Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Micili, obrazi su pravi za stipanje i ljubljenje. :wub:

 

Micili voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza,zavisi od deteta ali verovatno i jacine grčeva. Nama je espumisan bio dobar i kod v i sad. Ima raznih kapi za grčeve. Ja sam odabrala espumisan jer nam je pomogao i prvi put a najjeftiniji je.

cvrky,neću osudjivati,tvoje dete ti brineš o njemu ti ga najbolje znaš,ali slažem se sa Venerom. Ja ne bih uvodila voćne kasice uopšte prve jer mogu da muče bebe... Takodje bih dala ad. Nije da neće sisati uopšte,samo ga dohranis a ch pre 4.ne bih,ali ti najbolje znaš svoje dete. A za zalivanje strave i to slično...pa uradim sam jednom to,pomoglo je ali nekako ne verujem i dalje bas. Ne želim da verujem u bilo sta tako nešto.

 

mozza i Katarina1983 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, ni nama nije dosadno nikad. :angel: Mila nije imala grceve, sreća. I dalje lepo spava noću, a danju slabo i nemirno. Možda preko dana ukupno odspava oko 4 sata. Idemo skoro svaki dan napolje po 2-3 sata i šetamo, uživamo. Danju sisa na 3 sata, a noću napravi jednu pauzu od 5 sata i to bude tokom prvog spavanja (od 8 do 1 otprilike), pa onda nastavi na 3 sata. Bas mi je Mila dobrica, ne plače često. Ume da bude budna 2 sata i da sve vreme leži i gleda. A veoma je aktivna, stalno se smeje sa ispuštanjem raznih zvukova. Pokušava da me imitira kad joj pričam nešto, to je hit. :D i ona super drži glavicu, ali ponekad ume da je naglo cimne dok je držim i onda se na primer udari o moju vilicu ili ključnu kost, pa se rasplace jer je zaboli. Voli da se kupa i presvlaci. I uživa kad joj dodju gosti.

Mozza i Cvrky87, da ne poverujete i nama je ovako rano krenuo zubic, tj već je izvirio jedan u donjoj vilici. I zbog toga je nervozna po malo i bas balavi i trpa sve u usta. A i pedijatar nam je pre neki dan rekla da joj kreću zubici, i pitala nas da li je neko od nas dobio rano zube. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zdravo svima,

toliko sam zaboravna da uopste ne znam sta sam vam I o cemu vec pisala.Nadam se da se necu ponoviti.

Draga @k a m bilo  mi je jako mucno da citam sta si sve prosla I mogu samo da zamislim koliko te je bolelo.Mene je bolelo dok sam citala.Zelim ti brz oporavak I da sto pre sve zaboravis.Bitno je da ste sad obe dobro.A ti ces svakim danom biti sve bolje.

Sto se tice anestezija uverena sam a I na samom porodjaja sa prvom cerkom sam osetila koliko sestre I doktori umeju da budu  grubi I da ih bas briga dal ti je tesko il te nesto boli,a sto je najgore bol mogu da ublaze al ne zele da vode racuna I o tome.Tuzno I pretuzno!I jos kad mi sestra kaze: AJde majka,nemoj da se brukas.Tacno bih joj nabila pesnicu u facu.Naravno ima I onih finih I posvecenih ( doduse I na zalost sve manje)

 

Izmenjeno od strane Katarina1983
Earl Grey i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad vidim da mi je otislo samo pola poruke.

Cvrky slazem se sa ostalim mamama da je prerano za vocne kasice I da mu je svakako bolje I zdravije trenutno da dodas ad mleko.Niko te nece osudjivati al svakako cu ti reci ako mislim da u necemu gresis.

Svakako se sutra posavetuj sa pedijatrom koji prati bebicu od rodjenja pa poslusaj njegov  savet.Ad mleko uopsti nije toliki bauk I uopst nije strasno kao sto ga neki predstavljaju.Od 4 m secam se da se kod dece koja su na ad mleku uvodi pirincana kasica,i kasica pirinac banana,onda onda kasnije ide povrce,voce se uvodi tek posle.Upravo zbog secera I zbog creva.

 

Slazem se sa drugim mamama kad kazu da ti je beba jos premala da joj dajes vocne kasice.Voce u sebi sadrzi I dosta secera koje nije dobro za tako malu bebu i njena creva koja tek ajde da kazemo uce da rade kako valja.

Molim te popricaj sutra na pregledu sa pedijatrom I poslusaj njegov savet,

 

Venera, mozza, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam mu nista davala sa ad,jer ako mi U ima aleegijski bronhitis i on ga ima,mozda je i na ad alergican,nisam njoj nikad davala sve do kozjeg sa godinu dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,imaš raznih ad mleka. Bez laktoze imaš i imaš i one za bebe alergičnu nam km čini mi se i one sto bljuckaju mnogo..bas prilagodjeno raznim potrebama. Ja imam uvek ad iako samo sisa. Ako nekud moram da odem ili nešto nek se nađje. 

Katarina1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam mu nista davala sa ad,jer ako mi U ima aleegijski bronhitis i on ga ima,mozda je i na ad alergican,nisam njoj nikad davala sve do kozjeg sa godinu dana

Imas razne vrste mleka,upravo i za decu koja imaju alergijske reakcije.Bojim se da vocne kasice nisu pravo resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, ja prvi put čujem da sok od maline ima ikakve veze sa porođajem, znam da čaj od lista maline ima blagotvorno dejstvo na matericu i da se preporučuje od 8.meseca ali sok od maline ne. I ja sam kao i Venera išla na akupunkturu, pila čaj od lista maline,  pesacila nema šta od preporucenog nisam radila kako bih ubrzala i olakšala porođaj i otvaranje i opet ništa. Hoću reći ne deluje sve kod svakoga. 

Verovatno isto važi i za grčeve. Mi smo davali samo Sab simplex i cepice kada više dana nije kakila i to bi je mučilo, inače masaže stomaka i utopljavanje, zagrejani jastucici od zrnevlja .

Cvrky, A je verovatno gubio na kilazi zbog prehlade i bronhitisa, sada kada mu je bolje i ako lepo sisa to bi trebalo da nadoknadi pa je možda trebalo da sačekaš pre dodatka ičega. A i kako znaš da gubi na kilazi, gde ga meris? I ja sam protiv voćnih kasica tako rano, naročito kupovnih. Mi smo ch poceli sa nepunih 5 i prvo smo uvodili povrće i voće ali Mila prvih mesec dana celih 10 kašičica nije pojela. U ad se ne razumem ali koliko znam ima ih raznih. A uroke itd ne bih ni komentarisala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Realno, meni hvala Bogu nijedan porodjaj nije bio težak nego eto ne znam ni ja, sve bih da olaksam sebi sto više mogu. 

Ne znam, ovde je tako , kažu nam pijte sok od maline, naravno čist sok od maline. Ali kontam ako je list delotvoran sto ne bi bio i plod takođe. Doduše, nisam ja neko ko bas toliko veruje u delotvornost tu neku, ali ništa ne gubim. Jedino sto ne volim da pijem sokove ali ajde a još manje čajeve . Sto se mene tiče jedino vodu volim.

Cvrky, slažem se sa ostalima. Bas ste previše mali za takav eksperiment . I to bas zato sto ti znaš da je izgubio malo zbog prehlade a ne iz nekog nepoznatog razloga trebala si pustiti da to prođe. Organizam tako funkcioniše. I odraslima se smanji apetit i smrsaaju vrlo često kada se prehlade, tada se tim i pročišćava organizam, to je organizmu tada i potrebno 

a ovo za urokljivost ili šta već , pa još kada sam procitala kod Daniele izlivanje strave izraz , to je vrhunac . Nije mi realno da se o tome i priča a kamoli veruje 

 

 

 

Analim, mozza, Venera i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

evo sad sam bas googlala za maline,posto nisam znala za tu info,i azu da je plod maline pun folne kiseline I da je veoma zdravo jesti malinu ali da je opasno piti caj od lista maline tokom trudnoce tj do 35 nedelje jer moze da izazove prevremeni porodjaj.Nisam imala pojma za to.Ali se svakako preporucuje od 35 nedelje

 

To mu dodje kao paradajz sto su mu stabljika i list otrovne,a plod paradajza prebogat svim I svacim I preukusan.

 

Al ovo za malinu nisam imala pojma.Takodje sam citala da neke trudnice savetuju da se dole na samom delu izmedju vaginalnog  I analnog otvora blago utrljava kantarionovo ulje kako bi se izbeglo pucanje pri samom porodjaju.Zna li iko od vas nesto o tome?

Izmenjeno od strane Katarina1983
Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Hvala na informacijama za analize. :P Ali ja sam se sinoc porodila, samo sam imala uput i krvnu sliku od prije meaec dana. Porodjaj je bio bolan ali kratak. Beba je super ima 3.200. :wub: Ljubimo vas i pisem detalje kada stignem. 

Izmenjeno od strane Bubu 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Hvala na informacijama za analize. :P Ali ja sam se sinoc porodila, samo sam imala uput i krvnu sliku od prije meaec dana. Porodjaj je bio bolan ali kratak. Beba je super ima 3.200. :wub: Ljubimo vas i pisem detalje kada stignem. 

 

 

Cestitam!:baby::baby::baby::baby: 

Izmenjeno od strane Katarina1983
Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Katarina1983, ja sam to bila planirala da radim, ali nisam bila dosledna. Samo dva puta sam radila. Nama su u školici preporuili masažu medjice. To se treba raditi svaki dan po 10 min nekim mesec dana pre porodjaja. I to treba da pecka i boli, jer tek onda ima efekta (ne blago utrljavanje). Jer ti to bukvalno moraš da rastegnes vaginalni otvor. Imaš tutorijale na internetu kako se tačno radi. Pravi naziv te masaže je perineala masaža. Nadam se da sam ti pomogla. ^_^

Katarina1983 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubu,čestitam! Piši detalje.:babymommy:

Eg,ne bi verovala koliko ljudi u to veruje. 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubu, kao iz vedra neba :lol: čestitam, piši sto pre :wub:

Nikada nisam secena niti pukla, ali sam i sigurna da bih masirala medicu sutra malo , radim kegelove i to ja za mene vrhunac svega za šta imam volju u trudnoći. 

Pre sam imala volje i trčala i vezbala u trudnoći , i kada povraćanje krene od tada sam ni za šta 

Kruela, znam da ima ljudi samo sve se nadam da su to bar stariji :huh:

Katarina1983 i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakvi stariji...na jednom dečjem rodjendanu jedna devojka pričala kako malo malo saliva stravudetetu. Rek’o ooook.

ja sam to jednom uradila jer je plakao mnogo i nisam znala kako da mu pomognem i kao ajde  ali posle sam skontala da su zubi ga mučili i da nema potrebe sa takvim stvarima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Katarina1983, ja sam to bila planirala da radim, ali nisam bila dosledna. Samo dva puta sam radila. Nama su u školici preporuili masažu medjice. To se treba raditi svaki dan po 10 min nekim mesec dana pre porodjaja. I to treba da pecka i boli, jer tek onda ima efekta (ne blago utrljavanje). Jer ti to bukvalno moraš da rastegnes vaginalni otvor. Imaš tutorijale na internetu kako se tačno radi. Pravi naziv te masaže je perineala masaža. N:baby:adam se da sam ti pomogla. ^_^

Hvala ti puno na info.

 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubu oooo :baby:čestitam! Stigla vaša devojčica i sve vas (nas) iznenadila. Želim ti brz oporavak :babymommy:

Nama su u skolici takođe pričali o masazi medjice i ja sam to kao radila, ne baš redovno a ne znam ni da li sam radila ispravno a da li je imalo efekta nikada nećemo saznati. 

Mila imala temp dva dana, mm na putu tako da je spavala kod mene u krevetu, vi ne shvatate kakve je sve poze pravila na kraju me budi udarac u glavu a ona me guzom lupila. 

Danas imam redovnu kontrolu ali to neće biti ništa značajno. Pritisak, urin itd.

Ovde konačno prolećno vreme, nadam se i kod vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cestiam Bubu,ljubi i mazi bebicu :babymommy:

Kako se zove,napisi nam detalje kad stignes.

Analim,super je Mila,vi uspete i 4 h dnevno a moja T ako sklopi 1h za ceo dan to je super,retko kad joj se desi da odspava par sati,ali barem spava posle kupanja,to mi je bitno.

Cvrky,zar ga nisi dojila,ne osudjujem te,samo mi se cini ds si pisala da dojis pa zato pitam ako mu nije dovoljno tvoje mleko pa te zene savetuju za ad umesto kasica,ali ti najbolje poznajes tvoje dete.

Cula sam i ja za urokljive oci i salivanje strave ali ja ne znam ni sta je to,sta znaci salivanje strave,nisam naklonjena tome ali znam ljude koji su isli po raznim mestima a nekima je to pomoglo.

Izmenjeno od strane mozza
Bubu 2, Analim i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sa pregleda, grlic dug 4,57 i još duži pošto ne može lepo da ga celog izmeri. Sve super, videla sam bebine nožice, samo udara. Još uvek je karlicno, iako to meni ništa ne menja. Dodala sam 9,5kg :rolleyes: sto je mnogo, mnogo je. 

Radili mi CTG, to se ovde radi već od 29.nedelje a meni radili 2 dana ranije. I čula sam bebine otkucaje. A kaiš onaj mi duplo obmotali oko stomaka, kaže sestra još uvek mi je mali stomak. Reko' kako kome. :D a CTG super. Ako ostane ovako a bebica ne bude prevelika možda me pre jula neće poradjati. Ja bih volela 08.07. Ali me verovatno neće pitati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Milice sto sve super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.