Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Kam draga Isidora je prelepa! Žao mi je što je bio porođaj težak zato želim da se što brže oporaviš i uživate kući svi zajedno :wub: piši kad budeš mogla, ljubim te puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,iznenadila si me nekako brzo. Čestitam! Divna je:wub: bitno da je sve ok,brz oporavak i piši detalje! :babymommy:

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me u sobi, još dva sata nema ustajanja pa će doći babica da mi pomogne da ustanem do wc-a. Dolazila je već i pedijatar da me ispituje. Meriće joj šećer da nije u hipoglikemiji zbog mog gd, pa ako bude nizak daće joj glukozu. Jedva čekam da je donesu. Pedijatar kaže da je potpuno zrela. Dobila je 9 i malo je u licu plava jer je duže bila u porođajnom kanalu. 

Dakle bolovi su počeli oko pola 3 prošle noci, nepravilni i ne česti. Ujutru sam malo bledo roze prokrvarila. Na ctg-u dosta raznih i čestih kontrakcija. Dr me je pregledao oko 8-pola9 i kaže nalaz nije za porodilište, otvorena 1prst. Da primim F i da mi ponove ctg u 12h. Posle pregleda krenuo sluzni čep po malo da ispada. U 12h opet kontrakcije na ctg-u. Ceo dan sam trpela jako bolne kontrakcije, ali sve do kraja nisu bile pravilne. Oko pola 8-8 sam tražila da me dr pogleda. Još me sestrica ubeđuje nije to to, moraju biti tačno na istom razmaku. A kontrakcije me kidaju, ne mogu da ih predišem.

Uglavnom dr me pregledala oko pola 8-8 i kaže potpuno otvorena, odmah u porodilište. Nisu mi dali da siđem sa stola nego polugola samo prešla na drugi krevet i vozili su me kao na filmu, hitno u lift i u porodilište. Dole me izbušiše na 4 mesta, jedva plasiraše braunilu, odmah AB, bensedin. Pola sata kontrakcija onih najjačih i dr trebalo da ide do sprata opet zbog neke žene i ajde da mene porodi. I uopšte nisam dobila napone, spopadoše me njih ne znam koliko i aman nisam mogla uopšte da je izguram. Nisu hteli da me seku zbog vena koje imam dole, pa su me širile one i jedva na kraju se rodi Isidora već u 20:35. Znači poznajem ovu dr mladu koja mi je bila još iz osnovne škole, išutirala sam i nju i babicu. Ona viče na mene Nemoj da me šutiraš, a ja na nju Ma seci me bre, seci me!  Popucala sam na dva mesta i odmah ušivanje na živo bez anestezije. Stavili su mi kateter jer sam pukla napred, tu me je ušivala sve iznutra i do samog klitorisa. A tu je najnežnijeg tkivo i nervni završeci, onda možete misliti kako mi je bilo. Ja koja glasa nisam pustila na prva dva porođaja sad sam vrištala dok me ušivala. I na drugom mestu starih epizotomija još par končića, kao da mi to udesi. Tu sam se opet drala Ostavi mi to, neka ga tako. Hahaha Isporađaše nas na brzinu, evo nas tri žene ovde u sobi ne znamo šta ovo bi, kao sa Solunskog fronta smo. Grdne porođaje su imali večeras, isforsiraše oni to fino. Eno sad više nikog ne porađaju, spavaju.

Beku su mi donosili već i tačno sam znala da će biti ista kao K. Već smo stigli 3x da sisamo, 3x da bljuckamo i povraćamo i usput plačemooo. Sad je sestra odnela da kao malo odmorim, ali šanse nema. Ove dve žene pričaju, a ionako neću zaspati celu noć. Inače, bebilica mi je medenjak, samo je mazim i ljubim :wub:

 

Bralac, lulu., broccoli i 8 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, gde si se ti bese poradjala, u kom gradu? Bas mi je zao sto si sve to prosla. Mogu zamisliti u kojim si bolovima i dalje. :(

Ali bitno je da će i to proći. Isidora je slatkica. A i starija sestra. :babymommy:

k a m i Bralac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

GAK Kragujevac, draga. 

Pitam, jer poredim sa Betanijom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, bebica je medenjak. Meni deluje čak i veće nego da je bas sada rođena. Bas onako lepo formirana. 

Sto se tiče svega šta si proživela , nemam komentar, ne bih da razmilsljam o tome <_< bitno da je bebac sada dobro i da ss ti sto pre oporavis 

ljubim :wub:

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,cestitam,Isidora je pravi slatkis,buca mala :baby:mogu da zamislim koliko su se njene sestre obradovale,bice ona maza.

Bas mi je zao sto si se tako namucila,veliki su to bolovi,sad ce sve biti lakse i ne moras vise toliko da brines jer imas tvoju devojcicu u narucju i mnogo se mazite,da nam se sto brze oporavis i uzivas sa tvojom divnom decom,hrabra si :)

k a m , Bralac i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, draga, čestitam! Isidora je šećerlema! Baš deluje veliko. A obrascici su pravi za poljupcice. Želim ti brz oporavak i da što pre uživas sa svojom decicom. Ljubim vas puno :babymommy:

k a m , Bralac i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam kam od srca i neka nam je drugarica ziva i zdrava :wub:

Joj i mene je vise bolelo to usivanje nego porodjaji posto sam i ja ispucala i pitala da li moram da se usiva, ja mislim da sam imala bar 10 cvorova,sve nesto sav pa cvor...uzas zivi,tresla sam se od bola dok su me usivali i to je prvo babica,a onda dr da popravi za njom,jer ona godinama nije usivala

Kam bitno je da je sve gotovo i da si ti sad sa svojom bebicom :babymommy:

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kam,bitno da je proslo i da je sve ok sad. 

Koliko je teška i duga? Ima obrascice za ljubljene:wub:

a za vikanje i vrustanje ako će ti biti lakše i ja sam vristala i drala sam se dr i babici: VADITE GAAA! :D

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
Katarina1983 i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam draga, suze radosnice su mi krenule jutros:wub:

Cestitke za tebe i prelepu Isidoru, da je zdrava i vesela 100 godina! :wub:

Dva velika heroja! Ljubim vas i uzivajte:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije dobro od tih ušivanja o kome tako pišete, još ne mogu da verujem da to ljudi rade tako bez ikakve anestezije, bar lokalno. Moja mama je je isto šokirana koja se poradjala odavno. Nju su usivali pre 28 godina skoro , kada je mene rodila sa nekom lokalnom anestezijom. Ona misli da žene lazu kada kažu da su ih bez ičega usivali jer ne može da veruje 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne ušivaju uvek bez anestezije. U pa recimo daju ili neku lokalnu ili uspavaju....a opet znam žene koje su bez ičeg usivane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mene su sa U sekli i usivali bez anestezije,na proslom porodju sam se lako porodila bez secenja i nisam ispucala i nisu nista izazivali iako je beba bila mrtva,a sa U sam se lako porodila,ali sam ispucala i to kazu da nije bilo duboko,ali su morali da me usivsji isto bez anestezije ikakve

Izmenjeno od strane *Cvrky87*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su uspavali skroz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se pitam zasto bez anestezije , strasno mi kad to procitam, pa ne treba tu ne znam kolika velika doza da bi stedeli ili zbog cega vec. 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tj sa A su mi dali lokalnu,ali to toliko boli i to je toliko posle osetljivo da lokalna nema nikakvu ulogu tu

December i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moju snaju su pre skoro 4 godine usivali bez anestezije, bila je promena smene 7 ujutru, pa dr koja je završavala smenu je htela da što pre završi i ide kući a ne da gubi vreme sa anestezijom. Snaja je vristala jako i ritala se a dotična je bila u fazonu šta se deres kao koza. To je bilo u Bg-u, u Narodnog fronta. Meni još uvek nije dobro kada se setim priče, još je njoj to posle i zagnojilo itd a secena je baš dosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po stepenima bola prvo mi je revizija materice,pa epizotomija,pa tek onda porodjaj bez epi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Betaniji se dobila lokalna anestezija, ali ona ne deluje uvek bas kako treba. Ali opet, ne znam da li svi dobiju anesteziju. Meni su dali dozu epiduralne anestezije, jer sam vec imala kateter u leđima. Ali ko zna da li bih i dobila. Imala sam vezu i jako dobru dr koja je rekla da mi daju anesteziju za usivanje. Tako da mene bukvalno ništa nije bolelo niti sam ista osetila. Tad sam uživala. A bas sam se plašila tog sivenja. Ma, ponašaju se užasno prema porodiljama. Kao da mora da nas boli. A koliko znam, ako je potrebna revizija, onda se žena uspava i usput obavi i šivenje epiziotomije. Tako je bar ovde u Novom Sadu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su na proslom porodjaju prikljucili samo na infuziju,kad sam se porodila radili su mi reviziju bez icega,dr je gurnula ruku meni mislim do zeluca i grebala prstima,toliko me je bolelo da nisam mogla da lezim nego sam se digla ko da radim trbusnjake,bilo mi lakse da stisnem stomacne misice,nedo bog nikom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.