Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Cestitam Bubu :baby:

Hvala zene na savetima.Nisam ja ni za ad ni za kasice zato ja forsiram sisanje,kasice smo probali,ali jos mu rano,nije odusevljen.

Bili smo na kontroli i dr je rekla kako je malo napredovao 1230g za 2 meseca,ali kaze da je ok spram bolesti.

Imace meni U ima fobiju od insekata i to strasnu,plasi se cak i buba mare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice,drago mi je da je sve super kod tebe,kad radis uz?

Kam,super sto idete kuci,i 1 dan u bolnici je mnogo a ne 16,ali kad se mora izdrzi se,sad uzivajte.

Cvrky,nadoknadice on to brzo,kao sto i dr kaze verovatno zbog bolesti,vazno da ide na bolje.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubu Cestitam stigla mala princeza:wub: 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice supeeer :baby:

Kam, lepo sto ste napokon kod kuce, sad ce seke da uzivaju sa Isidorom :wub:

Ja sam danas bila na uz, kaze dr da je Lana napredna beba, ima 785gr, i po svim merama odgovara 26oj nedelji. Tako da mozda bude i julska beba:D fala bogu sve je u redu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 @Miliccam Divno za dobre rezultate!Najvaznije je da se ti osecas dobro.I bitno da je grlic dobar.Ja ne znam u Srbiji kad, tj u kojoj nedelji krecu sa merenjem ctg?Meni je grlic na poslednjoj kontroli prosle nedelje bio kao sto sam bila napisala 30mm ali je videla neke promene na njemu pa mi je ubacila vaginalno uvece utrogestan I rekla mi da se malo ipak primirim.Sledeca kontrola za 4 nedelje.Taman cu biti puna 32 nedelja.A pre toga cekaju me kontrole kod hematologa I endokrinologa.

@k a m Super sto idete kuci!Uzivajte sad I odmorite se.

Ja sam danas isla da se farbam jedva sam izdrzala da drzim glavu u samponjeri.Ukocih se sva.Na kraju sam se I unervozila jer je sve krenulo da me boli.Sad sam se malo opruzila kod kuce da odahnem:D

 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bralac, divno! Velika bebica. Koja si ti beše nedelja 25.? Ostala si nam dužna sliku bebe tibe. 

Mi UZ konačno za 2 nedelje, htela dr danas ali mm nije bio tu a on UZ ne propušta a za 2 nedelje smo u Srb pa ćemo tamo raditi pa onda ovde još jedan. A baš jedva čekam da vidimo lepo bebu. 

Katarina, mislim da u Srb CTG se u većini slučajeva radi od 9.meseca ali ima izuzetaka, moja drugarica koja je trudnoću vodila privatno je imala CTG od 32.nedelje. I mene čeka farbanje uskoro. 

Cvrky, 600gr je minimum koji bi beba trebalo da dobije za mesec dana tako da nije A baš tako malo napredovao već taman uzimajući u obzir i bolest. Koliko je na kraju težak i dugačak? I ja se plašim buba a matora sam. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Moja Mila se boji isto buba,a kao mala bojala se cak i muva.Secam se cim uleti muva u kuhinju ona krene da place.Danas ne podnosi pauke ,bube,ose,pcele.MAda je svako leto ujede po neka osa.Prosle godine je ujela za butinu pa je krenulo bas da otice I dr je odmah prepisaka Aerius da ne reskiramo.Otok je krenuo da se siri I bio je jako topao i velicine pesnice.Pila je Aerius 5 dana I skroz joj se povuklo.KAze dr da I insekti nisu vise kaos to su bili I da je alergijskih reakcija na njih sve vise.

Izmenjeno od strane Katarina1983

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Moja malecka mrvica je tu. Sama sam presekla pupcanik i evo već sisa od kako je izašla jedno sat vremena. Nemam pojma koliko je duga i teška. To posle rade jer im je jako bitno da bude tu uz mene od početka. Pa kada budemo prelazili u sobu tada će je meriti.

Prvj put mi ne prvo pukao vodenjak pa tek onda bolovi i kontrakcije. U 10 sati pukao. Pre 2 je došla moja malecka , ne znam ni to tačno dok ne vidim zapisano jer onim momentima mi je milo bitno samo da više nema bolova 

da dodam : 01:49h - 3225gr i 50 cm :wub:

Izmenjeno od strane Earl Grey

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Earl Grey, čestitam od srca! :wub: Kako to kod tebe ide brzinski kako god da je započeo porodjaj. :baby: tvoja najkrupnija beba do sada. Da li je na kraju Iskra ili još uvek ne znaš? 

Saljemo puno poljubaca i zagrljaja za vas dve! 

 

k a m , Earl Grey, mozza i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala :wub:

Sto se imena tiče zaboravih da kažem da me je ipak pitao da potvrdim da li želim ime Iskra, nije izdržao da ne kaže i da bude bez moje potvrde :D još smo se juče lepo šetali mm i ja, bilo je prelepo vreme, išli na sladoled. Bas smo uzivali. I eto.

mogu reci da tek možda tri-četri poslednje kontrakcije je bilo teze pregurati, ali one pre izlazak bebe, ove poslednje dve-tri su mi nekako bile olakšavajuće kada beba izlazi. 

Cim sam došla sa blagim bolovima bila sam 4 prsta orvorena, šetala možda 20ak minuta, već je tada postalo jace. Kasnije otišla u salu, htela epidural. Dali nacl zbog epija. Onda pregled, kada ono već 7. Kaže babica, hajde kada smo dovde dogurale da ti dam samo u venu za bolove lek koji će ublažiti bol, da ne moramo da se bockamo u leda. I ja rek’o hajde, i 10ak minuta posle je bilo sve gotovo.

i da, tačno, moja najkrupnija beba sto se kilaze tiče. Sada je sisala od kako je izašla do skoro pola 4 na obe strane. I od tada spava. Sada bih je budila, to je već 4 sata. 

k a m , Bralac, Bubu 2 i 7 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, cestitam draga !!! :babymommy: Svaka čast na lakom porođaju, baš mi je drago. Ljubi nam puno drugaricu! :wub:

Mi uživamo kako odavno nismo. Deca su oduševljena, mm se raspilavio. S i s su nam juče bili na ručku, doneli babine. Moji i mm vidim da savršeno funkcionišu oko kuće i dece što me baš raduje.

Bekana mi je dobrica prava. Siki i spava, budi se kao satić, sisala oko ponoći i na tačnim razmacima još dva puta noćas. Samo se mazimo i ljubakamo po ceo dan. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke od srca EG:wub:

Neka je zdrava i vesela Iskra 100 godina:babycrib:

Cestitke Bubu 2 za bebicu:wub:

Zdrava i vesela da bude 100 godina:babycrib:

Earl Grey i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitaam Eg, super sto je tako brzo proslo:wub:

Miliccam, saljem danas obavezno sliku;) ja sad ulazim u 25nedelju a juce na uz po merama beba odgovara 25/6. 

miliccam i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG,cestitam :baby: uvek me obraduje kad zena ima lak porodjaj i ima samo lepog da se seca,kod tebe to bas brzo ide,ljubi devojcicu i uzivajte :)

Kam,bas mi je drago da konacno uzivas kako si i zasluzila :)

Bralac,lep stomacic :)

Venera, k a m , miliccam i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, čestitam! :baby:Baš lepe vesti od jutros. Nisam samo razumela jel Iskra ili ne? Blago tebi sa tako brzim porodjajima, taman možeš još jedno. ;)

Bralac, predivna si i ti i tvoja beba tiba. 

Kam, kako je lepo čitati te. Baš se oseti da uživas i da si opuštena i srećna. :wub:

Mila je od juče bolje, sinoc imala 37,5 ali je to brzo prošlo. Od jutros ništa, kao nova. Ja jedva čekam da se beba rodi i da ih vidim zajedno. Ona stalno traži da vidi stomak i da ljubi Nikanu. :D

Bralac, k a m , Analim i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vaam:wub:

Kam, slazem se sa Milicom, stvarno se vidi da si sad srecna, i bas mi je drago :wub:

Joj, Mila ce da bude "velika" sestra:wub: srce malo ona vec sad ljubi seku:angel:

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gospođica neće da se probudi, samo mi se mrsti kada je budim. Malo joj ubacim tako kolostrum ali hoće da spava. Smorila sam je

Milicam , jeste Iskra , i meni se sviđa pa je na kraju ostalo to 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno divne vesti od jutros! :baby:

@Earl Grey  cestitam od srca! Nista lepse nego kad cujem da je zena imala brz I dobar porodjaj!

Koliko bebica nas je obradovalo za ovih par dana!Bravo!Bravo!Bravo!

 

Bralac, Analim, miliccam i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG Cestitam od srca ,Iskra je prelepo ime:wub:

Bralac Predivan stomacic:wub:

Kam Drago mi je da sada uzivate , zasluzila si , VELIKI POLJUBAC za Isidoru:wub:

Bralac, Earl Grey i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG cestitam, a i ime je bas lepo:) 

Sad jos Kika da se porodi:)

Bralac i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eg,kako to tako odjednom gotovo?! :D Šalim se,drago mi je da se sve brzo i lako završilo i čestitam! :babymommy:

bralac,lepa slika:wub:

kam,drago je imeni da uživate...na koliko se budi?

sto se insekata tiče,stonoge i skakavci izazivaju mini srcke kod mene i oni pauci sade likom stomakom...ovi domaći ne :D

kika,gde si,kako si?

Inace,treba da idemo na svadbu u maju,J neće ništa meseca inati a ja sam kuma...on odbija ad a hoće da sisa nekad na 30min.jedva skandal prodje svadba...njega ne planiram voditi tamo jer će biti veomA mali a na 300ljudi i duvanski dim,ne.  Ja ću dolaziti da ga dojim i svadba će se za mene najverovatnije završiti oko20h ali bas me smara sve oko toga...

mozza, Earl Grey, Bralac i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bralac, divan stomacic. :wub:

Earl Grey, i meni se sviđa ime Iskra. 

KikaC96, sad tebe iščekujemo. 

Kam, nisam videla da li si napisala koje je to novo, a koje staro merenje dužine bebe? 

Miliccam, drago mi je da je Mila dobro. ^_^

mozza, k a m , Bralac i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim, ne znam kakvo je to novo merenje ali sad ih po tom novom mere kod nas pa ispadne da su kraće nego što jesu. Moja je po novom valjda 51, što bi po starom bilo 56. Nogata je. Kaže pedijatar u domovima zdravlja još nisu počeli po novom pa nemojte da se iznenadite ako vam se na prvoj kontroli učini da su previše porasli. Eto veruj da pojma nemam ni ja šta izmišljaju. 

Bralac, super stomače! :wub:

Kika, ajde navijamo !!! :baby:

Hvala vam..stvarno jesam srećna, ma presrećna. :wub:

Analim, Bralac, KikaC96 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.