi isto. Oni smatraju da je to bilo prolazno, a i valjda da se malo povratimo posle porođaja. Meni endokrinolog nije napisala kontrolu, znači da dođem kad budem mogla. Uradiću kod kuće poluprofil pre te kontrole i otići ću samo ne verujem pre mesec dana...Ja sam nju pitala na poslednjem viđenju kako ću posle porođaja jer ja ne mogu na strogu dijetu dok dojim. Rekla je samo nemojte jesti nezdravo, slatkiše i testa, povećajte porcije i jedite češće. Ja sad u porodilištu i ovih par dana kod kuće nisam pazila, ali planiram da počnem. 

Ja sam se danas živa isprepadala. U porodilištu su insistirali da piškimo u kabini ispod tuša i baš su bili rigorozni za to piškenje. Možda zato nisam ništa ni primetila. I jutros stojim pored kade i skidam se da se kupam a ovamo pustila vodu i samo osetim kako nevoljno piškim u uložak. Jaoo kako sam se uplašila. Odmah mi najgori scenariji u glavi, jer su me ušivali pored uretre... da su mi povredili taj mišić, kako ću u bolnicu ponovo, pa kako beku ovako malenu da ostavim, pa ima da nosim pelene za odrasle ili ću morati na operaciju... Posle sam se testirala, ako ne pustim vodu nema ništa na ulošku, suv je, ako krenem da puštam vodu dešava se da mi krene urin nevoljno, ako ne pustim vidim da sam ok, sve suvo, mogu da stežem i piškim u mlazićima, ne zaustavi se mlaz baš skroz ali skoro...ako sama idem redovno da piškim ok sam, krene samo ako prepunim bešiku i ne odem odmah. Kontaktirala sam ovu moju prijateljicu koja je ginekolog. Ona mi kaže da sumnja da je nešto mehanički povređeno, to što su ušivali je kožica pukla, da će biti da je to od katetera, dešava se, oni stave tamo svakodnevno 20-30katetera.. Ja sam i na porođaju odmah pitala babicu i posle sutradan opet hoću li imati nekih problema sa mokrenjem zbog tog ušivanje ona je oba puta rekla Ma neee, to je pukla kožica samo pa smo malo prihvatili. Mene ušivanje bolelo sačuvaj Bože. Sad moram da propratim šta mi se tačno dešava i onda ne znam gde tačno i da idem zbog ovoga ako budem morala. Dakle, pukla sam gore gde je uretra, pre ušivanja su mi stavili kateter i onda upucali iznutra tu kožicu. Ja sad to ništa ne vidim jer je unutra, jedino na izlazu tj.kod klitorisa vidim čvor. 

 

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.