Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Srecno @Kam sutra javljaj obavezno ssta su odlucili ! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebe su preslatke :wub:

Milice i ti si divnaaa, i stomak ti je divan:wub: ja sam sad sesti mesec, poslacu vam sutra sliku mog stomaka...

Danas sam kupila prvu stvar za Lanu, dude dve:D

Kam, Kru nadam se da cete uskoro :baby:

Venera, Analim, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru sinovi su ti preslatki:-*

Miliccam prelepo izgledas :)

Analim i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos!

Ja vrlo cesto nosim crnu boju.Sto se Ciganki tice nikad nisam dala da mi gledaju bilo sta,iako ih ima par koje te presretnu na ulici,pa kad ih odbijes onda te I kunu.

Danas sam srela kolegu,koji me je pitao koji sam mesec I ja Kazem a on onako zabrinuto kaze,Jaoooj pa malo ti je mali stomak. Zene moje,kad ga nisam sutnula u trenutku.Onda sam krenula sa mojom sestrom nesto da uzmemo I naletimo u gradu na neku njenu drugaricu I ja krenem da joj pruzim ruku jer zenu ni ne znam,a ona se zaletela na stomak pa krenula da ga pipka,nisam ni stigla da odreagujem jer nisam ni ocekivala,jer zenu ni ne osecam.Mozda sam I ja preosetljiva ali  ljudi umeju da budu vrlo nekulturni.

Kam slatko me nasmeja sa cucnjevima.

Ja sam juce bila na kontroli.NE znam ni dal sam vam rekla koliko sam nesto rasejana a mrzi me da proveravam.Beba ima 1300gr.I ima dosta prostora,kaze dr da uziva.Sve je ok.I duzina grlica je ok,ali je videla neke promene unutra u uscu,tako da mi je dala utrogestan uvece pred spavanje I nalozila da se malo primirim.

Venera, mozza, k a m i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da,mame izgledate super kao i vase bebice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u zadnje dve ned. pred porodjaj imala svaku noc u isto vreme kontrakcije, nekad su bile i bolne ali nikako redovne, i sve sam cekala da krenu ono bas na 5-10 min a to je bilo samo kad je stvarno porodjaj krenuo. Ceka se na kam a obicno bude da se neko iznenada porodi, koja li ce aprilka prva da bude:)

k a m , Earl Grey, Micili i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micili i KruelaDevil, preslatki dečaci. :baby: KruelaDevil, stvarno što se uopšte nastavljas sa takvim ljudima. Mene te priče ne mogu izbaciti iz takta. Da ti kažem, da je većinom to sve unapred nauceno kod tih romkinja. Mojoj sestri je dolazila na nokte jedna koja se isto time bavi i ona joj je priznala da oni od malena uče kako da se bave caranjem i gatanjem i da je sve to ustvari lupanje gluposti. Ali se oni u tome tako ispraksaju da često pogode svašta. Ne kažem ja da neko nema to 6.culo, ali su takve retke. 

Miliccam, ti si naravno predivna kao i uvek. :wub:

Kam, pratim šta se dešava sa tobom i mislim na tebe. 

Earl Grey, super što ti se muž vratio. Još samo da ozdravi, i stiže beba. ;)

Katarina1983, drago mi je da sve protiče kako treba. 

Bralac, valjda ce vam služiti dude. Mi imamo 4, ali kao sto sam vec pisala, Mila se gadi na njih.

Pozdrav i za ostale članice. 

Mi smo bili na uz kukova i sve je ok, ne moramo stavljati široki povoj (iako ga ja u poslednje vreme i nisam stavljala redovno). A bili smo i na redovnoj kontroli kod pedijatra. Mila je od rođenja narasla 10cm i dobila oko 2kg. Sad ima 5670g i 62cm. A stara je 10 nedelja. Kaže dr da ima proporcije prosečne bebe od 3,5 meseca, a ona nema ni 2,5 meseca. :babycrib:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Analim :wub:

Mi imamo kontrolu 16og i taman ce nam uraditi i sistematski,samo vakcinu nece dobiti zbog bronhitisa.Mada imam osecaj da je dosta na kilazi izgubio sad kako je bolestan

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro žene, 

Analim, bravo! Velika devojka. 

Gde nam je Kam od jutros?

A @mozza nam se isto ne javlja? 

Ni @December

Ja da podelim sa vama da Mila već 2 noći spava u svom novom starom krevetu. :babycrib:

mozza, Analim, k a m i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Evo je Kam. Hvala što mislite na mene. 

Od jutros nema kontrakcija na ctg-u. Spavala sam super, kiša je padala i sad mi se ponovo spava. Dr u viziti je rekla da primim F u pola 10. Moja dr dolazi posle u dežurstvo, pa ćemo videti. 

Bravo za obe, veliku i malu Milu :wub:

Izmenjeno od strane k a m
Analim, blesava, Bralac i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Venera,ja isto. Bila sam u fazonu ne idem u bolnicu dok ne počnu učestale jer mi se nije ležalo u bolnici i na kraju curne vodenjak i morala sam za bolnicu a od bolova ništa....krenuli su jače i učestale kontrakcije tek nakon 15-20min primanja indukcije.. 

sto se ciganke tiče,komšinica nam je bila,ne mogudase pravim da je ne znam...nije ona ni zla nego sto bi se reklo ciganska posla. Kad moram reci tako.... a sto se mene tiče iako ne verujem i ništa slično jednistavmo na sve uvek tako odreagujem na prvom a posle se ohladim. Burno reagujem na sve odmah....bukvalno.

Analim,bravo za vas.

milice,a nama se V danas uselio pa smo svu spavali na istom krevetu. :D

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kru, i nas to verovatno čeka kada beba stigne pa ko velim ajde da spavam makar još ovih 2 ipo meseca. :D

Tako je mene i drugaricu pre 10 godina presrela ista ciganka u roku od pola sata, mene na Trgu nju na Slaviji i iako nijedna nije htela da čuje šta ona ima da kaže išla je za nama i pričala istu priču, kako ćemo se bogato udati (pošto ona misli da o tome svaka devojka za udaju mašta) i još nam na kraju tražila pare iako nismo želele njenu "uslugu". Na kraju se nas dve našle i pričamo jedna drugoj isto, ali identicna priča. :D 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao mame, redovno  vas pratim, super ste. Trenutno sam 34 nedelja. Od jutros imam osecaj ko da ce mi bebac na ustima izaci. Toliko gura pod rebra a i zeludac pogotovo. Kontam da je to zato sto nema mesta ko pre, e sad me zanima od vas koje ste prosle ovaj period, da li će mi tako biti do kraja? Ili ce to guranje biti jos gore? Dosta utice na moje spavanje, a i ne mogu da se namestim. Hvala na odgovorima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav zene :)

Evo i mene,jos uvek u Srbiji ali sutra konacno putujemo nazad,dosta je bilo i jedva se izborismo sa ovom birokratijom ovde i dobili smo prvi pasos. Sve ste mi lepe i deca su vam preslatka :baby:

Kam, EG i Kika,redovno proveravam da li ste jos 2u1 ili smo dobili nove drugare,saljemo vam veliki poljubac :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Venera,ja isto. Bila sam u fazonu ne idem u bolnicu dok ne počnu učestale jer mi se nije ležalo u bolnici i na kraju curne vodenjak i morala sam za bolnicu a od bolova ništa....krenuli su jače i učestale kontrakcije tek nakon 15-20min primanja indukcije.. 

I meni je tako krenulo da curi inace ne bih ni otisla u porodiliste.. jedino ja sam se to vece tj. pred ponoc i porodila, kako mi je vreme proletelo , uskoro 8m. moja pufnica.

Joj jednom je i iza mene isla jedna i pricala mi sto sta, pa trazila novac, ne slusam te gluposti  ali pogodila je:) sigurno svima isto prica.

Miliccam ima i takvih koji kao ne primecuju da si trudan, meni je to isto cudno, mislim nisam uopste osoba kojoj treba sad neka paznja i da bih samo o tome pricala ali isto sam dozivela a posle je ta ista zvala kad sam se porodila, naravno da se nisam javila pa kad me srela bla bla..drago joj itd..  

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam sta se desava ?Da li je dosla tvoja doktorka ?

k a m i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spavaj,Milice,spavaj dok mozes. :D nije da se žalim,ali isprekidan san je težak....

Nije da nikad više neću spavati ali haos.  J nam spava     I to još uvek ne uvek samo posle kupanja 3,4h. A kad krene oko 5h da vrišti i da budi na 30min nekad dođje mi da placem...ali to od umora. Kad vam telo spava i nemozete da ustanete a morate jer beba mora da se presvuce j nahrani i nema dalje. Mm pomaže ali šta može da pomogne realno?! Digne ga da podrigne,donese mi vodu,presvuce ako treba...ali ga ni ne budim. Doduše in kupa obojicu od početka do kraja. Kupanje,oblačenje,vitamini.... za to vreme se ja okupam.

Macko,treći trimestar je takav. Ili imaš osecaj da izlazi na usta ili da će ruka da izleti od dole koliko su nisko. Kad se spusti beba biće lakše.

Venera,ja isto. Rekla sam da u porodilište idem samo u slučaju ucestalih jačih kontrakcija,ne daj Bože nekog krvarenja,pucanje vodenjaka ili čudnih jakih ili oštrih bolova. Tako i bi...doduše ovaj put sh morali da indukuju porodjaj.

mozza,kako ste imace?

kam,javi se.

k a m , Analim i Macka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao mame, redovno  vas pratim, super ste. Trenutno sam 34 nedelja. Od jutros imam osecaj ko da ce mi bebac na ustima izaci. Toliko gura pod rebra a i zeludac pogotovo. Kontam da je to zato sto nema mesta ko pre, e sad me zanima od vas koje ste prosle ovaj period, da li će mi tako biti do kraja? Ili ce to guranje biti jos gore? Dosta utice na moje spavanje, a i ne mogu da se namestim. Hvala na odgovorima ;)

Ćao Macko, do kraja ti možda bude i gore :) šalim se, nema pravila ali kako je beba već zauzela svoj položaj i više se ne okreće puno udarace u isto mesto. Ja sam u prvoj tr baš negde u 8.mesecu ima slično, a nosila sam jako visoko tako da je bilo dana tj noći da nisam mogla da spavam što od udaraca što od gorusice. Ali je baš strašno bilo možda nedelju dana, posle toga je bilo lakše. 

Kada je tebi termin? Ako hoćeš da te stavimo na spisak? I jel znate pol, jel imate ime?

Macka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky87, baš mi zao sto se Aleksa muči sa bronhitisem. Želim mu da ozdravi što pre!

Macka, slažem se sa tim sto su ti rekle KruelaDevil i Miliccam. Isti taj problem sam imala i ja. Desno rebro me je strasno bolelo, kad se setim samo. A da te utesim i da se nasalim, siguran lek je porodjaj. :D Neverovatno mi je, kako sam se porodila, svi ti trudnicki bolovi su bukvalno nestali.

KruelaDevil, kod vas u krevetu pidžama party :rolleyes:

miliccam, Venera i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Analim,jadan mi se sav osusio,sve sto mu je bilo zategnuto za njega sad mu visi:(

Kru evo A ce 3 meseca i jos se budu od 2 do 3x...do 20:30 do 21h zaspi,ako se probudio u 00 da sisa probudice se oko 4 pa u 6,a ako se probudi oko 1h,onda ce oko 5 i u 7h,a preko dana i dalje na 2h sisa...hronicno sam preumorna...oko dece sve ja radim sama,mm ih samo pricuva ili malo nosi A i to je to,pogotovo kako su bolesni jos vodim brigu i oko lekova...najvise volim da oni spavaju u svojim krevetima da ja bar malo odmorim ruke i noge

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, bas pod desno rebro je uvek jaci taj pritisak. Bas ste me utesile :D porođaj bas i nije blizu. 

Da, možete me staviti na spisak trudnica,

Termin mi je 28.5.,doktori kazu da je muško, sad videcemo dal ce nas iznenaditi ili stvarno biti muško. Ime smo nekako odabrali i bice Boris. Posto sam jedva zatrudnela, i nekako je i trudnoca specificna. Od samog pocetka je bebac borac pa zato Boris.

Hvala vam žene na odgovorima.:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me žene. Ne stižem da vam se javim. Ili visim na telefonu ili na hodniku sa ženama.

Nisam se videla juče sa dr. Dok je prošla poseta već je bilo 4sata, onda nije bila ni u porodilištu jer je izgleda imala neki hitan CR, sestra mi jedna kaže koja je silazila dole..onda je ovde bio hitan prijem za ove naše prve trojke sa vto koje je ona radila (evo je ženica leži pored mene baš :) ) pa je nju nešto gledala i opet sišla u porodilište. Ja je nisam jurila po hodniku, to mi je bzvz, a uveče već na primopredaji je bilo kasno i ja kažem sestri da se nismo videle. A možda i bolje jer je sa njom u porodilištu još i najgori dr ovde koji je baš ozloglašen da uzima pare i horor je šta ženama radi, a ona svaki čas izlazi i ja rekoh sebi ma ko zna zašto je to dobro, možda i bolje da mi ne izaziva ništa na silu. Ionako ujutru mora da izađe iz dežurstva, a ako se nisam porodila kome da me ostavi dole. Tako da sam odgledala serije i legle smo da spavamo. Ali evo sad pre pola sata me probudiše najzaaad malo jači bolovi. Još uvek nisu prejaki i retki su, na 6-7min, ali nisu samo ono bezbolno stezanje koje je bilo ovih dana. Tako da se bar nadam da polako kreće. Fraksiparin taman treba u pola 10 da primim i do tada ću već znati da li su se pojačali bolovi ili nestali, pa ću im reći. Inače mi je beba od sinoć nemirna sa mnogo, toliko se mrda da mi je frka da se sad ne okrene karlično. Pojedoh danas cizkejk, možda zato, jer slatkiše odavno ne jedem. 

A sinoć se isplakah, mama mi je baaaš bolesna. Ipak je pneumonija, ali je toliko zaribala da ne može ni da razgovara, drhti joj glas, davi se u kašlju. Nije tako loše zvučala dan i dva pre toga. I iskreno ona je meni za bolnicu, a ne da sedi kući i pije lekove. Nisam je videla od ponedeljka. Od srede nisam videla decu. Trebalo bi da ih mm sutra dovede, ako bude sve ok. Ako odem u porodilište onda ništa, dole posete ne postoje. Nedostaju mi svi, i mm i deca, moji.. Bebica mi je izgleda baš porasla, stomak mi je ogroman i jedva ga nosim. Čude se žene kad kažem da je jedna beba. Pritom sam smršala, noge i ruke su mi kao čačkalice, samo stomak od mene, pritom je spušten..haos. I tako se mm isplakah za koješta na telefon. Reših da lepo zamolim bebicu da najzad izađe. Još nam u sobi jedna slb, da mi je da odem dole da malo uši odmorim od nje. Evo baš sam budala što sada ne spavam, moram se naterati. Htela sam pod tuš, možda neću sada. Ljubim vas sve! 

 

 

 

miliccam, Analim, Bralac i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam drzim fige da krene(ako nije) i da se bebica i ti sto pre vratite kuci svojima :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.