Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Hvala ti Cvrky :babymommy:

Evo jutros mi prvoj radili ctg kad su čuli da ima bolova. Na ctg-u kontrakcija kojekakvih,i velikih dosta i manjih. Dr moja me videla ijaooo pa ja sam zaboravila, trebalo je da vas sinoc pogledam.. ja rekoh nema veze, videla sam da ste dolazili, bilo mi neprijatno da vas jurim.. ma kakvi, trebali ste..I onda mi reče da ne brinem, danas je odlična ekipa ako krene. Dve dobre dr su u porodilištu, a ovde na patologiji isto odličan dr, baš taj što drži kliniku gde ona radi. I požele mi žena sreću. :) I pošto je na ctg-u bilo dosta kontrakcija prozvaše dr da pogleda da bi znale da li da mi daju F. I on kaže ajde na pregled. I isto sam otvorena 1prst i zato reče da mi ga sad odmah daju. Kaže možda bude večeras, možda noćas, ipak sam trećerotka i ne može da predvidi. Naravno da nemam porođajne bolove, bolne su mi kontrakcije ali to mora da bude mnogo bolnije, i nisu redovne, uglavnom na 10 min. Sad ću dremnuti jer sam loše spavala noćas pa posle idem u šetnju. Doći će mi i poseta. U 12h je dr napisao da mi ponove ctg. Sad malkice krvarim, to je normalno, od pregleda. Isidora nemirna jako. :)

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, navijamo da Isidora stigne što pre i da sve prodje super. :baby:

Macka, lepo ste ime izabrali i po priči baš mu odgovara. Nadam se da će do kraja sve biti super i da ćeš nam se češće javljati. 

EG, šta ima kod tebe? Na kraju ćeš sa četvrtom bebom dočekati termin po prvi put. :)

Ja se prerano obradovala, Mila se noćas probudila i tražila da predje kod nas. Jutros je baba pita zašto nije u svom krevetu i šta traži tu ona rekla mamu. :D

A Nikolini se to buđenje u pola noći uopšte nije dopalo, mislila sam da će izaći sa leve strane koliko je sutirala a ja ne mogu da se pomerim pošto me je Mila stegla. 

Inače me uhvatila neka manija sređivanja ali dubinskog pa samo idem po stanu kao pomahnitala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam 38+1. Ništa još ne mora da znaci :D

jednom je bilo 38+5, jednom 38+3, pa 38+2. Ništa se još ne zna . Svu decu sam rodila kada je bio radni dan, možda ću i ovo. Mm prognozira utorak-sredu 

Vec mi je nekako samo šetnja spas, ne mogu ni da ležim ni da spavam jer mi je stomak težak i uvek se ukocim. 

Ne znam za vas, ali po prvi put imam probleme u trudnoći da me hvata kao paraliza u misicu odmah na preponama. Znate onaj osecaj kada trčite a ne zagrejte se dobro? Pa kada misliš otkaze. Meni leva prepona tako već jedno 10ak dana. Pa šetam i počnem na kratko da šantam, ali je najčešće kada legnem. Biće da mi je beba do sada najteža. I tačno imam osecaj kada se ona mrda da mi udati paralizu tu. 

Pomogne mi kada istegnem nogu, ajd kod kuće, ali mi bude malo smešno napolju. Trudnica da stomakom, samo sto se ne porodi na sred ulice vezba :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu smo, samo nisam stizala da se javim. Najmlađoj se astma pogoršala početkom nedelje kad je bio onaj vetar pa zamalo ponovo ne završismo u bolnici, ali za dlaku. Sad samo kašlje užasno i danas ima malu tenperaturu uopšte ne znam zbog čega... Jedino ako zbog kašlja ali kašlje već nedelju dana i tek sad dobila temp. Naravno za vikend :angry:

Sledeće nedelje imamo kontrolu, a posle nje za tri nedelje krećemo sa ctg, bebac mrda, raste, hvala Bogu bar sa trudnoćom nemam nikakvih problema pa se osećam skroz normalno sad. Pomaže mi pojas sad vidim i to puno. Još samo da završim ovo što sam nakupovala od dekupaža pa da spremam za bebana :lol:

 

Ljubim vas sve, Kam tebi želim da prođe najlaganije i najbrže porođaj! :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno. Ponavljali su mi sad ctg, ali kraći 15-ak minuta. Kažu žena ima, pa ima kontrakcije.. ne mora duže. Ručala, čekam posetu, šetaću kasnije..krvavo sluzavi čep ispada po malo. Kontrakcije su mi jake ali nepravilne. Pozdrav za sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, neka bude brzo i lako,  mislim na tebe :baby:

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh Kam šta bih ja dala da ima šetnja neke vajde sada . Evo konstatno svaki dan po nekoliko sati, toliko ne šetaju ni normalni ljudi. Mada ne šetam zbog toga sto želim sto pre nego da mi bude sto lakši prodjaj 

srecno :wub:

Katarina1983 i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, krenulo je krenulo :baby:da bude brzo i lako, najlakše do sada. 

I ja sam šetala u 9. po 3,4 sata i 10km i opet ništa, kada te hoće hoće a kada neće i nemaš sreće onda uzalud i 20km šetnje dnevno, ne može da šteti naravno ali meni nije ni pomoglo.

Decembar, drago mi je da čujem da si dobro, nadam se da će najmlađa cera brzo ozdraviti. 

December i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je pomoglo samo treći put kada sam se porađala, mada sam jedino i tada šetala kada je već krenulo. Bila sam malo otvorena ali sam šetala uz stepenice gore-dole sigurno sigurno sat vremena. A šetam se uvek puno, ali sada bas extremno, jer mi je loše da sedim. Nekako mi beba ulazi duboke gore , i nije mi prijatno da sedim, pa šetnja spasava. Bar da je samo gore, i dole je spuštena lepo, znaci moja izgleda želi da se ispravi u stomaku :D

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam zelim brz i lak porodjaj 

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,izgleda je krenulo,zelim ti da se porodis brzo i lako i jos brze oporavis,svi smo uz tebe i nase ostale mame koje samo sto se nisu porodile :)

Milice,vama je sa Milom uvek uzbudljivo a ubrzo ce to biti puta dva,nema ododmo ;)

Decembar,zelim vam da sto pre ozdravite i vratite se u normalu.

Cvrku,bas mi je zao sto je A bolestan,mukica mala,mazite se puno i da nam sto pre ozdravite i nadoknadite izgubljeno.

Analim,tvoja curica je preslatka i bas lepo napreduje,bice ona velika devojcica i jaka.

Moja T je malo sitnija,ne znam koliko sada ima jer smo preskocili kontrolu kod pedijatra zato sto smo bili u Srbiji ali oticicemo ovih dana,polako se oporavila od onih problema i sad je vec i starija pa lakse podnosi kad se zagrcne mada joj se vise.mleko i ne vraca od kako smo poslusali savete pedijatra u BG,ona jos uvek jede cesto ali manje kolicine i vidim da joj tako prija,pokusala sam da joj blago povecam ml ali opet je nastao problem i jednostavno ne moze jer joj je zeludac osetljiv a ovo joj odgovara,malo je zeznito sto danju cesto jede pa kad idemo negde nosimo punu opremu ali zato nocu super spava...da je ne ureknem...kad je okupam i nahranim u 9 ona spava do 4 i opet je nahranim i spava do 6-7 tako da sam zadovoljna.

Venera, Analim, miliccam i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me drage. Imam baaaaš jake kontrakcije. Nisu još pravilne, budu i na 2min, 3,5.. ali su jake strašno. Srela sam ovu mladu dr koju znam iz osnovne, rekla joj, kaže ajde da se gledamo. Ja rekoh ja bih što kasnije dole, da što više šetam. Kaže onda šetaj pa kad budeš htela da pogledamo . Malo šetam malo ležim, ali su baš jake! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, držim ti fige. Hrabra si ti zena! Saosecam sa tobom. Uskoro stiže malena tvoja sreća! :wub:

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, čestitam! Bas sam srećna zbog tebe! :wub::babymommy::babycrib:

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitaam Kam... Preslatka je bebica. Zelim ti brz oporavak :*

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravooo, Kam, čestitam! :wub: 

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja čestitam od srca, brz oporavak želim :rolleyes:

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, cestitam! Bebana dobrodosla:wub:

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.